mate-netbook 1.24.0 - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Show all windows
sv: Visa alla fönster

en: Show windows from all workspaces.
sv: Visa fönster från alla arbetsytor.

en: Show desktop title and logout button
sv: Visa skrivbordstiteln och knappen för utloggning

en: Window Picker Applet Factory
sv: Panelprogramsfabrik för Fönsterväljare

en: Window Picker
sv: Fönsterväljare

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: _About
sv: _Om

en: Copyright © 2008 Canonical Ltd
    Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
sv: Copyright © 2008 Canonical Ltd
    Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE utvecklarna

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
sv: Logga ut, byt användare, lås skärmen eller stäng av datorn

en: There was an error executing '%s': %s
sv: Ett fel inträffade vid körning av "%s": %s

en: Desktop
sv: Skrivbord

en: Close window
sv: Stäng fönster

en: Close
sv: Stäng

en: Close current window.
sv: Stäng aktuellt fönster.

en: Window Task Button
sv: Knapp för fönstert i aktivitetfältet

en: A list of exclusion strings which apply to the window class.
sv: En lista över exkluderande strängar som gäller för fönsterklassen.

en: A list of exclusion strings which apply to the window class
sv: En lista över exkluderande strängar som gäller för fönsterklassen

en: A binding
sv: Ett bindande

en: Undecorate windows when maximized
sv: Av-dekorera fönster i fullskärm

en: Do not automatically maximize newly opened windows
sv: Maximera inte nyöppnade fönster automatiskt

en: Do not automatically maximize newly opened windows. If undecorate is set, will still undecorate maximized windows.
sv: Maximera inte nyöppnade fönster automatiskt. Om av-dekorerade fönster är på, blir fönsterna fortfarande av-dekorerade i fullskärm.
