mate-netbook 1.24.0 - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: _Preferences
ps: غوراوي_

en: _About
ps: په اړه_

en: Preferences
ps: غوراوي

en: Desktop
ps: سرپاڼه

en: Close window
ps: کړکۍ بندول
