mate-notification-daemon 1.25.1 - en to sv translation catalogue (40 entries)

en: Popup Notifications
sv: Popup-notifieringar

en: Set your popup notification preferences
sv: Ställ dina popup-notifikation inställningar

en: Popup location
sv: Popup-position

en: Default popup location on the workspace for stack notifications. Allowed values: "top_left","top_right","bottom_left" and "bottom_right"
sv: Standardposition för popup-rutor på arbetsytan för notifieringar. Tillåtna värden: "top_left","top_right","bottom_left" och "bottom_right"

en: Use Active Monitor
sv: Använd aktiv övervakare

en: Display the notification on the active monitor.
sv: Visa underrättelsen på den aktiva monitorn.

en: Monitor to display the notification. Allowed values: -1 (display on active monitor) and 0 to n - 1 where n is the number of monitors.
sv: Monitorn som ska visa underrättelsen. Tillåtna värden: -1 (visa på aktiva monitorer) och 0 till n - 1 där n står för antalet monitorer.

en: Current theme
sv: Aktuellt tema

en: The theme used when displaying notifications.
sv: Temat som används för visning av notifieringar.

en: Sound Enabled
sv: Ljud aktiverat

en: Turns on and off sound support for notifications.
sv: Slår på och av ljudstöd för notifieringar.

en: Do not disturb
sv: Stör ej

en: _Preferences
sv: _Inställningar

en: _About
sv: _Om

en: Copyright © 2021 MATE developers
sv: Copyright © 2021 MATE utvecklarna

en: Coco
sv: Choklad

en: Slider
sv: Draglist

en: Standard theme
sv: Standardtema

en: Error initializing libmatenotify
sv: Fel vid initiering av libmatenotify

en: Notification Test
sv: Notifieringstest

en: Just a test
sv: Bara ett test

en: Error while displaying notification: %s
sv: Fel vid visning av notifiering: %s

en: Could not load user interface: %s
sv: Kunde inte ladda användargränssnittet: %s

en: Notification Settings
sv: Inställningar för aviseringar

en: _Preview
sv: _Förhandsgranska

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Theme:
sv: _Tema:

en: _Monitor:
sv: _Skärm:

en: Top Left
sv: Längst upp till vänster

en: Top Right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom Left
sv: Längst ned till vänster

en: Bottom Right
sv: Längst ned till höger

en: Enable Do Not Disturb
sv: Aktivera Stör ej

en: General Options
sv: Allmänna inställningar

en: Exceeded maximum number of notifications
sv: Översteg maximalt antal notifieringar

en: %u is not a valid notification ID
sv: %u är inte ett giltigt notifierings-id

en: Notification
sv: Notifiering

en: Notification summary text.
sv: Notifiering summeringstext.

en: Notification body text.
sv: Notifiering brödtext.

en: Closes the notification.
sv: Stänger aviseringarna.
