mate-notification-daemon 1.25.1 - en to mr translation catalogue (30 entries)

en: Popup location
mr: पॉपअप स्थळ

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
mr: वर्कस्पेसवरती स्टॅक संदेशांसाठी मुलभूत पॉपअप स्थळ. परवानाप्राप्त मुल्ये: "top_left","top_right","bottom_left" आणि "bottom_right"

en: Monitor
mr: मॉनीटर

en: Current theme
mr: सद्याची सुत्रयोजना

en: The theme used when displaying notifications.
mr: सूचना दर्शविण्याकरीताची सुत्रयोजना.

en: Sound Enabled
mr: ध्वनी कार्यान्वीत

en: Turns on and off sound support for notifications.
mr: सूचनांसाठी ध्वनी आधार सुरु बंद करा.

en: _Preferences
mr: प्राधान्यता (_P)

en: _About
mr: विषयी (_A)

en: Coco
mr: कोको

en: Nodoka
mr: नोडोका

en: Slider
mr: स्लायडर

en: Standard theme
mr: मानक रंगसंगती

en: Error initializing libmatenotify
mr: libmatenotify प्रारंभ करतेवेळी त्रुटी

en: Notification Test
mr: सूचना चाचणी

en: Just a test
mr: फक्त चाचणी

en: Error while displaying notification: %s
mr: सूचना दर्शविताना चूक आढळली: %s

en: Notification Settings
mr: सूचना सेटिंग

en: _Preview
mr: पूर्वदृश्य (_P)

en: _Close
mr: बंद करा (_C)

en: _Theme:
mr: रंगसंगती (_t):

en: P_osition:
mr: स्थळ (_P):

en: _Monitor:
mr: मॉनिटर(_M)

en: Top Left
mr: वर डावी

en: Top Right
mr: वर ऊजवी

en: Bottom Left
mr: खाली डावी

en: Bottom Right
mr: खाली ऊजवी

en: General Options
mr: सर्वसाधारण पर्याय

en: %u is not a valid notification ID
mr: %u वैध सूचना ID नाही

en: Notification
mr: सूचना
