mate-notification-daemon 1.25.1 - en to am translation catalogue (37 entries)

en: Popup Notifications
am: ብቅ ባይ ማስታወቂያዎች

en: Set your popup notification preferences
am: የ ብቅ ባይ ማስታወቂያ ምርጫዎች ማሰናጃ

en: Popup location
am: የ ብቅ ባይ አካባቢ

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
am: ነባር የብቅ ባይ አካባቢ በስራ ቦታ ላይ ማስታወቂያዎችን ለማከማቻ ፡ የተፈቀዱ ዋጋዎች : "ላይ_በግራ","ላይ_በቀኝ","ታች_በግራ" እና "ታች_በቀኝ"

en: Use Active Monitor
am: ንቁ መቆጣጠሪያ ተጠቀም

en: Display the notification on the active monitor.
am: ማስታወቂያውን በንቁ መቆጣጠሪያ ላይ ማሳያ

en: Monitor
am: መመልከቻ

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
am: ማስታወቂያዎቹ የሚታዩባቸው መመልከቻዎች ፡ የተፈቀዱ ዋጋዎች : -1 (በንቁ መመልከቻው ላይ ማሳያ) እና 0 ወደ n - 1 where n የመመልከቻው ቁጥር ነው

en: Current theme
am: የ አሁኑ ገጽታ

en: The theme used when displaying notifications.
am: ማስታወቂያዎችን በሚያሳይ ጊዜ የሚጠቀመው ገጽታዎች

en: Sound Enabled
am: ዽምፅ ተችሏል

en: Turns on and off sound support for notifications.
am: ለማስታወቂያዎች የድምፅ ድጋፍ ማብሪያ እና ማጥፊያ

en: _Preferences
am: _ምርጫዎች

en: _About
am: _ስለ

en: Slider
am: ተንሸራታች

en: Standard theme
am: መደበኛ ገጽታ

en: Error initializing libmatenotify
am: ስህተት ተፈጥሯል libmatenotify በማስነሳት ላይ

en: Notification Test
am: ማስታወቂያ መሞከሪያ

en: Just a test
am: ለሙከራ

en: Error while displaying notification: %s
am: ማስታወቂያ በማሳየት ላይ ስህተት ተፈጥሯል : %s

en: Notification Settings
am: ማስታወቂያ ማሰናጃዎች

en: _Preview
am: _ቅድመ እይታ

en: _Close
am: _መዝጊያ

en: _Theme:
am: _ገጽታ :

en: P_osition:
am: አ _ካባቢ :

en: _Monitor:
am: _መቆጣጠሪያ :

en: Top Left
am: ላይ በግራ

en: Top Right
am: ላይ በቀኝ

en: Bottom Left
am: ታች በግራ

en: Bottom Right
am: ታች በቀኝ

en: General Options
am: ባጠቃላይ ምርጫዎች

en: Exceeded maximum number of notifications
am: ከፍተኛውን የማስታወቂያዎች ቁጥር አልፏል

en: %u is not a valid notification ID
am: %u ዋጋ ያለው የማስታወቂያ ID አይደለም

en: Notification
am: ማስታወቂያ

en: Notification summary text.
am: የ ማስታወቂያ ጽሁፍ ባጠቃላይ

en: Notification body text.
am: የ ማስታወቂያ ጽሁፍ አካል

en: Closes the notification.
am: ማስታወቂያ መዝጊያ
