mate-netbook 1.24.0 - en to wa translation catalogue (5 entries)

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: _About
wa: Å_d fwait

en: Preferences
wa: Preferinces

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Close window
wa: Clôre li purnea
