mate-notification-daemon 1.25.1 - en to cmn translation catalogue (31 entries)

en: Popup location
cmn: 彈出位置

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
cmn: 預設堆疊通知在工作區上的彈出位置。允許值：「top_left」，「top_right」，「bottom_left」和「bottom_right」

en: Use Active Monitor
cmn: 使用現用監視器

en: Display the notification on the active monitor.
cmn: 顯示通知於現用監視器上。

en: Monitor
cmn: 監視器

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
cmn: 要顯示通知的監視器。允許的值：-1 (顯示於現用監視器) 以及 0 到 n-1 其中 n 表示監視器數量。

en: Current theme
cmn: 目前布景主題

en: The theme used when displaying notifications.
cmn: 顯示通知時使用的布景主題。

en: Sound Enabled
cmn: 音效已啟用

en: Turns on and off sound support for notifications.
cmn: 打開和關閉通知的音效支援。

en: _Preferences
cmn: 偏好設定(_P)

en: _About
cmn: 關於(_A)

en: Standard theme
cmn: 標準布景主題

en: Error initializing libmatenotify
cmn: 初始化 libmatenotify 時發生錯誤

en: Notification Test
cmn: 通知測試

en: Just a test
cmn: 只是個測試

en: Error while displaying notification: %s
cmn: 顯示通知時發生錯誤：%s

en: Notification Settings
cmn: 通知設定值

en: _Preview
cmn: 預覽(_P)

en: _Close
cmn: 關閉(_C)

en: _Theme:
cmn: 布景主題(_T)：

en: P_osition:
cmn: 位置(_O)：

en: _Monitor:
cmn: 監視器(_M)：

en: Top Left
cmn: 左上

en: Top Right
cmn: 右上

en: Bottom Left
cmn: 左下

en: Bottom Right
cmn: 右下

en: General Options
cmn: 一般選項

en: Exceeded maximum number of notifications
cmn: 超出通知數量的最大值

en: %u is not a valid notification ID
cmn: %u 並非有效的通知識別號

en: Notification
cmn: 通知
