mate-panel 1.27.0 - en to mai translation catalogue (408 entries)

en: Edit
mai: संपादन

en: Calendar
mai: कैलेंडर

en: Click to view month calendar
mai: माह कैलेंडर देखब क'लेल क्लिक करू

en: Computer Clock
mai: कम्प्यूटर घड़ी

en: _Preferences
mai: वरीयतासभ (_P)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: Copy _Time
mai: समय कॉपी करू ( _T)

en: Copy _Date
mai: दिनांक कॉपी करू ( _D)

en: Ad_just Date & Time
mai: दिनांक आ समय समायोजित करू (_j)

en: Clock
mai: घड़ी

en: The Clock displays the current time and date
mai: घड़ी वर्तमान समय आओर दिनांक देखाबैत अछि

en: _Cancel
mai: रद्द करू (_C)

en: _Time:
mai: समय (_T):

en: Clock Preferences
mai: घड़ी वरीयतासभ

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: General
mai: सामान्य

en: _Add
mai: जोड़ू (_A)

en: _Edit
mai: संपादन (_E)

en: _Remove
mai: हटाबू (_R)

en: Display
mai: डिसप्ले

en: _Visibility unit:
mai: दृश्यता एकाइ (_V):

en: _Pressure unit:
mai: दबाव एकाइ (_P):

en: _Wind speed unit:
mai: वायु गति एकाइ (_W):

en: _Temperature unit:
mai: तापमान एकाइ (_T):

en: East
mai: पूर्व

en: West
mai: पश्चिम

en: North
mai: उत्तर

en: South
mai: दक्षिण

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Hour format
mai: घंटा प्रारूप

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
mai: ई कुँजी घंटा प्रारूपकेँ देखबैत अछि क्लॉक प्रारूप क' द्वारा निर्दिष्ट. संभावित मान अछि "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" आओर "custom". जँ "internet" पर सेट कएल जाएत अछि, क्लाक इंटरनेट समय देखाएत. इंटरनेट समय दिनकेँ 1000 ".beats" मे बाँटैत अछि एहि सिस्टममे कोनो समय क्षेत्र नहि हाएत , एहिलेल दुनिया भरिमे समय एक जहिना हाएत अछि जँ "unix" पर सेट कएल जाएत अछि, घड़ी समयकेँ सकेंडमे देखबैत अछि Epoch सँ, यानी. 1970-01-01. जँ "custom" पर सेट कएल जाएत अछि, घड़ी custom_format कुँजी प्रारूपमे निर्दिष्ट क' अनुसार समय देखबैत अछि.

en: Custom format of the clock
mai: घड़ी क' पसंदीदा प्रारूप

en: Show time with seconds
mai: समय सेकण्ड्स क' सँग देखाबू

en: If true, display seconds in time.
mai: जँ सत्य अछि तँ समयमे सेकण्डो देखाएत.

en: Show date in clock
mai: घड़ीमे दिनांक देखाबू

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
mai: जँ सही अछि तँ घड़ीमे समय क' सँगे दिनांको देखाएत

en: Show date in tooltip
mai: टूलटिपमे दिनांक देखाबू

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
mai: जँ सही अछि तँ जखन माउस घड़ी क' उप्पर हुए तँ टूलटिपमे दिनांक देखाबैत अछि

en: Show week numbers in calendar
mai: कैलेंडरमे सप्ताह सँख्याकेँ देखाबू.

en: If true, show week numbers in the calendar.
mai: जँ सही अछि कैलेंडरमे सप्ताह सँख्याकेँ देखाबू.

en: Temperature unit
mai: तापमान एकाइ

en: Speed unit
mai: गति एकाइ

en: Images
mai: बिंब

en: %s the Fish
mai: %s मछली

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
mai: जेहो हुए, %s क' कोनो उपयोग नहि. ई सिर्फ अहाँक डिस्क क' जगह छेकैत अछि आओर कम्पाइलेशन समय खाएत अछि आओर जँ लोड हाएत अछि तँ कीमती पटल जगह आओर मेमोरी छेकैत अछि जँ कोनो एकरा उपयोग करैत भेल पाओल जाएत अछि, तँ ओकरा तत्काले ओकर मानसिक परीक्षण लेल पठाओल जएनाइ चाही.

en: (with minor help from George)
mai: (जार्ज सँ थोड़ा मद्दति क' सँग)

en: Fish
mai: मछली

en: %s the Fish, a contemporary oracle
mai: %s गनोम मछली, एकटा समकालीन देववाणी

en: Unable to locate the command to execute
mai: चलाबल जाए बला कमांडकेँ निर्धारित करबमे विफल

en: %s the Fish Says:
mai: %s मछली कहैत अछि:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
mai: कमांडसँ आगत पढ़बमे विफल
    
    विवरण: %s

en: _Speak again
mai: फिनु बोलू (_S)

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
mai: विन्यस्त कमांड काम नहि करैत अछि आओर एकरा द्वारा विस्थापित अछि %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
mai: '%s'केँ चलाबैमे विफल
    
    विवरण: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
mai: '%s' पढ़बामे असमर्थ
    
    विवरण: %s

en: %s the Fish, the fortune teller
mai: भविष्य बताबै बाली, %s मछली

en: Fish Preferences
mai: मछली वरीयतासभ

en: _Name of fish:
mai: मछली क' नाम (_N):

en: Co_mmand to run when clicked:
mai: क्लिक करब पर चलाओल जाए बला कमांड:

en: _File:
mai: फ़ाइल (_F):

en: Select an animation
mai: एनिमेशन चुनू

en: _Total frames in animation:
mai: एनीमेशनमे कुल फ्रेम्स (_T):

en: _Pause per frame:
mai: प्रति फ्रेममे ठहरू (_P):

en: frames
mai: फ्रेम्स

en: seconds
mai: सकेण्ड

en: _Rotate on vertical panels
mai: ठाड़ पटल पर घुमाबू (_R)

en: The fish's name
mai: मछली क' नाम

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
mai: बिनु नाम बाली मछली तँ बहुत सुस्त हाएत. एकर कोनो बढ़ियाँ नाम दए क' एहिमे जीवन भरू.

en: The fish's animation pixmap
mai: मछली क' एनीमेशन लेल पिक्समैप

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
mai: ई कुँजी pixmap क' फाइलनामकेँ निर्दिष्ट करैत अछि जे फिश एप्पलेटमे प्रदर्शित एनीमेशन क' लेल प्रयोग कएल जएताह pixmap निर्देशिका क' सापेक्ष.

en: Command to execute on click
mai: क्लिक करब पर चलाओल जाए बला कमांड

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
mai: ई कुँजी निर्दिष्ट करैत अछि जे कौन सा कमांड चलओनाइ अछि जखन मछलीकेँ क्लिक कएल जाए.

en: Frames in fish's animation
mai: मछली एनीमेशनमे फ्रेम्स

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
mai: ई कुँजी निर्दिष्ट करैत अछि जे मछली क' एनीमेशन लेल कतेक फ्रेम क' सँख्या प्रदर्शित हाएत.

en: Pause per frame
mai: प्रति फ्रेममे थामू

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
mai: ई कुँजी निर्दिष्ट करैत अछि जे प्रत्येक फ्रेम कतेक सेकण्ड्स तक प्रदर्शित हुए.

en: Rotate on vertical panels
mai: ठाड़ पटल पर घुमाबू

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
mai: जँ सत्य अछि तँ मछली क' एनिमेशन ठाड़ पटल पर घुमाओल गेल देखाओल जएताह.

en: Notification Area
mai: नोटिफिकेशन क्षेत्र

en: Panel Notification Area
mai: पटल नोटिफिकेशन क्षेत्र

en: pixels
mai: पिक्सेल

en: Show windows from all workspaces
mai: सबहि कार्यस्थान सँ विंडोज़ देखाबू

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
mai: जँ सत्य अछि तँ विंडो सूची सबहि कार्यस्थान सँ विंडोज़ देखाएत. अन्यथा ई वर्तमान कार्यस्थान सँ विंडो देखाएत.

en: When to group windows
mai: विंडोज़केँ कखन समूहबद्ध करू

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
mai: तय करैत अछि जे विंडोकेँ कखन समूह बद्ध करू विंडो सूची क' एकटा प्रकार क' अनुप्रयोमे सँ. सही मूल्य अछि " कहियो नहि", "स्वचालित" आओर " हरदम ".

en: Move windows to current workspace when unminimized
mai: पैघ करब पर विंडोज़केँ वर्तमान कार्यस्थानमे लए जाउ

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
mai: जँ सत्य अछि तँ विंडो पैघ करब पर वर्तमान कार्यस्थान पर हटाएत, अन्यथा विंडो क' कार्यस्थानकेँ स्विच करताह.

en: Display workspace names
mai: कार्यस्थान नाम देखाबू

en: Display all workspaces
mai: सबहि कार्यस्थान देखाबू

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
mai: जँ ई सत्य अछि तँ कार्यस्थान स्विचर सबहि कार्यस्थान देखाएत अन्यथा ई सिर्फ वर्तमान कार्यस्थान देखाएत.

en: Rows in workspace switcher
mai: कार्यस्थान स्विचरमे पंक्तिसभ

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
mai: जखन सबहि कार्यस्थान देखाओल जाए तँ ई तय करैत अछि जे कतेक आड़ा पंक्ति (क्षैतिज अभिन्यास लेल) अथवा ठाड़ (लंबवत अभिन्यास लेल) पंक्ति कार्यस्थानमे कार्यस्थान स्विचर देखओलक. ई कुँजी सिर्फ तखन सम्बद्ध हाएत जँ सभ-कार्यस्थान-देखाबू कुँजी सत्य हाएत.

en: Window Selector
mai: विंडो चयनक

en: Workspace Switcher
mai: कार्यस्थान स्विचर

en: Window List
mai: विंडो सूची

en: Failed to load %s: %s
mai: %s लोड करबमे विफल: %s

en: Icon not found
mai: प्रतीक नहि भेटल

en: Click here to restore hidden windows.
mai: नुकल विंडोज़ पुनर्स्थापित करब लेल एतय क्लिक करू.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
mai: विंडोज़केँ नुकाबै आओर डेस्कटाप देखाबै लेल एतय क्लिक करू.

en: Show Desktop Button
mai: डेस्कटॉप देखाबै बला बटन

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
mai: ई बटन सबहि विंडोज़केँ नुकाबै आओर डेस्कटाप देखाबै देत अछि

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
mai: अहाँक विंडो प्रबंधक डेस्कटाप बटन देखाबूकेँ समर्थन नहि करैत अछि, अथवा अहाँ एकटा विंडो प्रबंधक नहि चलाए रहल अछि.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
mai: विंडो सूची सबहि विंडोज़ क' सूची बटन क' सेटमे देखबैत अछि आओर ओकरामे अहाँक ब्राउज़ करब देत अछि.

en: Window List Preferences
mai: विंडो सूची वरीयतासभ

en: _Never group windows
mai: विंडोज़केँ समूहबद्ध कहियो नहि करू ( _N)

en: Group windows when _space is limited
mai: जखन जगह कम हुए तँ विंडोज़ समूहबद्ध करू ( _s)

en: _Always group windows
mai: विंडोज़केँ हरदम समूहबद्ध करू ( _A)

en: Sh_ow windows from current workspace
mai: वर्तमान कार्यस्थानमे सँ विंडोज़ देखाबू ( _o)

en: Show windows from a_ll workspaces
mai: सबहि कार्यस्थानमे सँ विंडोज़ देखाबू ( _l)

en: Restore to current _workspace
mai: वर्तमान कार्यस्थानकेँ पुनर्स्थापित करू ( _w)

en: Restore to na_tive workspace
mai: मूल कार्यस्थानकेँ पुनर्स्थापित करू ( _t)

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
mai: विंडो चयनक सबहि विंडोज़ क' सूचीमेनूमे देखबैत अछि आओर ओकरामे ब्राउज़ करब देत अछि.

en: rows
mai: पंक्तिसभ

en: columns
mai: स्तम्भ

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
mai: अहाँक कार्यस्थान स्विचर अहाँक कार्यस्थान क' छोट स्वरूप देखबैत अछि ताकि अहाँ अपन विंडोज़ क' प्रबन्धन कए सकू.

en: Workspace Switcher Preferences
mai: कार्यस्थान स्विचर वरीयतासभ

en: Show _only the current workspace
mai: सिर्फ वर्तमान कार्यस्थान देखाबू ( _o)

en: Show _all workspaces in:
mai: एकरामे सबहि कार्यस्थान देखाबू: ( _a)

en: Number of _workspaces:
mai: कार्यस्थान क' सँख्या : ( _w):

en: Workspace na_mes:
mai: कार्यस्थान नाम:

en: Workspace Names
mai: कार्यस्थान नाम

en: Show workspace _names in switcher
mai: स्विचरमे कार्यस्थान नाम देखाबू ( _n)

en: Enable program list in "Run Application" dialog
mai: "अनुप्रयोग चलाबू" समादमे प्रोग्राम सूची सक्षम करू

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
mai: जँ सही अछि "Known Applications" "Run Application"मे सूचीकरण समाद उपलब्ध कएल जाएत अछि. की जखन सूचीकरण विस्तारित कएल जाएत अछि जखन समादकेँ show_program_list कुँजी क' द्वारा नियंत्रित कएल जाएत अछि.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
mai: "अनुप्रयोग चलाबू" समादमे प्रोग्राम सूची विस्तृत करू

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
mai: जँ सही अछि "Known Applications" "Run Application"मे सूचीकरण समाद विस्तारित कएल जाएत अछि जखन समाद खुलैत अछि ई कुँजी सिर्फ तखन संदर्भमे छी जँ enable_program_list key सही अछि.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
mai: "अनुप्रयोग चलाबू" समादमे स्वतः पूर्ण सक्षम करू

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
mai: जँ सही अछि "Run Application" समादमे स्वतः पूर्णकेँ उपलब्ध कएल जाए रहल अछि.

en: Panel ID list
mai: पटल ID सूची

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
mai: पैनल ID क' सूची. सभ ID एकटा निजी टॉपलेबल पैनलकेँ चिन्हैत अछि एकरामेसँ सभ पैनलमे जमावट /apps/panel/toplevels/$(id)मे जमा हाएत अछि.

en: Panel object ID list
mai: फ़लक वस्तु ID सूची

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
mai: पैनल वस्तु ID क' सूची. सभ ID एकटा निजी टॉपलेबल पैनलकेँ चिन्हैत अछि (उदा. एकटा launcher, action button अथवा menu button/bar). एकरामे सँ सभ पैनलमे जमावट /apps/panel/objects/$(id)मे जमा हाएत अछि.

en: Enable tooltips
mai: टूलटिप सक्षम करू

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
mai: जँ सत्य अछि टूलटिप फ़लकमे वस्तु लेल देखाओल जएताह.

en: Enable animations
mai: एनिमेशन सक्षम करू

en: Autoclose drawer
mai: दराज स्वचालित बन्न करू

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
mai: जँ सही अछि ड्रॉउर स्वतः बन्न कए देल जएताह जखन प्रयोक्ता एकटा प्रक्षेपक एहिमे क्लिक करैत अछि

en: Confirm panel removal
mai: फ़लक मेटाबै क' पुष्टि करू

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
mai: जँ सही अछि समादकेँ देखाएल जाएत अछि संपुष्टि क'लेल पूछैत हुए जँ प्रयोक्ता पैनलकेँ हटओनाइ चाहैत अछि.

en: Highlight launchers on mouseover
mai: माउसओवर पर लाँचर उभारू

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
mai: जँ सही अछि लँचर उभारल जाएत अछि जखन प्रयोक्ता संकेतक एहिपर चलबैत अछि.

en: Complete panel lockdown
mai: संपूर्ण फ़लक तालाबन्न

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
mai: जँ पैनल सही अछि पैनल क' विन्यासमे कोनो प्रकार क' बदलाव क' अनुमति नहि देताह. निजी एप्प्लेटकेँ अलग सँ लॉक करब क' जरूरत अछि एकरा प्रभावी हए क'लेल पैनलकेँ फिनु सँ शुरू करबाक जरूरत अछि.

en: Applet IIDs to disable from loading
mai: एप्लेट IID जकरा लोडिंग करब सँ अक्षम कएनाइ अछि

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
mai: एप्प्लेट IID क' सूची जे पैनल अनदेखा करताह. एहि तरीका सँ अहाँ किछु एप्पलेट निष्क्रिय कए सकैत छी मेनूमे लोड अथवा देखाबै क' क्रममे. उदाहरण क'लेल मिनी कमांडर एप्प्लेट क' निष्क्रिय करब क'लेल 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet'केँ सूचीमे जोड़ू. पैनलकेँ जरूर फिनु आरंभ होनाइ चाही एकरा प्रभावमे आबै क'लेल .

en: Disable Force Quit
mai: बलपूर्वक बाहर होनाइ अक्षम करू

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
mai: जँ सही अछि पैनल प्रयोक्ताकेँ अनुमति नहि देताह अनुप्रयोग छोड़बाक लेल जबरदस्ती छोड़ल बटनमे अभिगमकेँ हटाओल बिनु

en: Panel object type
mai: पटल वस्तु प्रकार

en: Toplevel panel containing object
mai: शीर्षस्तर फ़लक जकरामे वस्तु अछि

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
mai: शीर्ष स्तर पैनल क' पहिचानकर्ता जो एहि वस्तुकेँ सामिल करैत अछि.

en: Object's position on the panel
mai: वस्तु क' पटल पर स्थिति

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
mai: एहि पैनल वस्तु क' स्थिति. स्थितिकेँ पिक्सेल क' द्वारा निर्दिष्ट कएल जाएत अछि बायाँ सँ (अथवा शीर्ष पर जँ लंबबत अछि पैनल किनार.

en: Lock the object to the panel
mai: वस्तुकेँ फ़लकमे तालाबन्न करू

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
mai: जँ सही अछि प्रयोक्ता एप्प्लेटकेँ घसकाए नहि सकैत अछि बिनु पहिले वस्तुकेँ अनलॉक केने "Unlock"मेनू मद क' प्रयोग केने.

en: Panel attached to drawer
mai: पटलसँ जुड़ल दराज

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
mai: एहि दराजसँ संलग्न पैनल क' पहिचानकर्ता. ई कुँजी सिर्फ तखन संदर्भित अछि जँ object_type कुँजी "drawer-object" अछि.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
mai: दराज अथवा मेनू लेल प्रदर्शित टूलटिप

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
mai: एहि दराज अथवा एहिमेनू क'लेल देखाबै क'लेल पाठ. ई कुँजी तखन संदर्भित अछि जँ object_type कुँजी "drawer-object" अथवा "menu-object" अछि.

en: Use custom icon for object's button
mai: वस्तु क' बटन लेल पसंदीदा चिह्न उपयोग करू

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
mai: जँ सही अछि custom_icon कुँजी बटन क'लेल कस्टम चिह्न क' रूपमे प्रयुक्त हाएत. जँ गलत अछि , custom_icon कुँजी अनदेखा कएल जाएत अछि. ई कुँजी तखन संदर्भित अछि जँ object_type कुँजी "menu-object" अथवा "drawer-object" अछि.

en: Icon used for object's button
mai: वस्तु क' बटन लेल उपयोगमे चिह्न

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
mai: वस्तु बटन क'लेल प्रतीक क' रूपमे प्रयुक्त विंब फाइल क' अवस्थिति. ई कुँजी सिर्फ तखन संदर्भित अछि जँ object_type कुँजी "drawer-object" अथवा "menu-object" आओरuse_custom_icon कुँजी सही अछि.

en: Use custom path for menu contents
mai: मेनू विषय-वस्तु लेल पसंदीदा पथ उपयोग करू

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
mai: जँ सही अछि menu_path कुँजीकेँ एक पथ क' रूपमे प्रयोग कएल जाएत अछि जकरासँ मेनू सामग्रीकेँ बनाओल जाएत अछि. जँ गलत अछि menu_path कुँजीकेँ अनदेखा कएल जाएत अछि. ई कुँजी तखन संदर्भ राखैत अछि जँ object_type कुँजी "menu-object" अछि.

en: Menu content path
mai: मेनू विषय-वस्तु पथ

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
mai: पथ जतए सँ मेनू सामग्री क' रचना कएल जाएत अछि ई कुँजी सिर्फ तखन संदर्भित अछि जँ use_menu_path कुँजी सही अछि आओर object_type कुँजी "menu-object" अछि.

en: Launcher location
mai: लाँचर स्थान

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
mai: लाँचरकेँ बतबैत .desktop फाइल क' अवस्थिति. ई कुँजी सिर्फ तखन संदर्भित अछि जँ object_type कुँजी "launcher-object" अछि.

en: Action button type
mai: क्रिया बटन प्रकार

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
mai: क्रिया प्रकार जे ई बटन देखबैत अछि. संभावित मान अछि "lock", "logout", "run", "search" आओर "screenshot". ई कुँजी तखन संदर्भमे अछि जँ object_type कुँजी "action-applet" अछि.

en: Name to identify panel
mai: पटल चिन्हब लेल नाम

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
mai: ई मानव क' पढ़बा योग्य नाम अछि जे पैनलकेँ चिन्हबाक लेल अहाँ प्रयोग कए सकैत अछि. एकर मुख्य उद्देश्य पैनल क' विंडो शीर्षकमे परिसेवित कएनाइ अछि जे उपयोगी अछि जखन पैनल क' बीच सँचरण कएल जाए रहल हुए.

en: X screen where the panel is displayed
mai: X स्क्रीन जतए पटल प्रदर्शित अछि

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
mai: बहुल स्क्रीन सेटअप क' सँग, अहाँक पास सभ निजी स्क्रीन पर पैनल भ' सकैत अछि ई कुँजी मोजुदा स्क्रीनकेँ चिन्हैत अछि जकरा पर पैनल देखाओल गेल अछि.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
mai: एक्सनेरामा मॉनीटर जतए फ़लक प्रदर्शित अछि

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
mai: Xinerama सेटअपमे, अहाँक पास सभ निजी मॉनीटर पर पैनल भ' सकैत अछि ई कुँजी मोजुदा मॉनीटर चिन्हैत अछि जकरा पर पैनल देखाओल गेल अछि.

en: Expand to occupy entire screen width
mai: संपूर्ण स्क्रीन चओड़ाइ घेरब लायक विस्तारित करू

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
mai: जँ सही अछि पैनल पूरा स्क्रीन चओड़ाइकेँ भरि देताह (उँचाइ जँ ई लंवबत पैनल अछि). एहि मोडमे पैनलकेँ स्क्रीन किनार पर राखल जाए सकैत अछि जँ गलत अछि पैनल सिर्फ ओतबे पैघ हएताह ताकि एप्प्लेट, लाँचर औऱ पैनल पर क' तलकेँ अटाए सकै, .

en: Panel orientation
mai: पटल दिशा

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
mai: पैनल क' अभिमुखीकरण. संभावित मान अछि "top", "bottom", "left", "right". विस्तारित मोडमे कुँजी निर्दिष्ट करैत अछि जे कओन सँ स्क्रीन किनार पर पैनल ऑन अछि गैर विस्तारित मोडमे "top" आओर "bottom" क' बीच अंतर कम महत्वपूर्ण अछि - दुनू बतबैत अछि जे ई क्षैतिज पैनल अछि - मुदा अखनो उपयोगी सँकेत देत अछि जे कहिना पैनल वस्तुकेँ आचरण कएनाइ चाही. उदाहरण क'लेल , "top" पैनल पर एकटामेनू बटन एकर मेनूकेँ पैनल क' नीच्चाँ पॉप अप करैत अछि , जखन जे "bottom" पैनल पर मेनूकेँ पैनल क' उप्पर पॉपअप कएल जएताह.

en: Panel size
mai: पटल आकार

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
mai: पैनल क' उँचाइ (लंबवत पैनल क' लेल चओड़ाइ). पैनलकेँ कार्यसमय पर एकटा न्यूनतम आकार निर्धारित करताह फोन्ट आकार पर आधारित आओर आन संकेतक पर. स्क्रीन उँचाइ क' एकटा चओथाइ पर अधिकतम आकार फिक्स कएल जाएत अछि (अथवा चओड़ाइ).

en: X co-ordinate of panel
mai: पटल क' X-निर्देशांक

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
mai: x-अक्ष क' सँग पैनल क' अवस्थिति. ई कुँजी गैर विस्तारित मोडमे संदर्भ राखैत अछि विस्तारित मोडमे ई कुँजी अनदेखा कएल जाएत अछि आओर पैनलकेँ स्क्रीन किनार पर अभिमुखन कुँजी क' द्वारा राखल जाएत अछि.

en: Y co-ordinate of panel
mai: पटल क' Y-निर्देशांक

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
mai: y-अक्ष क' सँग पैनल क' अवस्थिति. ई कुँजी गैर विस्तारित मोडमे संदर्भ राखैत अछि विस्तारित मोडमे ई कुँजी अनदेखा कएल जाएत अछि आओर पैनलकेँ स्क्रीन किनार पर अभिमुखन कुँजी क' द्वारा राखल जाएत अछि.

en: Center panel on x-axis
mai: x-अक्ष पर केँद्र पटल

en: Center panel on y-axis
mai: y-अक्ष पर केँद्र पटल

en: Automatically hide panel into corner
mai: फ़लककेँ कोनामे स्वचालित नुकाबू

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
mai: जँ सही अछि पैनल स्क्रीन क' कोनेमे स्वतः नुकाए जएताह जखन संकेतक पैनल क्षेत्रकेँ छोड़ैत अछि कोनामे संकेतककेँ फिनु सँ लए जएनाइ पैनल क' फिनु सँ आबै क' कारण बनताह.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
mai: जँ सत्य अछि फ़लककेँ नुकाओल जएनाइ आओर देखाओल जएनाइ एनीमेट कएल जएताह बजाए एकर जे एहन तत्क्षण हुए.

en: Enable hide buttons
mai: बटन नुकैनाइ सक्षम करू

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
mai: जँ सही अछि पैनल क' सभ साइडमे बटन राखल जएताह जे पैनलकेँ स्क्रीन क' किनार घसकाबै क' लेल प्रयोग कएल जएताह, सिर्फ एक बटनकेँ देखाबैत हुए.

en: Enable arrows on hide buttons
mai: नुकाबै बला बटनमे तीर सक्षम करू ( _w)

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
mai: जँ सही अछि तीरकेँ हाइड बटन पर राखल जएताह. ई कुँजी तखन संदर्भित अछि जँ enable_buttons कुँजी सही अछि.

en: Panel autohide delay
mai: पटल स्वचालित-नुकओनाइ देरी

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mai: संकेतक क' पैनलकेँ छोड़बाक बाद मिलीसकेंड क' सँख्या निर्दिष्ट करैत अछि एकरासँ पहिले जे पैनल स्वतः नुकाए जाएत अछि. ई कुँजी तखन संदर्भ राखैत अछि जँ auto_hide कुँजी सही अछि.

en: Panel autounhide delay
mai: पटल स्वचालित-नुकओनाइ देरी

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mai: संकेतक क' पैनलमे पहुँचबाक क' बाद मिलीसकेंड क' सँख्या निर्दिष्ट करैत अछि एकरासँ पहिले जे पैनल स्वतः देखाएल जाएत अछि. ई कुँजी तखन संदर्भ राखैत अछि जँ auto_hide कुँजी सही अछि.

en: Visible pixels when hidden
mai: जखन नुकल हुए तँ दृष्टिमय पिक्सेल्स

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
mai: दृश्यान पिक्सेल क' सँख्या निर्दिष्ट करैत अछि जखन पैनल स्वतः कोनामे नुकाओल जाएत अछि. ई तखन संदर्भ राखैत अछि जँ auto_hide कुँजी सत्य अछि.

en: Animation speed
mai: एनीमेशन गति

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
mai: गति जकरासँ पैनल एनीमेशन अएनाइ चाही. संभावित मान अछि "slow", "medium" आओर "fast". ई कुँजी तखन महत्वपूर्ण अछि जँ enable_animations कुँजी सही अछि.

en: Background type
mai: पृष्ठभूमि प्रकार

en: Background color
mai: पृष्ठभूमि रँग

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
mai: फ़लक क' पृष्ठभूमि रँग #RGB फॉर्मेटमे निर्दिष्ट करैत अछि.

en: Background color opacity
mai: पृष्ठभूमि रँग अपारदर्शिता

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
mai: पृष्ठभूमि रँग प्रारूप क' अदृश्यताकेँ निर्दिष्ट करैत अछि. जँ रँग पूरा तरह सँ अपारदर्शी नहि अछि (65535 सँ कम मान), रँगकेँ डेस्कटाप पृष्ठभूमि विंब पर राखल जएताह.

en: Background image
mai: पृष्ठभूमि बिंब

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
mai: पृष्ठभूमि विंब क'लेल प्रयुक्त फाइलकेँ निर्दिष्ट करैत अछि. जँ विंब एकटा अल्फा चैनल राखैत अछि एकरा डेस्कटॉप पृष्ठभूमि विंब पर राखल जएताह.

en: Fit image to panel
mai: पटल क' अनुसार बिंबकेँ आकार दिअ'

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
mai: जँ सही अछि बिंबकेँ स्केल कएल जएताह (बिंब क' पहलू अनुपातकेँ बनैने राखैत हुए) पैनल उँचाइमे (जँ क्षैतिज अछि).

en: Stretch image to panel
mai: बिंबकेँ पटल क' मोताबिक पसारू

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
mai: जँ सही अछि पैनल आयाममे विंबकेँ स्केल कएल जएताह. विंब क' पहलू अनुपात क' रख रखाव हाएत

en: Rotate image on vertical panels
mai: ठाड़ पटल पर बिंब घुराबू

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
mai: जँ सत्य अछि पृष्ठभूमि बिंब घुमाओल जएताह जखन फ़लक क' दिशा ठाड़मे हाएत.

en: Starting %s
mai: %s शुरू भ' रहल अछि

en: Not a launchable item
mai: चलाबैबला मद नहि अछि

en: Disable connection to session manager
mai: सत्र प्रबंधकसँ संपर्क रद करू

en: FILE
mai: फाइल

en: Specify session management ID
mai: सत्र प्रबंधन आईडी निर्दिष्ट करू

en: Show session management options
mai: सत्र प्रबंधन विकल्प देखाबू

en: _Open
mai: खोलू (_O)

en: Error
mai: त्रुटि

en: Could not launch application
mai: अनुप्रयोग लाँच नहि कए सकल

en: Could not open location '%s'
mai: स्थान नहि देखाए सकल '%s'

en: _Remove From Panel
mai: पटलसँ मेटाबू (_R)

en: _Move
mai: घसकाबू (_M)

en: Loc_k To Panel
mai: पटलमे लॉक करू (_k)

en: Cannot find an empty spot
mai: खाली स्थान खोजि नहि सकैत अछि

en: Drawer
mai: दराज़

en: _Add to Drawer...
mai: दराजमे जोड़ू (_A)

en: _Properties
mai: गुण (_P)

en: Create new file in the given directory
mai: देल गेल निर्देशिकामे नवीन फ़ाइल बनाबू

en: [FILE...]
mai: [फाइल...]

en: - Edit .desktop files
mai: - .desktop फाइल संपादित करू

en: Create Launcher
mai: लाँचर बनाबू

en: Directory Properties
mai: निर्देशिका गुण

en: Launcher Properties
mai: लाँचर गुण

en: Panel
mai: पटल

en: Could not show this URL
mai: एहि URLकेँ देखाए नहि सकत

en: No URL was specified.
mai: कोनो URL निर्दिष्ट नहि छल.

en: Could not use dropped item
mai: छोड़ल मद क' प्रयोग नहि कए सकल

en: No URI provided for panel launcher desktop file
mai: पटल लाँचर डेस्कटाप फ़ाइल लेल कोनो URI नहि देने अछि

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
mai: डेस्कटॉप फ़ाइल %s पटल लाँचर %s%s लेल खोलबमे अक्षम

en: _Launch
mai: लाँच करू (_L)

en: Key %s is not set, cannot load launcher
mai: कुँजी %s नियत नहि अछि अतः लाँचर लोड नहि कए सकत

en: Could not save launcher
mai: लाँचर सहेज नहि सकल

en: Add this launcher to _panel
mai: एहि लाँचरकेँ पटलमे जोड़ू (_p)

en: Add this launcher to _desktop
mai: एहि लाँचरकेँ डेस्कटापमे जोड़ू (_d)

en: _Entire menu
mai: सम्पूर्णमेनू (_E)

en: Add this as _drawer to panel
mai: एकरा पटलमे दराज क' तरह जोड़ू (_d)

en: Add this as _menu to panel
mai: एकरा पटलमे मेनू क' रूपमे जोड़ू (_m)

en: _Activate Screensaver
mai: स्क्रीन सेवर सक्रिय करू ( _A)

en: _Lock Screen
mai: स्क्रीन पर ताला लगाबू (_L)

en: Could not connect to server
mai: सर्वर सँ जुड़ि नहि सकल

en: Lock Screen
mai: स्क्रीन पर ताला लगाबू

en: Protect your computer from unauthorized use
mai: अपन कम्प्यूटरकेँ अनाधिकृत उपयोग सँ रोकू

en: Log Out...
mai: लॉग आउट...

en: Log out of this session to log in as a different user
mai: आन प्रयोक्ता क' रूपमे लॉगइन करब लेल एहि सत्रसँ लॉग आउट करू

en: Run Application...
mai: अनुप्रयोग चलाबू ...

en: Search for Files...
mai: फ़ाइल लेल खोजू...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
mai: नाम आ सामग्री क' आधार पर एहि कंप्यूटर पर दस्ताबेज आ फोल्डर लोकेट करू

en: Force Quit
mai: जबरदस्ती बाहर (_F)

en: Force a misbehaving application to quit
mai: अनुचित-आचरण कए रहल अनुप्रयोगकेँ जबरदस्ती बाहर करू

en: Connect to Server...
mai: सर्वरमे जुड़ैत अछि...

en: Connect to a remote computer or shared disk
mai: रिमोट कंप्यूटर अथवा साझा डिस्क सँ जोड़ू

en: Shut Down...
mai: बन्न करू...

en: Shut down the computer
mai: कंप्यूटर बन्न करू

en: Custom Application Launcher
mai: पसंदीदा अनुप्रयोग लाँचर

en: Create a new launcher
mai: नवीन लाँचर बनाबू

en: Application Launcher...
mai: अनुप्रयोग लाँचर ...

en: Copy a launcher from the applications menu
mai: अनुप्रयोगमेनू सँ एकटा लाँचर कॉपी करू

en: Separator
mai: विभाजक

en: A separator to organize the panel items
mai: पैनल मद क' संगठन क'लेल विभाजक

en: A pop out drawer to store other items in
mai: आन मद समाहित करब क'लेल एकटा पॉप आउट दराज

en: (empty)
mai: (खाली)

en: Find an _item to add to "%s":
mai: एकटा मद "%s"मे जोड़बाक लेल चुनू (_i):

en: Add to Drawer
mai: दराजमे जोड़ू

en: Find an _item to add to the drawer:
mai: दराजमे जोड़बाक लेल एकटा मद चुनू (_i):

en: Add to Panel
mai: पटलमे जोड़ू

en: Find an _item to add to the panel:
mai: पैनलसँ जोड़बाक लेल एकटा मद चुनू (_i):

en: _Back
mai: पाछाँ (_B)

en: "%s" has quit unexpectedly
mai: "%s" अप्रत्याशित रूपसँ छोड़ि देलक

en: Panel object has quit unexpectedly
mai: पटल वस्तु अचानक छोड़ि देलक

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
mai: जँ अहाँ पटल वस्तु फिनु लोड करैत छी तँ ई पैनलमे स्वतः जोड़ल जएताह.

en: _Don't Reload
mai: फिनु लोड नहि करू (_D)

en: _Reload
mai: पुनः लोड करू (_R)

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
mai: "%s"केँ लोड करैत हुए फ़लककेँ समस्या आएल.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
mai: की अहाँ अपन विन्याससँ एहि एप्लेटकेँ मेटओनाइ चाहैत छी?

en: _Delete
mai: मेटाबू (_D)

en: The MATE Panel
mai: गनोम पटल

en: Cannot delete this panel
mai: ई पटल नहि मेटाए सकत

en: You must always have at least one panel.
mai: अहाँक पास कम सँ कम एकटा पैनल जरूर होनाइ चाही.

en: _Delete This Panel
mai: ई पटल मेटाबू (_D)

en: _New Panel
mai: नवीन पटल (_N)

en: A_bout Panels
mai: पटल क' संबंधमे (_A)

en: Application
mai: अनुप्रयोग

en: Application in Terminal
mai: टर्मिनलमे अनुप्रयोग

en: Location
mai: स्थान

en: Choose an application...
mai: एकटा अनुप्रयोग चलाबू ...

en: Choose a file...
mai: एकटा फाइल चुनू...

en: Comm_and:
mai: कमाँड (_a):

en: _Location:
mai: स्थान (_L):

en: The name of the launcher is not set.
mai: लाँचर क' नाम सेट नहि अछि.

en: The command of the launcher is not set.
mai: लाँचर क' कमांड सेट नहि अछि.

en: The location of the launcher is not set.
mai: लाँचर क' अवस्थिति सेट नहि अछि.

en: Could not display help document
mai: मद्दति दस्ताबेज़ नहि देखाए सकल

en: _Revert
mai: पुरान स्थितिमे लौटाबू (_R)

en: _Type:
mai: प्रकार (_T):

en: _Name:
mai: नाम (_N):

en: Co_mment:
mai: टिप्पणी (_o):

en: _Browse...
mai: ब्राउज...(_B)

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
mai: जे अनुप्रयोगकेँ जबरदस्ती बन्न कएनाइ अछि ओए विंडोमे क्लिक करू. रद्द करब लेल दाबू <ESC>.

en: Browse and run installed applications
mai: संस्थापित अनुप्रयोग ब्रॉउज आओर चलाबू

en: Access documents, folders and network places
mai: दस्ताबेज, फोल्डर आओर सँजाल स्थान क' अभिगम करैत अछि

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
mai: डेस्कटॉप प्रकटन आओर व्यवहार बदलू,मद्दति लिअ', अथवा लॉग आउट भ' जाउ

en: Applications
mai: अनुप्रयोग

en: _Edit Menus
mai: मेनू संपादित करू (_E)

en: Main Menu
mai: मुख्य मेनू

en: Bookmarks
mai: पुस्तकचिह्न

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
mai: खोलू '%s'

en: Removable Media
mai: हटाबै योग्य मीडिया

en: Network Places
mai: सँजाल स्थान

en: Open your personal folder
mai: अपन निजी फ़ोल्डर खोलू

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
mai: डेस्कटाप

en: Computer
mai: कम्प्यूटर

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
mai: एहि कंप्यूटर सँ पहुँच योग्य सबहि स्थानीय डिस्क आ फोल्डर ब्रॉउज करू

en: Network
mai: नेटवर्क

en: Browse bookmarked and local network locations
mai: पुस्तकचिह्न आ स्थानीय सँजाल अवस्थिति ब्रॉउज करू

en: Places
mai: स्थान

en: System
mai: सिस्टम

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
mai: लॉग आउट %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
mai: आन प्रयोक्ता क' रूपमे लॉगइन करब लेल एहि %s सत्र सँ लॉग आउट करू

[ctx: Orientation]
en: Left
mai: बामाँ

[ctx: Orientation]
en: Right
mai: दहिन्ना

en: Panel Properties
mai: पटल गुण

en: Some of these properties are locked down
mai: एकरामे सँ किछु गुण तालाबन्न अछि

en: _Icon:
mai: प्रतीक (_I):

en: _Orientation:
mai: अभिमुखन (_O):

en: _Size:
mai: आकार (_S):

en: E_xpand
mai: विस्तार (_x)

en: _Autohide
mai: स्वचालित नुकाबू ( _A)

en: Show hide _buttons
mai: नुकाबै लेल बटन देखाबू ( _b)

en: Arro_ws on hide buttons
mai: नुकाबै लेल बटनसभमे तीर ( _w)

en: _None (use system theme)
mai: किछु नहि (सिस्टम प्रसंग उपयोग करू) (_N)

en: Solid c_olor
mai: ठोस रँग (_o)

en: Pick a color
mai: एकटा रँग चुनू

en: <small>Transparent</small>
mai: <small>पारदर्शी</small>

en: <small>Opaque</small>
mai: <small>अपारदर्शी</small>

en: Co_lor:
mai: रँग (_l):

en: S_tyle:
mai: शैली (_t):

en: Background _image:
mai: पृष्ठभूमि बिंब (_i):

en: Select background
mai: पृष्ठभूमि चुनू

en: Background
mai: पृष्ठभूमि

en: Image Background Details
mai: पृष्ठभूमि बिंब विवरण

en: _Tile
mai: टाइल (_T)

en: _Scale
mai: मापू (_S)

en: St_retch
mai: घीचू (_r)

en: Rotate image when panel is _vertical
mai: जखन पटल ठाड़ हुए तँ बिंबकेँ घुराबू ( _v)

en: Could not open recently used document "%s"
mai: हालमे उपयोग कएल दस्ताबेज़ "%s" नहि खोलि सकल

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
mai: "%s"केँ खोलबाक कोशिश क' दौरान अज्ञात त्रुटि भेल

en: Clear the Recent Documents list?
mai: हालमे प्रयुक्त दस्ताबेज़ साफ करू?

en: Clear Recent Documents
mai: हालमे प्रयुक्त दस्ताबेज़ साफ करू

en: Recent Documents
mai: हालक दस्ताबेज

en: Clear all items from the recent documents list
mai: हालमे प्रयुक्त दस्ताबेज़ सँ सबहि मद साफ करू

en: Could not run command '%s'
mai: '%s' कमांड चलाए नहि सकल

en: Could not convert '%s' from UTF-8
mai: '%s'केँ UTF-8 सँ परिवर्तित नहि कए सकल

en: Choose a file to append to the command...
mai: कमांडमे जोड़बाक लेल फ़ाइल क' चयन करू...

en: Select an application to view its description.
mai: एकर विवरणकेँ जानबाक लेल एकटा अनुप्रयोग चुनू.

en: Will run command: '%s'
mai: कमांड चलाएत: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
mai: URI सूची रन समाद पर छोड़ल गलत प्रारूप (%d) अथवा नमाइ (%d) राखैत छल

en: Run Application
mai: अनुप्रयोग चलाबू

en: _Run
mai: चलाबू (_R)

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
mai: कमांड प्रविष्टि क्षेत्रमे एहि बटनकेँ चयनित अनुप्रयोग अथवा कमांडकेँ चलाबै क'लेल क्लिक करू.

en: Command icon
mai: कमांड चिह्न

en: The icon of the command to be run.
mai: चलाओल जाए बला कमांड क' चिह्न

en: Run in _terminal
mai: टर्मिनलमे चलाबू (_t)

en: Select this box to run the command in a terminal window.
mai: टर्मिनल विंडोमे कमांड चलाबै लेल एहि बक्साकेँ चुनू.

en: Run with _file...
mai: फ़ाइल क' सँग चलाबू (_f)...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
mai: एकटा फाइल ब्रॉउज करब क'लेल क्लिक करू जकर नाम कमांड स्ट्रिंगमे जोड़ल जएनाइ अछि.

en: List of known applications
mai: ज्ञात अनुप्रयोगसभक सूची

en: Show list of known _applications
mai: ज्ञात अनुप्रयोगसभ क' सूची देखाबू (_a)

en: _Force quit
mai: बलपूर्वक बाहर जाउ (_F)

en: C_lear
mai: साफ करू (_l)

en: D_on't Delete
mai: मेटाबू नहि ( _o)

en: Specify an applet IID to load
mai: लोड करब लेल कोनो एप्लेट ID निर्दिष्ट करू

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
mai: एप्लेट क' आरंभिक आकार निर्दिष्ट करैत अछि (xx-छोट, मध्यम, पैघ इत्यादि.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
mai: एप्लेट क' आरंभिक दिशा निर्दिष्ट करैत अछि (शीर्ष, तल, बायाँ अथवा दायाँ)

[ctx: Size]
en: Small
mai: छोट

[ctx: Size]
en: Medium
mai: मध्यम

[ctx: Size]
en: Large
mai: पैघ

en: Failed to load applet %s
mai: एप्पलेट %s लोड करबमे विफल

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
mai: जाँच एप्लेट उपयोगिता

en: _Applet:
mai: एप्पलेट (_A):

en: Hide Panel
mai: पटल नुकाबू

en: Icon '%s' not found
mai: '%s' प्रतीक नहि भेटल

en: Could not execute '%s'
mai: '%s'केँ चलाए नहि सकल

en: file
mai: फाइल

en: Home Folder
mai: घर फ़ोल्डर

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
mai: फाइल सिस्टम

en: Search
mai: खोजू

en: Open URL: %s
mai: URL खोलू: %s

en: Delete this drawer?
mai: एहि दराजकेँ मेटाबू?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
mai: जखन कोनो दराज मेटाओल जाएत अछि, तँ पटल आओर एकर 
    विन्यासो मेट जाएत अछि.

en: Delete this panel?
mai: ई पटल मेटाबू?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
mai: जखन कोनो पटल मेटाओल जाएत अछि, तँ पटल आओर एकर 
    विन्यासो मेट जाएत अछि.
