mate-netbook 1.24.0 - en to nds translation catalogue (8 entries)

en: _Preferences
nds: _Eegenschapten

en: _About
nds: _Över

en: Preferences
nds: Instellens

en: Desktop
nds: Schreibtisch

en: Close window
nds: Finster sluten

en: Close
nds: Sluten

en: Undecorate windows when maximized
nds: Maximeerte Fensters nich dekoreren

en: Do not automatically maximize newly opened windows
nds: Een Fenster word nich automatisk stracks maximeert, wenn 't neei opmaakt word
