mate-panel 1.27.0 - en to fa translation catalogue (442 entries)

en: Locations
fa: مکان‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Calendar
fa: تقویم

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10).
en: %H:%M:%S
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
fa: %OH:%OM

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
fa: %A %Oe %B

en: %1$s
    %2$s
fa: %2$s
    %1$s

en: %1$s, %2$s
fa: ‏%2$s، %1$s

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
fa: %A %Oe %B (%%s)

en: Click to hide month calendar
fa: برای مخفی کردن تقویم ماه کلیک کنید

en: Click to view month calendar
fa: برای نمایش تقویم ماه کلیک کنید

en: Computer Clock
fa: ساعت کامپیوتر

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
fa: %OH:%OM:%OS

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
fa: %OH:%OM

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
fa: %A، %Oe %B %Oy

en: Set System Time...
fa: تنظیم زمان سیستم...

en: Set System Time
fa: تنظیم زمان سیستم

en: Failed to set the system time
fa: تنظیم زمان سیستم شکست خورد

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About
fa: _درباره

en: Copy _Time
fa: نسخه‌برداری از _زمان

en: Copy _Date
fa: نسخه‌برداری از _تاریخ

en: Ad_just Date & Time
fa: تن_ظیم تاریخ و زمان

en: City Name
fa: نام شهر

en: City Time Zone
fa: منطقه‌ی زمانی شهر

en: Clock
fa: ساعت

en: The Clock displays the current time and date
fa: ساعت زمان و تاریخ فعلی را نمایش می‌دهد

en: _Cancel
fa: ان_صراف

en: _Time:
fa: _زمان:

en: Current Time:
fa: زمان فعلی

en: Clock Preferences
fa: ترجیحات ساعت

en: Time _Settings
fa: _تنظیمات زمان

en: _Close
fa: _بستن

en: _12 hour format
fa: قالب _۱۲ ساعتی

en: _24 hour format
fa: قالب _۲۴ ساعتی

en: Show the _date
fa: نمایش _تاریخ

en: Show seco_nds
fa: نمایش _ثانیه

en: Show _weather
fa: نمایش آب‌و_هوا

en: Show _temperature
fa: نمایش _دما

en: General
fa: کلیات

en: _Add
fa: ا_ضافه شود

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _Remove
fa: _حذف

en: Display
fa: نمایش

en: _Visibility unit:
fa: واحد _دید:

en: _Pressure unit:
fa: واحد _فشار:

en: _Wind speed unit:
fa: واحد سرعت _باد:

en: _Temperature unit:
fa: واحد _دما:

en: Weather
fa: آب‌وهوا

en: East
fa: شرق

en: West
fa: غرب

en: North
fa: شمال

en: South
fa: جنوب

en: <i>(optional)</i>
fa: <i>(اختیاری)</i>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
fa: %OI:%OM <small>%p (%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
fa: %OH:%OM <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
fa: %OI:%OM <small>%p</small>

en: %s, %s
fa: %s،‏ %s

en: Unknown
fa: ناشناخته

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fa: طلوع: %s / غروب: %s

en: Hour format
fa: قالب ساعت

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
fa: این کلید قالب‌بندی ساعت مورد استفاده‌ی برنامک ساعت را مشخص می‌کند. مقادیر ممکن عبارتند از «۱۲ ساعتی»، «۲۴ ساعتی»، «اینترنتی»، «یونیکسی» و «سفارشی». اگر روی «اینترنتی» تنظیم شود، ساعت وقت اینترنت را نشان خواهد داد. سیستم زمانی اینترنت روز را به ۱۰۰۰ «ضرب» تقسیم می‌کند. در این سیستم منطقه‌ی زمانی وجود ندارد، در نتیجه وقت در همه‌جای دنیا یکسان است. اگر کلید روی «یونیکسی» تنظیم شود، ساعت وقت را به صورت ثانیه‌های سپری شده از آغاز تاریخ نمایش خواهد داد، مثلاْ 1970-01-01. اگر روی «سفارشی» تنظیم شود، ساعت زمان را مطابق با قالب‌بندی مشخص شده در کلید costum_format نمایش خواهد داد.

en: Custom format of the clock
fa: قالب سفارشی ساعت

en: Show time with seconds
fa: نمایش وقت با ثانیه

en: If true, display seconds in time.
fa: اگر درست باشد، ثانیه در وقت نمایش داده می‌شود.

en: Show date in clock
fa: نمایش تاریخ در ساعت

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
fa: اگر درست باشد، علاوه بر زمان، تاریخ هم در وقت نمایش داده می‌شود.

en: Show date in tooltip
fa: نمایش تاریخ در راهنمای آنی

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fa: اگر درست باشد، وقتی نشان‌گر روی ساعت رفت، تاریخ در یک راهنمای آنی نمایش داده می‌شود.

en: Show weather in clock
fa: نمایش آب‌وهوا در ساعت

en: If true, display a weather icon.
fa: اگر درست باشد، شمایلی برای آب‌وهوا نمایش داده می‌شود.

en: Show temperature in clock
fa: نمایش دما در ساعت

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fa: اگر درست باشد، دما در کنار شمایل آب‌وهوا نمایش داده می‌شود.

en: Show week numbers in calendar
fa: نمایش عدد هفته‌ها در تقویم

en: If true, show week numbers in the calendar.
fa: اگر درست باشد، عدد هفته‌ها در تقویم نمایش داده می‌شود.

en: List of locations
fa: فهرست مکان‌ها

en: Temperature unit
fa: واحد دما

en: The unit to use when showing temperatures.
fa: واحدی که برای نمایش دما استفاده می‌شود.

en: Speed unit
fa: واحد سرعت

en: The unit to use when showing wind speed.
fa: واحدی که برای نمایش سرعت باد استفاده می‌شود.

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fa: اخطار: به نظر می‌رسد این فرمان واقعاً چیز به‌دردبخودی است.
    از آنجا که این برنامک به هیچ دردی نمی‌خورد، شاید واقعاً نمی‌خواهید این کار را بکنید.
    ما اکیداً توصیه می‌کنیم از %s برای هر کاری که این برنامک را تبدیل به 
    چیزی «کارآمد» یا سودمند می‌کند، خودداری کنید.

en: Images
fa: تصویرها

en: %s the Fish
fa: ماهی %s

en: (with minor help from George)
fa: (با کمکی جزئی از طرف جرج)

en: Fish
fa: ماهی

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fa: ‏%s، ماهی گنوم، یک غیب‌گوی معاصر

en: Unable to locate the command to execute
fa: پیدا کردن فرمان برای اجرا مقدور نیست

en: %s the Fish Says:
fa: %s، ماهی گنوم می‌گوید:‏

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fa: خواندن خروجی فرمان مقدور نیست
    
    جزئیات: %s

en: _Speak again
fa: دوباره سخن بگو_

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fa:  جایگزین آن شده است %s فرمان پیکربندی شده کار نمی‌کند و

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fa: اجرای «%s» مقدور نیست
    '
    جزئیات: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fa: خواندن از «%s» مقدور نیست
    
    جزئیات: %s

en: The water needs changing
fa: آب نیاز به تعویض دارد!

en: Look at today's date!
fa: به تاریخ امروز نگاه کنید!

en: %s the Fish, the fortune teller
fa: %s ماهی گنوم، فال‌بین

en: Fish Preferences
fa: ترجیحات ماهی

en: _Name of fish:
fa: _نام ماهی گنوم:

en: Co_mmand to run when clicked:
fa: _فرمانی که باید با کلیک کردن اجرا شود:

en: _File:
fa: _پرونده:

en: _Total frames in animation:
fa: _کل چارچوب‌های پویانمایی:

en: _Pause per frame:
fa: _مکث در هر چارچوب:

en: frames
fa: ‌چارچوب

en: seconds
fa: ثانیه

en: _Rotate on vertical panels
fa: _دوران در تابلوهای عمودی

en: The fish's name
fa: نام ماهی

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fa: ماهی بدون اسم به درد نمی‌خورد. با اسم گذاشتن ماهی‌تان را زنده کنید.

en: The fish's animation pixmap
fa: نقشه‌ی نقطه‌ای پویانمایی ماهی

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fa: این کلید نام پرونده‌ی نقشه‌نقطه‌ای را که برای پویانمایی نمایش داده شده در برنامک ماهی به کار می‌رود به طور نسبی به شاخه‌ی نقشه‌نقطه‌ای‌ها مشخص می‌کند.

en: Command to execute on click
fa: فرمانی که با کلیک کردن اجرا می‌شود

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fa: این کلید فرمانی را مشخص می‌کند که وقتی روی ماهی کلیک می‌شود اجرا خواهد شد.

en: Frames in fish's animation
fa: چارچوب در پویانمایی ماهی

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
fa: این کلید تعداد چارچوب‌هایی را مشخص می‌کند که در پویانمایی ماهی نمایش داده خواهند شد.

en: Pause per frame
fa: مکث در هر چارچوب

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fa: این کلید تعداد ثانیه‌هایی را مشخص می‌کند که هر چارچوب نمایش داده خواهد شد.

en: Rotate on vertical panels
fa: دوران در تابلوهای عمودی

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fa: اگر درست باشد، پویانمایی ماهی در تابلوهای عمودی به صورت دوران یافته نمایش داده می‌شود.

en: Notification Area
fa: ناحیه‌ی اعلان

en: Panel Notification Area
fa: ناحیه‌ی اعلان تابلو

en: pixels
fa: نقطه

en: Show windows from all workspaces
fa: نمایش پنجره‌های همه‌ی فضاهای کاری

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fa: اگر درست باشد، فهرست پنجره‌ها، پنجره‌های همه‌ی فضاهای کاری را نشان خواهد داد. در غیر این صورت فقط پنجره‌های فضای کاری فعلی را نمایش می‌دهد.

en: When to group windows
fa: زمان گروه شدن پنجره‌ها

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
fa: تصمیم می‌گیرد که کی پنجره‌های متعلق به یک برنامه را در فهرست پنجره‌ها گروه کند. مقادیر ممکن عبارتند از «هیچ‌وقت»، «خودکار» و «همیشه».

en: Move windows to current workspace when unminimized
fa: انتقال پنجره‌ها به فضای کاری فعلی هنگامی که حداقل می‌شوند

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
fa: اگر درست باشد، موقع ناحداقل کردن یک پنجره، آن را به فضای کاری فعلی منتقل می‌کند. در غیر این صورت، فضای کاری را به فضای حاوی پنجره تعویض خواهد کرد.

en: Display workspace names
fa: نمایش نام فضاهای کاری

en: Display all workspaces
fa: نمایش همه‌ی فضاهای کاری

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
fa: اگر درست باشد، تعویض‌کننده‌ی فضای کاری همه‌ی فضاهای کاری را نشان خواهد داد. در غیر این صورت فقط فضای کاری فعلی را نشان می‌دهد.

en: Rows in workspace switcher
fa: ردیف‌های تعویش‌کننده‌ی فضای کاری

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fa: این کلید مشخص می‌کند تعویض‌کننده‌ی فضای کاری، فضاهای کاری را در چند ردیف (برای طرح‌های افقی) یا ستون (برای طرح‌های عمودی) نشان می‌دهد. این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که display_all_workspaces درست باشد.

en: Window Selector
fa: انتخاب‌گر پنجره

en: Workspace Switcher
fa: تغییردهنده‌ی فضای کاری

en: Window List
fa: فهرست پنجره‌ها

en: Failed to load %s: %s
fa: بار کردن %s شکست خورد: %s

en: Icon not found
fa: شمایل پیدا نشد

en: Click here to restore hidden windows.
fa: برای برگشتن پنجره‌های مخفی اینجا کلیک کنید.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fa: برای مخفی کردن همه‌ی پنجره‌ها و نمایش رومیزی اینجا کلیک کنید.

en: Show Desktop Button
fa: دکمه‌ی نمایش رومیزی

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
fa: با این دکمه می‌توانید همه‌ی پنجره‌ها را مخفی کنید و رومیزی را نشان دهید.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fa: مدیر پنجره‌ی شما از دکمه‌ی نمایش رومیزی پشتیبانی نمی‌کند، یا شما مدیر پنجره‌ی در حال اجرا ندارید.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
fa: فهرست پنجره‌ها فهرستی از همه‌ی پنجره‌ها را در یک سری دکمه نشان می‌دهد تا بتوانید آنها را مرور کنید.

en: Window List Preferences
fa: ترجیحات فهرست پنجره‌ها

en: _Never group windows
fa: پنجره‌ها هی_چ‌وقت گروه نشوند

en: Group windows when _space is limited
fa: گروه کردن پنجره‌ها وقتی _فضا کم است

en: _Always group windows
fa: پنجره‌ها _همیشه گروه شوند

en: Sh_ow windows from current workspace
fa: نما_یش پنجره‌های فضای کاری فعلی

en: Show windows from a_ll workspaces
fa: نمایش پنجره‌های _همه‌ی فضاهای کاری

en: Restore to current _workspace
fa: بازگرداندن به فضای _کاری جاری

en: Restore to na_tive workspace
fa: بازگرداندن به فضای کاری _بومی

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
fa: انتخاب‌گر پنجره فهرستی از همه‌ی پنجره‌ها را در یک منو نشان می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد آنها را مرور کنید.

en: rows
fa: ردیف

en: columns
fa: ستون

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
fa: تعویض‌کننده‌ی فضای کاری نسخه‌ی کوچکی از فضای کاری شما را نشانتان می‌دهد که به شما اجازه می‌دهد پنجره‌هایتان را مدیریت کنید.

en: Workspace Switcher Preferences
fa: ترجیحات تعویض‌کننده‌ی فضای کاری

en: Show _only the current workspace
fa: نمایش _فقط فضای کاری فعلی

en: Show _all workspaces in:
fa: نمایش _همه‌ی فضاهای کاری در:

en: Number of _workspaces:
fa: تعداد _فضاهای کاری:

en: Workspace na_mes:
fa: نام فضاهای کاری:

en: Workspace Names
fa: نام فضاهای کاری

en: Show workspace _names in switcher
fa: نمایش _نام فضاهای کاری در تعویض‌کننده

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fa: به کار انداختن فهرست برنامه‌ها در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fa: اگر درست باشد، فهرست «برنامه‌های شناخته‌شده» در محاوره‌ی «اجرای برنامه» قابل دسترسی می‌شود. این که فهرست هنگام نشان دادن محاوره باز شود یا نه با کلید show_program_list کنترل می‌شود.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fa: باز شدن فهرست برنامه‌ها در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fa: اگر درست باشد، وقتی محاوره‌ی «اجرای برنامه» باز می‌شود، فهرست «برنامه‌های شناخته شده» در آن باز می‌شود. این کلید فقط وقتی کار می‌کند که کلید enable_program_list درست باشد.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fa: به کار انداختن تکمیل خودکار در محاوره‌ی «اجرای برنامه»‏

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fa: اگر درست باشد، تکمیل خودکار در محاوره‌ی «اجرای برنامه» قابل دسترسی می‌شود.

en: Panel ID list
fa: فهرست شناسه‌ی تابلو

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fa: فهرستی از شناسه‌های تابلو. هر شناسه‌ یک تابلوی‌ سطح بالای جداگانه را مشخص می‌کند. تنظیمات هر کدام از این تابلو‌ها در ‎/apps/panel/toplevels/$(id)‎ نگهداری می‌شود.

en: Panel object ID list
fa: فهرست شناسه‌ی اشیاء تابلو

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fa: فهرستی از شناسه‌های اشیاء تابلو. هر شناسه‌ یک شی‌ء تابلوی جداگانه را مشخص می‌کند. تنظیمات هر کدام از این شیء‌ها در ‎/apps/panel/objects/$(id)‎ نگهداری می‌شود.

en: Enable tooltips
fa: به کار انداختن راهنمای آنی

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
fa: اگر درست باشد، راهنمای آنی برای اشیاء در پنجره نشان داده می‌شود.‏

en: Enable animations
fa: به کار انداختن پویانمایی‌ها

en: Autoclose drawer
fa: بستن خودکار کشو

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
fa: اگر درست باشد، کشوها وقتی کاربر روی راه‌اندازی در آنها کلیک کند به طور خودکار بسته خواهند شد.

en: Confirm panel removal
fa: تصدیق حذف تابلو

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fa: اگر درست باشد، اگر کاربر بخواهد تابلویی را حذف کند محاوره‌ای برای تصدیق نشان داده می‌شود.

en: Highlight launchers on mouseover
fa: پررنگ کردن راه‌اندازها وقتی موشی از روی آنها رد می‌شود

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
fa: اگر درست باشد، راه‌اندازها وقتی کاربر نشان‌گر را روی آنها حرکت می‌دهد پررنگ می‌شوند.

en: Complete panel lockdown
fa: قفل کردن کامل تابلو

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fa: اگر درست باشد، تابلو اجازه‌ی هیچ تغییری را در پیکربندی تابلو نخواهد داد. با این حال ممکن است لازم باشد تک تک برنامه‌ها جداگانه قفل شوند. برای اثر کردن، تابلو باید دوباره راه‌اندازی شود.

en: Disable Force Quit
fa: از کار انداختن ترک اجباری

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fa: اگر درست باشد، تابلو با حذف دسترسی به دکمه‌ی ترک اجباری به کاربر اجازه نمی‌دهد که برنامه‌ای را وادار به ترک کند.

en: Panel object type
fa: نوع شیء تابلو

en: Toplevel panel containing object
fa: شیء موجود در تابلوی سطح بالا

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fa: شناسه‌ی تابلوی سطح بالایی که حاوی این شیء است.‏

en: Object's position on the panel
fa: موقعیت شیء در تابلو

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
fa: موقعیت این شیء تابلو. موقعیت با تعداد نقطه‌ها از لبه‌ی چپ (یا اگر عمودی باشد لبه‌ی بالای) تابلو مشخص می‌شود.

en: Lock the object to the panel
fa: قفل کردن شیء به تابلو

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
fa: اگر درست باشد، کاربران نمی‌توانند بدون اول باز کردن قفل شیء با استفاده از «باز کردن قفل» شیء منو، برنامک را حرکت دهند.

en: Panel attached to drawer
fa: تابلوی متصل به کشو

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
fa: شناسه‌ی تابلوی متصل به این کشو. این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که کلید object_type، ‏‏«drawer-object» باشد.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
fa: راهنمای آنی نمایش داده شده برای کشو یا منو

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
fa: متنی که برای این کشو یا این منو در یک راهنمای آنی نمایش داده می‌شود. این کلید تنها زمانی کار می‌کند که کلید ،object_type ‏«menu-object» یا ‏«drawer-object» باشد

en: Use custom icon for object's button
fa: استفاده از شنایل سفارشی برای دکمه‌ی شیء

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
fa: اگر درست باشد، کلید custom_icon به عنوان شمایلی سفارشی برای دکمه به کار خواهد رفت. اگر غلط باشد، کلید coustom_iconنادیده گرفته می‌شود. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید object_type ‏«menu-object» یا ‏«drawer-object» باشد.

en: Icon used for object's button
fa: شمایل مورد استفاده برای دکمه‌ی شیء

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
fa: مکان پرونده‌ی تصویری مورد استفاده به عنوان شمایل دکمه‌ی شیء. این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که کلید ،object_type ‏«drawer-object» یا ‏«menu-object»، و کلید use_custom_icon درست باشد.

en: Use custom path for menu contents
fa: استفاده از مسیر سفارشی برای محتویات منو

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
fa: اگر درست باشد، کلید menu_path به عنوان مسیری که محتویات منو باید از آنجا ساخته شوند به کار خواهد رفت. اگر غلط باشد، کلید menu_path نادیده گرفته می‌شود. این کلید تنها در صورتی کار می‌کند که کلید object_type، «menu-object» باشد.

en: Menu content path
fa: مسیر محتویات منو

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
fa: مسیری که محتویات منو از آنجا ساخته می‌شود. این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که کلید use_menu_path درست و کلید ،object_type ‏«menu-object» باشد.

en: Launcher location
fa: مکان راه‌انداز

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
fa: مکان پرونده‌ی .desktop که راه‌انداز را توصیف میکند. این کلید زمانی به کار می‌رود که کلید ،object_type ‏«launcher-object» باشد.

en: Action button type
fa: نوع کلید کنشی

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
fa: نوع عملی که این دکمه نماینده‌ی آن است. مقادیر ممکن عبارتند از «قفل»، «خروج از سیستم»، «اجرا»، «جست و جو» و «عکس از صفحه‌ی نمایش». این کلید فقط در صورتی کار می‌کند که کلید ،object_type ‏«action-applet» باشد.

en: Name to identify panel
fa: نامی برای شناسایی تابلو

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
fa: نامی قابل خواندن برای انسان است که می‌توانید برای شناسایی تابلوها به کار ببرید. فایده‌ی اصلی آن به کار رفتن به شکل عنوان پنجره‌ی تابلو است که موقع ناوش بین تابلوها به درد می‌خورد.

en: X screen where the panel is displayed
fa: صفحه‌ی نمایش X که تابلو روی آن نمایش داده می‌شود

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
fa: با برپاسازی چند صفحه‌ای، می‌توانید روی تک تک صفحه‌های نمایش تابلو داشته باشید. این کلید صفحه‌ی فعلی را که تابلو روی آن نمایش داده می‌شود، مشخص می‌کند.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
fa: نمایشگر سینه‌رامایی‌که تابلو در آن نمایش داده شده است

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
fa: در برپاسازی سینه‌راما، شما می‌توانید روی هر نمایشگر تابلوهای جداگانه داشته باشید. این کلید نمایشگری را که هم اکنون تابلو روی آن نمایش داده می‌شود را مشخص می‌کند.

en: Expand to occupy entire screen width
fa: گسترش تا اشغال سراسر عرض صفحه‌ی نمایش

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
fa: اگر درست باشد، تابلو سراسر عرض (یا اگر تابلو عمودی باشد، ارتفاع) صفحه‌ی نمایش را اشغال خواهد کرد. در این حالت فقط می‌توان تابلو را در یک لبه‌ی صفحه قرار داد. اگر نادرست باشد، تابلو فقط به قدری بزرگ خواهد بود که برنامک‌ها، راه‌انداز‌ها و دکمه‌ها روی آن جا شوند.

en: Panel orientation
fa: جهت تابلو

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
fa: جهت تابلو. مقادیر ممکن عبارتند از «بالا»، «پایین»، «چپ»، «راست». در حالت گسترش یافته کلید مشخص می‌کند تابلو در کدام لبه‌ی صفحه قرار دارد. در حالت گسترش نیافته، تفاوت میان «بالا» و «پایین» اهمیت چندانی ندارد ـ هر دو مشخص می‌کنند که این تابلو افقی است ـ ولی باز هم راهنمایی کارآمدی درباره‌ی طرز رفتار بعضی اشیاء تابلو ارائه می‌کند. به عنوان مثال، در یک تابلوی «بالا» یک دکمه‌ی منو، منوی خود را زیر تابلو باز خواهد کرد، در حالی که در یک تابلوی «پایین» منو بالای تابلو باز خواهد شد.

en: Panel size
fa: اندازه‌ی تابلو

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
fa: ارتفاع (برای تابلوهای عمودی عرض) تابلو. تابلو در هنگام اجرا شدن یک اندازه‌ی حداقل بر اساس اندازه‌ی قلم و دیگر ویژگی‌ها معین خواهد کرد. اندازه‌ی حداکثر به اندازه‌ی ربع ارتفاع (یا عرض) صفحه ثابت است.

en: X co-ordinate of panel
fa: مختصات X تابلو

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور x. این کلید تنها در حالت غیر گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: Y co-ordinate of panel
fa: مختصات Y تابلو

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
fa: مکان تابلو در امتداد محور y. این کلید تنها در حالت گسترش یافته کار می‌کند. در حالت گسترش یافته این کلید نادیده گرفته می‌شود و تابلو در لبه‌ای از صفحه‌ی نمایش که کلید orientation مشخص می‌کند قرار داده می‌شود.

en: Center panel on x-axis
fa: تنظیم وسط تابلو روی محور x

en: Center panel on y-axis
fa: تنظیم وسط تابلو روی محور y

en: Automatically hide panel into corner
fa: مخفی کردن  خودکار تابلو در گوشه

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
fa: اگر درست باشد، وقتی نشان‌گر فضای تابلو را ترک می‌کند، تابلو به طور خودکار در یک گوشه‌ی صفحه‌ی نمایش مخفی می‌شود. بردن نشان‌گر به همان گوشه سبب دوباره ظاهر شدن تابلو خواهد شد.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
fa: اگر درست باشد، مخفی شدن و از حالت مخفی درآمدن این تابلو به جای این که بلافاصله رخ دهد، پویانمایی خواهد شد.

en: Enable hide buttons
fa: به کار انداختن دکمه‌های مخفی کردن

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
fa: اگر درست باشد، دکمه‌ها در هر دو طرف تابلو که می‌تواند برای انتقال تابلو به گوشه‌های صفحه‌ی نمایش مورد استفاده قرار بگیرد، قرار خواهند گرفت، و فقط یک دکمه نشان داده خواهد شد.

en: Enable arrows on hide buttons
fa: به کار انداختن پیکان‌ها روی دکمه‌های مخفی کردن

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
fa: اگر درست باشد، روی دکمه‌های مخفی کردن پیکان‌هایی قرار داده خواهد شد. این کلید تنها زمانی کار می‌کند که کلید enable_buttons درست باشد.

en: Panel autohide delay
fa: تأخیر مخفی شدن خودکار تابلو

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد میلی‌ثانیه‌های تأخیر پس از آن که نشان‌گر فضای تابلو می‌شود تا این که تابلو به طور خودکار مخفی شود را مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: Panel autounhide delay
fa: تأخیر مخفی شدن خودکار تابلو

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد میلی‌ثانیه‌های تأخیر پس از آن که نشان‌گر وارد فضای تابلو می‌شود تا این که تابلو دوباره به طور خودکار نمایش داده شود را مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: Visible pixels when hidden
fa: نقطه‌های مرئی هنگام مخفی شدن

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
fa: تعداد نقطه‌های مرئی را هنگامی که تابلو به طور خودکار در گوشه مخفی می‌شود مشخص می‌کند. این کلید تنها در صورتی کار خواهد کرد که کلید auto_hide درست باشد.

en: Animation speed
fa: سرعت پویانمایی

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
fa: سرعت پویانمایی تابلو. مقادیر ممکن عبارتند از «آهسته»، «متوسط» و «سریع». این کلید تنها در صورتی کار می‌کند که کلید enable_animations درست باشد.

en: Background type
fa: نوع پس‌زمینه

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
fa: رنگ پس‌زمینه‌ی تابلو را در قالب #RGB مشخص می‌کند.

en: Background color opacity
fa: شفافیت رنگ پس‌زمینه

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
fa: شفافیت قالب رنگ پس‌زمینه را مشخص می‌کند. اگر رنگ کاملاْ مات نباشد (مقداری کمتر از ۶۵۵۳۵)، رنگ با تصویر پس‌زمینه‌ی رومیزی ترکیب می‌شود.

en: Background image
fa: تصویر پس‌زمینه

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
fa: پرونده‌ای را که باید برای تصویر پس‌زمینه به کار رود مشخص می‌کند. اگر تصویر حاوی یک کانال آلفا باشد با تصویر پس‌زمینه‌ی رومیزی ترکیب خواهد شد.

en: Fit image to panel
fa: جا کردن تصویر در تابلو

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
fa: اگر درست باشد، تصویر (با حفظ نسبت‌ها) به اندازه‌ی ارتفاع تابلو (اگر افقی باشد) کوچک یا بزرگ خواهد شد.

en: Stretch image to panel
fa: کش آوردن تصویر به اندازه‌ی تابلو

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
fa: اگر درست باشد، تصویر به ابعاد تابلو کوچک یا بزرگ خواهد شد. نسبت‌های تصویر حفظ نخواهد شد.

en: Rotate image on vertical panels
fa: دوران تصویر در تابلوهای عمودی

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
fa: اگر درست باشد، وقتی جهت تابلو عمودی باشد تصویر پس‌زمینه دوران داده خواهد شد.

en: File is not a valid .desktop file
fa: فایل یک فایل .desktop معتبر نیست

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fa: نسخه فایل میز کاری ناشناخته‌ی '%s'

en: Starting %s
fa: در حال آغاز %s

en: Application does not accept documents on command line
fa: برنامه اسناد را نمی تواند در خط فرمان قبول کند

en: Unrecognized launch option: %d
fa: گزینه راه اندازی ناشناخته: %d

en: Not a launchable item
fa: این مورد قابل راه اندازی نیست

en: Disable connection to session manager
fa: از کار انداختن اتصال به مدیر نشست

en: Specify file containing saved configuration
fa: پیشوند پیکربندی ذخیره شده را مشخص کنید.

en: FILE
fa: فایل

en: Specify session management ID
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: ID
fa: شناسه

en: Session management options:
fa: مدیریت نشست

en: Show session management options
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: _Open
fa: _باز کردن

en: Error
fa: خطا

en: Could not launch application
fa: راه‌اندازی برنامه ممکن نیست

en: Could not open location '%s'
fa: باز کردن مکان «%s» ممکن نیست

en: ???
fa: ؟؟؟

en: _Remove From Panel
fa: _حذف از تابلو

en: _Move
fa: _نقل مکان

en: Loc_k To Panel
fa: _قفل کردن به تابلو

en: Cannot find an empty spot
fa: جای خالی پیدا نمی‌شود

en: Drawer
fa: کشو

en: _Add to Drawer...
fa: ا_ضافه کردن به کشو...

en: _Properties
fa: _ویژگی‌ها

en: Create new file in the given directory
fa: ایجاد یک پرونده‌ی جدید در شاخه‌ی داده شده

en: [FILE...]
fa: [پرونده...]

en: - Edit .desktop files
fa: - ویرایش  پرونده‌های.desktop

en: Create Launcher
fa: ایجاد راه‌انداز

en: Launcher Properties
fa: ویژگی‌های راه‌انداز

en: Panel
fa: تابلو

en: No URL was specified.
fa: هیچ URLی مشخص نشده است.

en: No URI provided for panel launcher desktop file
fa: نشانی اینترنتی‌ای برای پرونده‌ی رومیزی راه‌انداز تابلو وجود ندارد

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
fa: باز کردن پرونده‌ی رومیزی %s برای راه‌انداز تابلوی %s%s مقدور نیست

en: _Launch
fa: راه اندازی_

en: Key %s is not set, cannot load launcher
fa: کلید %s تنظیم نشده است، بار کردن راه‌انداز ممکن نیست

en: Could not save launcher
fa: ذخیره‌ی راه‌انداز ممکن نیست

en: Add this launcher to _panel
fa: اضافه کردن این راه‌انداز به _تابلو

en: Add this launcher to _desktop
fa: اضافه کردن این راه‌انداز به _رومیزی

en: _Entire menu
fa: _سراسر منو

en: Add this as _drawer to panel
fa: اضافه کردن به شکل _کشو به تابلو

en: Add this as _menu to panel
fa: اضافه کردن به شکل _منو به تابلو

en: _Activate Screensaver
fa: _فعال‌سازی محافظ صفحه‌ی نمایش

en: _Lock Screen
fa: _قفل کردن صفحه

en: Could not connect to server
fa: نمی‌توان به کارگزار متصل شد

en: Lock Screen
fa: قفل کردن صفحه

en: Protect your computer from unauthorized use
fa: از کامپیوترتان در برابر استفاده‌ی غیر مجاز حفاظت کنید

en: Log Out...
fa: خروج از سیستم...

en: Log out of this session to log in as a different user
fa: خروج از این نشست برای ورود با یک کاربر دیگر

en: Run Application...
fa: اجرای برنامه...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fa: اجرای برنامه با وارد کردن فرمان یا انتخاب از فهرست

en: Search for Files...
fa: جستجوی پرونده‌ها...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fa: پیدا کردن نوشتارها و پوشه‌های موجود در این کامپیوتر با استفاده از نام یا محتوای آنها

en: Force Quit
fa: ترک اجباری

en: Force a misbehaving application to quit
fa: مجبور کردن یک برنامه‌ی بدرفتار به ترک

en: Connect to Server...
fa: اتصال به کارگزار...

en: Connect to a remote computer or shared disk
fa: اتصال به یک کامپیوتر راه دور یا دیسک مشترک

en: Custom Application Launcher
fa: راه‌انداز برنامه‌ی سفارشی

en: Create a new launcher
fa: ایجاد یک راه‌انداز جدید

en: Application Launcher...
fa: راه‌انداز برنامه...

en: Separator
fa: جداساز

en: A pop out drawer to store other items in
fa: یک کشوی واشو برای نگه‌داشتن اشیاء دیگر

en: (empty)
fa: (خالی)

en: Find an _item to add to "%s":
fa: یک _شیء پیدا کنید تا به «%s» اضافه شود:

en: Add to Drawer
fa: اضافه کردن به کشو

en: Find an _item to add to the drawer:
fa: یک _شیء پیدا کنید تا به کشو اضافه شود:

en: Add to Panel
fa: اضافه کردن به تابلو

en: Find an _item to add to the panel:
fa: یک _شیء پیدا کنید تا به تابلو اضافه شود:

en: _Back
fa: _عقب

en: "%s" has quit unexpectedly
fa: ‏«%s» به طور غیرمنتظره‌ای تمام شد

en: Panel object has quit unexpectedly
fa: شیء موجود در تابلو به طور غیرمنتظره‌ای تمام شد

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
fa:  اگر شیء موجود در تابلو را دوباره بارگیری کنید، خودش به طور خودکار دوباره به تابلو اضافه می‌شود.

en: _Don't Reload
fa: دوباره بار _نشود

en: _Reload
fa: _بازخوانی

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
fa: تابلو در حین بار کردن «%s» با مشکلی برخورد کرد.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fa: آیا می‌خواهید برنامک را از پیکربندی‌تان حذف کنید؟

en: _Delete
fa: _حذف

en: The MATE Panel
fa: تابلوی گنوم

en: About the MATE Panel
fa: درباره‌ی تابلوی گنوم

en: Cannot delete this panel
fa: حذف این تابلو ممکن نیست

en: _Delete This Panel
fa: _حذف این تابلو

en: _New Panel
fa: تابلوی _جدید

en: A_bout Panels
fa: _درباره‌ی تابلوها

en: Application
fa: برنامه

en: Location
fa: مکان

en: Choose an application...
fa: یک برنامه انتخاب کنید...

en: Choose a file...
fa: یک پرونده انتخاب کنید...

en: Comm_and:
fa: _فرمان:

en: _Location:
fa: _مکان:

en: The name of the launcher is not set.
fa: نام راه‌انداز تنظیم نشده است.

en: Could not display help document
fa: نمی‌توان نوشتار راهنما را نمایش داد

en: _Revert
fa: باز_گشت

en: _Type:
fa: ن_وع:

en: _Name:
fa: _نام:

en: _Browse...
fa: مرور...

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fa: روی یک پنجره کلیک کنید تا آن را وادار به ترک کنید. برای انصراف <گریز> را فشار دهید.

en: Applications
fa: برنامه‌ها

en: _Edit Menus
fa: _ویرایش منوها

en: Main Menu
fa: منوی اصلی

en: Bookmarks
fa: چوب‌الف‌ها

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fa: باز کردن «‎%s‎»

en: Mount %s
fa: سوار کردن %s

en: Removable Media
fa: رسانه جداشدنی

en: Network Places
fa: محل‌های شبکه

en: Open your personal folder
fa: باز کردن پوشه‌ی شخصی شما

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
fa: میزکار

en: Open the contents of your desktop in a folder
fa: باز کردن محتویات رومیزی شما به صورت کشو

en: Computer
fa: رایانه

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fa: مرور تمام دیسک‌ها و پوشه‌های محلی و ریموت که از این کامپیوتر قابل دسترسی می‌باشند.

en: Network
fa: شبکه

en: Places
fa: محل‌های مهم

en: System
fa: سیستم

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
fa: خروج %s از سیستم...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
fa: خروج %s از این نشست برای ورود با کاربر دیگر

[ctx: Orientation]
en: Left
fa: چپ

[ctx: Orientation]
en: Right
fa: راست

en: Drawer Properties
fa: ویژگی‌های کشو

en: Panel Properties
fa: ویژگی‌های تابلو

en: Some of these properties are locked down
fa: بعضی از این ویژگی‌ها قفل شده‌اند

en: _Icon:
fa: _شمایل

en: _Orientation:
fa: جهت_

en: _Size:
fa: _اندازه:

en: E_xpand
fa: _گسترده شدن

en: _Autohide
fa: _مخفی شدن خودکار

en: Show hide _buttons
fa: نمایش _دکمه‌های مخفی‌کردن

en: Arro_ws on hide buttons
fa: پیکان روی دکمه‌های مخفی کردن

en: _None (use system theme)
fa: هیچ‌کدام (استفاده از تم سیستم)

en: Solid c_olor
fa: رنگ _یکدست:

en: Pick a color
fa: یک رنگ بردارید

en: <small>Transparent</small>
fa: <small>شفاف</small>

en: <small>Opaque</small>
fa: <small>مات</small>

en: Co_lor:
fa: _رنگ:

en: S_tyle:
fa: _سبک:

en: Background _image:
fa: _تصویر پس‌زمینه:

en: Select background
fa: انتخاب پس‌زمینه

en: Background
fa: پس‌زمینه

en: Image Background Details
fa: جزئیات پس‌زمینه‌ی تصویری

en: _Tile
fa: کاشی_

en: _Scale
fa: _مقیاس

en: St_retch
fa: کشید_ن

en: Rotate image when panel is _vertical
fa: دوران تصویر وقتی تابلو عمودی است

en: Could not open recently used document "%s"
fa: نمی‌توان نوشتار اخیراً استفاده شده‌ی «%s» را باز کرد

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fa: در حین تلاش برای باز کردن «%s» خطای نامعلومی رخ داد.

en: Clear the Recent Documents list?
fa: فهرست نوشتارهای اخیر پاک شود؟

en: Clear Recent Documents
fa: پاک کردن نوشتارهای اخیر

en: Recent Documents
fa: نوشتار‌های اخیر

en: Clear all items from the recent documents list
fa: همه‌ی موارد از فهرست نوشتارهای اخیر پاک شود

en: Could not run command '%s'
fa: نمی‌توان فرمان «%s» را اجرا کرد

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fa: نمی‌توان «%s» را از UTF-8 تبدیل کرد

en: Choose a file to append to the command...
fa: پرونده‌ای را برای ضمیمه کردن به فرمان انتخاب کنید...

en: Select an application to view its description.
fa: برنامه‌ای را برای دیدن شرح آن انتخاب کنید

en: Will run command: '%s'
fa: این فرمان را اجرا خواهد کرد: «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fa: فهرست نشانی‌های اینترنتی که روی محاوره‌ی اجرا انداخته شد قالب (%Id) یا طول (%Id) غلطی داشت

en: Run Application
fa: اجرای برنامه

en: _Run
fa: ا_جرا

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fa: برای اجرای برنامه‌ی انتخاب شده یا فرمان فیلد ورودی فرمان روی این دکمه کلیک کنید.

en: Command icon
fa: شمایل فرمان

en: The icon of the command to be run.
fa: شمایل فرمانی که قرار است اجرا شود.

en: Run in _terminal
fa: اجرا در _پایانه

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fa: برای اجرای فرمان در یک پنجره‌ی پایانه این جعبه را انتخاب کنید.

en: Run with _file...
fa: اجرا با _پرونده‌ی...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fa: برای مرور به دنبال پرونده‌ای که نامش به رشته‌ی فرمان ضمیمه شود روی این دکمه کلیک کنید.

en: List of known applications
fa: فهرست برنامه‌های شناخته شده

en: Show list of known _applications
fa: نمایش فهرست _برنامه‌های شناخته شده

en: _Force quit
fa: ترک اجباری_

en: C_lear
fa: پاک‌کردن

en: D_on't Delete
fa: حذف _نشود

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
fa: اندازه‌ی اولیه‌ی برنامک (خیلی خیلی کوچک، متوسط، بزرگ...)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
fa: جهت اولیه‌ی برنامک را مشخص کنید (بالا، پایین، چپ یا راست)

[ctx: Size]
en: Small
fa: کوچک

[ctx: Size]
en: Large
fa: بزرگ

en: Failed to load applet %s
fa: بار کردن برنامک %s شکست خورد

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
fa: برنامه‌ی آزمایش برنامک

en: _Applet:
fa: _برنامک:

en: Hide Panel
fa: مخفی کردن تابلو

en: Icon '%s' not found
fa: شمایل «%s» پیدا نشد

en: Could not execute '%s'
fa: نمی‌توان «%s» رااجرا کرد

en: file
fa: پرونده

en: Home Folder
fa: پوشه‌ی آغازه

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
fa: سیستم پرونده‌ها

en: Search
fa: جستجو

note: Translators: the first string is the name of a gvfs * method, and the second string is a path. For * example, "Trash: some-directory". It means that the * directory called "some-directory" is in the trash.
en: %1$s: %2$s
fa: ‏%1$s: %2$s

en: Open URL: %s
fa: باز کردن نشانی اینترنتی: %s

en: Delete this drawer?
fa: این کشو حذف شود؟

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
fa: وقتی یک کشو پاک می‌شود، کشو و تنظیماتش
    از دست می‌روند. این کشو حذف شود؟

en: Delete this panel?
fa: این تابلو حذف شود؟

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fa: وقتی یک تابلو حذف می‌شود، تابلو و تنظیماتش
    از دست می‌روند.
