mate-netbook 1.24.0 - en to mk translation catalogue (7 entries)

en: _Preferences
mk: _Параметри

en: _About
mk: _За

en: Preferences
mk: Параметри

en: There was an error executing '%s': %s
mk: Имаше грешка при стартувањето '%s': %s

en: Desktop
mk: Работна површина

en: Close window
mk: Затвори го прозорецот

en: Close
mk: Затвори
