mate-panel 1.27.0 - en to fur translation catalogue (392 entries)

en: Locations
fur: Localitât

en: Edit
fur: Modifiche

en: Calendar
fur: Calendari

en: Click to hide month calendar
fur: Fracâ par taponâ il calendari dal mês

en: Click to view month calendar
fur: Fracâ par mostrâ il calendari dal mês

en: Computer Clock
fur: Orloi dal computer

en: Set System Time...
fur: Imposte ore sisteme...

en: Set System Time
fur: Imposte ore sisteme

en: Failed to set the system time
fur: Impostazion ore di sisteme falide.

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Help
fur: _Jutori

en: _About
fur: Informazions

en: Copy _Time
fur: Cupîe _ore

en: Copy _Date
fur: Cupîe _date

en: Ad_just Date & Time
fur: Re_gole date e ore

en: City Name
fur: Nom da citât

en: City Time Zone
fur: Fuso orari da citât

en: Clock
fur: Orloi

en: The Clock displays the current time and date
fur: L'orloi al mostre l'ore e la date di cumò

en: Current Time:
fur: Ore di cumò:

en: Clock Preferences
fur: Preferencis da l'orloi

en: Time _Settings
fur: Imposta_zions ore

en: _Close
fur: _Siere

en: Show the _date
fur: Mostre la _data

en: Show seco_nds
fur: Mostre i _seconds

en: Show _weather
fur: Mostre lis condizions _meteo

en: Show _temperature
fur: Mostre la _temperadure

en: General
fur: Gjenerâl

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: Display
fur: Aspiet

en: _Visibility unit:
fur: Unitât di _visibilitât:

en: _Pressure unit:
fur: Unitât di _pression:

en: _Wind speed unit:
fur: Unitât di velocitât da svint:

en: _Temperature unit:
fur: Unitât di _temperadure:

en: Weather
fur: Condizions meteo

en: <i>(optional)</i>
fur: <i>(opzionâl)</i>

en: Failed to set the system timezone
fur: Impostazion dal fuso orari falide

en: <small>Set...</small>
fur: <small>Imposte...</small>

en: <small>Set</small>
fur: <small>Imposte</small>

en: Unknown
fur: Scognossût

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
fur: %s, percepide %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fur: Albe: %s / Tramont: %s

en: Hour format
fur: Formât da l'ore

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât orari doprât da l'applet orloi. Valôrs pussibî a son "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". Se impostade a "internet", l'orloi al mostre la ore di internet. Il sisteme internet al taze la zornade in 1000 ".beats". No esistin fuso orariis in chest sisteme, cussì la ore je la stesse in dut il mont. Se impostade a "unix", l'orloi al mostre la ore come seconds passâts podopo Epoch, ven a stai dal prin di zanâr dal 1970. Se impostade a "custom", l'orloi al mostre la ore intal formât specificât in "custom_format".

en: Custom format of the clock
fur: Formât personalizât da l'orloi

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât doprât da l'applet orloi cuant che la clâf "format" je impostade a "custom". Se tu vuelis un formât diferent a puedin jessi doprâts indicadôrs di conversion gjestîts di strftime(). Viôt il manuâl di strftime() par vê plui informazions.

en: Show time with seconds
fur: Mostre la ore cun i seconds

en: If true, display seconds in time.
fur: Se impostât a TRUE, l'orloi al mostre ancje i seconds.

en: Show date in clock
fur: Mostre la date ta l'orloi

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
fur: Se impostât a TRUE, mostre ta l'orloi ancje la date oltri a l'ore.

en: Show date in tooltip
fur: Mostre la date tal sugjeriment

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la date intun sugjeriment al passaç dal mouse su l'orloi.

en: Show weather in clock
fur: Mostre condizions meteo ta l'orloi

en: If true, display a weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, mostre une icone des condizions meteo.

en: Show temperature in clock
fur: Mostre la temperadure ta l'orloi

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la temperadure dongje l'icone dal meteo.

en: Show week numbers in calendar
fur: Mostre i numars di setemane tal calendari

en: If true, show week numbers in the calendar.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre tal calendari i numars di setemane.

en: Expand list of locations
fur: Svuluzze la liste des localitâts

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste des localitâts tal barcon dal calendari.

en: List of locations
fur: Liste localitâts

en: A list of locations to display in the calendar window.
fur: Liste di localitâts di mostrâ tal barcon dal calendari.

en: Temperature unit
fur: Unitât di temperadure

en: The unit to use when showing temperatures.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ lis temperaduris.

en: Speed unit
fur: Unitât di velocitât

en: The unit to use when showing wind speed.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ la velocitât tal svint.

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fur: Atenzion: al samee che chest comant al sedi stât progjietât
    par fâ alc di util. Dato che chest al è un applet
    inutil, al è miôr no eseguî cheste operazion. 
    Al è miôr nô doprâ %s in mût di no rindi
    l'applet util sul plan pratic.

en: Images
fur: Imagjinis

en: %s the Fish
fur: %s Il pès

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
fur: L'utilitât di %s no je. A dopre masse spazi sul disco, timps di compilazion e, se inviât, al dopre masse momorie e spazi sul panel. Al è miôr lassâ stà.

en: (with minor help from George)
fur: (cuntun piçul jutori di bande di George)

en: Fish
fur: Pès

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fur: %s il pès: un oracul di cumò

en: Unable to locate the command to execute
fur: Impussibil cjatâ il comand di eseguî

en: %s the Fish Says:
fur: %s il pès al dîs:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei l'output dal comant
    
    Particulars: %s

en: _Speak again
fur: _Cjacare ancjemò

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fur: Il comant configurât nol è operatîf e al è stât gambiat cun: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil eseguî '%s'
    
    Particulars: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei di '%s'
    
    Particulars: %s

en: The water needs changing
fur: Bisugne gambiâ l'aghe

en: Look at today's date!
fur: Cjale la date di uè!

en: %s the Fish, the fortune teller
fur: %s il pès, il motegjadôr

en: Fish Preferences
fur: Preferencis dal pès

en: _Name of fish:
fur: _Nom dal pès:

en: Co_mmand to run when clicked:
fur: Co_mant di eseguî cuant che si frache:

en: Select an animation
fur: Selezionâ une animazion

en: _Total frames in animation:
fur: _Fotograms totâi ta l'animazion:

en: _Pause per frame:
fur: _Durade fotogram:

en: frames
fur: fotograms

en: _Rotate on vertical panels
fur: _Zirâ tai panêi verticâls

en: The fish's name
fur: Il nom dal pès

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fur: Un pès cence nom al reste incazzât. Rindilu content cuntun biel nom.

en: The fish's animation pixmap
fur: La piture pixmap par l'animazion dal pès

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fur: Cheste clâf a mostre il nom dal pès, tes directory des pitures, da pixmap doprade par visualizâ l'animazion dal pès.

en: Command to execute on click
fur: Comant di eseguî cuant che si frache

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fur: Cheste clâf a mostre il comant che si volares inviâ cuant ch'a di frache sul pès.

en: Frames in fish's animation
fur: Fotograms ta l'animazion dal pès

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di fotograms ch'a si viodin ta l'animazion dal pès.

en: Pause per frame
fur: Durade fotogram

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di seconds che al à di durâ ogni fotogram.

en: Rotate on vertical panels
fur: Zire tai panei verticâi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fur: Se impostât a TRUE, l'animazion dal pès a je zirade tai panei verticâi.

en: Notification Area
fur: Arèe di notifiche

en: Panel Notification Area
fur: Arèe di notifiche dal panel

en: Show windows from all workspaces
fur: Mostre i barcons di dutis lis arees di lavôr

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fur: Se impostât a TRUE, ta l'elenco dai barcons a son metûts dentri i barcons di ogni aree di lavôr. In câs contrari dome i barcons da l'aree di lavôr ch'a si sta doprant.

en: When to group windows
fur: Al mostre cuant meti dongje i barcons

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
fur: Al mostre cuant meti dongje i barcons di une stesse aplicazion ta l'elenco dai barcons. Valôrs pussibî a son "never", "auto" e "always".

en: Display workspace names
fur: Mostre i noms des arees di lavôr

en: Display all workspaces
fur: Mostre dutis lis arees di lavôr

en: Rows in workspace switcher
fur: Riis tal seletôr arees di lavôr

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fur: Cheste clâf a specifiche tropis riis (par panei orizontâi) o colonis (par panei verticâi) a son visualizadis tal seletôr. Cheste clâf à un sens dome se la variabil display_all_workspaces a je impostade a TRUE.

en: Window Selector
fur: Seletôr barcons

en: Workspace Switcher
fur: Seletôr arèes di lavôr

en: Window List
fur: Elenco barcons

en: Failed to load %s: %s
fur: Cjamament di %s falît: %s

en: Icon not found
fur: Icone no cjatade

en: Click here to restore hidden windows.
fur: Fracâ chi par ripristinâ i barcons taponâts.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fur: Fracâ chi par taponâ ducj i barcons e mostrâ la scrivanie.

en: Show Desktop Button
fur: Boton mostre scrivanie

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
fur: Chest boton al tapone ducj i barcons e al mostre la scrivanie.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fur: Il window-manager che si sta doprant nol supuarte il boton mostre scrivanie, opûr nol è nissun window-manager inviât.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
fur: Elenco barcons al mostre un elenco di ducj i grops di botons, permetint la navigazion jenfri di lôr.

en: Window List Preferences
fur: Preferencis ta l'elenco dai barcons

en: _Never group windows
fur: _Nâ meti dongje i barcons

en: Group windows when _space is limited
fur: Met dongje i barcons cuant che il _spazi al è pôc

en: _Always group windows
fur: _Met dongje simpri i barcons

en: Sh_ow windows from current workspace
fur: Mostre i barcons ta l'aree di la_vôr vierte

en: Show windows from a_ll workspaces
fur: Mostre i barcons in _ogni aree di lavor

en: Restore to current _workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr vierte

en: Restore to na_tive workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr origjinâl

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
fur: Il seletôr dai barcons al mostre un elenco di ducj i barcons intun menu, cussì di podê navigâ jenfri.

en: rows
fur: riis

en: columns
fur: colonis

en: Workspace Switcher Preferences
fur: Preferencis dal seletôr des arees di lavôr

en: Show _only the current workspace
fur: Mostre d_ome l'aree di lavôr ch'a si sta doprant

en: Show _all workspaces in:
fur: Mostre _ogni aree di lavôr su:

en: Number of _workspaces:
fur: N_umar di arees di lavôr:

en: Workspace na_mes:
fur: _Noms des arees di lavôr:

en: Workspace Names
fur: Noms des arees di lavôr

en: Show workspace _names in switcher
fur: Mostre i _noms di ogni aree di lavôr tal seletôr

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fur: Ative la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fur: Se impostade a TRUE, tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a je disponibil la liste "Aplicazions cognossudis". Cheste liste a je o no je svuluzzade tal barcon di dialogo in base a cemût ch'a je definide in ta clâf show_program_list key.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fur: Svuluzze la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fur: Se impostade a TRUE, la liste "Aplicazions cognossudis" tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a ven slargjade cuant che si vierç il barcon. Cheste clâf a jà sens dome se la variabil enable_program_listing a je impostade a TRUE.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fur: Ative il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fur: Se impostade a TRUE, al è disponibil il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion".

en: Panel ID list
fur: Liste ID panel

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fur: Une liste di ID di panel. Ognidun ID al identifiche un singul panel di livel superiôr. Lis impostazions par ognidun di chescj panei a son memorizadis in /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
fur: Liste ID ogjiets dal panel

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fur: Une liste di ID di ogjets dal panel. Ognidun ID al identifiche un singul ogjet dal panel (par esempli un inviadôr, un boton di azion opûr un boton/bare di menu). Lis impostazions par ognidun di chescj ogjets a son memorizadis in /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
fur: Abilite sugjeriments

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
fur: Se impostade a TRUE, a vegnaran mostrâts i sugjeriments par i ogjets tai panei.

en: Enable animations
fur: Abilite animazions

en: Autoclose drawer
fur: Sieradure automatiche dal scansel

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
fur: Se impostade a TRUE, i scansei a vegnaran automaticamentri sierâts cuant che si frache su di un inviadôr ch'al è dentri.

en: Confirm panel removal
fur: Conferme rimozion dal panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fur: Se impostade a TRUE, a ven mostrât un barcon di dialogo par confermâ la rimozion di un panel.

en: Highlight launchers on mouseover
fur: Evidenzie i inviadôrs cuant ch'al passe parsore il mouse

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
fur: Se impostade a TRUE, i inviadôrs a vegnaran evidenziâts cuant che l'utent al môf il pontadôr dal mouse parsore di lôr.

en: Complete panel lockdown
fur: Disativazion totâl dal panel

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Se impostade a TRUE, il panel non lasse fâ nissune modifiche a la sô configurazion. Lis singulis applet a puedin ognicâs domandâ di jessi disativadis separatamentri. Torna a invia il panel parcè che cheste opzion a vedi efiet.

en: Applet IIDs to disable from loading
fur: IID des applet disabilitadis al cjamament

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Une liste di IID di applet che il panel al lasse sta. Cussì al è pussibil disabilitâ il cjamament e la disponibilitât di cualchi applet tai menu. Par esempli par disabilitâ l'applet mini-commander zontâ a cheste liste "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet". Bisugne tornâ a inviâ il panel parcè che cheste modifiche a vedi efiet.

en: Disable Force Quit
fur: Disabilite il sfuarçâ a lâ fûr

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces al boton "Sieradure sfuarçade": l'utent nol pues cussì doprâ il panel par sfuarçâ la sieradure di une aplicazion.

en: Panel object type
fur: Tipo ogjet panel

en: Toplevel panel containing object
fur: Panel di livel superiôr con dentri l'ogjiet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fur: L'identificadôr dal panel di livel superiôr ch'al à dentri chest ogjet.

en: Object's position on the panel
fur: Posizion da l'ogjet sul panel

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
fur: La posizion di chest ogjiet tal panel. Cheste posizion a je metude come numar di pixels misurâts da l'ôr di çampe (o superiôr se verticâl) dal panel.

en: Lock the object to the panel
fur: Bloche l'ogjet sul panel

en: Panel attached to drawer
fur: Panel tacât tal scansel

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
fur: L'identificadôr dal panel tacât a chest scansel. Cheste clâf à sens dome se la variabil obiect_type a je "drawer-object".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
fur: Sugjeriment mostrât par il scansel o pal menu

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
fur: Test di mostrâ intun sugjeriment par chest scansel o menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object".

en: Use custom icon for object's button
fur: Dopre icone personalizade par il boton da l'ogjiet

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf custom_icon je doprade come icone personalizade dal boton. Se FALSE la clâf custom_icon a ven ignorade. Cheste impostazion à un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object" o "drawer-object".

en: Icon used for object's button
fur: Icone doprade par il boton da l'ogjet

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
fur: La posizion dal file imagjine dopræt come icone pal boton da l'ogjiet. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object" e la variabil use_custom_icon a je impostade a TRUE.

en: Use custom path for menu contents
fur: Dopre percors personalizât pal contignût da l'ogjiet

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf menu_path je doprade come percors par costruî il contignût dal menu. Se FALSE, la clâf menu_path a ven ignorade. Cheste impostazionà un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object".

en: Menu content path
fur: Percors contignût menu

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
fur: Il percors par costruî il contignût dal menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil use_menu_path a je impostade a TRUE e la variabil object_type a je "menu-object".

en: Launcher location
fur: Posizion da l'inviadôr

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
fur: La posizion dal file .desktop ch'al descrîf l'inviadôr. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je"launcher-object".

en: Action button type
fur: Tipo di boton di azion

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
fur: Il tipo di azion che chest boton al rapresente. Valôrs pussibî a son "lock", "logout", "run", "search" e "screenshot". Cheste clâf à un sens dome se la clâf object_type key a jè "action-applet".

en: Expand to occupy entire screen width
fur: Al svuluzze par doprâ dute la largjece dal schermo

en: Panel size
fur: Dimension panel

en: Center panel on x-axis
fur: Centre il panel su X

en: Center panel on y-axis
fur: Centre il panel su Y

en: Automatically hide panel into corner
fur: Al tapone automaticamentri il panel intun cjanton

en: Enable hide buttons
fur: Abilite i botons par taponâ

en: Enable arrows on hide buttons
fur: Abilite lis frecis sui botons par taponâ

en: Animation speed
fur: Velocitât animazion

en: Background type
fur: Tipo di fondâl

en: Background color
fur: Colôr di fondâl

en: Background color opacity
fur: Opacitât dal colôr di fondâl

en: Background image
fur: Imagjine di fondâl

en: Fit image to panel
fur: Regole la piture dentri il panel

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

en: _Open
fur: _Vierç

en: Error
fur: Erôr

en: Could not launch application
fur: Impussibil inviâ l'aplicazion

en: Could not open location '%s'
fur: Impussibil mostrâ la posizion '%s'

en: _Remove From Panel
fur: _Scancele dal panel

en: _Move
fur: _Môf

en: Loc_k To Panel
fur: B_loche sul panel

en: Cannot find an empty spot
fur: Impussibil cjatâ spazi libar

en: Drawer
fur: Scansel

en: _Add to Drawer...
fur: _Met dentri tal scansel...

en: _Properties
fur: Pr_oprietâts

en: Create new file in the given directory
fur: Creazion di un gnûf file ta directory specificade

en: - Edit .desktop files
fur: - Modifiche i files .desktop

en: Create Launcher
fur: Cree Inviadôr

en: Directory Properties
fur: Proprietât da directory

en: Launcher Properties
fur: Proprietâts da l'inviadôr

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
fur: Al invie altris aplicazions e al furnis diferentis utilitâts par gjestî i barcons, mostrâ l'ore, ecc.

en: Could not show this URL
fur: Impussibil mostrâ chest URL

en: No URL was specified.
fur: Nol è stât specificât nissun URL.

en: Could not use dropped item
fur: Impussibil doprâ l'ogjiet strissinât

en: No URI provided for panel launcher desktop file
fur: Nol è stât furnît nissun URI par il file .desktop da l'inviadôr dal panel

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
fur: Impussibil vierzi il file .desktop %s pa l'inviadôr dal panel %s%s

en: _Launch
fur: _Invie

en: Key %s is not set, cannot load launcher
fur: La clâf %s no je impostade, impussibil cjamâ l'inviadôr

en: Could not save launcher
fur: Impussibil salvâ l'inviadôr

en: Add this launcher to _panel
fur: Zontâ chest inviadôr al _panel

en: Add this launcher to _desktop
fur: Zonte chest panel come _scansel

en: _Entire menu
fur: _Dut il menu

en: Add this as _drawer to panel
fur: Zontâ chest al panel come _scansel

en: Add this as _menu to panel
fur: Zontâ chest al panel come _menu

en: _Activate Screensaver
fur: _Ative screensaver

en: _Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Could not connect to server
fur: Impussibil conetisi al server

en: Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Protect your computer from unauthorized use
fur: Al manten il computer protet da cui ch'a nol è autorizât

en: Log Out...
fur: Finis la session...

en: Log out of this session to log in as a different user
fur: Finis cheste session par lassâ l'aces a un altri utent

en: Run Application...
fur: Invie aplicazion...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fur: Invie une aplicazion scrivint un comant o sielzint di un elenco

en: Search for Files...
fur: Cîr files...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fur: Beche documents e cartelis su chest computer par nom o par contignût

en: Force Quit
fur: Sieradure sfuarçade

en: Force a misbehaving application to quit
fur: Sfuarçe la sieradure di una aplicazion ch'a no rispuint plui

en: Connect to Server...
fur: Conet al server...

en: Connect to a remote computer or shared disk
fur: Conet a un computer remoto o a un disco cundividût

en: Shut Down...
fur: Stude...

en: Shut down the computer
fur: Stude il computer

en: Custom Application Launcher
fur: Inviadôr di aplicazions personalizât

en: Create a new launcher
fur: Cree un gnûf inviadôr

en: Application Launcher...
fur: Inviadôr aplicazion...

en: Copy a launcher from the applications menu
fur: Cupie un inviadôr dal menu des aplicazions

en: Separator
fur: Paradane

en: A separator to organize the panel items
fur: Une paradane par organizâ i elements dal profîl

en: A pop out drawer to store other items in
fur: Un scansel ch'al sparis indulâ meti dentri altris robis

en: (empty)
fur: (vueit)

en: Find an _item to add to "%s":
fur: Cjate un ele_ment di zontâ a "%s":

en: Add to Drawer
fur: Zonte al scansel

en: Find an _item to add to the drawer:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al scansel:

en: Add to Panel
fur: Zonte al panel

en: Find an _item to add to the panel:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al panel:

en: _Back
fur: _Indaûr

en: "%s" has quit unexpectedly
fur: "%s" si è sierât di brut

en: Panel object has quit unexpectedly
fur: Sieradure di un ogjet dal panel cence avîs

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
fur: Sielzint di tornâ a cjamâ une ogjet tal panel, chest ogjet al ven automaticamentri zontat tal panel.

en: _Don't Reload
fur: _No sta torna a cjamâ

en: _Reload
fur: _Torne a cjamâ

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
fur: Il panel al à cjatât un probleme vie pal cjariament di "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fur: Atu voe di scancelâ l'applet da tô configurazion?

en: _Delete
fur: _Elimine

en: The MATE Panel
fur: Il panel di MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
fur: Chest program a l'invie altris aplicazions e al furnis utilitât pratiche.

en: Cannot delete this panel
fur: Impussibil scancelâ chest panel

en: You must always have at least one panel.
fur: Si scugne ognicsâ vê un panel

en: _Delete This Panel
fur: _Scancele chest panel

en: _New Panel
fur: _Gnûf panel

en: A_bout Panels
fur: I_nformazions sui panei

en: Application
fur: Aplicazion

en: Application in Terminal
fur: Aplicazion tal terminâl

en: Location
fur: Posizion

en: Choose an application...
fur: Sielzi une aplicazion...

en: Choose a file...
fur: Sielzi un file...

en: Comm_and:
fur: Com_ant:

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: The name of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il nom da l'inviadôr.

en: Could not save directory properties
fur: Impussibil salvâ lis proprietâts de directory

en: The name of the directory is not set.
fur: Nol è impostât il nom de directory.

en: The command of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il comant da l'inviadôr.

en: The location of the launcher is not set.
fur: No je impostade la posizion da l'inviadôr.

en: Could not display help document
fur: Impussibil mostrâ la documentazion

en: _Revert
fur: _Ripristine

en: _Type:
fur: _Tipo:

en: _Name:
fur: _Nom:

en: Co_mment:
fur: Co_ment:

en: _Browse...
fur: S_vuluzze

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fur: Fracâ su di un barcon par sfuarçâ la sieradure da l'aplicazion. Par scancelâ fracâ ESC.

en: Force this application to exit?
fur: Sfuarçâ la sieradure di cheste aplicazion?

en: Browse and run installed applications
fur: Sgarfe e invie lis aplicazions instaladis

en: Access documents, folders and network places
fur: Jentre tai documents, tes cartelis e tes risorsis di rêt

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
fur: Gambie l'aspiet e il comportament da l'ambient grafic, mostre il jutori o finis la session

en: Applications
fur: Aplicazions

en: _Edit Menus
fur: _Modifiche menu

en: Main Menu
fur: Menu principâl

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
fur: Impussibil cirî dentri %s par gambiaments al supuart

en: Rescan %s
fur: Torne a cirî dentri %s

en: Unable to mount %s
fur: Impussibil montâ %s

en: Mount %s
fur: Monte %s

en: Removable Media
fur: Supuarts removibî

en: Network Places
fur: Canal de rêt

en: Open your personal folder
fur: Vierç la cartele personâl

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
fur: Scritori

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût da scrivanie intune cartele

en: Computer
fur: Ordenadôr

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fur: Sgarfe in ducj i discs, cartelis locâls e remotis acessibilis di chest ordenadôr

en: Network
fur: Rêt

en: Browse bookmarked and local network locations
fur: Sgarfe tes posizions di rêt locâls e tai segnelibris

en: Places
fur: Supuarts

en: System
fur: Sisteme

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
fur: Finis la session di %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
fur: Finis la session di %s cussì di permeti l'aces cuntun altri utent

[ctx: Orientation]
en: Left
fur: Çampe

[ctx: Orientation]
en: Right
fur: Diestre

en: Drawer Properties
fur: Proprietâts dal scansel

en: Panel Properties
fur: Proprietâts dal panel

en: Some of these properties are locked down
fur: Cualchidune di chestis proprietâts a son disativadis

en: _Icon:
fur: _Icone:

en: _Orientation:
fur: _orientament:

en: _Size:
fur: _Dimension:

en: E_xpand
fur: _Svuluzze

en: _Autohide
fur: _Taponâ automaticamentri

en: Show hide _buttons
fur: Mostre i _botons di riduzion

en: Arro_ws on hide buttons
fur: _Frecis sui botons di riduzion

en: _None (use system theme)
fur: _Nissun (dopre tema di sisteme)

en: Solid c_olor
fur: _Tinte unide

en: Pick a color
fur: Sielz un colôr

en: <small>Opaque</small>
fur: <small>Opaco</small>

en: Co_lor:
fur: Co_lôr:

en: S_tyle:
fur: S_tîl:

en: Background _image:
fur: Piture di fondâl:

en: Select background
fur: Selezione fondâl

en: Background
fur: Fondâl

en: Image Background Details
fur: Particulârs da piture di fondâl

en: _Tile
fur: _Ripeti

en: _Scale
fur: _Scjale

en: St_retch
fur: S_tirâ

en: Rotate image when panel is _vertical
fur: Zirâ l'imagjine pai panei _verticâi

en: Could not open recently used document "%s"
fur: Impussibil vierzi il document doprât di resint "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fur: Al è saltât fûr un erôr scognossût tal tentatîf di vierzi "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
fur: Netâ fûr la liste dai Documents Resints?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
fur: Se tu netis fûr la liste dai Documents Resints, tu netis fûr ancje:
    • dutis lis vôs dal menu Risorsis → Documents Resints.
    • dutis lis vôs di Documents Resints contignudis in ogni singule aplicazion.

en: Clear Recent Documents
fur: Nete fûr i Documents Resints

en: Recent Documents
fur: Documents Resints

en: Clear all items from the recent documents list
fur: A nete fûr dutis lis vôs dai Documents Resints

en: Could not run command '%s'
fur: Impussibil eseguî il comant '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fur: Impussibil convertî '%s' da UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
fur: Sielte di un file di zontâ al comant...

en: Select an application to view its description.
fur: Selezionâ une aplicazion par visualizâ la sô descrizion.

en: Will run command: '%s'
fur: Al eseguis il comant: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fur: L'elenco di URI strissinât sul dialogo di esecuzion al à metût dongje (%d) o lungjece (%d) sbagliade

en: Run Application
fur: Invie aplicazion

en: _Run
fur: _Eseguis

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fur: Fracâ chest boton par eseguî l'aplicazion selezionade o il comant presint tal cjamp di inseriment comant.

en: Command icon
fur: Icone comant

en: The icon of the command to be run.
fur: L'icone dal comant di eseguî.

en: Run in _terminal
fur: Eseguis tal _terminâl

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fur: Selezionâ cheste casele par eseguî il comant intun barcon di terminâl.

en: Run with _file...
fur: Eseguis cun _file...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fur: Fracâ chest boton par sielzi un file e zontâ il sô nom a la stringhe di comant.

en: List of known applications
fur: Elenco des aplicazions cognossudis

en: Show list of known _applications
fur: _Mostre l'elenco des aplicazions cognossudis

en: _Force quit
fur: _Sfuarçe a lâ fûr

en: C_lear
fur: _Nete

en: D_on't Delete
fur: Non stâ _scancelâ

en: Hide Panel
fur: Tapone il panel

en: Icon '%s' not found
fur: L'icone '%s' no je stade cjatade

en: Could not execute '%s'
fur: Impussibil inviâ '%s'

en: Home Folder
fur: Cartele Home

en: Search
fur: Cîr

en: Open URL: %s
fur: Vierç URL: %s

en: Delete this drawer?
fur: Scancelâ chest scansel?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un scansel al ven scancelât, il scansel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: Delete this panel?
fur: Eliminâ chest panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un panel al ven scancelât, il panel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.
