mate-panel 1.27.0 - en to la translation catalogue (12 entries)

en: Starting %s
la: %s initiātur

en: _Open
la: _Aperire

en: Applications
la: Opportuna

en: Bookmarks
la: Signacula: Bookmark This Page...=Hanc Paginam Signare

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
la: Tabula

en: Computer
la: Computratrum

en: Network
la: Reticulum

en: Places
la: Loci

en: System
la: Systema

[ctx: Size]
en: Small
la: Parvum

[ctx: Size]
en: Large
la: Magnum

en: Home Folder
la: Forulus domi
