mate-notification-daemon 1.25.1 - en to pt_BR translation catalogue (34 entries)

en: Popup Notifications
pt_BR: Notificações pop-up

en: Set your popup notification preferences
pt_BR: Defina as preferências de suas notificações pop-up

en: Popup location
pt_BR: Localização da pop-up

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
pt_BR: Localização padrão para notificações pop-up empilhadas. Valores permitidos: "top_left", "top_right", "bottom_left" e "bottom_right"

en: Use Active Monitor
pt_BR: Utilizar monitor ativo

en: Display the notification on the active monitor.
pt_BR: Exibir a notificação no monitor ativo.

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
pt_BR: Monitor para exibição da notificação. Valores permitidos: -1 (exibir no monitor ativo) e de 0 a n - 1, onde n é o número de monitores.

en: Current theme
pt_BR: Tema atual

en: The theme used when displaying notifications.
pt_BR: O tema utilizado ao exibir notificações.

en: Sound Enabled
pt_BR: Som Habilitado

en: Turns on and off sound support for notifications.
pt_BR: Ativa ou desativa o suporte a som para notificações.

en: _Preferences
pt_BR: _Preferências

en: _About
pt_BR: _Sobre

en: Standard theme
pt_BR: Tema padrão

en: Error initializing libmatenotify
pt_BR: Erro ao iniciar libmatenotify

en: Notification Test
pt_BR: Notificação de Teste

en: Just a test
pt_BR: Apenas um teste

en: Error while displaying notification: %s
pt_BR: Erro ao exibir notificação: %s

en: Notification Settings
pt_BR: Configurações de Notificação

en: _Preview
pt_BR: _Visualizar

en: _Close
pt_BR: _Fechar

en: _Theme:
pt_BR: _Tema:

en: P_osition:
pt_BR: P_osição:

en: Top Left
pt_BR: Superior Esquerda

en: Top Right
pt_BR: Superior Direita

en: Bottom Left
pt_BR: Inferior Esquerda

en: Bottom Right
pt_BR: Inferior Direita

en: General Options
pt_BR: Opções Gerais

en: Exceeded maximum number of notifications
pt_BR: Número máximo de notificações excedido

en: %u is not a valid notification ID
pt_BR: %u não é um ID de notificação válido

en: Notification
pt_BR: Notificação

en: Notification summary text.
pt_BR: Texto do resumo da notificação.

en: Notification body text.
pt_BR: Texto do corpo da notificação.

en: Closes the notification.
pt_BR: Fecha a notificação.
