mate-notification-daemon 1.25.1 - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Popup Notifications
ar: تنبيهات مُنبثقة

en: Set your popup notification preferences
ar: تحديدتفضيلات تنبيهاتك المنبثقة

en: Popup location
ar: موقع التنبيه

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
ar: الموضع الافتراضي للتنبيهات على مساحة العمل لصف التنبيهات. القيم الممكنة هي: "top_left","top_right","bottom_left" و "bottom_right"

en: Use Active Monitor
ar: استخدم الشاشة النشطة

en: Display the notification on the active monitor.
ar: اعرض التنبيهات في الشاشة النشطة.

en: Monitor
ar: الشاشة

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
ar: الشاشة التي ستعرض التنبيهات. القيم المتاحة : -1 ( للعرض على الشاشة النشطة ) و 0 إلى ن -1 حيث ن هو عدد الشاشات.

en: Current theme
ar: السِمة الحالية

en: The theme used when displaying notifications.
ar: السِمة المستخدمة عند عرض التنبيهات

en: Sound Enabled
ar: الصوت مفعل

en: Turns on and off sound support for notifications.
ar: أفتح أو أغلق دعم الصوت للتنبيهات.

en: _Preferences
ar: ال_تّفضيلات

en: _About
ar: _عنْ

en: Coco
ar: جوز الهند

en: Nodoka
ar: نودوكا

en: Slider
ar: شريط التمرير

en: Standard theme
ar: السِمة المعيارية

en: Error initializing libmatenotify
ar: خطأ في تهيئة مكتبة تنبيه متّة

en: Notification Test
ar: تجربة التنبيه

en: Just a test
ar: مجرد نص

en: Error while displaying notification: %s
ar: خطأ أثناء عرض التنبيه: %s

en: Notification Settings
ar: إعدادات التنبيه

en: _Preview
ar: م_عاينة

en: _Close
ar: _إغلاق

en: _Theme:
ar: السِ_مة:

en: P_osition:
ar: المو_ضع:

en: _Monitor:
ar: ال_شاشة:

en: Top Left
ar: أعلى يسار

en: Top Right
ar: أعلى يمين

en: Bottom Left
ar: أسفل يسار

en: Bottom Right
ar: أسفل يمين

en: General Options
ar: خيارات عامة

en: Exceeded maximum number of notifications
ar: تجاوز العدد الأقصى للتنبيه

en: %u is not a valid notification ID
ar: %u ليس هوية تنبيه صالحة

en: Notification
ar: تنبيه

en: Notification summary text.
ar: ملخص نص التنبيهات.

en: Notification body text.
ar: نص بطن التنبيهات.

en: Closes the notification.
ar: إغلاق التنبيهات
