mate-panel 1.27.0 - en to ia translation catalogue (18 entries)

en: Edit
ia: Editar

en: _About
ia: _Re

en: _Close
ia: _Clauder

en: _Add
ia: _Adder

en: _Edit
ia: _Modificar

en: Unknown
ia: Incognite

en: File is not a valid .desktop file
ia: Le file non es un file .desktop valide

en: Starting %s
ia: Initiante %s

en: _Back
ia: _Retro

en: _Reload
ia: _Recargar

en: _Type:
ia: _Typo:

en: Applications
ia: Applicationes

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
ia: Scriptorio

en: Computer
ia: Computator

en: Network
ia: Rete

en: Places
ia: Placias

en: System
ia: Systema

en: Search
ia: Cercar
