mate-panel 1.27.0 - en to kab translation catalogue (35 entries)

en: Edit
kab: Édition

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _About
kab: _Ɣef

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Close
kab: _Mdel

en: _Add
kab: _Rnu

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _Remove
kab: _Kkes

en: Display
kab: Affichage

en: _OK
kab: _IH

en: Unknown
kab: Arussin

en: FILE
kab: AFAYLU

en: _Open
kab: _Ldi

en: _Properties
kab: _Iraten

en: Panel
kab: Afeggag

en: _Back
kab: _Ɣer deffir

en: _Reload
kab: _Smiren

en: _Delete
kab: _Kkes

en: Location
kab: Emplacement

en: _Revert
kab: _Tti

en: _Type:
kab: A_naw:

en: _Browse...
kab: S_nirem...

en: Applications
kab: Isnasen

en: Bookmarks
kab: Signets

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
kab: Tanarit

en: Computer
kab: Aselkim

en: Network
kab: Aẓeṭṭa

en: Places
kab: Imukan

[ctx: Orientation]
en: Left
kab: Aẓelmaḍ

[ctx: Orientation]
en: Right
kab: Ayfus

en: Background
kab: Arrière-plan

en: _Run
kab: _Sekker

en: Home Folder
kab: Akaram agejdan

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
kab: Anagraw n ifuyla

en: Search
kab: Rechercher
