mate-netbook 1.24.0 - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Show all windows
ja: すべてのウィンドウを表示

en: Show windows from all workspaces.
ja: すべてのワークスペースのウインドウを表示する

en: Show desktop title and logout button
ja: デスクトップタイトルとログアウトボタンを表示

en: Show a title for the desktop when no window is selected, and append a logout button.
ja: ウィンドウを選択していないときにデスクトップにタイトルを表示し、ログアウトボタンを表示する。

en: Bold windows title
ja: ウィンドウのタイトルを太字に

en: Show windows title with a bold face.
ja: 太字でウィンドウのタイトルを表示する。

en: Window Picker Applet Factory
ja: ウィンドウピッカーアプレットのファクトリ

en: Window Picker
ja: ウィンドウ ピッカー

en: _Preferences
ja: 設定(_P)

en: _About
ja: 情報(_A)

en: Copyright © 2008 Canonical Ltd
    Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ja: Copyright © 2008 Canonical Ltd
    Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE 開発者

en: Preferences
ja: 設定

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
ja: ログオフ、ユーザーの切り替え、画面のロック、またはコンピュータの電源を遮断します。

en: There was an error executing '%s': %s
ja: '%s' を実行した際にエラーが発生しました: %s

en: Desktop
ja: デスクトップ

en: Close window
ja: ウィンドウを閉じる

en: Close
ja: 閉じる

en: Close current window.
ja: ウィンドウを閉じる

en: Window Task Button
ja: ウィンドウタスクボタン

en: A list of exclusion strings which apply to the window class.
ja: ウィンドウクラスについて除外する文字列

en: A list of exclusion strings which apply to the window class
ja: ウィンドウクラスについて除外する文字列

en: A binding
ja: 割当て

en: Undecorate windows when maximized
ja: 最大化されたウィンドウを装飾しない

en: Do not automatically maximize newly opened windows
ja: 新しいウィンドウを自動で最大化しない

en: Do not automatically maximize newly opened windows. If undecorate is set, will still undecorate maximized windows.
ja: 新しく開いたウィンドウを自動で最大化しないようにします。もしウィンドウの装飾をしない設定の場合、最大化したウィンドウの装飾は行われません。
