mate-notification-daemon 1.25.1 - en to fi translation catalogue (41 entries)

en: Popup Notifications
fi: Ponnahdusilmoitukset

en: Set your popup notification preferences
fi: Muuta ponnahdusikkuna-asetuksia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;Notification;Theme;
fi: MATE;Ilmoitukset;Teema;Notification;Theme;

en: Popup location
fi: Ponnahdusviestien sijainti

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
fi: Oletus ponnahdusviestien sijainnille työpöydällä. Sallittuja arvoja ovat: "top_left","top_right","bottom_left" ja "bottom_right"

en: Use Active Monitor
fi: Käytä aktiivista näyttöä

en: Display the notification on the active monitor.
fi: Näytä ilmoitus käytössä olevalla näytöllä

en: Monitor
fi: Näyttö

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
fi: Ilmoitukset esittävä näyttö. Sallitut arvot: -1 (esitä aktiivisella näytöllä) ja 0:sta n - 1:een, jossa n on näyttöjen lukumäärä.

en: Current theme
fi: Nykyinen teema

en: The theme used when displaying notifications.
fi: Ilmoitusten näytössä käytetty teema.

en: Sound Enabled
fi: Äänet käytössä

en: Turns on and off sound support for notifications.
fi: Kytkee ilmoitusten äänituen päälle ja pois.

en: Do not disturb
fi: Älä häiritse

en: When enabled, notifications are not shown.
fi: Kun asetus on käytössä, ilmoituksia ei näytetä.

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _About
fi: _Tietoja

en: Standard theme
fi: Oletusteema

en: Error initializing libmatenotify
fi: Libmatenotifyn käynnistys epäonnistui

en: Notification Test
fi: Ilmoitustesti

en: Just a test
fi: Pelkkä testiajo

en: Error while displaying notification: %s
fi: Virhe näytettäessä ilmoitusta: %s

en: Could not load user interface: %s
fi: Käyttöliittymää ei voitu ladata: %s

en: Notification Settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: _Preview
fi: _Esikatselu

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Theme:
fi: _Teema

en: P_osition:
fi: _Sijainti

en: _Monitor:
fi: _Näyttö

en: Top Left
fi: Vasen yläreuna

en: Top Right
fi: Oikea yläreuna

en: Bottom Left
fi: Vasen alareuna

en: Bottom Right
fi: Oikea alareuna

en: Enable Do Not Disturb
fi: Älä häiritse tila käyttöön

en: General Options
fi: Yleiset Asetukset

en: Exceeded maximum number of notifications
fi: Ilmoitusten enimmäismäärä ylitetty

en: %u is not a valid notification ID
fi: %u on epäkelpo ilmoitustunniste

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Notification summary text.
fi: Ilmoituksen yhteenvedon teksti.

en: Notification body text.
fi: ilmoituksen tekstin runko.

en: Closes the notification.
fi: Sulkee ilmoituksen.
