mate-netbook 1.24.0 - en to ku translation catalogue (6 entries)

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: _About
ku: _Der barê

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: There was an error executing '%s': %s
ku: Dema %s dihate xebitandin xeletî çêbû: %s

en: Desktop
ku: Sermêze

en: Close window
ku: Paceyê bigire
