mate-panel 1.27.0 - en to mi translation catalogue (21 entries)

en: Edit
mi: Whakatika

en: _Help
mi: _Āwhina

en: _About
mi: _Mo

en: _Close
mi: _Kati

en: _Add
mi: _Tāpiri

en: _Edit
mi: _Whakatika

en: _File:
mi: _Kōnae:

en: Starting %s
mi: Timata te %s

en: _Open
mi: _Huaki

en: Error
mi: Pōhēhē

en: _Properties
mi: Ngā _Āhuatanga

en: _Back
mi: _Whakamuri

en: _Delete
mi: _Porowhiu

en: _Revert
mi: _Whakakāhoretia

en: Applications
mi: Ngā Pūmanawa Rorohiko

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
mi: Te papa mahi

en: Computer
mi: Te Rorohiko

en: Network
mi: Kōtuitui

en: _Icon:
mi: _Whakaahua iti:

en: C_lear
mi: _Whakawātea

en: Home Folder
mi: Kōpaki Kāinga
