mate-panel 1.27.0 - en to gl translation catalogue (616 entries)

en: Locations
gl: Lugares

en: Edit
gl: Editar

en: Calendar
gl: Calendario

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
gl: %l.%M %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
gl: %a %e de %b

en: Click to hide month calendar
gl: Prema para agochar o calendario do mes

en: Click to view month calendar
gl: Prema para ver o calendario do mes

en: Computer Clock
gl: Reloxo do computador

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
gl: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
gl: %A, %d de %B de %Y

en: Set System Time...
gl: Estabelecer a hora do sistema...

en: Set System Time
gl: Estabelecer a hora do sistema

en: Failed to set the system time
gl: Produciuse un fallo ao estabelecer a hora do sistema

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About
gl: _Sobre

en: Copy _Time
gl: Copiar a _hora

en: Copy _Date
gl: Copiar a _data

en: Ad_just Date & Time
gl: A_xustar a data e hora

en: Choose Location
gl: Escoller a localización

en: Edit Location
gl: Editar a localización

en: City Name
gl: Nome da cidade

en: City Time Zone
gl: Fuso horario da cidade

en: Clock
gl: Reloxo

en: About Clock
gl: Sobre o Reloxo

en: The Clock displays the current time and date
gl: O reloxo amosa a hora e a data actuais

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Time & Date
gl: Hora e Data

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Set System Time
gl: Estabelecer a hora do _sistema

en: _Time:
gl: _Hora:

en: Current Time:
gl: Hora actual:

en: Clock Preferences
gl: Preferencias do reloxo

en: Time _Settings
gl: _Axustes da hora

en: _Close
gl: _Pechar

en: Clock Format
gl: Formato de reloxo

en: _12 hour format
gl: formato de _12 horas

en: _24 hour format
gl: formato de _24 horas

en: Panel Display
gl: Amosar panel

en: Show the _date
gl: Amosar a _data

en: Show seco_nds
gl: Amosar os segu_ndos

en: Show wee_k numbers in calendar
gl: Amosar os núme_ros das semanas no calendario

en: Show _weather
gl: Amosar a _meteoroloxía

en: Show _temperature
gl: Amosar a _temperatura

en: General
gl: Xeral

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Remove
gl: _Retirar

en: Display
gl: Visor

en: _Visibility unit:
gl: Unidade de _visibilidade:

en: _Pressure unit:
gl: Unidade de _presión:

en: _Wind speed unit:
gl: Unidade da velocidade do _vento:

en: _Temperature unit:
gl: Unidade de _temperatura:

en: Weather
gl: Meteoroloxía

en: East
gl: Leste

en: West
gl: Oeste

en: North
gl: Norte

en: South
gl: Sur

en: _OK
gl: _Aceptar

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
gl: <small><i>Escriba o nome dunha cidade, rexión ou país e seleccione unha coincidencia no menú emerxente.</i></small>

en: _Timezone:
gl: _Fuso horario:

en: _Location Name:
gl: Nome do _lugar:

en: <i>(optional)</i>
gl: <i>(opcional)</i>

en: L_ongitude:
gl: L_onxitude:

en: Failed to set the system timezone
gl: Produciuse un fallo ao definir o sistema do fuso horario

en: <small>Set...</small>
gl: <small>Definir...</small>

en: <small>Set</small>
gl: <small>Definir</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
gl: Estabelecer a localización como a localización actual e usar o seu fuso horario para este computador

en: Unknown
gl: Descoñecido

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
gl: %s, sensación térmica %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
gl: Amencer: %s / Solpor: %s

en: Could not display help document '%s'
gl: Non foi posíbel amosar o documento de axuda «%s»

en: Error displaying help document
gl: Produciuse un erro ao amosar o documento de axuda

en: Hour format
gl: Formato de hora

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
gl: Esta clave especifica o formato de hora usado pola miniaplicación do reloxo. Os valores posíbeis son «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» e «custom» (personalizada). Se é «internet», o reloxo amosará a hora Internet, que divide o día en 1000 «.beats». Non hai fusos horarios neste sistema, polo que a hora é a mesma en todo o mundo. Se é «unix», o reloxo amosará o número de segundos dende a «Epoch» por exemplo: 01-01-1970. Se é «custom», o reloxo amosará a hora segundo o formato especificado na clave custom_format.

en: Custom format of the clock
gl: Formato personalizado do reloxo

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
gl: Esta clave indica o formato usado pola miniaplicación do reloxo cando o valor da clave formato está definido como «custom» (personalizada). Pode usar especificadores de conversión admitidos por strftime() para obter un formato específico. Para máis información vaia ao manual de strftime().

en: Show time with seconds
gl: Amosar a hora con segundos

en: If true, display seconds in time.
gl: Se é verdadeiro, amosar os segundos na hora.

en: Show date in clock
gl: Amosar a data no reloxo

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
gl: Se é verdadeiro, amosar a data no reloxo ademais da hora.

en: Show date in tooltip
gl: Amosar a data nunha suxestión

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
gl: Se é verdadeiro, amosar a data nunha suxestión cando o punteiro do rato está sobre o reloxo.

en: Show weather in clock
gl: Amosar o tempo meteorolóxico no reloxo

en: If true, display a weather icon.
gl: Se é verdadeiro, amosar a icona da meteoroloxía

en: Show temperature in clock
gl: Amosar a temperatura no reloxo

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
gl: Se é verdadeiro, amosar a temperatura á beira da icona da meteoroloxía

en: Show week numbers in calendar
gl: Amosar os números das semanas no calendario

en: If true, show week numbers in the calendar.
gl: Se é verdadeiro, amosar os números das semanas no calendario.

en: Expand list of locations
gl: Expandir a lista de lugares

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
gl: Se é verdadeiro, expandir a lista de lugares na xanela do calendario.

en: List of locations
gl: Lista de lugares

en: A list of locations to display in the calendar window.
gl: Unha lista de lugares que amosarase na xanela do calendario.

en: Temperature unit
gl: Unidade de temperatura

en: The unit to use when showing temperatures.
gl: A unidade que hai que usar cando se mostre a temperatura.

en: Speed unit
gl: Unidade de velocidade

en: The unit to use when showing wind speed.
gl: A unidade que hai que usar cando se mostre a velocidade do vento.

en: Clock Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de reloxo

en: Factory for clock applet
gl: Factoría para a miniaplicación de reloxo

en: Get the current time and date
gl: Obter a hors e a data actual

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
gl: Aviso: semella que a orde resultou ser algo útil.
    Xa que esta miniaplicación non vale para nada, pode que en realidade non queira que realice iso.
    Recoméndaselle non utilizar %s para nada
    que converta a miniaplicación en algo «práctico» ou útil.

en: Images
gl: Imaxes

en: %s the Fish
gl: O peixe %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
gl: %s non serve absolutamente para nada. Só ocupa espazo no disco e tempo de compilación e ao executalo ocupa tamén un precioso espazo no panel e na memoria. Se se atopou a alguén usando esta miniaplicación, deberíaselle facer un exame psiquiátrico.

en: (with minor help from George)
gl: (cunha pequena axuda de George)

en: Fish
gl: Peixe

en: About Fish
gl: Sobre o Peixe

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2002-2005 Vincent Untz
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: %s the Fish, a contemporary oracle
gl: %s o peixe, un oráculo contemporáneo

en: Unable to locate the command to execute
gl: Non foi posíbel localizar a orde para executala

en: %s the Fish Says:
gl: %s o peixe comenta:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
gl: Non é posíbel ler a saída da orde
    
    Detalles: %s

en: _Speak again
gl: _Fala outra vez

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
gl: A orde configurada non está funcionando e substituíuse por: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
gl: Non é posíbel executar «%s»
    
    Detalles: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
gl: Non é posíbel ler dende «%s»
    
    Detalles: %s

en: The water needs changing
gl: Compre cambiar a auga

en: Look at today's date!
gl: Mira a data de hoxe!

en: %s the Fish, the fortune teller
gl: %s o peixe, o narrador da fortuna

en: Fish Preferences
gl: Preferencias do peixe

en: _Name of fish:
gl: _Nome do peixe:

en: Co_mmand to run when clicked:
gl: Or_de que se executará ao premer co rato:

en: Animation
gl: Animación

en: _File:
gl: _Ficheiro:

en: Select an animation
gl: Seleccionar unha animación

en: _Total frames in animation:
gl: Número de _fotogramas na animación:

en: _Pause per frame:
gl: _Pausa en cada fotograma:

en: frames
gl: fotogramas

en: seconds
gl: segundos

en: _Rotate on vertical panels
gl: _Rotar nos paneis verticais

en: The fish's name
gl: O nome do peixe

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
gl: Un peixe sen nome é un peixe realmente triste. Déalle vida ao seu peixe póndolle un nome.

en: The fish's animation pixmap
gl: O mapa de imaxe coa animación do peixe

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
gl: Esta clave especifica o nome de ficheiro (relativo ao directorio do mapa de píxeis) da imaxe que se usará para amosar a animación da miniaplicación do peixe.

en: Command to execute on click
gl: Orde que se executará ao premer

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
gl: Esta clave especifica a orde que se tentará executar ao premer o peixe co rato.

en: Frames in fish's animation
gl: Fotogramas da animación do peixe

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
gl: Esta clave especifica o número de fotogramas que se amosarán na animación do peixe.

en: Pause per frame
gl: Pausa en cada fotograma

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
gl: Esta clave especifica o número de segundos durante os que se amosará cada fotograma.

en: Rotate on vertical panels
gl: Rotar nos paneis verticais

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
gl: Se é verdadeiro, a animación do peixe aparecerá rotada nos paneis verticais.

en: Wanda Factory
gl: Factoría de Wanda

en: From Whence That Stupid Fish Came
gl: De onde veu ese estúpido peixe

en: Display a swimming fish or another animated creature
gl: Amosa un peixe nadando ou algunha outra criatura animada

en: Notification Area
gl: Área de notificación

en: About Notification Area
gl: Sobre a Área de notificación

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2002 Red Hat, Inc.
    Dereitos de autoría © 2003-2006 Vincent Untz
    Dereitos de autoría © 2011 Perberos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Panel Notification Area
gl: Área de notificación do panel

en: Notification Area Preferences
gl: Preferencias da área de notificación

en: _Minimum Icon Size:
gl: Tamaño _minimo das iconas:

en: pixels
gl: píxeis

en: Minimum icon size
gl: Tamaño mínimo das iconas

en: The minimum size an icon can have.
gl: O tamaño mínimo que pode ter unha icona

en: Notification Area Factory
gl: Factoría da área de notificación

en: Factory for notification area
gl: Factoría para o área de notificación

en: Area where notification icons appear
gl: Área onde aparecen as iconas de notificación

en: Show windows from all workspaces
gl: Amosar as xanelas de todos os espazos de traballo

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
gl: Se é verdadeiro, a lista de xanelas amosará as xanelas de todos os espazos de traballo. Se non é así, amosará unicamente as do espazo de traballo actual.

en: When to group windows
gl: Cando agrupar xanelas

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
gl: Decide cando agrupar as xanelas da mesma miniaplicación na lista de xanelas. Os valores posíbeis son «never» (nunca), «auto» (automático) e «always» (sempre).

en: Move windows to current workspace when unminimized
gl: Mover as xanelas ao espazo de traballo actual ao restaurar

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
gl: Se é verdadeiro, ao restaurar unha xanela minimizada, aparecerá no espazo de traballo actual. Se non é así, amosarase o espazo de traballo orixinal da xanela.

en: Display workspace names
gl: Amosar os nomes do espazo de traballo

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
gl: Se é verdadeiro, os espazos de traballo do selector de espazo de traballo amosarán os nomes dos espazos de traballo. Doutra forma amosaría as xanelas no espazo de traballo. Este axuste só funciona cando o xestor de xanelas é o Marco.

en: Display all workspaces
gl: Amosar todos os espazos de traballo

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
gl: Se é verdadeiro, o selector de espazo de traballo amosará todos os espazos de traballo. Se non é así, amosará unicamente o espazo actual.

en: Rows in workspace switcher
gl: Filas no selector do espazo de traballo

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
gl: Esta clave especifica cantas filas (para a disposición horizontal) ou columnas (para a disposición vertical) utilizará o selector para amosar os espazos de traballo. Esta clave só é relevante se a clave display_all_workspaces é verdadeiro.

en: Wrap around on scroll
gl: Desprazamento continuo

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
gl: Se é verdadeiro, o conmutador de espazo de traballo permitirá desprazamento continuo, o que significa que o cambio do primeiro ao último espazo de traballo pode facerse por desprazamento

en: Window Navigation Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de navegación de xanelas

en: Factory for the window navigation related applets
gl: Factoría para as miniaplicacións relacionadas coa navegación de xanelas

en: Window Selector
gl: Selector de xanelas

en: Switch between open windows using a menu
gl: Cambiar entre as xanelas abertas usando un menú

en: Workspace Switcher
gl: Selector de espazo de traballo

en: Switch between workspaces
gl: Cambiar entre os espazos de traballo

en: Window List
gl: Lista de xanelas

en: Switch between open windows using buttons
gl: Cambiar entre as xanelas abertas usando botóns

en: Show Desktop
gl: Amosar o escritoro

en: Hide application windows and show the desktop
gl: Agochar as xanelas das miniaplicacións e amosar o escritorio

en: Failed to load %s: %s
gl: Produciuse un fallo ao cargar %s: %s

en: Icon not found
gl: Icona non atopada

en: Click here to restore hidden windows.
gl: Prema aquí para restaurar as xanelas agochadas.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
gl: Prema aquí para agochar todas as xanelas e amosar o escritorio.

en: Show Desktop Button
gl: Botón para amosar o escritorio

en: About Show Desktop Button
gl: Sobre o Botón para amosar o escritorio

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
gl: Este botón permítelle agochar todas as xanelas e amosar o escritorio.

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2002 Red Hat, Inc.
    Dereitos de autoría © 2011 Perberos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
gl: O xestor de xanelas non admite o botón para amosar o escritorio ou non se está executando ningún xestor de xanelas.

en: _System Monitor
gl: Monitor do _sistema

en: About Window List
gl: Sobre a Lista de xanelas

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
gl: O selector de xanelas amosa unha lista de todas as xanelas e permítelle navegar por elas.

en: Window List Preferences
gl: Preferencias da lista de xanelas

en: Window Thumbnails
gl: Miniaturas de xanelas

en: Show _thumbnails on hover
gl: Amosar as _miniaturas ao pasar o rato por riba

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
gl: Largo das miniaturas en píxeles. Mantense a relación de aspecto da xanela.

en: Thumbnail width:
gl: Largo da miniatura:

en: Window Grouping
gl: Agrupamento de xanelas

en: _Never group windows
gl: _Non agrupar nunca as xanelas

en: Group windows when _space is limited
gl: Agrupar as xanelas cando o _espazo é limitado

en: _Always group windows
gl: _Agrupar sempre as xanelas

en: Behaviour
gl: Comportamento

en: Window List Content
gl: Contido da lista de xanelas

en: Sh_ow windows from current workspace
gl: Am_osar as xanelas do espazo de traballo actual

en: Show windows from a_ll workspaces
gl: Amosar as xanelas de _todos os espazos de traballo

en: Restoring Minimized Windows
gl: Restauración de xanelas minimizadas

en: Restore to current _workspace
gl: Restaurar no espa_zo de traballo actual

en: Restore to na_tive workspace
gl: Restaurar no espazo de traballo _orixinal

en: Workspaces
gl: Nomes dos espazos de traballo

en: About Window Selector
gl: Sobre o Selector de xanelas

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
gl: O selector de xanelas amosa unha lista de todas as xanelas e permítelle navegar por elas.

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 2000 Helix Code, Inc.
    Dereitos de autoría © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Dereitos de autoría © 2011 Perberos
    Dereitos de autoría © 2012-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: rows
gl: filas

en: columns
gl: columnas

en: About Workspace Switcher
gl: Sobre o Selector de espazo de traballo

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
gl: O selector de espazos de traballo amosa unha versión reducida do seu espazo de traballo o cal lle permite xestionar as xanelas.

en: Workspace Switcher Preferences
gl: Preferencias do selector de espazo de traballo

en: Show _only the current workspace
gl: Amosar _só o espazo de traballo actual

en: Show _all workspaces in:
gl: Amosar _todos os espazos de traballo en:

en: Switcher
gl: Selector

en: Number of _workspaces:
gl: Número de _espazos de traballo:

en: Workspace na_mes:
gl: No_mes dos espazos de traballo:

en: Workspace Names
gl: Nomes dos espazos de traballo

en: Show workspace _names in switcher
gl: Amosar os _nomes de espazo de traballo no selector

en: Allow workspace _wrap around in switcher
gl: Permitir o _desprazamento continuo no cambiador de espazos de traballo

en: Default panel layout
gl: Disposición predeterminada do panel

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
gl: A disposición predeterminada dos paneis a usar ao crealos ou restabelecelos.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
gl: Activar a lista de programas no diálogo «Executar a aplicación»

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
gl: Se é verdadeiro, a lista de «Aplicacións coñecidas» no diálogo «Executar a aplicación» faise dispoñíbel. A clave show_program_list controla se a lista aparece expandida ou non ao abrir o cadro de diálogo.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
gl: Expandir a lista de programas no diálogo «Executar a aplicación»

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
gl: Se é verdadeiro, a lista de «Aplicacións coñecidas» no diálogo «Executar a aplicación» expándese ao abrir o diálogo. Esta clave só é relevante se a clave enable_program_list é verdadeiro.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
gl: Activar o completado automático no diálogo «Executar a aplicación»

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
gl: Se é verdadeiro, faise dispoñíbel o completado automático no diálogo «Executar a aplicación».

en: History for "Run Application" dialog
gl: Historial para o dialogo de «Executar a aplicación»

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
gl: Esta é a lista das ordes utilizados no diálogo «Executar a aplicación». As ordes clasifícanse de forma descendente por recente (p. ex., a orde máis recente aparece primeiro).

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
gl: Tamaño máximo do historial para o dialogo de «Executar a aplicación»

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
gl: Controla o tamaño máximo do historial do diálogo «Executar a aplicación». Un valor de 0 desactivará o historial.

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
gl: Inverte o historial para o dialogo de «Executar aplicación»

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
gl: Amosa o historial en reverso. Fornece unha visión consistente para usuarios de terminal xa que a tecla «cara a arriba» seleccionará a entrada máis recente.

en: Panel ID list
gl: Lista de ID de paneis

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
gl: Unha lista de ID de panel. Cada ID identifica un panel individual de nivel superior. Os axustes de cada un destes paneis gárdanse en /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
gl: Lista de ID de obxectos do panel

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
gl: Unha lista de ID de obxectos de panel. Cada ID identifica un obxecto de panel individual (por exemplo, un lanzador, un botón de acción ou unha barra de menú). Os axustes de cada un destes obxectos gárdanse en /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
gl: Activar suxestións

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
gl: Se é verdadeiro, amosanse as suxestións nos obxectos dos paneis.

en: Enable animations
gl: Activar animacións

en: Autoclose drawer
gl: Pechar o caixón automaticamente

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
gl: Se é verdadeiro, un caixón pecharase automaticamente cando o usuario execute un lanzador dentro del.

en: Confirm panel removal
gl: Confirmación da eliminación de panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
gl: Se é verdadeiro, amosase unha caixa de diálogo pedindo a confirmación se o usuario quere eliminar un panel.

en: Highlight launchers on mouseover
gl: Realzar os lanzadores ao pasar o rato por enriba

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
gl: Se é verdadeiro, o lanzador reálzase cando o usuario pasa por enriba del o punteiro do rato.

en: Complete panel lockdown
gl: Bloqueo completo do panel

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
gl: Se é verdadeiro, o panel non permitirá alterar a configuración do panel. Porén, as miniaplicacións teñen que ser bloqueadas de forma separada. Debe reiniciar o panel para que isto sexa efectivo.

en: Applet IIDs to disable from loading
gl: IID das miniaplicacións cuxa carga se desactivará

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
gl: Unha lista de IID de miniaplicacións que o panel ignorará. Desta forma pode evitar que se carguen algunhas miniaplicacións ou que aparezan no menú. Por exemplo, para desactivar a miniaplicación Mini Commander, engada «OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet» a esta lista. O panel débese reiniciar para que isto sexa efectivo.

en: Disable Force Quit
gl: Desactivar Forzar a saída

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
gl: Se é verdadeiro, o panel non permitirá que un usuario force a saída dunha aplicación, impedindo o acceso ao botón de forzar a saída.

en: Enable SNI support
gl: Activar a compatibilidade con SNI

en: If true, the panel provides support for SNI.
gl: Se é verdadeiro, o panel fornecerá compatibilidade para SNI.

en: Show applications menu
gl: Amosar o menú de aplicacións

en: If true, show applications item in menu bar.
gl: Se é verdadeiro, amosa o elemento de aplicacións na barra do menú

en: Show places menu
gl: Amosar o menú de lugares

en: If true, show places item in menu bar.
gl: Se é verdadeiro, amosa o elemento de lugares na barra do menú

en: Show desktop menu
gl: Amosar o menú de escritorio

en: If true, show desktop item in menu bar.
gl: Se é verdadeiro, amosa o elemento de escritorio na barra do menú

en: Show icon
gl: Amosar a icona

en: If true, show icon in menu bar.
gl: Se é verdadeiro, amosa a icona na barra do menú

en: Icon to show in menu bar
gl: Icona que amosar na barra do menú

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
gl: Estabelecer o nome do tema de iconas que usar na barra do menú.

en: Menu bar icon size
gl: Tamaño da icona da barra do menú

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
gl: Estabelece o tamaño da icona utilizada na barra do menú. Para que isto teña efecto, o panel ten que ser reiniciado.

en: Menu items icon size
gl: Tamaño da icona de elementos do menú

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
gl: Estabelece o tamaño das iconas utilizadas no menú. Para que isto teña efecto, o panel ten que ser reiniciado.

en: Threshold of menu items before submenu is created
gl: Limiar dos elementos do menú antes de que se cree o submenú

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
gl: Número máximo de elementos de menú (é dicir, marcadores) que se amosan sen ser colocados nun submenú.

en: Panel object type
gl: Tipo de obxecto de panel

en: The type of this panel object.
gl: O tipo deste obxecto de panel

en: Toplevel panel containing object
gl: Panel de nivel superior que contén un obxecto

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
gl: O identificador do panel de nivel superior que contén este obxecto.

en: Object's position on the panel
gl: Posición do obxecto no panel

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
gl: A posición deste obxecto de panel. A posición está especificada polo número de píxeis dende o bordo esquerdo do panel (ou superior se é vertical).

en: Lock the object to the panel
gl: Bloquear o obxecto no panel

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
gl: Se é verdadeiro, o usuario non pode mover a miniaplicación sen desbloquear primeiro o obxecto mediante a opción «Desbloquear» do menú.

en: Applet IID
gl: IID da miniaplicación

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
gl: O ID de implementación da miniaplicación; p.ex. «ClockAppletFactory::ClockApplet». Esta clave só é relevante se a clave object_type é «external-applet» (ou a obsoleta «matecomponent-applet»).

en: Panel attached to drawer
gl: Panel asociado ao caixón

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
gl: O identificador do panel asociado a este caixón. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «drawer-object».

en: Tooltip displayed for drawer or menu
gl: Suxestión amosada para os caixóns e menús

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
gl: O texto que se amosará nunha suxestión para este caixón ou menú. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «drawer-object» ou «menu-object».

en: Use custom icon for object's button
gl: Usar icona personalizada para o botón do obxecto

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
gl: Se é verdadeiro, a clave custom_icon úsase como a icona personalizada para o botón. Se é falso, ignórase a clave. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «menu-object» ou «drawer-object».

en: Icon used for object's button
gl: Icona usada para o botón do obxecto

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
gl: A localización do ficheiro de imaxe usado como a icona para o botón do obxecto. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «drawer-object» ou «menu-object» e a clave use_custom_icon é verdadeiro.

en: Use custom path for menu contents
gl: Usar un camiño personalizado para os contidos do menú

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
gl: Se é verdadeiro, a clave menu_path úsase como o camiño a partir do que se elaboran os contidos do menú. Se é falso, a clave ignórase. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «menu-object».

en: Menu content path
gl: Camiño do contido do menú

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
gl: A ruta a partir da que se elaboran os contidos do menú. Esta clave só ten relevancia se a clave use_menu_path é verdadeiro e a clave object_type é «menú-object».

en: Draw arrow in menu button
gl: Debuxar unha frecha no botón do menú

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
gl: Se é verdadeiro, debuxase unha frecha sobre a icona do botón do menú. Se é falso, o botón do menú só ten a icona.

en: Launcher location
gl: Localización do lanzador

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
gl: A localización do ficheiro .desktop que describe este iniciador. Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «launcher-object».

en: Action button type
gl: Tipo de botón de acción

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
gl: O tipo de acción que representa este botón. Os valores posíbeis son «lock» (bloquear), «logout» (terminar sesión), «run» (executar), «search» (buscar) e «screenshot» (captura de pantalla). Esta clave só ten relevancia se a clave object_type é «action-applet».

en: Name to identify panel
gl: Nome para identificar o panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
gl: Este é un nome lexíbel que pode usar para identificar un panel. O seu propósito é servir como o título de xanela do panel, que é útil ao alternar entre os paneis.

en: X screen where the panel is displayed
gl: Pantalla X onde se amosa o panel

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
gl: Nunha configuración multipantalla, pode ter paneis en cada pantalla individual. Esta clave identifica a pantalla onde se amosa o panel.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
gl: Monitor Xinerama onde se amosa o panel

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
gl: Nunha configuración Xinerama pode ter paneis para cada monitor individual. Esta clave identifica o monitor onde se amosa o panel.

en: Expand to occupy entire screen width
gl: Expandir para ocupar a largura total da pantalla

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
gl: Se é verdadeiro, o panel ocupará toda a largura da pantalla (ou a altura se é un panel vertical). Neste modo o panel só se pode colocar nunha marxe da pantalla. Se é falsa, o panel só terá o tamaño suficiente para que caiban as miniaplicacións, os lanzadores e os botóns.

en: Panel orientation
gl: Orientación do panel

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
gl: A orientación do panel. Os valores posíbeis son «top» (enriba), «bottom» (embaixo), «left» (esquerda), «right» (dereita). No modo expandido a clave especifica en que marxe da pantalla está o panel. No modo non expandido a diferenza entre «top» (arriba) e «bottom» (abaixo) é menos importante (ambas as dúas indican que é un panel horizontal) porén, orientan sobre como se comportan algúns obxectos do panel. Por exemplo, nun panel superior un botón de menú amosará os seus contidos debaixo do panel e nun panel inferior o menú aparecerá enriba.

en: Panel size
gl: Tamaño do panel

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
gl: A altura (largura se é vertical) do panel. No momento de execución, o panel determinará o tamaño mínimo baseándose no tipo de letra e outros parámetros. O tamaño máximo fíxase a un cuarto da altura (ou largura) da pantalla.

en: X co-ordinate of panel
gl: Coordenada X do panel

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gl: A localización do panel no eixe x. Esta clave só ten relevancia se está en modo non expandido. No modo expandido a clave ignórase e o panel colócase na marxe da pantalla especificada pola clave de orientación.

en: Y co-ordinate of panel
gl: Coordenada Y do panel

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gl: A localización do panel no eixe y. Esta clave só ten relevancia se está en modo non expandido. No modo expandido a clave ignórase e o panel colócase na marxe da pantalla especificada pola clave de orientación.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
gl: Coordenada X do panel, comezando pola dereita da pantalla

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gl: A localización do panel no eixe x, comezando pola dereita da pantalla. Se se define como -1, o valor ignorarase e usarase o valor da clave x. Se o valor é superior a 0, ignorarase o valor da clave x. Esta clave só é relevante nun modo non expandido. Nun modo expandido, ignórase a clave e o panel sitúase no límite da pantalla especificado pola clave de orientación.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
gl: Coordenada Y do panel, comezando pola parte inferior da pantalla

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
gl: A localización do panel no eixe y, comezando pola parte inferior da pantalla. Se se define como -1, o valor ignorarase e usarase o valor da clave y. Se o valor é superior a 0, ignorarase o valor da clave y. Esta clave só é relevante nun modo non expandido. Nun modo expandido, ignórase a clave e o panel sitúase no límite da pantalla especificado pola clave de orientación.

en: Center panel on x-axis
gl: Centrar o panel no eixe x

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
gl: Se é verdadeiro, ignoraranse as claves y e y_bottom e o panel situarase no centro do eixe x da pantalla. Se se redimensiona o panel, este permanecerá nesa posición - é dicir, o panel aumentará cara aos dous lados. Se é falso, as claves x e x_right especificarán a localización do panel.

en: Center panel on y-axis
gl: Centrar o panel no eixe y

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
gl: Se é verdadeiro, ignoraranse as clave y e y_bottom e o panel situarase no centro do eixe y da pantalla. Se se redimensiona o panel, este permanecerá nesa posición - é dicir, o panel aumentará cara aos dous lados. Se é falso, as clave y e y_bottom especificarán a localización do panel.

en: Automatically hide panel into corner
gl: Agochar automaticamente o panel no canto

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
gl: Se é verdadeiro, o panel agocharase automaticamente a un canto da pantalla cando o punteiro abandone a área do panel. Ao mover o punteiro ao canto, o panel aparecerá novamente.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
gl: Se é verdadeiro, o panel agocharase ou amosarase mediante unha animación, en vez de instantaneamente.

en: Enable hide buttons
gl: Activar os botóns de agochamento

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
gl: Se é verdadeiro, colocaranse botóns en cada lado do panel, que poden usarse para mover o panel ao bordo da pantalla, deixando só un botón á vista.

en: Enable arrows on hide buttons
gl: Activar as frechas nos botóns de agochamento

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
gl: Se é verdadeiro, amosaranse frechas nos botóns de agochamento. Esta clave só ten relevancia se a clave enable_buttons está activada.

en: Panel autohide delay
gl: Atraso para agochar automaticamente o panel

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
gl: Especifica o atraso en milisegundos dende que o punteiro do rato sae da área do panel ata que o panel agochase automaticamente. Esta clave só ten relevancia se a clave auto_hide é verdadeiro.

en: Panel autounhide delay
gl: Atraso para amosar automaticamente o panel

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
gl: Especifica o atraso en milisegundos dende que o punteiro do rato entra na área do panel ata que o panel se amosa de novo automaticamente. Esta clave só ten relevancia se a clave auto_hide é verdadeiro.

en: Visible pixels when hidden
gl: Píxeis visíbeis cando está agochado

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
gl: Especifica o número de píxeis visíbeis cando o panel se agocha automaticamente nun canto. Esta clave só ten relevancia se a chave auto_hide é verdadeiro.

en: Animation speed
gl: Velocidade da animación

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
gl: A velocidade na que se deben producir as animacións do panel. Os valores posíbeis son «slow» (lenta), «medium» (media) e «fast» (rápida). Esta clave só ten relevancia se a clave enable_animations é verdadeiro.

en: Background type
gl: Tipo de fondo

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
gl: O tipo de fondo que se vai usar para este panel. Os valores posíbeis son «ningún» (usarase o fondo de trebello predeterminado de GTK+), «cor» (a clave de cor usarase para a cor de fondo) ou «imaxe» (empregarase como fondo a imaxe especificada na clave «imaxe»).

en: Background color
gl: A cor do fondo

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
gl: Especifica a cor de fondo do panel no formato #RGB.

en: Background color opacity
gl: Opacidade da cor de fondo

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
gl: Especifica a opacidade do formato da cor de fondo. Se a cor non é completamente opaca (un valor menor que 65535), a cor comporase coa imaxe de fondo do escritorio.

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
gl: Especifica o ficheiro utilizado para a imaxe de fondo. Se a imaxe contén unha canal alfa, será composta coa imaxe do fondo do escritorio.

en: Fit image to panel
gl: Axustar a imaxe ao panel

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
gl: Se é verdadeiro, a imaxe escalarase (mantendo a proporción da imaxe) á altura do panel (se é horizontal).

en: Stretch image to panel
gl: Adaptar a imaxe ao panel

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
gl: Se é verdadeiro, a imaxe escalarase ás dimensións do panel, sen manter a proporción de aspecto da imaxe.

en: Rotate image on vertical panels
gl: Rotar a imaxe nos paneis verticais

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
gl: Se é verdadeiro, a imaxe de fondo rotará cando o panel teña orientación vertical.

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: _Open
gl: _Abrir

en: Error
gl: Erro

en: Choose an icon
gl: Seleccione unha icona

en: Could not launch '%s'
gl: Non foi posíbel iniciar «%s»

en: Could not launch application
gl: Non foi posíbel iniciar a aplicación

en: Could not open location '%s'
gl: Non foi posíbel abrir a localización «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
gl: Non hai ningunha aplicación instalada para manexar a busca en cartafoles.

en: _Remove From Panel
gl: E_liminar do panel

en: _Move
gl: _Mover

en: Loc_k To Panel
gl: _Bloquear no panel

en: Cannot find an empty spot
gl: Non foi posíbel atopar un espazo baleiro

en: Drawer
gl: Caixón

en: _Add to Drawer...
gl: _Engadir ao caixón...

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: Create new file in the given directory
gl: Crear un ficheiro novo no cartafol indicado

en: [FILE...]
gl: [FICHEIRO...]

en: - Edit .desktop files
gl: - Editar ficheiros .desktop

en: Create Launcher
gl: Crear un lanzador

en: Directory Properties
gl: Propiedades do cartafol

en: Launcher Properties
gl: Propiedades do lanzador

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
gl: Iniciar outras aplicacións e proporcionar diferentes utilidades para xestionar as xanelas, amosar a hora etc.

en: Could not show this URL
gl: Non foi posíbel amosar este URL

en: No URL was specified.
gl: Non se especificou ningún URL.

en: Could not use dropped item
gl: Non foi posíbel usar o elemento soltado

en: No URI provided for panel launcher desktop file
gl: Non se proporcionou un URI para o ficheiro desktop do lanzador do panel

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro desktop %s do lanzador do panel%s%s

en: _Launch
gl: _Lanzar

en: Key %s is not set, cannot load launcher
gl: A clave %s non está definida; non é posíbel cargar o iniciador

en: Could not save launcher
gl: Non foi posíbel gardar o lanzador

en: Replace a currently running panel
gl: Substituír un panel en execución actualmente

en: Reset the panel configuration to default
gl: Restabelecer o panel á súa configuración predeterminada

en: Execute the run dialog
gl: Executar o dialogo de execución

en: Set the default panel layout
gl: Estabelecer o deseño do panel predeterminado

en: Add this launcher to _panel
gl: Engadir este lanzador ao _panel

en: Add this launcher to _desktop
gl: Engadir este lanzador ao e_scritorio

en: _Entire menu
gl: Menú compl_eto

en: Add this as _drawer to panel
gl: Engadir isto como un cai_xón no panel

en: Add this as _menu to panel
gl: Engadir isto como un _menú no panel

en: _Activate Screensaver
gl: _Activar o protector de pantalla

en: _Lock Screen
gl: _Bloquear a pantalla

en: Could not connect to server
gl: Non foi posíbel conectar co servidor

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Protect your computer from unauthorized use
gl: Protexer o seu computador dun uso non autorizado

en: Log Out...
gl: Terminar a sesión...

en: Log out of this session to log in as a different user
gl: Terminar esta sesión para entrar como un usuario distinto

en: Run Application...
gl: Executar a aplicación...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
gl: Executar unha aplicación escribindo unha orde ou escolléndoa nunha lista

en: Search for Files...
gl: Buscar ficheiros...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
gl: Localizar documentos e cartafoles neste computador por nome ou por contido

en: Force Quit
gl: Forzar a saída

en: Force a misbehaving application to quit
gl: Forzar a saída dunha aplicación que non funciona correctamente

en: Connect to Server...
gl: Conectar co servidor...

en: Connect to a remote computer or shared disk
gl: Conectar cun computador remoto ou un disco compartido

en: Shut Down...
gl: Apagar...

en: Shut down the computer
gl: Apagar o computador

en: Custom Application Launcher
gl: Lanzador de aplicación personalizado

en: Create a new launcher
gl: Crear un novo lanzador

en: Application Launcher...
gl: Lanzador de aplicación...

en: Copy a launcher from the applications menu
gl: Copia un lanzador do menú de aplicacións

en: Compact Menu
gl: Menú compacto

en: A compact menu
gl: Un menú compacto

en: Classic Menu
gl: Menú clásico

en: The classic Applications, Places and System menu bar
gl: A clásica barra de menú Aplicacións, Lugares e Sistema

en: Separator
gl: Separador

en: A separator to organize the panel items
gl: Un separador para organizar os elementos do panel

en: A pop out drawer to store other items in
gl: Un caixón extraíbel onde gardar outros elementos

en: (empty)
gl: (baleiro)

en: Not compatible with X11
gl: Non é compatíbel con X11

en: Not compatible with Wayland
gl: Non é compatíbel con Wayland

en: Find an _item to add to "%s":
gl: Atopar un _elemento para engadir a «%s»:

en: Add to Drawer
gl: Engadir ao caixón

en: Find an _item to add to the drawer:
gl: Atopar un _elemento para engadilo ao caixón:

en: Add to Panel
gl: Engadir ao panel

en: Find an _item to add to the panel:
gl: Atopar un _elemento para engadir ao panel:

en: _Back
gl: _Atrás

en: "%s" has quit unexpectedly
gl: «%s» saíu de forma inesperada

en: Panel object has quit unexpectedly
gl: O obxecto do panel saíu de forma inesperada

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
gl: Se recarga un obxecto do panel, engadirase automaticamente outra vez ao panel.

en: D_elete
gl: _Eliminar

en: _Don't Reload
gl: _Non recargar

en: _Reload
gl: _Recargar

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
gl: O panel atopou un problema ao cargar «%s».

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
gl: Quere eliminar a miniaplicación da súa configuración?

en: _Delete
gl: E_liminar

en: And many, many others…
gl: E moitos, moitos outros...

en: The MATE Panel
gl: O panel do MATE

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
gl: Dereitos de autoría © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Dereitos de autoría © 2004 Vincent Untz
    Dereitos de autoría © 2011-2021 Os desenvolvedores do MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
gl: Este programa é responsábel de iniciar outras aplicacións e ofrece utilidades prácticas.

en: About the MATE Panel
gl: Sobre o Panel do MATE

en: Cannot delete this panel
gl: Non é posíbel eliminar este panel

en: You must always have at least one panel.
gl: Debe ter sempre polo menos un panel.

en: Reset all panels?
gl: Restaurar todos os paneis?

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
gl: Cando se restauran paneis, pérdense
    todos os axustes personalizados.

en: _Reset Panels
gl: _Restaurar os paneis

en: _Add to Panel…
gl: _Engadir ao panel...

en: _Reset All Panels
gl: _Restaurar todos os paneis

en: _Delete This Panel
gl: E_liminar este panel

en: _New Panel
gl: Panel _novo

en: A_bout Panels
gl: _Sobre os paneis

en: Application
gl: Aplicación

en: Application in Terminal
gl: Aplicación no terminal

en: Location
gl: Localización

en: Choose an application...
gl: Escoller unha aplicación...

en: Choose a file...
gl: Seleccionar un ficheiro...

en: Comm_and:
gl: Ord_e:

en: _Location:
gl: _Localización:

en: The name of the launcher is not set.
gl: O nome do lanzador non está definido.

en: Could not save directory properties
gl: Non foi posíbel gardar as propiedades do directorio

en: The name of the directory is not set.
gl: O nome do directorio non está definido.

en: The command of the launcher is not set.
gl: A orde do lanzador non está definida.

en: The location of the launcher is not set.
gl: A localización do lanzador non está definida.

en: Could not display help document
gl: Non foi posíbel amosar o documento de axuda

en: _Revert
gl: _Recuperar

en: _Ok
gl: _Aceptar

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: Co_mment:
gl: Co_mentario:

en: _Browse...
gl: _Navegar...

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
gl: Prema sobre unha xanela para forzar á aplicación a saír. Para cancelar prema <ESC>.

en: Force this application to exit?
gl: Quere forzar a saída desta aplicación?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
gl: Se escolle forzar a saída desta aplicación poderían perderse os cambios en calquera documento que estea aberto.

en: Browse and run installed applications
gl: Examinar e executar as aplicacións instaladas

en: Access documents, folders and network places
gl: Acceder a documentos, cartafoles e sitios de rede

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
gl: Cambiar a aparencia e o comportamento do escritorio, obter axuda ou saír da sesión

en: Applications
gl: Aplicacións

en: _Edit Menus
gl: _Editar menús

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: Bookmarks
gl: Marcadores

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
gl: Abrir «%s»

en: Unable to scan %s for media changes
gl: Non é posíbel analizar %s para os cambios no dispositivo

en: Rescan %s
gl: Examinar %s de novo

en: Unable to mount %s
gl: Non foi posíbel montar %s

en: Mount %s
gl: Montar %s

en: Removable Media
gl: Dispositivos extraíbeis

en: Network Places
gl: Lugares de rede

en: Open your personal folder
gl: Abrir o seu cartafol persoal

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
gl: Escritorio

en: Open the contents of your desktop in a folder
gl: Abrir os contidos do seu escritorio nun cartafol

en: Computer
gl: Computador

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
gl: Navegar por todos os ficheiros locais e remotos e cartafoles accesíbeis dende este computador

en: Network
gl: Rede

en: Browse bookmarked and local network locations
gl: Navegar polas redes locais e localizacións marcadas

en: Places
gl: Lugares

en: System
gl: Sistema

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
gl: Sair da sesión de %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
gl: Saír da sesión de %s para entrar como un usuario diferente

[ctx: Orientation]
en: Top
gl: Arriba

[ctx: Orientation]
en: Bottom
gl: Abaixo

[ctx: Orientation]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: Orientation]
en: Right
gl: Dereita

en: Drawer Properties
gl: Propiedades do caixón

en: Panel Properties
gl: Propiedades do panel

en: Some of these properties are locked down
gl: Algunhas destas propiedades están bloqueadas

en: _Icon:
gl: _Icona:

en: _Orientation:
gl: _Orientación:

en: _Size:
gl: _Tamaño:

en: E_xpand
gl: E_xpandir

en: _Autohide
gl: Agochamento _automático

en: Show hide _buttons
gl: Amosar os _botóns de agochamento

en: Arro_ws on hide buttons
gl: _Frechas nos botóns de agochamento

en: _None (use system theme)
gl: _Ningún (usar o tema do sistema)

en: Solid c_olor
gl: C_or sólida

en: Pick a color
gl: Seleccione unha cor

en: <small>Transparent</small>
gl: <small>Transparente</small>

en: <small>Opaque</small>
gl: <small>Opaco</small>

en: Co_lor:
gl: Co_r:

en: S_tyle:
gl: Es_tilo:

en: Background _image:
gl: _Imaxe de fondo:

en: Select background
gl: Seleccionar o fondo

en: Background
gl: Fondo

en: Image Background Details
gl: Detalles da imaxe de fondo

en: _Tile
gl: _Mosaico

en: _Scale
gl: _Escala

en: St_retch
gl: A_daptar

en: Rotate image when panel is _vertical
gl: Rotar a imaxe se o panel é _vertical

en: Could not open recently used document "%s"
gl: Non foi posíbel abrir o documento «%s» usado recentemente

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
gl: Produciuse un erro descoñecido ao tentar abrir «%s».

en: Clear the Recent Documents list?
gl: Quere limpar a lista de documentos recentes?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
gl: Se limpa a lista de documentos recentes limparase o seguinte:
    • Todos os elementos da opción do menú Lugares → Documentos recentes.
    • Todos os elementos da lista de documentos recentes de todas as aplicacións.

en: Clear Recent Documents
gl: Limpar os documentos recentes

en: Recent Documents
gl: Documentos recentes

en: Clear Recent Documents...
gl: Limpar os documentos recentes...

en: Clear all items from the recent documents list
gl: Limpar todos os elementos da lista de documentos recentes

en: Could not run command '%s'
gl: Non foi posíbel executar a orde «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
gl: Non foi posíbel converter «%s» dende UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
gl: Escoller un ficheiro para engadirlle á orde...

en: Select an application to view its description.
gl: Seleccionar unha aplicación para ver a súa descrición.

en: Will run command: '%s'
gl: Executarase a orde: «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
gl: A lista dos URI que se soltou no diálogo de execución ten un formato (%d) ou unha lonxitude (%d) incorrectos

en: Run Application
gl: Executar a aplicación

en: _Run
gl: E_xecutar

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
gl: Prema este botón para executar a aplicación seleccionada ou a orde introducida no campo de entrada de ordes.

en: Command icon
gl: Icona de orde

en: The icon of the command to be run.
gl: A icona da orde para executar.

en: Run in _terminal
gl: Executar nun _terminal

en: Select this box to run the command in a terminal window.
gl: Seleccione esta opción para executar a orde nun terminal.

en: Run with _file...
gl: Executar co _ficheiro...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
gl: Prema este botón para navegar ata un ficheiro cuxo nome será engadido á cadea de orde.

en: List of known applications
gl: Lista de aplicacións coñecidas

en: Show list of known _applications
gl: Amosar unha lista das _aplicacións coñecidas

en: _Force quit
gl: Forzar a _saída

en: C_lear
gl: _Limpar

en: D_on't Delete
gl: N_on eliminar

en: Specify an applet IID to load
gl: Especificar un IID de miniaplicación para cargar

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
gl: Especificar a ruta de «gsettings» onde gardar as preferencias da miniaplicación

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
gl: Especificar o tamaño inicial da miniaplicación (diminuto, medio, grande etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
gl: Especificar a orientación inicial da miniaplicación (enriba, abaixo, esquerda ou dereita)

[ctx: Size]
en: XX Small
gl: Diminuto

[ctx: Size]
en: X Small
gl: Moi pequeno

[ctx: Size]
en: Small
gl: Pequeno

[ctx: Size]
en: Medium
gl: Medio

[ctx: Size]
en: Large
gl: Grande

[ctx: Size]
en: X Large
gl: Enorme

[ctx: Size]
en: XX Large
gl: Xigante

en: Failed to load applet %s
gl: Produciuse un fallo ao cargar a miniaplicación %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
gl: Utilidade de comprobación de miniaplicación

en: _Execute
gl: _Executar

en: _Applet:
gl: _Miniaplicación:

en: _Prefs Path:
gl: _Ruta ás preferencias:

en: Hide Panel
gl: Agochar o panel

en: Top Panel
gl: Panel arriba

en: Bottom Panel
gl: Panel abaixo

en: Left Panel
gl: Panel esquerda

en: Right Panel
gl: Panel dereita

en: Icon '%s' not found
gl: Non foi posíbel atopar a icona «%s»

en: Could not execute '%s'
gl: Non foi posíbel executar «%s»

en: file
gl: ficheiro

en: Home Folder
gl: Cartafol persoal

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
gl: Sistema de ficheiros

en: Search
gl: Buscar

en: Open URL: %s
gl: Abrir o URL: %s

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
gl: Soltou unha imaxe no panel, que quere facer?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
gl: Soltou a imaxe «%s» no panel.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
gl: Quere crear un iniciador para ela ou usala como fondo do panel?

en: Do you want to use it as the panel's background?
gl: Quere usala como fondo do panel?

en: Create _Launcher
gl: Crear un i_niciador

en: Set _Background Image
gl: Estabelecer como imaxe de _fondo

en: Delete this drawer?
gl: Quere eliminar este caixón?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
gl: Cando se elimina un caixón, pérdense o caixón
    e os axustes.

en: Delete this panel?
gl: Quere eliminar este panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
gl: Ao eliminar un panel pérdese o panel e todos
    os axustes dese panel.

en: Test DBus Applet Factory
gl: Factoría da miniaplicación de proba DBus

en: Factory for Test DBus Applet
gl: Factoría para a miniaplicación de proba DBus

en: Test DBus Applet
gl: Miniaplicación de proba DBus

en: A simple applet for testing the MATE panel
gl: Unha miniaplicación simple para probar o panel do MATE
