mate-notification-daemon 1.25.1 - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Popup Notifications
da: Pop op-påmindelser

en: Set your popup notification preferences
da: Angiv dine præferencer for pop op-påmindelser

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;Notification;Theme;
da: MATE;Notification;Theme;Påmindelse;Tema

en: Mate Notification Applet Factory
da: Fabrik til Matepåmindelsespanelprogram

en: Do Not Disturb
da: Forstyr ikke

en: Popup location
da: Placering af Pop op

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
da: Standardplacering af pop op på arbejdsområdet for stakpåmindelser. Tilladte værdier: »top_left«, »top_right«, »bottom_left« og »bottom_right«

en: Use Active Monitor
da: Brug aktiv skærm

en: Display the notification on the active monitor.
da: Vis påmindelsen på den aktive skærm.

en: Monitor
da: Skærm

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
da: Skærm der skal vise påmindelsen. Tilladte værdier: -1 (visning på aktiv skærm) og 0 til n - 1 hvor n er antallet af skærme.

en: Current theme
da: Aktuelt tema

en: The theme used when displaying notifications.
da: Temaet brugt under visning af påmindelser.

en: Sound Enabled
da: Lyd slået til

en: Turns on and off sound support for notifications.
da: Slår lydunderstøttelse af påmindelser til/fra.

en: Do not disturb
da: Forstyr ikke

en: When enabled, notifications are not shown.
da: Når aktiveret vises påmindelser ikke.

en: _Preferences
da: _Præferencer

en: _About
da: _Om

en: About Do Not Disturb
da: Om Forstyr ikke

en: Copyright © 2021 MATE developers
da: Ophavsret 2021 MATE-udviklerne

en: Activate the do not disturb mode quickly.
da: Aktiver hurtigt tilstanden forstyr ikke

en: Notifications Enabled
da: Påmindelser aktiveret

en: _Do not disturb
da: _Forstyr ikke

en: Enable/Disable do-not-disturb mode.
da: Aktiver/deaktiver tilstanden forstyr ikke.

en: Slider
da: Rullebjælke

en: Standard theme
da: Standardtema

en: Error initializing libmatenotify
da: Kunne ikke initialisere libmatenotify

en: Notification Test
da: Påmindelsestest

en: Just a test
da: Bare en test

en: Error while displaying notification: %s
da: Kunne ikke vise påmindelse: %s

en: Could not load user interface: %s
da: Kunne ikke indlæse brugerflade: %s

en: Notification Settings
da: Påmindelsesindstillinger

en: _Preview
da: _Forhåndsvisning

en: _Close
da: _Luk

en: _Theme:
da: _Tema:

en: _Monitor:
da: _Skærm:

en: Top Left
da: Øverst til venstre

en: Top Right
da: Øverst til højre

en: Bottom Left
da: Nederst til venstre

en: Bottom Right
da: Nederst til højre

en: Enable Do Not Disturb
da: Aktiver forstyr ikke

en: General Options
da: Generelle indstillinger

en: Exceeded maximum number of notifications
da: Overskred maksimalt antal påmindelser

en: %u is not a valid notification ID
da: %u er ikke et gyldigt påmindelses-id

en: Notification
da: Påmindelse

en: Notification summary text.
da: Resumetekst for påmindelse.

en: Notification body text.
da: Tekst for påmindelse.

en: Closes the notification.
da: Lukker påmindelsen.
