mate-notification-daemon 1.25.1 - en to mk translation catalogue (32 entries)

en: Popup location
mk: Локација на поп-ап известувањата

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
mk: Стандардна поп-ап локација на работниот простор за известувања. Дозволени вредности: "горе_лево", "горе_десно", "долу_лево" и "долу_десно"

en: Use Active Monitor
mk: Користи го активниот екран

en: Display the notification on the active monitor.
mk: Прикажи ги известувањата на активниот екран

en: Monitor
mk: Екран

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
mk: Екран за прикажување на известувањата. Дозволени вредности: -1 (прикажи на активниот екран) и 0 до n - 1 каде n е бројот на екрани.

en: Current theme
mk: Тековна тема

en: The theme used when displaying notifications.
mk: Тема која се користи при прикажување на известувањата.

en: Sound Enabled
mk: Звукот е овозможен

en: Turns on and off sound support for notifications.
mk: Ја вклучува и исклучува подршката за звук на известувањата.

en: _Preferences
mk: _Параметри

en: _About
mk: _За

en: Slider
mk: Клизач

en: Standard theme
mk: Стандардна тема

en: Error initializing libmatenotify
mk: Грешка при стартување на libmatenotify

en: Notification Test
mk: Тест за известување

en: Just a test
mk: Само тест

en: Error while displaying notification: %s
mk: Грешка при прикажување на известување: %s

en: Notification Settings
mk: подесувања за известувањата

en: _Preview
mk: _Преглед

en: _Close
mk: _Затвори

en: _Theme:
mk: _Тема:

en: P_osition:
mk: Местоположба:

en: _Monitor:
mk: _Екран:

en: Top Left
mk: Горе лево

en: Top Right
mk: Горе десно

en: Bottom Left
mk: Доле лево

en: Bottom Right
mk: Доле десно

en: General Options
mk: Општи опции

en: Exceeded maximum number of notifications
mk: Максималниот број на известувања е надминат

en: %u is not a valid notification ID
mk: %u не е важечки ID на известувањето

en: Notification
mk: Известување
