mate-panel 1.27.0 - en to be translation catalogue (559 entries)

en: Locations
be: Месцы

en: Edit
be: Змяніць

en: Calendar
be: Каляндар

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
be: %A, %B %d (%%s)

en: Click to hide month calendar
be: Пстрыкніце, каб схаваць каляндар на месяц

en: Click to view month calendar
be: Пстрыкніце, каб убачыць каляндар на месяц

en: Computer Clock
be: Камп'ютарны гадзіннік

en: Set System Time...
be: Вызначыць сістэмны час…

en: Set System Time
be: Выстаўленне сістэмнага часу

en: Failed to set the system time
be: Не выйшла задаць сістэмны час

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: _Help
be: _Даведка

en: _About
be: _Пра аплет

en: Copy _Time
be: Скапіяваць _час

en: Copy _Date
be: Скапіяваць _дату

en: Ad_just Date & Time
be: _Карэкцыя даты і часу

en: Choose Location
be: Выбраць месца

en: Edit Location
be: Змяніць месца

en: City Name
be: Назва горада

en: City Time Zone
be: Часавы пояс горада

en: Clock
be: Гадзіннік

en: The Clock displays the current time and date
be: Гадзіннік паказвае дзейную дату і час

en: Time & Date
be: Дата і час

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Set System Time
be: Вы_значыць сістэмны час

en: _Time:
be: _Час:

en: Current Time:
be: Дзейны час:

en: Clock Preferences
be: Настáўленні гадзінніка

en: Time _Settings
be: Настáўленні _часу

en: _Close
be: _Закрыць

en: Clock Format
be: Фармат гадзінніка

en: _12 hour format
be: _12 гадзін

en: _24 hour format
be: _24 гадзіны

en: Panel Display
be: Паказ панэлі

en: Show the _date
be: Паказваць _дату

en: Show seco_nds
be: Паказваць _секунды

en: Show wee_k numbers in calendar
be: Паказваць нумары т_ыдняў у календары

en: Show _weather
be: Паказваць над_вор'е

en: Show _temperature
be: Паказваць _тэмпературу

en: General
be: Асноўнае

en: _Add
be: Д_адаць

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: Display
be: Выгляд

en: _Visibility unit:
be: Адзінка _бачнасці:

en: _Pressure unit:
be: Адзінка _ціску:

en: _Wind speed unit:
be: Адзінка хуткасці _ветру:

en: _Temperature unit:
be: Адзінка тэмпературы:

en: Weather
be: Надвор'е

en: East
be: Усходні

en: West
be: Заходні

en: North
be: Паўночны

en: South
be: Паўднёвы

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
be: <small><i>Пазначце горад, рэгіён ці назву краіны, затым вылучыце дакладнае месца ў выплыўным акенцы.</i></small>

en: _Timezone:
be: Часавы _пояс:

en: _Location Name:
be: Назва месца:

en: <i>(optional)</i>
be: <i>(апцыянальна)</i>

en: L_ongitude:
be: _Даўгата:

en: L_atitude:
be: _Шырата:

en: Failed to set the system timezone
be: Не выйшла задаць сістэмны часавы пояс

en: <small>Set...</small>
be: <small>Вызначыць…</small>

en: <small>Set</small>
be: <small>Вызначыць</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
be: Вызначыць гэтае месца як дзейнае і ўжыць ягоны часавы пояс для гэтага камп'ютара

en: Unknown
be: Невядомы

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
be: %s, адчуваецца як %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
be: Усход: %s / Заход: %s

en: Could not display help document '%s'
be: Немагчыма паказаць даведку "%s"

en: Error displaying help document
be: Памылка паказу даведкі

en: Hour format
be: Фармат гадзін

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
be: Гэты ключ вызначае фармат гадзін, які выкарыстоўвае аплет-гадзіннік. Магчымыя значэнні: "12-hour" (12-цігадзінны), "24-hour" (24-хгадзінны), "internet" (інтэрнэт-час), "unix" (unix-час) і "custom" (адмысловы фармат). Калі ключ усталяваны ў "internet", гадзіннік будзе паказваць інтэрнэт-час. Сістэма інтэрнэт-часу падзяляе дзень на 1000 "удараў". Гэтая сістэма не мае часавых паясоў, таму час аднолькавы па ўсёй Зямлі. Калі ключ усталяваны ў значэнне "unix", гадзіннік будзе паказваць колькасць секундаў, што мінулі з пачатку Эпохі, г.зн. з 1-га студзеня 1970 г. Калі ключ усталяваны ў значэнне "custom", гадзіннік будзе паказваць час адпаведна з фарматам, які вызначаны ў ключы custom_format.

en: Custom format of the clock
be: Адмысловы фармат гадзінніка

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
be: Гэты ключ вызначае фармат, які будзе выкарыстоўваць аплет-гадзіннік, калі ключ фармату мае значэнне "custom" (адмысловы фармат). Вы можаце ўжываць параметры, якія разумее функцыя strftime(), каб атрымаць адмысловы фармат. Для дадатковых звестак глядзіце даведку да strftime().

en: Show time with seconds
be: Паказваць час з секундамі

en: If true, display seconds in time.
be: Калі ісціна, паказвае секунды разам з часам.

en: Show date in clock
be: Паказваць дату на гадзінніку

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
be: Калі ісціна, паказвае дату на гадзінніку ў дадатак да часу.

en: Show date in tooltip
be: Паказваць дату ў падказцы

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
be: Калі ісціна, паказвае дату ў падказцы, калі навесці мыш на гадзіннік.

en: Show weather in clock
be: Паказваць надвор'е на гадзінніку

en: If true, display a weather icon.
be: Калі ісціна, паказваецца значок надвор'я.

en: Show temperature in clock
be: Паказваць тэмпературу на гадзінніку

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
be: Калі ісціна, паказваць тэмпературу побач са значком надвор'я.

en: Show week numbers in calendar
be: Паказваць нумары тыдняў на календары

en: If true, show week numbers in the calendar.
be: Калі ісціна, паказвае нумары тыдняў у календары.

en: Expand list of locations
be: Разгарнуць спіс месцаў

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
be: Калі ісціна, разгортваць спіс месцаў у акне календара.

en: List of locations
be: Спіс месцаў

en: A list of locations to display in the calendar window.
be: Спіс месцаў для паказу ў акне календара.

en: Temperature unit
be: Адзінка тэмпературы

en: The unit to use when showing temperatures.
be: Адзінка вымярэння для паказу тэмпературы.

en: Speed unit
be: Адзінка хуткасці

en: The unit to use when showing wind speed.
be: Адзінка вымярэння для паказу хуткасці ветру.

en: Clock Applet Factory
be: Фабрыка аплета гадзінніка

en: Factory for clock applet
be: Фабрыка для аплета гадзінніка

en: Get the current time and date
be: Атрымаць дзейныя значэнні часу і даты

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
be: Увага: здаецца, загад збіраецца рабіць нешта сапраўды карыснае.
    З таго, што гэта бессэнсоўны аплет, вы можаце не пажадаць рабіць гэта.
    Мы раім вам пазбягаць выкарыстання %s для ўсяго, што магло б
    зрабіць аплет "практычным" ці карысным.

en: Images
be: Выявы

en: %s the Fish
be: Рыбка %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
be: %s не мае ніякае карысці. Ён толькі займае месца на дыску і павялічвае час кампіляцыі, а таксама, калі загружаны, займае месца на панэлі і ў памяці. Калі хтосьці знойдзе аплет карысным, яго трэба адправіць на псіхіятрычнае даследванне.

en: (with minor help from George)
be: (з мінімальнай дапамогаю Джорджа)

en: Fish
be: Рыбка

en: %s the Fish, a contemporary oracle
be: Рыбка %s - гэта сучасны прадказальнік

en: Unable to locate the command to execute
be: Немагчыма знайсці загад для выканання

en: %s the Fish Says:
be: Рыбка %s кажа:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
be: Немагчыма прачытаць вывад загаду
    
    Падрабязнасці : %s

en: _Speak again
be: Гаварыць _яшчэ

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
be: Вызначаны загад не працуе і будзе заменены на: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
be: Немагчыма выканаць '%s'
    
    Падрабязнасці : %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
be: Немагчыма прачытаць з '%s'
    
    Падрабязнасці : %s

en: The water needs changing
be: Варта змяніць ваду

en: Look at today's date!
be: Гляньце, які сёння дзень!

en: %s the Fish, the fortune teller
be: Рыбка %s, прадказальнік будучыні

en: Fish Preferences
be: Настáўленні рыбкі

en: _Name of fish:
be: _Мянушка рыбкі:

en: Co_mmand to run when clicked:
be: _Загад для выканання пасля націску:

en: Animation
be: Анімацыя

en: _File:
be: _Файл:

en: Select an animation
be: Пазначце анімацыю

en: _Total frames in animation:
be: _Усяго кадраў у анімацыі:

en: _Pause per frame:
be: Зат_рымка паміж кадрамі:

en: frames
be: кадраў

en: seconds
be: секунд

en: _Rotate on vertical panels
be: Па_варочваць на вертыкальных панэлях

en: The fish's name
be: Мянушка рыбкі

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
be: Рыбка без мянушкі - проста тупая рыбіна. Вярніце рыбіне жыццё - дайце ёй мянушку.

en: The fish's animation pixmap
be: Файл з анімацыяй рыбкі

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
be: Гэты ключ задае назву файла для анімацыі аплету рыбкі адносна каталогу з выявамі.

en: Command to execute on click
be: Загад для выканання пасля націску

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
be: Гэты ключ вызначае загад, які будзе выкананы, калі націснуць на рыбку.

en: Frames in fish's animation
be: Колькасць кадраў у анімацыі рыбкі

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
be: Гэты ключ задае колькасць кадраў у анімацыі рыбкі.

en: Pause per frame
be: Затрымка паміж кадрамі

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
be: Гэты ключ задае колькасць секунд на паказ кожнага кадра.

en: Rotate on vertical panels
be: Паварочваць на вертыкальных панэлях

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
be: Калі ісціна, анімацыя рыбкі будзе павернутая на вертыкальных панэлях.

en: Wanda Factory
be: Фабрыка Ванды

en: From Whence That Stupid Fish Came
be: Адкуль з'явілася гэтая дурная рыбіна

en: Display a swimming fish or another animated creature
be: На гэтым аплеце плавае рыбка ці іншая анімаваная істота

en: Notification Area
be: Прастора абвяшчэнняў

en: Panel Notification Area
be: Прастора абвяшчэнняў панэлі

en: pixels
be: пікселяў

en: Notification Area Factory
be: Фабрыка прасторы абвяшчэнняў

en: Factory for notification area
be: Фабрыка для прасторы абвяшчэнняў

en: Area where notification icons appear
be: Прастора, дзе з'яўляюцца значкі абвяшчэнняў

en: Show windows from all workspaces
be: Паказаць вокны з усіх працоўных прастораў

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
be: Калі ісціна, спіс вокнаў будзе паказваць вокны з усіх працоўных прастораў. Інакш ён будзе паказваць толькі вокны дзейнай працоўнай прасторы.

en: When to group windows
be: Калі групаваць вокны

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
be: Вырашае, калі групаваць вокны адной і той жа праграмы ў спісе вокнаў. Магчымыя значэнні: "never" (ніколі), "auto" (аўтаматычна) і "always" (заўсёды).

en: Move windows to current workspace when unminimized
be: Перасоўваць вокны ў дзейную працоўную прастору падчас разгортвання

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
be: Калі ісціна, падчас разгортвання акна яно перасунецца на дзейную працоўную прастору. Інакш адбудзецца пераключэнне на працоўную прастору акна.

en: Display workspace names
be: Паказваць назвы працоўных прастораў

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
be: Калі ісціна, працоўныя прасторы ў пераключальніку будуць паказваць свае назвы. Інакш яны будуць паказваць вокны ў працоўнай прасторы. Працуе толькі калі вокнамі кіруе Marco.

en: Display all workspaces
be: Паказваць усе працоўныя прасторы

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
be: Калі ісціна, пераключальнік прастораў будзе паказваць усе працоўныя прасторы. Інакш ён будзе паказваць толькі дзейную працоўную прастору.

en: Rows in workspace switcher
be: Радкі ў пераключальніку працоўных прастораў

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
be: Гэты ключ вызначае колькасць бачных радкоў (для гарызантальнага размяшчэння) ці слупкоў (для вертыкальнага размяшчэння) у пераключальніку працоўных прастораў. Гэты ключ мае сэнс толькі тады, калі значэнне display_all_workspaces - ісціна.

en: Wrap around on scroll
be: Рушыць у пачатак дакумента пры гартанні

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
be: Калі ісціна, пераключальнік прастораў дазволіць гартанне, г.зн. пераключэнне ад першай працоўнай прасторы  да апошняй праз гартанне.

en: Window Navigation Applet Factory
be: Фабрыка аплета навігацыі вакон

en: Factory for the window navigation related applets
be: Фабрыка звязаных з навігацыяй вакон аплетаў

en: Window Selector
be: Выбіральнік вокнаў

en: Switch between open windows using a menu
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі праз меню

en: Workspace Switcher
be: Пераключальнік прастораў

en: Switch between workspaces
be: Пераключацца паміж працоўнымі прасторамі

en: Window List
be: Спіс вокнаў

en: Switch between open windows using buttons
be: Пераключацца паміж адкрытымі вокнамі праз кнопкі

en: Show Desktop
be: Паказаць стол

en: Hide application windows and show the desktop
be: Схаваць вокны праграм і паказаць стол

en: Failed to load %s: %s
be: Памылка загрузкі %s: %s

en: Icon not found
be: Немагчыма знайсці значок

en: Click here to restore hidden windows.
be: Націсніце тут, каб вярнуць схаваныя вокны.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
be: Націсніце тут, каб схаваць усе вокны і ўбачыць стол.

en: Show Desktop Button
be: Кнопка паказу стала

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
be: Гэтая кнопка дазваляе схаваць усе вокны і ўбачыць стол.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
be: Ваш кіраўнік вокнаў не падтрымлівае кнопку паказу стала, ці вы не запусцілі кіраўнік вокнаў.

en: _System Monitor
be: _Сістэмны назіральнік

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
be: Паказвае спіс усіх вокнаў у выглядзе мноства кнопак і дазваляе гартаць іх.

en: Window List Preferences
be: Настáўленні спісу вокнаў

en: Window Grouping
be: Групаванне вокнаў

en: _Never group windows
be: _Ніколі не групаваць вокны

en: Group windows when _space is limited
be: Групаваць вокны, калі _прастора абмежавана

en: _Always group windows
be: _Заўсёды групаваць вокны

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: Window List Content
be: Змесціва

en: Sh_ow windows from current workspace
be: Паказваць вокны _гэтай працоўнай прасторы

en: Show windows from a_ll workspaces
be: Паказваць вокны _ўсіх працоўных прастораў

en: Restoring Minimized Windows
be: Аднаўленне згорнутых вокнаў

en: Restore to current _workspace
be: Аднавіць на дзейнай пра_цоўнай прасторы

en: Restore to na_tive workspace
be: Аднавіць на _роднай працоўнай прасторы

en: Workspaces
be: Працоўныя прасторы

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
be: Выбіральнік вокнаў паказвае спіс усіх вокнаў у меню і дазваляе гартаць іх.

en: rows
be: радкоў

en: columns
be: слупкоў

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
be: Пераключальнік прастораў паказвае маленькія версіі працоўных прастораў, дазваляючы кіраваць вокнамі.

en: Workspace Switcher Preferences
be: Настáўленні пераключальніка працоўных прастораў

en: Show _only the current workspace
be: Паказваць толькі _дзейную працоўную прастору

en: Show _all workspaces in:
be: Паказваць ус_е працоўныя прасторы ў:

en: Switcher
be: Пераключальнік

en: Number of _workspaces:
be: Колькасць працоўных _прастораў:

en: Workspace na_mes:
be: Н_азвы працоўных прастораў:

en: Workspace Names
be: Назвы працоўных прастораў

en: Show workspace _names in switcher
be: Паказваць назвы працоўных прастораў у пера_ключальніку

en: Allow workspace _wrap around in switcher
be: Дазволіць працоўным прасторам гартацца ў пераключальніку

en: Default panel layout
be: Стандартная раскладка панэляў

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
be: Раскладка панэляў, якая ўжываецца пры іх стварэнні ці скідванні

en: Enable program list in "Run Application" dialog
be: Уключыць спіс праграм у акенцы "Выканаць праграму"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
be: Калі ісціна, спіс "Вядомыя праграмы" ў акне "Выканаць праграму" будзе даступны. Будзе ці не будзе спіс разгорнуты адразу, вызначаецца ключом show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
be: Разгарнуць спіс праграм у акенцы "Выканаць праграму"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
be: Калі ісціна, спіс "Вядомыя праграмы" ў акне "Выканаць праграму" будзе адразу разгорнуты. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ enable_program_list мае значэнне "ісціна".

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
be: Уключыць аўтадапаўненне ў акенцы "Выканаць праграму"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
be: Калі ісціна, аўтадапаўненне ў акенцы "Выканаць праграму" будзе ўключана.

en: History for "Run Application" dialog
be: Гісторыя ў акенцы "Выканаць праграму"

en: Panel ID list
be: Спіс усіх ID панэляў

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
be: Спіс усіх ID панэлі. Кожны ID вызначае асобную панэль верхняга ўзроўню. Настáўленні кожнай з гэтых панэляў захоўваюцца ў /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
be: Спіс усіх ID аб'ектаў панэлі

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
be: Спіс усіх ID аб'ектаў панэлі. Кожны ID вызначае асобны аб'ект панэлі (напр., пускач, кнопку дзеяння ці радок/кнопка меню). Настáўленні кожнага з гэтых аб'ектаў захоўваюцца ў /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
be: Уключыць падказкі

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
be: Калі ісціна, будуць паказвацца падказкі для аб'ектаў панэляў.

en: Enable animations
be: Уключыць анімацыі

en: Autoclose drawer
be: Аўтазачыненне шуфлядкі

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
be: Калі ісціна, шуфлядка будзе аўтаматычна зачыняцца калі карыстальнік націсне на адзін з яе пускачоў.

en: Confirm panel removal
be: Пацверджанне выдалення панэлі

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
be: Калі ісціна, будзе паказвацца акенца з пытаннем, ці хоча карыстальнік выдаліць панэль.

en: Highlight launchers on mouseover
be: Падсвятляць пускачы, калі на іх наведзена мыш

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
be: Калі ісціна, пускач пад курсорам будзе падсвятляцца.

en: Complete panel lockdown
be: Поўнае замыканне панэлі

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
be: Калі ісціна, панэль не дазволіць змяняць свае настáўленні. Асобныя аплеты трэба замкнуць асабіста. Трэба перазапусціць панэль, каб змены пачалі дзейнічаць.

en: Applet IIDs to disable from loading
be: IID аплетаў, якія трэба адключыць

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
be: Спіс IID-ідэнтыфікатараў аплетаў, якія панэль будзе ігнараваць. Гэткім чынам можна адключыць пэўныя аплеты, каб яны не загружаліся і не паказваліся ў меню. Напрыклад, каб адключыць аплет "mini-commander", дадайце "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" у гэты спіс. Трэба перазапусціць панэль, каб змены пачалі дзейнічаць.

en: Disable Force Quit
be: Адключыць прымусовы выхад

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
be: Калі ісціна, панэль не дазволіць карыстальніку прымусова скончыць працу праграмы, схаваўшы кнопку прымусовага выхаду.

en: Show applications menu
be: Паказваць меню праграм

en: If true, show applications item in menu bar.
be: Калі ісціна, паказваць аб'ект праграм на панэлі меню.

en: Show places menu
be: Паказваць меню месцаў

en: If true, show places item in menu bar.
be: Калі ісціна, паказваць аб'ект месцаў на панэлі меню.

en: Show desktop menu
be: Паказваць меню стала

en: If true, show desktop item in menu bar.
be: Калі ісціна, паказваць аб'ект стала на панэлі меню.

en: Show icon
be: Паказваць значок

en: If true, show icon in menu bar.
be: Калі ісціна, паказваць значок на панэлі меню.

en: Icon to show in menu bar
be: Значок для панэлі меню

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
be: Задаць назву значка тэмы для панэлі меню.

en: Menu bar icon size
be: Памер значка панэлі меню

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
be: Задаць памер значка на панэлі меню. Панэль трэба перазапусціць, каб змены пачалі дзейнічаць.

en: Menu items icon size
be: Памер значкоў элементаў у меню

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
be: Задаць памер значкоў для аб'ектаў у меню. Панэль трэба перазапусціць, каб змены пачалі дзейнічаць.

en: Threshold of menu items before submenu is created
be: Абмежаванне колькасці элементаў у меню, пасля якога ствараецца падменю

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
be: Найбольшая колькасць элементаў меню (напр. закладак), якія не хаваюцца ў падменю, а паказваюцца адразу.

en: Panel object type
be: Тып аб'екта панэлі

en: The type of this panel object.
be: Тып гэтага аб'екта панэлі.

en: Toplevel panel containing object
be: Панэль верхняга ўзроўню, якая змяшчае аб'ект

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
be: Ідэнтыфікатар панэлі верхняга ўзроўню, якая змяшчае гэты аб'ект.

en: Object's position on the panel
be: Размяшчэнне аб'екта на панэлі

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
be: Размяшчэнне гэтага аб'екта на панэлі. Размяшчэнне задаецца колькасцю піксэляў ад левага (ці верхняга, калі панэль вертыкальная) краю панэлі.

en: Lock the object to the panel
be: Замкнуць аб'ект на панэлі

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
be: Калі ісціна, карыстальнік не зможа перасунуць аплет, пакуль не адамкне аб'ект праз пункт меню "Адамкнуць".

en: Applet IID
be: IID аплета

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
be: Ідэнтыфікатар рэалізацыі аплета, напрыклад, "ClockAppletFactory::ClockApplet". Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type утрымлівае "external-applet" (ці састарэлы "matecomponent-applet").

en: Panel attached to drawer
be: Панэль, прычэпленая да шуфлядкі

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
be: Ідэнтыфікатар панэлі, нададзены гэтай шуфлядцы. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "drawer-object" (аб'ект-шуфлядка).

en: Tooltip displayed for drawer or menu
be: Падказка для шуфлядкі ці меню

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
be: Тэкст падказкі для гэтай шуфлядкі ці меню. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "drawer-object" (аб'ект-шуфлядка).

en: Use custom icon for object's button
be: Выкарыстоўваць адмысловы значок для кнопкі аб'екта

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
be: Калі ісціна, ключ custom_icon будзе выкарыстоўвацца як адмысловы значок для кнопкі. Калі не, custom_icon будзе ігнаравацца. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type (від аб'екта) мае значэнне "menu-object" (аб'ект-меню) ці "drawer-object" (аб'ект-шуфлядка).

en: Icon used for object's button
be: Значок для кнопкі аб'екта

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
be: Змяшчэнне файла выявы, які выкарыстоўваецца для значка кнопкі аб'екта. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "drawer-object" (аб'ект-шуфлядка) ці "menu-object" (аб'ект-меню) і ключ use_custom_icon (выкарыстоўваць адмысловы значок) мае значэнне "ісціна".

en: Use custom path for menu contents
be: Выкарыстоўваць адмысловы шлях для зместу меню

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
be: Калі ісціна, ключ menu_path будзе выкарыстоўвацца як шлях, з якога бярэцца змест для пабудовы меню. Калі не, ключ menu_path будзе ігнаравацца. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "menu-object" (аб'ект-меню).

en: Menu content path
be: Шлях да зместу меню

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
be: Шлях, з якога будуецца змест меню. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ use_menu_path (выкарыстоўваць шлях меню) мае значэнне "ісціна"  і ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "menu-object" (аб'ект-меню).

en: Draw arrow in menu button
be: Дадаць стрэлку на кнопку меню

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
be: Калі ісціна, на значок кнопкі меню будзе дадана стрэлка. Інакш кнопка меню будзе мець толькі значок.

en: Launcher location
be: Знаходжанне пускача

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
be: Змяшчэнне файла апісання пускача .desktop. Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "launcher-object" (аб'ект-пускач).

en: Action button type
be: Тып кнопкі дзеяння

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
be: Вызначае тып дзеяння гэтай кнопкі. Магчымыя значэнні: "lock" (замкнуць), "logout" (скончыць сеанс), "run" (выканаць), "search" (пошук) і "screenshot" (здымак экрану). Гэты ключ мае сэнс толькі калі ключ object_type (тып аб'екта) мае значэнне "action-applet" (аплет-дзеянне).

en: Name to identify panel
be: Назва для ідэнтыфікацыі панэлі

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
be: Гэта чытальная чалавекам назва, якую можна даць панэлі. Яе асноўнае прызначэнне - быць назвай акна панэлі, што зручна для навігацыі па панэлях.

en: X screen where the panel is displayed
be: Экран X, на якім паказваецца панэль

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
be: Падчас працы з некалькімі экранамі можна мець асобныя панэлі на розных экранах. Гэты ключ вызначае экран, на якім паказваецца панэль.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
be: Манітор Xinerama, на якім паказваецца панэль

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
be: З дапамогай Xinerama можна мець панэлі на кожным з манітораў. Гэты ключ вызначае той манітор, на якім паказваецца панэль.

en: Expand to occupy entire screen width
be: Разгарнуць панэль на ўсю шырыню экрану

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
be: Калі ісціна, панэль будзе займаць усю шырыню экрану (вышыню, калі панэль вертыкальная). У гэтым рэжыме панэль можа быць размешчана толькі на краі экрану. Калі не, панэль будзе такога памеру, якога дастаткова для размяшчэння аплетаў, пускачоў і кнопак на ёй.

en: Panel orientation
be: Арыентацыя панэлі

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
be: Арыентацыя панэлі. Магчымыя значэнні: "top" (верх), "bottom" (ніз), "left" (леваруч), "right" (праваруч). У разгорнутым стане гэты ключ вызначае, на якім краі экрану размяшчаецца панэль. У неразгорнутым стане розніца паміж  "top" (верх) і "bottom" (ніз) менш істотная - абодва значэнні гавораць пра тое, што гэта гарызантальная панэль, але даюць карысную падказку, як будуць паводзіць сябе некаторыя аб'екты панэлі. Напрыклад, на "top"-панэлі кнопка меню будзе паказваць сваё меню ніжэй панэлі, а на "bottom"-панэлі яно будзе паказвацца вышэй панэлі.

en: Panel size
be: Памер панэлі

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
be: Вышыня панэлі (шырыня для вертыкальнай панэлі). Панэль будзе вызначаць падчас працы найменшы памер, абапіраючыся на памер шрыфту і іншыя чыннікі. Найбольшы памер замацаваны на значэнні чвэрці вышыні (ці шырыні) экрану.

en: X co-ordinate of panel
be: Каардыната X панэлі

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
be: Знаходжанне панэлі ўздоўж восі x. Гэты ключ мае сэнс толькі калі панэль неразгорнута. У разгорнутым стане гэты ключ ігнаруецца, і панэль размяшчаецца на краі, які вызначаецца ключом арыентацыі.

en: Y co-ordinate of panel
be: Каардыната Y панэлі

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
be: Знаходжанне панэлі ўздоўж восі y. Гэты ключ мае сэнс толькі калі панэль неразгорнута. У разгорнутым стане гэты ключ ігнаруецца, і панэль размяшчаецца на краі, які вызначаецца ключом арыентацыі.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
be: Каардыната X панэлі, пачынаючы ад правага боку экрану

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
be: Знаходжанне панэлі ўздоўж восі X, пачынаючы ад правага боку экрану. Калі значэнне -1, яно ігнаруецца; выкарыстоўваецца значэнне ключа "x". Калі значэнне большае за 0, тады ігнаруецца значэнне ключа "x". Гэты ключ дзейнічае толькі ў неразгорнутым рэжыме. У разгорнутым рэжыме гэты ключ ігнаруецца і панэль размяшчаецца па-баках экрану ў залежнасці ад значэння ключа "orientation".

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
be: Каардыната Y панэлі, пачынаючы з нізу экрану

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
be: Знаходжанне панэлі ўздоўж восі Y, пачынаючы ад правага боку экрана. Калі значэнне -1, яно ігнаруецца; выкарыстоўваецца значэнне ключа "y". Калі значэнне большае за 0, тады ігнаруецца значэнне ключа "y". Гэты ключ дзейнічае толькі ў неразгорнутым рэжыме. У разгорнутым рэжыме гэты ключ ігнаруецца і панэль размяшчаецца па баках экрану ў залежнасці ад значэння ключа "orientation".

en: Center panel on x-axis
be: Размясціць панэль пасярэдзіне восі x

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
be: Калі ісціна, ключы "x" і "x_right" будуць ігнаравацца і панэль будзе размешчана пасярэдзіне восі X экрану. Калі памеры панэлі будуць змененыя, яна застанецца на тым жа месцы, але вырасце з абодвух бакоў. Калі мана ключы "x"і "x_right" будуць вызначаць знаходжанне панэлі.

en: Center panel on y-axis
be: Размясціць панэль пасярэдзіне восі y

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
be: Калі ісціна, ключы "y" і "x_bottom" будуць ігнаравацца і панэль будзе размешчана пасярэдзіне восі Y экрану. Калі памеры панэлі будуць змененыя, яна застанецца на тым жа месцы, але вырасце з абодвух бакоў. Калі фальш, ключы "y"і "y_bottom" будуць вызначаць знаходжанне панэлі.

en: Automatically hide panel into corner
be: Аўтаматычна хаваць панэль у кут

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
be: Калі ісціна, панэль будзе хавацца, калі мыш пакіне прастору панэлі. Перасоўванне мышы ў гэты кут выкліча аўтаматычнае з'яўленне панэлі.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
be: Калі ісціна, хаванне і вяртанне панэлі будуць анімаваныя замест звычайнага імгненнага хавання/вяртання.

en: Enable hide buttons
be: Уключыць кнопкі хавання

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
be: Калі ісціна, на абодвух баках панэлі будуць змешчаны кнопкі, з дапамогаю якіх можна будзе схаваць панэль, пакінуўшы кнопку для яе вяртання.

en: Enable arrows on hide buttons
be: Уключыць стрэлкі на кнопках хавання

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
be: Калі ісціна, на кнопках хавання будуць бачныя стрэлкі. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ enable_buttons (уключыць кнопкі хавання) мае значэнне "ісціна".

en: Panel autohide delay
be: Затрымка аўтахавання панэлі

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
be: Вызначае колькасць мілісекундаў затрымкі пасля таго, як паказальнік пакінуў прастору панэлі, перад яе аўтаматычным хаваннем. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ auto_hide (аўтахаванне) мае значэнне "ісціна".

en: Panel autounhide delay
be: Затрымка аўтавяртання панэлі

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
be: Вызначае колькасць мілісекунд затрымкі пасля таго, як паказальнік трапіў на прастору панэлі, перад яе аўтаматычным вяртаннем. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ auto_hide (аўтахаванне) мае значэнне "ісціна".

en: Visible pixels when hidden
be: Колькасць бачных піксэляў схаванай панэлі

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
be: Вызначае колькасць піксэляў, якія бачны, калі панэль аўтаматычна схавалася ў кут. Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ auto_hide (аўтахаванне) мае значэнне "ісціна".

en: Animation speed
be: Хуткасць анімацыі

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
be: Хуткасць анімацыі панэлі. Магчымыя значэнні: "slow" (павольна), "medium" (сярэдне) і "fast" (хутка). Гэты ключ мае сэнс, толькі калі ключ enable_animations (уключыць анімацыю) мае значэнне "ісціна".

en: Background type
be: Тып фону

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
be: Які тып фону скарыстаць для панэлі. Магчымыя значэнні: "none" (няма) - будзе выкарыстаны агульнасістэмны фон элементаў GTK+, "color" (колер) - фон будзе заліты колерам, пазначаным у адпаведным ключы, і "image" (выява) - у якасці фону будзе выкарыстана пазначаная ў адпаведным ключы выява.

en: Background color
be: Колер фону

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
be: Задае колер фону панэлі ў фармаце #RGB.

en: Background color opacity
be: Непразрыстасць колеру фону

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
be: Вызначае непразрыстасць фармату колеру фону. Калі колер не цалкам непразрысты (значэнне меншае за 65535), колер будзе размешчаны на выяве фону стала.

en: Background image
be: Выява фону

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
be: Вызначае файл выявы для фону. Калі выява ўтрымлівае альфа-канал, праз яе будзе праглядаць выява фону стала.

en: Fit image to panel
be: Расцягнуць выяву на ўсю панэль

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
be: Калі ісціна, выява будзе расцягнута (з захаваннем прапорцый) да вышыні панэлі (калі гарызантальная).

en: Stretch image to panel
be: Расцягнуць відарыс на панэлі

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
be: Калі ісціна, выява будзе расцягнута да памераў панэлі з захаваннем прапорцый.

en: Rotate image on vertical panels
be: Паварочваць відарыс на вертыкальных панэлях

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
be: Калі ісціна, выява фону будзе паварочвацца, калі панэль будзе вертыкальнай.

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Error
be: Памылка

en: Choose an icon
be: Задаць значок

en: Could not launch '%s'
be: Немагчыма запусціць "%s"

en: Could not launch application
be: Немагчыма запусціць праграму

en: Could not open location '%s'
be: Немагчыма адкрыць адрас "%s"

en: No application to handle search folders is installed.
be: Няма праграмы для пошуку па каталогах.

en: ???
be: без назвы

en: _Remove From Panel
be: Вы_даліць з панэлі

en: _Move
be: Пера_сунуць

en: Loc_k To Panel
be: За_мкнуць на панэлі

en: Cannot find an empty spot
be: Не выйшла знайсці вольнае месца

en: Drawer
be: Шуфлядка

en: _Add to Drawer...
be: _Дадаць да шуфлядкі…

en: _Properties
be: _Уласцівасці

en: Create new file in the given directory
be: Стварыць новы файл у гэтым каталогу

en: [FILE...]
be: [ФАЙЛ...]

en: - Edit .desktop files
be: - Рэдактар файлаў .desktop

en: Create Launcher
be: Стварыць пускач

en: Directory Properties
be: Уласцівасці каталогу

en: Launcher Properties
be: Уласцівасці пускача

en: Panel
be: Панэль

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
be: Запуск іншых праграм і доступ да разнастайных інструментаў кіравання вокнамі, паказу часу і інш.

en: Could not show this URL
be: Не выйшла паказаць гэты URL

en: No URL was specified.
be: URL не вызначаны.

en: Could not use dropped item
be: Не выйшла ўжыць перацягнуты аб'ект

en: No URI provided for panel launcher desktop file
be: Не вызначаны URІ для файла панэльнага пускача

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
be: Немагчыма адкрыць файл стала %s для панэльнага пускача %s%s

en: _Launch
be: _Запусціць

en: Key %s is not set, cannot load launcher
be: Ключ %s нявызначаны, немагчыма загрузіць пускач

en: Could not save launcher
be: Не выйшал захаваць пускач

en: Replace a currently running panel
be: Замяніць дзейную панэль

en: Reset the panel configuration to default
be: Скінуць настáўленні панэлі да стандартных

en: Execute the run dialog
be: Адкрыць акенца запуску

en: Set the default panel layout
be: Задаць стандартную раскладку панэляў

en: Add this launcher to _panel
be: Дадаць гэты пускач на _панэль

en: Add this launcher to _desktop
be: Дадаць гэты пускач на _стол

en: _Entire menu
be: Меню _цалкам

en: Add this as _drawer to panel
be: Дадаць як _шуфлядку на панэль

en: Add this as _menu to panel
be: Дадаць як _меню на панэль

en: _Activate Screensaver
be: Зад_зейнічаць ахоўнік экрану

en: _Lock Screen
be: Зам_кнуць экран

en: Could not connect to server
be: Не выйшла злучыцца з паслужнікам

en: Lock Screen
be: Замкнуць экран

en: Protect your computer from unauthorized use
be: Абараняе ваш камп'ютар ад недазволенага выкарыстання

en: Log Out...
be: Скончыць сеанс…

en: Log out of this session to log in as a different user
be: Скончыць сеанс, каб распачаць новы ад імя іншага карыстальніка

en: Run Application...
be: Выканаць праграму...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
be: Выканаць праграму, увёўшы загад альбо выбраўшы са спісу

en: Search for Files...
be: Шукаць файлы...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
be: Лакальныя дакументы і каталогі на гэтым камп'ютары паводле назвы ці змесціва

en: Force Quit
be: Прымусовы выхад

en: Force a misbehaving application to quit
be: Прымусова закрыць марудную праграму

en: Connect to Server...
be: Злучыцца з серверам...

en: Connect to a remote computer or shared disk
be: Злучыцца з адлеглым камп'ютарам ці супольным дыскам

en: Shut Down...
be: Адключыць…

en: Shut down the computer
be: Адключыць камп'ютар

en: Custom Application Launcher
be: Пускач адвольнага загаду

en: Create a new launcher
be: Стварыць новы пускач

en: Application Launcher...
be: Пускач праграм…

en: Copy a launcher from the applications menu
be: Скапіяваць пускач з меню праграм

en: Separator
be: Межнік

en: A separator to organize the panel items
be: Размяжоўвае аб'екты панэлі

en: A pop out drawer to store other items in
be: Захоўвае ў сабе іншыя аб'екты

en: (empty)
be: (пуста)

en: Find an _item to add to "%s":
be: Знайсці _аб'ект, каб дадаць яго да "%s":

en: Add to Drawer
be: Дадаць у шуфлядку

en: Find an _item to add to the drawer:
be: Знайсці _аб'ект, каб дадаць яго ў шуфлядку:

en: Add to Panel
be: Дадаць да панэлі

en: Find an _item to add to the panel:
be: Знайсці _аб'ект, каб дадаць яго да панэлі:

en: _Back
be: На_зад

en: "%s" has quit unexpectedly
be: Выкананне "%s" нечакана скончылася

en: Panel object has quit unexpectedly
be: Аб'ект панэлі нечакана скончыў працу

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
be: Калі вы перазагрузіце аб'ект панэлі, ён будзе аўтаматычна вярнуты на панэль.

en: D_elete
be: В_ыдаліць

en: _Don't Reload
be: _Не перазагружаць

en: _Reload
be: _Перачытаць

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
be: Памылка панэлі падчас загрузкі "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
be: Хочаце выдаліць аплет з вашай канфігурацыі?

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: The MATE Panel
be: Панэль MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
be: Панэль адказвае за запуск праграм і дае іншыя карысныя магчымасці.

en: About the MATE Panel
be: Пра панэль MATE

en: Cannot delete this panel
be: Не выйшла выдаліць гэтую панэль

en: You must always have at least one panel.
be: Вы павінны заўсёды мець не менш за адну панэль.

en: _Delete This Panel
be: _Выдаліць гэтую панэль

en: _New Panel
be: _Новая панэль

en: A_bout Panels
be: _Пра панэлі

en: Application
be: Праграма

en: Application in Terminal
be: Праграма ў тэрмінале

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Choose an application...
be: Выбраць праграму…

en: Choose a file...
be: Выбраць файл…

en: Comm_and:
be: _Загад:

en: _Location:
be: _Размяшчэнне:

en: The name of the launcher is not set.
be: Не пазначана назва пускача.

en: Could not save directory properties
be: Немагчыма захаваць уласцівасці каталогу

en: The name of the directory is not set.
be: Не пазначана назва каталогу.

en: The command of the launcher is not set.
be: Не пазначаны загад пускача.

en: The location of the launcher is not set.
be: Не вызначана размяшчэнне пускача.

en: Could not display help document
be: Немагчыма паказаць даведку

en: _Revert
be: Ад_навіць

en: _Type:
be: _Тып:

en: _Name:
be: _Назва:

en: Co_mment:
be: Ка_ментар:

en: _Browse...
be: _Агляд…

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
be: Пстрыкніце па акне праграмы, каб прымусіць яе закрыцца. Каб нічога не закрываць, націсніце <ESC>.

en: Force this application to exit?
be: Прымусіць праграму скончыць працу?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
be: Калі вы прымусіце праграму скончыць працу, усе незахаваныя змены ў адкрытых у ёй дакументах будуць страчаны.

en: Browse and run installed applications
be: Агляд і запуск усталяваных праграм

en: Access documents, folders and network places
be: Доступ да дакументаў, каталогаў і вузлоў сеткі

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
be: Змяніць выгляд стала, яго паводзіны, атрымаць даведку ці скончыць сеанс

en: Applications
be: Праграмы

en: _Edit Menus
be: Р_эдагаваць меню

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Bookmarks
be: Закладкі

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
be: Адкрыць '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
be: Не выйшла адсачыць змены носьбіта %s

en: Rescan %s
be: Перачытаць %s

en: Unable to mount %s
be: Не выйшла адмантаваць %s

en: Mount %s
be: Прымантаваць %s

en: Removable Media
be: Рухомыя носьбіты

en: Network Places
be: Сеткавыя месцы

en: Open your personal folder
be: Адкрыць ваш асабісты каталог

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
be: Стол

en: Open the contents of your desktop in a folder
be: Адкрыць змесціва стала як каталог

en: Computer
be: Камп'ютар

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
be: Аглядаць усе лакальныя і адлеглыя дыскі і каталогі

en: Network
be: Сетка

en: Browse bookmarked and local network locations
be: Аглядаць закладкі і сеткавыя каталогі

en: Places
be: Месцы

en: System
be: Сістэма

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
be: Скончыць сеанс %s…

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
be: Завяршыць сэанс %s, каб пачаць новы ад імя іншага карыстальніка

[ctx: Orientation]
en: Top
be: Зьверху

[ctx: Orientation]
en: Bottom
be: Зьнізу

[ctx: Orientation]
en: Left
be: Злева

[ctx: Orientation]
en: Right
be: Справа

en: Drawer Properties
be: Уласцівасці шуфлядкі

en: Panel Properties
be: Уласцівасці панэлі

en: Some of these properties are locked down
be: Асобныя з гэтых уласцівасцяў недаступны

en: _Icon:
be: Зна_чок:

en: _Orientation:
be: _Размяшчэнне:

en: _Size:
be: _Памер:

en: E_xpand
be: Раз_гарнуць

en: _Autohide
be: _Аўтахаванне

en: Show hide _buttons
be: Паказваць _кнопкі хавання

en: Arro_ws on hide buttons
be: _Стрэлкі на кнопках хавання

en: _None (use system theme)
be: _Няма (ужыць сістэмную тэму)

en: Solid c_olor
be: Суцэльны _колер

en: Pick a color
be: Пазначце колер

en: <small>Transparent</small>
be: <small>Празрыстая</small>

en: <small>Opaque</small>
be: <small>Непразрыстая</small>

en: Co_lor:
be: _Колер:

en: S_tyle:
be: С_тыль:

en: Background _image:
be: Выява фону:

en: Select background
be: Выбраць фон

en: Background
be: Абрус

en: Image Background Details
be: Настáўленні выявы фону

en: _Tile
be: _Узорам

en: _Scale
be: _Маштабаваць

en: St_retch
be: Рас_цягнуць

en: Rotate image when panel is _vertical
be: Паварочваць выйву на _вертыкальных панэлях

en: Could not open recently used document "%s"
be: Немагчыма адкрыць ранейшы дакумент "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
be: Узнікла невядомая памылка падчас спробы адкрыць "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
be: Ачысціць спіс ранейшых дакументаў?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
be: Калі ачысціць спіс ранейшых дакументаў, ачысціцца наступнае:
    • усе аб'екты з меню Месцы → Ранейшыя дакументы;
    • усе аб'екты са спісаў ранейшых дакументаў ва ўсіх праграмах.

en: Clear Recent Documents
be: Ачысціць спіс ранейшых дакументаў

en: Recent Documents
be: Ранейшыя дакументы

en: Clear Recent Documents...
be: Ачысціць спіс ранейшых дакуменатў…

en: Clear all items from the recent documents list
be: Ачысціць усе аб'екты ў спісе ранейшых дакументаў

en: Could not run command '%s'
be: Не выйшла выканаць загад "%s"

en: Could not convert '%s' from UTF-8
be: Не выйшла пераўтварыць "%s" з UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
be: Пазначыць файл, які трэба дадаць да загаду…

en: Select an application to view its description.
be: Націсніце на праграму, каб убачыць яе апісанне.

en: Will run command: '%s'
be: Будзе выкананы загад: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
be: Спіс URI, кінуты на акенца выканання праграм, мае памылковы фармат (%d) ці даўжыню (%d)

en: Run Application
be: Выканаць праграму

en: _Run
be: _Выканаць

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
be: Націсніце сюды, каб выканаць пазначаную праграму ці загад з поля ўводу загаднага радка.

en: Command icon
be: Значок загаду

en: The icon of the command to be run.
be: Значок загаду для выканання.

en: Run in _terminal
be: Выканаць у _тэрмінале

en: Select this box to run the command in a terminal window.
be: Адзначце, каб выканаць загад у акне тэрмінала.

en: Run with _file...
be: Выканаць з _файлам…

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
be: Націсніце сюды, каб пазначыць файл, назву якога трэба перадаць у радок загаду.

en: List of known applications
be: Спіс вядомых праграм

en: Show list of known _applications
be: Паказаць спіс вядомых _праграм

en: _Force quit
be: Пры_мусіць выйсці

en: C_lear
be: А_чысціць

en: D_on't Delete
be: _Не выдаляць

en: Specify an applet IID to load
be: Вызначыць IID аплета для загрузкі

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
be: Пазначце шлях у gsettings, дзе будуць захоўвацца настáўленні аплета

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
be: Вызначыць пачатковы памер аплета (замалы, сярэдні і г.д.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
be: Вызначыць пачатковую арыентацыю аплета (top, bottom, left ці right)

[ctx: Size]
en: XX Small
be: Замалы

[ctx: Size]
en: X Small
be: Вельмі малы

[ctx: Size]
en: Small
be: Малыя

[ctx: Size]
en: Medium
be: Сярэдне

[ctx: Size]
en: Large
be: Вялікія

[ctx: Size]
en: X Large
be: Вельмі вялікі

[ctx: Size]
en: XX Large
be: Завялікі

en: Failed to load applet %s
be: Не выйшла загрузіць аплет %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
be: Прылада праверкі аплетаў

en: _Applet:
be: _Аплет:

en: _Prefs Path:
be: Шлях _параметраў:

en: Hide Panel
be: Схаваць панэль

en: Icon '%s' not found
be: Значка "%s" не знойдзена

en: Could not execute '%s'
be: Не выйшла выканаць "%s"

en: file
be: файл

en: Home Folder
be: Хатні каталог

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Search
be: Пошук

en: Open URL: %s
be: Адкрыць URL: %s

en: Delete this drawer?
be: Выдаліць гэтую шуфлядку?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
be: Калі выдаліць шуфлядку, яна сама і ўсе
    яе настáўленні будуць страчаны.

en: Delete this panel?
be: Выдаліць гэтую панэль?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
be: Калі выдаліць панэль, яна сама і ўсе
    яе настáўленні будуць страчаны.
