mate-panel 1.27.0 - en to cs translation catalogue (627 entries)

en: Locations
cs: Umístění

en: Edit
cs: Úpravy

en: Calendar
cs: Kalendář

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
cs: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
cs: %H:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
cs: %a, %e. %B

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
cs: %A, %e. %B (%%s)

en: Click to hide month calendar
cs: Kliknutím se skryje měsíční kalendář

en: Click to view month calendar
cs: Kliknutím se zobrazí měsíční kalendář

en: Computer Clock
cs: Počítačové hodiny

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
cs: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
cs: %H:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
cs: %A, %e. %B %Y

en: Set System Time...
cs: Nastavit systémový čas...

en: Set System Time
cs: Nastavit systémový čas

en: Failed to set the system time
cs: Nezdařilo se nastavení systémového času

en: _Preferences
cs: Nastavení

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Copy _Time
cs: Kopírova_t čas

en: Copy _Date
cs: Kopírovat _datum

en: Ad_just Date & Time
cs: _Upravit datum a čas

en: Choose Location
cs: Vybrat umístění

en: Edit Location
cs: Upravit umístění

en: City Name
cs: Název města

en: City Time Zone
cs: Časové pásmo města

en: Clock
cs: Hodiny

en: About Clock
cs: O appletu Hodiny

en: The Clock displays the current time and date
cs: Hodiny zobrazují aktuální datum a čas

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: Time & Date
cs: Čas a datum

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Set System Time
cs: Na_stavit systémový čas

en: _Time:
cs: Č_as:

en: Current Time:
cs: Aktuální čas:

en: Clock Preferences
cs: Předvolby hodin

en: Time _Settings
cs: Nas_tavení času

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Clock Format
cs: Formát hodin

en: _12 hour format
cs: _12hodinový formát

en: _24 hour format
cs: _24hodinový formát

en: Panel Display
cs: Zobrazení panelu

en: Show the _date
cs: Zobrazit _datum

en: Show seco_nds
cs: Zobrazit _sekundy

en: Show wee_k numbers in calendar
cs: Zobrazit v _kalendáři čísla týdnů

en: Show _weather
cs: Z_obrazit počasí

en: Show _temperature
cs: Zo_brazit teplotu

en: General
cs: Obecný

en: _Add
cs: Přid_at

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Remove
cs: Odeb_rat

en: Display
cs: Displej

en: _Visibility unit:
cs: Jednotka _viditelnosti:

en: _Pressure unit:
cs: Jednotka t_laku:

en: _Wind speed unit:
cs: Jednotka _rychlosti větru:

en: _Temperature unit:
cs: Jednotka _teploty:

en: Weather
cs: Počasí

en: East
cs: Východ

en: West
cs: Západ

en: North
cs: Sever

en: South
cs: Jih

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
cs: <small><i>Napište název města, regionu nebo země, a poté vyberte ze seznamu odpovídající položku.</i></small>

en: _Timezone:
cs: Č_asové pásmo:

en: _Location Name:
cs: Náz_ev umístění:

en: <i>(optional)</i>
cs: <i>(volitelné)</i>

en: L_ongitude:
cs: Z_eměpisná délka:

en: L_atitude:
cs: Zeměpisná šířk_a:

en: Failed to set the system timezone
cs: Nezdařilo se nastavení systémového časového pásma

en: <small>Set...</small>
cs: <small>Nastavit...</small>

en: <small>Set</small>
cs: <small>Nastavit</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
cs: Nastavit umístění pro tento počítač jako aktuální a použít odpovídající časové pásmo

en: Unknown
cs: Neznámo

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
cs: %s, pocitově %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
cs: Východ Slunce: %s / západ Slunce: %s

en: Could not display help document '%s'
cs: Nelze zobrazit dokument nápovědy "%s"

en: Error displaying help document
cs: Chyba při zobrazování dokumentu nápovědy

en: Hour format
cs: Formát hodin

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
cs: Tento klíč určuje formát hodin používaný appletem hodin. Možné hodnoty jsou "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" a "custom". Je-li klíč nastaven na "internet", budou hodiny zobrazovat internetový čas. Systém internetového času dělí den do 1000 "úderů". V tomto systému nejsou žádná časová pásma, takže čas je všude na světě stejný. Je-li klíč nastaven na "unix", budou hodiny zobrazovat čas v sekundách od epoch, tj. 1. 1. 1970. Je-li klíč nastaven na "custom", budou hodiny zobrazovat čas podle formátu určeného v klíči custom_format.

en: Custom format of the clock
cs: Vlastní formát hodin

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
cs: Tento klíč určuje formát používaný appletem hodin, když je klíč format nastaven na "custom". K získání konkrétního formátu můžete použít specifikátory převodu, kterým rozumí strftime(). Více informací viz manuál k strftime().

en: Show time with seconds
cs: Zobrazovat čas včetně sekund

en: If true, display seconds in time.
cs: Pokud je „true”, budou spolu s časem zobrazeny i vteřiny.

en: Show date in clock
cs: Zobrazovat v hodinách datum

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
cs: Pokud je „true”, zobrazovat v hodinách kromě času i datum.

en: Show date in tooltip
cs: Zobrazovat datum v místní nápovědě

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
cs: Pokud je „true”, zobrazovat datum v místní nápovědě, když je myš nad hodinami.

en: Show weather in clock
cs: Zobrazovat v hodinách počasí

en: If true, display a weather icon.
cs: Pokud je „true”, zobrazovat ikonu počasí.

en: Show temperature in clock
cs: Zobrazovat v hodinách teplotu

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
cs: Pokud je „true”, zobrazovat teplotu vedle ikony počasí.

en: Show week numbers in calendar
cs: Zobrazovat v kalendáři čísla týdnů

en: If true, show week numbers in the calendar.
cs: Pokud je „true”, zobrazovat v kalendáři čísla týdnů.

en: Expand list of locations
cs: Rozbalit seznam umístění

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
cs: Pokud je „true”, rozbalovat v okně kalendáře seznam umístění.

en: List of locations
cs: Seznam umístění

en: A list of locations to display in the calendar window.
cs: Seznam umístění, který se má zobrazovat v okně kalendáře.

en: Temperature unit
cs: Jednotky teploty

en: The unit to use when showing temperatures.
cs: Jednotka, která se má použít při zobrazování teplot.

en: Speed unit
cs: Jednotky rychlosti

en: The unit to use when showing wind speed.
cs: Jednotka, která se má použít při zobrazování rychlosti větru.

en: Clock Applet Factory
cs: Generátor appletu hodin

en: Factory for clock applet
cs: Generátor appletu hodin

en: Get the current time and date
cs: Získat stávající čas a datum

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
cs: Varování: Tento příkaz vypadá, že by mohl být použitelný.
    Jelikož se jedná o nepoužitelný applet, možná jste se spletli.
    Doporučuje se nepoužívat %s k ničemu, co by
    mohlo tento applet učinit "praktickým" či užitečným.

en: Images
cs: Obrázky

en: %s the Fish
cs: Ryba %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
cs: %s nemá žádné rozumné využití. Pouze zabírá místo na disku a čas při kompilaci, a pokud je spuštěn, tak i cenné místo na panelu a paměť. Pokud někdo tento applet používá, nechť se neprodleně dostaví k psychiatrickému vyšetření.

en: (with minor help from George)
cs: (s malou nápomocí Jirky [George])

en: Fish
cs: Ryba

en: About Fish
cs: O appletu Ryba

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: %s the Fish, a contemporary oracle
cs: Ryba %s, soudobá věštkyně

en: Unable to locate the command to execute
cs: Nelze nalézt program, který se má spustit

en: %s the Fish Says:
cs: Ryba %s říká:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
cs: Nelze číst výstup příkazu
    
    Podrobnosti: %s

en: _Speak again
cs: Pro_mluvit znovu

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
cs: Nastavený příkaz nefunguje a byl nahrazen: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze spustit "%s"
    
    Podrobnosti: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
cs: Nelze číst z "%s"
    
    Podrobnosti: %s

en: The water needs changing
cs: Je potřeba vyměnit vodu

en: Look at today's date!
cs: Mrkněte na dnešní datum!

en: %s the Fish, the fortune teller
cs: Ryba %s, věštkyně

en: Fish Preferences
cs: Předvolby ryby

en: _Name of fish:
cs: _Jméno ryby:

en: Co_mmand to run when clicked:
cs: Příkaz, který spustit _při kliknutí:

en: Animation
cs: Animace

en: _File:
cs: _Soubor:

en: Select an animation
cs: Vyberte prosím animaci

en: _Total frames in animation:
cs: _Celkem políček v animaci:

en: _Pause per frame:
cs: Prodleva _mezi políčky:

en: frames
cs: políček

en: seconds
cs: sekund

en: _Rotate on vertical panels
cs: N_a svislém panelu otočit

en: The fish's name
cs: Jméno ryby

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
cs: Ryba bez jména je pěkně hloupá ryba. Oživte svou rybu tím, že ji pojmenujete.

en: The fish's animation pixmap
cs: Obrázek animace ryby

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
cs: Tento klíč určuje název souboru obrázku, který bude použit k animaci zobrazované v appletu ryby, relativně k adresáři obrázků.

en: Command to execute on click
cs: Příkaz spouštěný po kliknutí

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
cs: Tento klíč určuje příkaz, se kterým bude učiněn pokus o spuštění po kliknutí na rybu.

en: Frames in fish's animation
cs: Políčka v animaci ryby

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
cs: Tento klíč určuje počet políček zobrazovaných v animaci ryby.

en: Pause per frame
cs: Prodleva mezi políčky

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
cs: Tento klíč určuje počet sekund, po který bude každé políčko zobrazeno.

en: Rotate on vertical panels
cs: Na svislém panelu otočit

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
cs: Pokud je „true”, bude animace ryby na svislých panelech zobrazena s otočením.

en: Wanda Factory
cs: Generátor appletu Wanda

en: From Whence That Stupid Fish Came
cs: Odkud se sakra vzala ta blbá ryba

en: Display a swimming fish or another animated creature
cs: Zobrazit plovoucí rybu nebo jinou animovanou věc

en: Notification Area
cs: Oznamovací oblast

en: About Notification Area
cs: O appletu Oznamovací oblast

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: Panel Notification Area
cs: Oznamovací oblast na panelu

en: Notification Area Preferences
cs: Předvolby Oznamovací oblasti

en: _Minimum Icon Size:
cs: _Minimální velikost ikony:

en: pixels
cs: pixelů

en: Minimum icon size
cs: Minimální velikost ikony

en: The minimum size an icon can have.
cs: Minimální velikost, kterou může ikona mít.

en: Notification Area Factory
cs: Generátor oznamovací oblasti

en: Factory for notification area
cs: Generátor oznamovací oblasti

en: Area where notification icons appear
cs: Oblast zobrazování notifikací

en: Show windows from all workspaces
cs: Zobrazit okna ze všech pracovních prostorů

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
cs: Pokud je „true”, zobrazuje seznam oken okna ze všech pracovních ploch. V opačném případě zobrazuje jen okna z aktuální pracovní plochy.

en: When to group windows
cs: Kdy seskupovat okna

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
cs: Určuje, kdy seskupovat okna jedné aplikace v seznamu oken. Možné hodnoty jsou "never", "auto", a "always".

en: Move windows to current workspace when unminimized
cs: Při obnovení minimalizovaných oken je přesunout na aktuální pracovní plochu

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
cs: Pokud je „true”, okno se při zrušení minimalizace přesune na aktuální pracovní plochu. V opačném případě se přepne na pracovní plochu okna.

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
cs: Zda povolit rolování kolečkem myši nad seznamem přepínání oken

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
cs: Pokud je „true”, bude povoleno posouvání v seznamu oken pomocí kolečka myši. V opačném případě bude posouvání zakázáno.

en: Display workspace names
cs: Zobrazovat názvy pracovních ploch

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
cs: Pokud je „true”, zobrazují se v přepínači pracovních ploch názvy pracovních ploch. V opačném případě se zobrazí okna na pracovní ploše. Nastavení je funkční pouze v případě, kdy je správcem oken Marco.

en: Display all workspaces
cs: Zobrazovat všechny pracovní plochy

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
cs: Pokud je „true”, zobrazuje přepínač pracovních ploch všechny pracovní plochy, jinak zobrazuje pouze aktuální plochu.

en: Rows in workspace switcher
cs: Řádky v přepínači pracovních ploch

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
cs: Tento klíč určuje, v kolika řádcích (ve vodorovném rozložení) nebo sloupcích (ve svislém rozložení) zobrazuje přepínač pracovní plochy. Tento klíč se projeví jen pokud má klíč display_all_workspaces hodnotu „true”.

en: Wrap around on scroll
cs: Pokračovat od začátku při posunu

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
cs: Pokud je „true”, přepínač pracovních ploch umožní přechod v cyklu, to znamená že bude možné se posunout z první na poslední obrazovkou a naopak.

en: Window Navigation Applet Factory
cs: Generátor appletu Window navigace

en: Factory for the window navigation related applets
cs: Továrna pro navigační aplety

en: Window Selector
cs: Výběr oken

en: Switch between open windows using a menu
cs: Přepínat mezi okny pomocí menu

en: Workspace Switcher
cs: Přepínač pracovních ploch

en: Switch between workspaces
cs: Přepínat mezi pracovními plochami

en: Window List
cs: Seznam oken

en: Switch between open windows using buttons
cs: Přepínat mezi otevřenými okny užitím tlačítek

en: Show Desktop
cs: Zobrazit plochu

en: Hide application windows and show the desktop
cs: Skrýt okno aplikace a zobrazit plochu

en: Failed to load %s: %s
cs: Nelze načíst %s: %s

en: Icon not found
cs: Ikona nenalezena

en: Click here to restore hidden windows.
cs: Skrytá okna obnovíte kliknutím zde.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
cs: Kliknutím zde skryjete všechna okna a zobrazíte pracovní plochu.

en: Show Desktop Button
cs: Tlačítko Zobrazit pracovní plochu

en: About Show Desktop Button
cs: O tlačítku Zobrazit pracovní plochu

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
cs: Toto tlačítko vám umožňuje skrýt všechna okna a zobrazit pracovní plochu.

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
cs: Váš správce oken nepodporuje tlačítko "Zobrazit pracovní plochu", nebo správce oken neběží.

en: _System Monitor
cs: _Sledování systému

en: About Window List
cs: O appletu Seznam oken

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
cs: Seznam oken zobrazuje seznam všech oken jako několik tlačítek a umožňuje vám je procházet.

en: Window List Preferences
cs: Předvolby seznamu oken

en: Window Thumbnails
cs: Miniatury okna

en: Show _thumbnails on hover
cs: _Zobrazí miniatury po přejetí kurzoru

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
cs: Šířka miniatur v bodech. Poměr stran okna bude zachován.

en: Thumbnail width:
cs: Šířka miniatury:

en: Window Grouping
cs: Seskupování oken

en: _Never group windows
cs: _Nikdy neseskupovat okna

en: Group windows when _space is limited
cs: Seskupovat okna, je-li málo _místa

en: _Always group windows
cs: Vždy _seskupovat okna

en: Mouse Scrolling
cs: Posouvání kolečkem myši

en: _Enable mouse scrolling
cs: Povolit posouvání kol_ečkem myši

en: Behaviour
cs: Chování

en: Window List Content
cs: Obsah seznamu oken

en: Sh_ow windows from current workspace
cs: Zobrazovat okna z _aktuální pracovní plochy

en: Show windows from a_ll workspaces
cs: Zobrazovat okna ze _všech pracovních ploch

en: Restoring Minimized Windows
cs: Obnovování minimalizovaných oken

en: Restore to current _workspace
cs: O_bnovovat na aktuální pracovní plochu

en: Restore to na_tive workspace
cs: Obnovovat na _původní pracovní plochu

en: Workspaces
cs: Pracovní plochy

en: About Window Selector
cs: O appletu Výběr oken

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
cs: Výběr oken zobrazuje seznam všech oken v nabídce a umožňuje vám je procházet.

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
cs: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 vývojáři MATE

en: rows
cs: řádky

en: columns
cs: sloupce

en: About Workspace Switcher
cs: O appletu Přepínač pracovních ploch

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
cs: Přepínač pracovních ploch vám ukazuje zmenšenou verzi pracovních ploch, ta vám umožňuje spravovat okna.

en: Workspace Switcher Preferences
cs: Předvolby přepínače pracovních ploch

en: Show _only the current workspace
cs: Zobrazovat jen _aktuální pracovní plochu

en: Show _all workspaces in:
cs: Zobrazovat _všechny pracovní plochy v:

en: Switcher
cs: Přepínač

en: Number of _workspaces:
cs: Počet _pracovních ploch:

en: Workspace na_mes:
cs: Názvy pra_covních ploch:

en: Workspace Names
cs: Názvy pracovních ploch

en: Show workspace _names in switcher
cs: Z_obrazovat názvy pracovních ploch v přepínači

en: Allow workspace _wrap around in switcher
cs: Povolit nekonečný cyklus v přepínači ploch. Z první plochy se lze dostat na poslední a naopak.

en: Default panel layout
cs: Výchozí uspořádání panelu

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
cs: Výchozí uspořádání panelu při vytvoření nebo resetování.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
cs: Povolit seznam programů v dialogu "Spustit aplikaci"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
cs: Pokud je „true”, je v dialogu "Spustit aplikaci" dostupný seznam "Známé aplikace". Zda seznam je nebo není rozbalen při zobrazení dialogu, to je řízeno nastavením klíče show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
cs: Rozbalit seznam programů v dialogu "Spustit aplikaci"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
cs: Pokud je „true”, je seznam „Známé aplikace” v případě otevření dialogu „Spustit aplikaci” rozbalen. Toto nastavení má vliv jen pokud je klíč enable_program_list s hodnotou „true”.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
cs: Povolit automatické doplňování v dialogu "Spustit aplikaci"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
cs: Pokud je „true”, je zpřístupněno automatické doplňování v dialogovém okně „Spustit aplikaci”.

en: History for "Run Application" dialog
cs: Historie dialogu "Spustit aplikaci"

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
cs: Toto je seznam příkazů použitých v dialogovém okně "Spustit aplikaci". Příkazy jsou řazeny sestupně podle aktuálnosti (nejprve je nejaktuálnější příkaz).

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
cs: Maximální velikost historie pro dialog "Spustit aplikaci"

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
cs: Řídí maximální velikost historie dialogu "Spustit aplikaci". Hodnota 0 zakáže historii.

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
cs: Otočit historii dialogu "Spustit aplikaci"

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
cs: Zobrazí historii obráceně. Poskytuje konzistentní zobrazení pro uživatele terminálů, jelikož tlačítko nahoru zvolí poslední položku.

en: Panel ID list
cs: Seznam ID panelů

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
cs: Seznam ID panelů. Každé ID identifikuje jeden panel nejvyšší úrovně. Nastavení každého takového panelu je uloženo v /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
cs: Seznam ID objektů panelu

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
cs: Seznam ID objektů panelu. Každé ID identifikuje jeden objekt panelu (např. spouštěč, tlačítko akce nebo nabídku tlačítka/panelu). Nastavení každého takového objektu je uloženo v /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
cs: Povolit místní nápovědu

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
cs: Pokud je „true”, je zobrazována místní nápověda k objektům v panelech.

en: Enable animations
cs: Povolit animace

en: Autoclose drawer
cs: Automaticky zavřít zásuvku

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
cs: Pokud je „true”, bude zásuvka automaticky zavřena, když v ní uživatel klikne na spouštěč.

en: Confirm panel removal
cs: Potvrzovat odstranění panelu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
cs: Pokud je „true”, je zobrazen dialog žádající o potvrzení, když chce uživatel odstranit panel.

en: Highlight launchers on mouseover
cs: Zvýrazňovat spouštěče při přítomnosti myši

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
cs: Pokud je „true”, je spouštěč zvýrazněn, když na něj uživatel přesune kurzor.

en: Complete panel lockdown
cs: Úplné zamčení panelu

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Pokud je „true”, nepovolí panel žádné změny svého nastavení. Jednotlivé applety ale možná bude potřeba zamknout odděleně. Aby mělo toto nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: Applet IIDs to disable from loading
cs: IID appletů, jejichž načítání zakázat

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Seznam IID appletů, které bude panel ignorovat. Takto je možné zakázat načítání některých appletů, nebo jejich zobrazování v nabídce. Například applet "mini-commander" zakážete přidáním "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet" do tohoto seznamu. Aby mělo takové nastavení vliv, musí být panel restartován.

en: Disable Force Quit
cs: Zakázat vynucení ukončení

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
cs: Pokud je „true”, panel uživateli nedovolí vynutit ukončení aplikace tím, že odstraní přístup k tlačítku vynuceného ukončení.

en: Enable SNI support
cs: Povolit podporu SNI

en: If true, the panel provides support for SNI.
cs: Pokud je „true”, panel poskytuje podporu pro SNI.

en: Show applications menu
cs: Zobrazit nabídku aplikací

en: If true, show applications item in menu bar.
cs: Pokud je „true”, zobrazí v nabídce položky aplikací.

en: Show places menu
cs: Zobrazit nabídku "místa"

en: If true, show places item in menu bar.
cs: Pokud je povoleno, bude v nabídce zobrazena položka „Místa“.

en: Show desktop menu
cs: Zobrazit pracovní plochu

en: If true, show desktop item in menu bar.
cs: Pokud je „true”, bude v nabídce zobrazena položka „Plocha”.

en: Show icon
cs: Zobrazit ikonu

en: If true, show icon in menu bar.
cs: Pokud je „true”, bude v panelu nabídky zobrazena ikona.

en: Icon to show in menu bar
cs: Ikona k zobrazení v panelu nabídek

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
cs: Nastavení názvu motivu ikon pro použití v panelu nabídek.

en: Menu bar icon size
cs: Velikost ikon v menu

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Nastavit velikost ikony v menu. Pro převzetí nastavení musí být panel restartován.

en: Menu items icon size
cs: Velikost ikony položek v menu

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
cs: Nastavit velikost ikon položek v menu. Pro převzetí nastavení musí být panel restartován.

en: Threshold of menu items before submenu is created
cs: Hranice položek menu, než se vytvoří podmenu

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
cs: Maximální počet položek menu (tj záložky), které jsou zobrazeny, aniž by se dostali do podmenu.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
cs: Maximální počet nedávných dokumentů zobrazených v nabídce Místa

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
cs: Maximální počet nedávných dokumentů zobrazených najednou v nabídce Místa. Pokud je tato volba nastavena na -1, budou zobrazeny všechny známé nedávné dokumenty.

en: Panel object type
cs: Typ objektu panelu

en: The type of this panel object.
cs: Typ tohoto objektu panelu.

en: Toplevel panel containing object
cs: Panel nejvyšší úrovně, který obsahuje objekt

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
cs: Identifikátor panelu nejvyšší úrovně, který obsahuje tento objekt.

en: Object's position on the panel
cs: Pozice objektu na panelu

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
cs: Pozice tohoto objektu panelu. Pozice je určena počtem pixelů od levého okraje panelu (nebo horního, je-li vertikální).

en: Interpret position relative to bottom/right edge (DEPRECATED)
cs: Interpretovat pozici relativně ke spodnímu/pravému okraji (ZASTARALÉ)

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel. This key is provided only for backward compatibility with old panel layouts; please set the "relative-to-edge" property instead.
cs: Pokud je povoleno, poloha objektu se interpretuje vzhledem k pravému (nebo spodnímu, pokud je vertikální) okraji panelu. Tento klíč je poskytován pouze pro zpětnou kompatibilitu se starými rozloženími panelů; místo toho nastavte vlastnost „relative-to-edge“.

en: The position of the object is interpreted relative to one edge of the panel. The value of this key determines whether the object is positioned relative to the start (left/top edge), center, or end (right/bottom edge) of the panel. Valid values for this key are 'start', 'center', and 'end'.
cs: Poloha objektu je interpretována vzhledem k jednomu okraji panelu. Hodnota tohoto klíče určuje, zda je objekt umístěn vzhledem k začátku (levý/horní okraj), středu nebo konci (pravý/spodní okraj) panelu. Platné hodnoty pro tento klíč jsou „start“, „center“ a „end“.

en: Lock the object to the panel
cs: Zamknout objekt na panelu

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
cs: Pokud je „true”, nemůže uživatel s appletem hýbat, pokud jej nejdříve neodemkne pomocí volby „Odemknout”.

en: Applet IID
cs: IID appletu

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
cs: ID implementace appletu - např. "ClockAppletFactory::ClockApplet". Tento klíč má vliv, jen pokud klíč object_type je "external-applet" (nebo zastaralý "matecomponent-applet").

en: Panel attached to drawer
cs: Panel připojený k zásuvce

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
cs: Identifikátor panelu připojeného k této zásuvce. Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je "drawer-object".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
cs: Místní nápověda zobrazovaná u zásuvky nebo nabídky

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
cs: Text, který zobrazovat v místní nápovědě této zásuvky nebo nabídky. Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je "drawer-object" nebo "menu-object".

en: Use custom icon for object's button
cs: Používat vlastní ikonu pro tlačítko objektu

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
cs: Pokud je „true”, používá se klíč custom_icon jako vlastní ikona pro tlačítko. Je-li „false”, je klíč custom_icon ignorován. Tento klíč má význam jen pokud klíč object_type je „menu-object” nebo „drawer-object”.

en: Icon used for object's button
cs: Ikona používaná pro tlačítko objektu

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
cs: Umístění souboru s obrázkem používaným jako ikona tlačítka objektu. Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je „drawer-object” nebo „menu-object” a klíč use_custom_icon je „true”.

en: Use custom path for menu contents
cs: Používat vlastní cestu pro obsah nabídky

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
cs: Pokud je „true”, používá se klíč menu_path jako cesta, ze které má být vytvořen obsah nabídky. Je-li „false”, je klíč menu_path ignorován. Tento klíč má význam jen pokud klíč object_type je „menu-object”.

en: Menu content path
cs: Cesta k obsahu nabídky

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
cs: Cesta, ze které je vytvářen obsah nabídky. Tento klíč má vliv jen pokud klíč use_menu_path je „true” a klíč object_type je „menu-object”.

en: Draw arrow in menu button
cs: Vykreslit šipku na tlačítku menu

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
cs: Pokud je „true”, na tlačítku menu bude zobrazena šipka přes ikonu. Jinak bude na tlačítku pouze ikona.

en: Launcher location
cs: Umístění spouštěče

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
cs: Umístění souboru .desktop popisujícího spouštěč. Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je "launcher-object".

en: Action button type
cs: Typ tlačítka akce

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
cs: Typ akce, kterou toto tlačítko reprezentuje. Možné hodnoty jsou "lock", "logout", "run", "search" a "screenshot". Tento klíč má vliv jen pokud klíč object_type je "action-applet".

en: Name to identify panel
cs: Název, kterým identifikovat panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
cs: Toto je člověkem čitelný název, který je možné používat k identifikaci panelu. Jeho hlavním účelem je sloužit jako nadpis okna panelu, což je užitečné při přepínání mezi panely.

en: X screen where the panel is displayed
cs: Obrazovka X, na které se panel zobrazuje

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
cs: V systému s více obrazovkami můžete mít panely na každé obrazovce. Tento klíč identifikuje aktuální obrazovku, na které je panel zobrazován.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
cs: Monitor Xinerama, na kterém se panel zobrazuje

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
cs: V nastavení Xinerama můžete mít panely na každém monitoru. Tento klíč identifikuje aktuální monitor, na kterém je panel zobrazován.

en: Expand to occupy entire screen width
cs: Rozpínat kvůli zabrání celé šířky obrazovky

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
cs: Pokud je „true”, panel zabírat celou šířku obrazovky (výšku, pokud je to vertikální panel). V tomto režimu může být panel umístěn jen na okraj obrazovky. Je-li „false”, bude panel jen tak velký, aby se do něj vešly jeho applety, spouštěče a tlačítka.

en: Panel orientation
cs: Orientace panelu

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
cs: Orientace panelu. Možné hodnoty jsou "top", "bottom", "left", "right". V režimu rozpínání klíč určuje, na kterém okraji obrazovky je panel. Mimo režim rozpínání je rozdíl mezi "top" a "bottom" méně důležitý - obojí indikuje, že je to vodorovný panel - ale stále dává užitečnou nápovědu, jak se mají chovat některé objekty panelu. Například na panelu "top" bude tlačítko otevírat nabídku pod panelem, ale na panelu "bottom" bude nabídka otevřena nad panelem.

en: Panel size
cs: Velikost panelu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
cs: Výška panelu (šířka u vertikálního panelu). Panel při běhu určí minimální velikost podle velikosti písma a jiných hodnot. Maximální velikost je omezena na jednu čtvrtinu výšky (nebo šířky) obrazovky.

en: X co-ordinate of panel
cs: Souřadnice X panelu

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy x. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem orientation.

en: Y co-ordinate of panel
cs: Souřadnice Y panelu

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy y. Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem orientation.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
cs: Souřadnice X panelu, začínající od pravého okraje obrazovky

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy x, začínající od pravého okraje obrazovky. Pokud je hodnota "-1", je ignorována a použita bude hodnota klíče "x". Je-li hodnota vyšší než "0", pak je ignorována hodnota klíče "x". Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem orientation.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
cs: Souřadnice Y panelu, začínající od spodního okraje obrazovky

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
cs: Umístění panelu podél osy y, začínající od spodního okraje obrazovky. Pokud je hodnota "-1", je ignorována a použita bude hodnota klíče "y". Je-li hodnota vyšší než "0", pak je ignorována hodnota klíče "y". Tento klíč má význam jen mimo režim rozpínání. V režimu rozpínání je tento klíč ignorován a panel je umístěn na okraj obrazovky daný klíčem orientation.

en: Center panel on x-axis
cs: Vycentrovat panel v ose x

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
cs: Pokud je „true”, jsou klíče „x” a „x_right” ignorovány a panel je umístěn do středu osy x obrazovky. Je-li změněna velikost panelu, zůstane na stejné pozici - tj. zvětší se na obou stranách. Je-li „false”, určují umístění panelu klíče „x” a „x_right”.

en: Center panel on y-axis
cs: Vycentrovat panel v ose y

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
cs: Pokud je „true”, jsou klíče „y” a „y_bottom” ignorovány a panel je umístěn do středu osy y obrazovky. Je-li změněna velikost panelu, zůstane na stejné pozici - tj. zvětší se na obou stranách. Je-li „false”, určují umístění panelu klíče „y” a „y_bottom”.

en: Automatically hide panel into corner
cs: Automaticky skrývat panel do rohu

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
cs: Pokud je „true”, bude panel automaticky skryt do rohu obrazovky, když kurzor opustí oblast panelu. Opětovný přesun kurzoru do tohoto rohu způsobí, že se panel znovu objeví.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
cs: Pokud je „true”, bude skrývání a odkrývání panelu animované namísto toho, aby se tak stalo okamžitě.

en: Enable hide buttons
cs: Povolit tlačítka ke skrývání

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
cs: Pokud je „true”, bude na každou stranu panelu umístěno tlačítko, které může být použito k přesunu panelu na okraj obrazovky, kdy bude zobrazené jen tlačítko.

en: Enable arrows on hide buttons
cs: Povolit šipky na tlačítkách ke skrývání

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
cs: Pokud je „true”, budou na tlačítkách ke skrývání umístěny šipky. Tento klíč má význam jen pokud klíč enable_buttons je "true".

en: Panel autohide delay
cs: Zpoždění automatického skrytí panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor opustí oblast panelu, než je panel automaticky skryt. Tento klíč má vliv, jen pokud klíč auto_hide je „true”.

en: Panel autounhide delay
cs: Zpoždění automatického odkrytí panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet milisekund zpoždění poté, co kurzor vstoupí do oblasti panelu, než je panel automaticky obnoven. Tento klíč má vliv, jen pokud klíč auto_hide je „true”.

en: Visible pixels when hidden
cs: Počet viditelných pixelů skrytého panelu

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
cs: Určuje počet viditelných pixelů, když je panel automaticky skryt do rohu. Tento klíč má vliv, jen pokud klíč auto_hide je „true”.

en: Animation speed
cs: Rychlost animace

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
cs: Rychlost, kterou mají probíhat animace. Možné hodnoty jsou „slow”, „medium” a „fast”. Tento klíč má vliv jen pokud klíč enable_animations je „true”.

en: Background type
cs: Typ pozadí

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
cs: Jaký typ pozadí má být použit pro tento panel. Možné hodnoty jsou "none" - bude použito výchozí pozadí widgetů GTK+, "color" - jako barva pozadí bude použit klíč color, nebo "image" - jako pozadí bude použit obrázek určený v klíči image.

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
cs: Určuje barvu pozadí panelu ve formátu #RGB.

en: Background color opacity
cs: Krytí barvy pozadí

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
cs: Určuje krytí formátu barvy na pozadí. Pokud barva úplně nekryje (hodnota menší než 65535), bude barva složena s obrázkem na pozadí pracovní plochy.

en: Background image
cs: Obrázek na pozadí

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
cs: Určuje soubor, který se má používat k obrázku na pozadí. Pokud obrázek obsahuje kanál alfa, bude složen s obrázkem na pozadí pracovní plochy.

en: Fit image to panel
cs: Přizpůsobit obrázek velikosti panelu

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
cs: Pokud je „true”, bude velikost obrázku změněna (se zachováním poměru stran) na výšku panelu (je-li vodorovný).

en: Stretch image to panel
cs: Roztáhnout obrázek na panel

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
cs: Pokud je „true”, bude velikost obrázku změněna na rozměry panelu. Poměr stran obrázku nebude zachován.

en: Rotate image on vertical panels
cs: Otočit obrázek na svislých panelech

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
cs: Pokud je „true”, bude obrázek na pozadí otočen, pokud je panel umístěn svisle.

en: File is not a valid .desktop file
cs: Soubor není platným souborem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
cs: Nerozpoznaná verze „%s“ souboru pracovní plochy

en: Starting %s
cs: Spouští se %s

en: Application does not accept documents on command line
cs: Aplikace nepřijímá dokumenty z příkazové řádky

en: Unrecognized launch option: %d
cs: Nerozpoznaná volba spuštění: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
cs: Nelze předat URI dokumentu položce .desktop „Type=Link“

en: Not a launchable item
cs: Nespustitelná položka

en: Disable connection to session manager
cs: Vypnout spojení se správcem sezení

en: Specify file containing saved configuration
cs: Stanovit soubor obsahující uloženou konfiguraci

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Specify session management ID
cs: Stanovit ID Správy sezení

en: Session management options:
cs: Možnosti Správy sezení:

en: Show session management options
cs: Zobrazit možnosti Správy sezení

en: _Open
cs: _Otevřít

en: Error
cs: Chyba

en: Choose an icon
cs: Vyberte ikonu

en: Could not launch '%s'
cs: Nelze spustit "%s"

en: Could not launch application
cs: Nelze spustit aplikaci

en: Could not open location '%s'
cs: Nelze otevřít umístění "%s"

en: No application to handle search folders is installed.
cs: Není nainstalována žádná aplikace určená k obsluze složek hledání.

en: _Remove From Panel
cs: _Odstranit z panelu

en: _Move
cs: _Přesunout

en: Loc_k To Panel
cs: Zam_knout v panelu

en: Cannot find an empty spot
cs: Nelze nalézt volné místo

en: Drawer
cs: Zásuvka

en: _Add to Drawer...
cs: _Přidat do zásuvky...

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: Create new file in the given directory
cs: Vytvořit nový soubor v daném adresáři

en: [FILE...]
cs: [SOUBOR…]

en: - Edit .desktop files
cs: - Upravit soubory. desktop

en: Create Launcher
cs: Vytvořit spouštěč

en: Directory Properties
cs: Vlastnosti adresáře

en: Launcher Properties
cs: Vlastnosti spouštěče

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
cs: Spouští další aplikace a poskytuje různé nástroje ke správě oken, zobrazuje čas atd.

en: Could not show this URL
cs: Toto URL nelze zobrazit

en: No URL was specified.
cs: Nebylo zadáno URL.

en: Could not use dropped item
cs: Nelze použít upuštěnou položku

en: No URI provided for panel launcher desktop file
cs: Pro soubor desktop spouštěče na panelu nebylo poskytnuto URI

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
cs: Nelze otevřít soubor desktop %s pro spouštěč na panelu %s%s

en: _Launch
cs: _Spustit

en: Key %s is not set, cannot load launcher
cs: Klíč %s není nastaven, nelze načíst spouštěč

en: Could not save launcher
cs: Nelze uložit spouštěč

en: Replace a currently running panel
cs: Nahradit právě spuštěný panel

en: Reset the panel configuration to default
cs: Obnovit nastavení panelu na výchozí hodnoty

en: Execute the run dialog
cs: Otevřít dialog "Spustit"

en: Set the default panel layout
cs: Výchozí uspořádání panelu

en: Add this launcher to _panel
cs: Přidat tento spouštěč na pan_el

en: Add this launcher to _desktop
cs: Přidat tento spouštěč na p_racovní plochu

en: _Entire menu
cs: _Celá nabídka

en: Add this as _drawer to panel
cs: Přidat jako _zásuvku na panel

en: Add this as _menu to panel
cs: Přidat jako _nabídku na panel

en: _Activate Screensaver
cs: _Aktivovat šetřič obrazovky

en: _Lock Screen
cs: _Zamknout obrazovku

en: Could not connect to server
cs: Nelze se připojit k serveru

en: Lock Screen
cs: Uzamknout obrazovku

en: Protect your computer from unauthorized use
cs: Chrání váš počítač před neautorizovaným použitím

en: Log Out...
cs: Odhlásit...

en: Log out of this session to log in as a different user
cs: Odhlásí se z tohoto sezení, aby bylo možné přihlásit se jako jiný uživatel

en: Run Application...
cs: Spustit aplikaci...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
cs: Spustí aplikaci zadáním příkazu nebo vybráním ze seznamu

en: Search for Files...
cs: Hledat soubory…

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
cs: Najít dokumenty a složky v tomto počítači podle jména nebo obsahu

en: Force Quit
cs: Vynutit ukončení

en: Force a misbehaving application to quit
cs: Vynutí ukončení chybně se chovající aplikace

en: Connect to Server...
cs: Připojit se k serveru...

en: Connect to a remote computer or shared disk
cs: Připojit se ke vzdálenému počítači nebo sdílenému disku

en: Shut Down...
cs: Vypnout...

en: Shut down the computer
cs: Vypne počítač

en: Custom Application Launcher
cs: Vlastní spouštěč aplikace

en: Create a new launcher
cs: Vytvořit nový spouštěč

en: Application Launcher...
cs: Spouštěč aplikace...

en: Copy a launcher from the applications menu
cs: Kopírovat spouštěč z nabídky aplikací

en: Compact Menu
cs: Kompaktní menu

en: A compact menu
cs: Kompaktní menu

en: Classic Menu
cs: Klasické menu

en: The classic Applications, Places and System menu bar
cs: Klasický panel nabídek Aplikace, Místa a Systém

en: Separator
cs: Oddělovač

en: A separator to organize the panel items
cs: Oddělovač na organizaci položek na panelu

en: A pop out drawer to store other items in
cs: Rozbalovací zásuvka na ukládání jiných položek

en: (empty)
cs: (prázdné)

en: Not compatible with X11
cs: Není kompatibilní s X11

en: Not compatible with Wayland
cs: Není kompatibilní s Waylandem

en: Find an _item to add to "%s":
cs: Vy_hledat položku, kterou přidat do "%s":

en: Add to Drawer
cs: Přidat do zásuvky

en: Find an _item to add to the drawer:
cs: Vy_hledat položku, kterou přidat do zásuvky:

en: Add to Panel
cs: Přidat na panel

en: Find an _item to add to the panel:
cs: Vy_hledat položku, kterou přidat na panel:

en: _Back
cs: _Zpět

en: "%s" has quit unexpectedly
cs: "%s" neočekávaně skončil

en: Panel object has quit unexpectedly
cs: Objekt panelu neočekávaně skončil

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
cs: Pokud obnovíte objekt panelu, bude automaticky přidán zpět na panel.

en: _Don't Reload
cs: _Neobnovovat

en: _Reload
cs: _Obnovit

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
cs: V panelu došlo k problému při načítání "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
cs: Chcete tento applet odstranit ze svého nastavení?

en: _Delete
cs: _Smazat

en: And many, many others…
cs: A mnoho, mnoho dalších…

en: The MATE Panel
cs: Panel MATE

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
cs: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 vývojáři MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
cs: Tento program zodpovídá za spouštění jiných aplikací a poskytuje užitečné nástroje.

en: About the MATE Panel
cs: O panelu MATE

en: Cannot delete this panel
cs: Tento panel nelze odstranit

en: You must always have at least one panel.
cs: Vždy je nutné mít alespoň jeden panel.

en: Reset all panels?
cs: Resetovat všechny panely?

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
cs: Když se panely resetují, vše
    vlastní nastavení jsou ztracena.

en: _Reset Panels
cs: _Resetovat panely

en: _Add to Panel…
cs: _Přidat na panel…

en: _Reset All Panels
cs: _Resetovat všechny panely

en: _Delete This Panel
cs: O_dstranit tento panel

en: _New Panel
cs: _Nový panel

en: A_bout Panels
cs: _O panelech

en: Application
cs: Aplikace

en: Application in Terminal
cs: Aplikace v terminálu

en: Location
cs: Umístění

en: Choose an application...
cs: Zvolit aplikaci...

en: Choose a file...
cs: Zvolit soubor...

en: Comm_and:
cs: Pří_kaz:

en: _Location:
cs: _Umístění:

en: The name of the launcher is not set.
cs: Název spouštěče není nastaven.

en: Could not save directory properties
cs: Nelze uložit nastavení adresáře

en: The name of the directory is not set.
cs: Název adresáře není nastaven.

en: The command of the launcher is not set.
cs: Příkaz spouštěče není nastaven.

en: The location of the launcher is not set.
cs: Umístění spouštěče není nastaveno.

en: Could not display help document
cs: Nelze zobrazit dokument nápovědy

en: _Revert
cs: V_rátit

en: _Ok
cs: _OK

en: _Type:
cs: _Typ:

en: _Name:
cs: Jmé_no:

en: Co_mment:
cs: Ko_mentář:

en: _Browse...
cs: _Procházet...

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
cs: Kliknutím na okno vynutíte ukončení aplikace. Ke zrušení stiskněte <ESC>.

en: Force this application to exit?
cs: Vynutit ukončení této aplikace?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
cs: Vynutíte-li ukončení aplikace, neuložené změny ve všech otevřených dokumentech mohou být ztraceny.

en: Browse and run installed applications
cs: Umožňuje procházet a spouštět nainstalované aplikace

en: Access documents, folders and network places
cs: Umožňuje přistupovat k dokumentům, složkám a místům v síti

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
cs: Změní vzhled a chování prostředí pracovní plochy, poskytne nápovědu, nebo se odhlásí

en: Applications
cs: Aplikace

en: _Edit Menus
cs: _Upravit nabídky

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: Bookmarks
cs: Záložky

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
cs: Otevřít „%s“

en: Unable to scan %s for media changes
cs: %s nelze prohledat na změny médií

en: Rescan %s
cs: Znovu prohledat %s

en: Unable to mount %s
cs: Nelze připojit %s

en: Mount %s
cs: Připojit %s

en: Removable Media
cs: Výměnná média

en: Network Places
cs: Místa v síti

en: Open your personal folder
cs: Otevřít osobní složku

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
cs: Pracovní plocha

en: Open the contents of your desktop in a folder
cs: Otevře obsah pracovní plochy ve složce

en: Computer
cs: Počítač

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
cs: Procházet všechny místní a vzdálené disky a složky dostupné z tohoto počítače

en: Network
cs: Síť

en: Browse bookmarked and local network locations
cs: Procházet místa v oblíbených a umístění v místní síti

en: Places
cs: Místa

en: System
cs: Systém

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
cs: Odhlásit uživatele %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
cs: Odhlásí uživatele %s z tohoto sezení, aby bylo možné přihlásit se jako jiný uživatel

[ctx: Orientation]
en: Top
cs: Nahoru

[ctx: Orientation]
en: Bottom
cs: Dolů

[ctx: Orientation]
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: Orientation]
en: Right
cs: Vpravo

en: Drawer Properties
cs: Vlastnosti zásuvky

en: Panel Properties
cs: Vlastnosti panelu

en: Some of these properties are locked down
cs: Některá z těchto nastavení jsou zamčená

en: _Icon:
cs: _Ikona:

en: _Orientation:
cs: _Orientace:

en: _Size:
cs: Vel_ikost:

en: E_xpand
cs: _Rozpínat se

en: _Autohide
cs: _Automaticky skrývat

en: Show hide _buttons
cs: Zobrazovat _tlačítka ke skrývání

en: Arro_ws on hide buttons
cs: Ši_pky na tlačítkách ke skrývání

en: _None (use system theme)
cs: Žá_dné (používat motiv systému)

en: Solid c_olor
cs: _Jednolitá barva

en: Pick a color
cs: Vyberte barvu

en: <small>Transparent</small>
cs: <small>Průhledný</small>

en: <small>Opaque</small>
cs: <small>Neprůhledný</small>

en: Co_lor:
cs: _Barva:

en: S_tyle:
cs: _Styl:

en: Background _image:
cs: _Obrázek na pozadí:

en: Select background
cs: Zvolit pozadí

en: Background
cs: Pozadí

en: Image Background Details
cs: Detaily obrázku na pozadí

en: _Tile
cs: Dlažd_ice

en: _Scale
cs: Přizpů_sobený

en: St_retch
cs: _Roztažený

en: Rotate image when panel is _vertical
cs: Na s_vislém panelu obrázek otočit

en: Could not open recently used document "%s"
cs: Nelze otevřít nedávno použitý dokument "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
cs: Při pokusu otevřít "%s" došlo k neznámé chybě.

en: Clear the Recent Documents list?
cs: Vymazat seznam nedávných dokumentů?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
cs: Pokud vymažete seznam nedávných dokumentů, vymažete následující:
    • Všechny položky z nabídky Místa → Nedávné dokumenty.
    • Všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů ve všech aplikacích.

en: Clear Recent Documents
cs: Vymazat nedávné dokumenty

en: Recent Documents
cs: Nedávné dokumenty

en: Clear Recent Documents...
cs: Vymazat nedávné dokumenty...

en: Clear all items from the recent documents list
cs: Vymaže všechny položky ze seznamu nedávných dokumentů

en: Could not run command '%s'
cs: Nelze spustit příkaz "%s"

en: Could not convert '%s' from UTF-8
cs: Nelze převést "%s" z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
cs: Vybrat soubor, který připojit k příkazu...

en: Select an application to view its description.
cs: Vyberte aplikaci k zobrazení jejího popisu.

en: Will run command: '%s'
cs: Bude spuštěn příkaz: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
cs: Seznam URI upuštěný na dialog spuštění měl chybný formát (%d) nebo délku (%d)

en: Run Application
cs: Spustit aplikaci

en: _Run
cs: _Spustit

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
cs: Kliknutím na toto tlačítko se spustí vybraná aplikace nebo příkaz v poli zadání příkazu.

en: Command icon
cs: Ikona příkazu

en: The icon of the command to be run.
cs: Ikona programu, který se má spustit.

en: Run in _terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
cs: Vyberte prosím toto pole ke spuštění příkazu v okně terminálu.

en: Run with _file...
cs: Spustit se sou_borem...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
cs: Kliknutím na toto tlačítko je možné procházet soubory a vybrat ten, jehož název bude připojen k řetězci příkazu.

en: List of known applications
cs: Seznam známých aplikací

en: Show list of known _applications
cs: Zobrazit seznam známých _aplikací

en: _Force quit
cs: _Vynutit ukončení

en: C_lear
cs: S_mazat

en: D_on't Delete
cs: _Neodstraňovat

en: Specify an applet IID to load
cs: Určení IID appletu, který načíst

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
cs: Určení umístění gsettings, ve kterém mají být uloženy předvolby appletu

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
cs: Určení počáteční velikosti appletu (xx-small, medium, large atd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
cs: Určení počáteční orientace appletu (top, bottom, left nebo right)

[ctx: Size]
en: XX Small
cs: Mrňavý

[ctx: Size]
en: X Small
cs: Velmi malý

[ctx: Size]
en: Small
cs: Malé

[ctx: Size]
en: Medium
cs: Střední

[ctx: Size]
en: Large
cs: Velké

[ctx: Size]
en: X Large
cs: Velmi velký

[ctx: Size]
en: XX Large
cs: Obrovský

en: Failed to load applet %s
cs: Nelze načíst applet %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
cs: Nástroj testovacího appletu

en: _Execute
cs: _Spustit

en: _Applet:
cs: App_let:

en: _Prefs Path:
cs: _Umístění nastavení:

en: Hide Panel
cs: Skrýt panel

en: Top Panel
cs: Horní panel

en: Bottom Panel
cs: Spodní panel

en: Left Panel
cs: Levý panel

en: Right Panel
cs: Pravý panel

en: Icon '%s' not found
cs: Ikona "%s" nenalezena

en: Could not execute '%s'
cs: Nelze spustit "%s"

en: file
cs: soubor

en: Home Folder
cs: Domovská složka

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
cs: Souborový systém

en: Search
cs: Hledat

en: Open URL: %s
cs: Otevřít URL: %s

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
cs: Upustili jste obrázek na panel, co chcete udělat?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
cs: Na panel jste upustili obrázek „%s“.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
cs: Chcete pro něj vytvořit spouštěč nebo jej použít jako pozadí panelu?

en: Do you want to use it as the panel's background?
cs: Chcete jej použít jako pozadí panelu?

en: Create _Launcher
cs: Vytvořit _spouštěč

en: Set _Background Image
cs: Nastavit obrázek na _pozadí

en: Delete this drawer?
cs: Odstranit tuto zásuvku?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
cs: Když je odstraněna zásuvka, je ona a její
    nastavení ztraceno.

en: Delete this panel?
cs: Odstranit tento panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
cs: Když je panel odstraněn, je on a jeho
    nastavení ztraceno.

en: Test DBus Applet Factory
cs: Generátor testovacího appletu DBus

en: Factory for Test DBus Applet
cs: Generátor pro aplet testování DBus

en: Test DBus Applet
cs: Aplet testování DBus

en: A simple applet for testing the MATE panel
cs: Jednoduchý aplet pro testování panelu MATE
