mate-panel 1.27.0 - en to nb translation catalogue (626 entries)

en: Locations
nb: Plasseringer

en: Edit
nb: Rediger

en: Calendar
nb: Kalender

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
nb: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
nb: %a %e %b

en: Click to hide month calendar
nb: Klikk for å skjule månedskalender

en: Click to view month calendar
nb: Klikk for å vise månedskalender

en: Computer Clock
nb: Datamaskinklokke

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
nb: %H:%M:%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
nb: %H:%M

en: Set System Time...
nb: Still klokken for systemet …

en: Set System Time
nb: Still klokken for systemet

en: Failed to set the system time
nb: Kunne ikke stille klokken for systemet

en: _Preferences
nb: Innstillinger

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: Om

en: Copy _Time
nb: Kopier _tid

en: Copy _Date
nb: Kopier _dato

en: Ad_just Date & Time
nb: _Juster dato og klokkeslett

en: Choose Location
nb: Velg plassering

en: Edit Location
nb: Rediger plassering

en: City Name
nb: Navn på by

en: City Time Zone
nb: Tidssone for by

en: Clock
nb: Klokke

en: About Clock
nb: Om klokke

en: The Clock displays the current time and date
nb: Klokken viser nåværende klokkeslett og dato

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Time & Date
nb: Klokkeslett og dato

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Set System Time
nb: _Still klokken for systemet

en: _Time:
nb: _Klokkeslett:

en: Current Time:
nb: Klokkeslett:

en: Clock Preferences
nb: Brukervalg for klokke

en: Time _Settings
nb: Tidsinn_stillinger

en: _Close
nb: _Lukk

en: Clock Format
nb: Klokkeformat

en: _12 hour format
nb: _12-timers format

en: _24 hour format
nb: _24-timers format

en: Panel Display
nb: Panelvisning

en: Show the _date
nb: Vis _dato

en: Show seco_nds
nb: Vis seku_nder

en: Show wee_k numbers in calendar
nb: Vis _ukenummer i kalenderen

en: Show _weather
nb: Vis _vær

en: Show _temperature
nb: Vis _temperatur

en: General
nb: Generelt

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Display
nb: Vis

en: _Visibility unit:
nb: En_het for sikt:

en: _Pressure unit:
nb: Enhet for _trykk:

en: _Wind speed unit:
nb: Enhet for _vindhastighet:

en: _Temperature unit:
nb: _Temperaturenhet:

en: Weather
nb: Vær

en: East
nb: Øst

en: West
nb: Vest

en: North
nb: Nord

en: South
nb: Sør

en: _OK
nb: _Ok

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
nb: <small><i>Skriv inn en by, region eller navn på et land og velg fra listen.</i></small>

en: _Timezone:
nb: _Tidssone:

en: _Location Name:
nb: Navn på _plassering:

en: <i>(optional)</i>
nb: <i>(valgfri)</i>

en: L_ongitude:
nb: Le_ngdegrad:

en: L_atitude:
nb: Breddegr_ad:

en: Failed to set the system timezone
nb: Klarte ikke å sette tidssone for systemet

en: <small>Set...</small>
nb: <small>Sett….</small>

en: <small>Set</small>
nb: <small>Sett</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
nb: Sett stedet som aktiv plassering og bruk tidssonen for denne datamaskinen

en: Unknown
nb: Ukjent

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
nb: %s, føles som %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
nb: Soloppgang: %s / Solnedgang: %s

en: Could not display help document '%s'
nb: Kunne ikke vise hjelpdokument «%s»

en: Error displaying help document
nb: Feil ved visning av hjelpdokument

en: Hour format
nb: Timeformat

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer timeformatet som brukes av panelklokken. Mulige verdier er «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» og «custom». Hvis den settes til «internet» vil klokken vise Internett-tid. Internett-tidsystemet deler dagen inn i 1000 pulser. Det er ingen tidssoner i dette systemet så tiden er den samme over hele verden. Hvis den settes til «unix» vil klokken vise tiden i sekunder siden Epoch, altså 1. januar 1970. Hvis den settes til «custom» vil den vise tiden i henhold til formatet som oppgis i nøkkelen «custom_key».

en: Custom format of the clock
nb: Tilpasset format for klokken

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer formatet som brukes av panelklokken når formatnøkkelen er satt til «custom». Du kan bruke konverteringsspesifikasjonene som er gyldige i strftime() for å tilpasse formatet. Se manualsiden for strftime().

en: Show time with seconds
nb: Vis tid med csekunder

en: If true, display seconds in time.
nb: Vis sekunder i tid hvis satt til «true».

en: Show date in clock
nb: Vis dato i klokken

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
nb: Vis dato i klokken, i tillegg til tid hvis satt til «true».

en: Show date in tooltip
nb: Vis dato i verktøytipset

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
nb: Vis dato i verktøytipset når muspekeren holdes over klokken hvis satt til «true».

en: Show weather in clock
nb: Vis været i klokken

en: If true, display a weather icon.
nb: Vis værikon hvis satt til «true».

en: Show temperature in clock
nb: Vis temperaturen i klokken

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
nb: Vis temperatur ved siden av værikoner hvis sann.

en: Show week numbers in calendar
nb: Vis ukenummer i kalenderen

en: If true, show week numbers in the calendar.
nb: Vis ukenummer i kalenderen hvis sann.

en: Expand list of locations
nb: Utvid liste over plasser

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
nb: Utvid listen med plasser i kalendervinduet hvis denne er satt til «true».

en: List of locations
nb: Liste over plasser

en: A list of locations to display in the calendar window.
nb: En liste med plasser som vises i kalendervinduet.

en: Temperature unit
nb: Enhet for temperatur

en: The unit to use when showing temperatures.
nb: Enhet som skal brukes ved visning av temperaturer.

en: Speed unit
nb: Enhet for hastighet

en: The unit to use when showing wind speed.
nb: Enhet som skal brukes for vindhastighet.

en: Clock Applet Factory
nb: Fabrikk for klokkepanelprogram

en: Factory for clock applet
nb: Fabrikk for klokkepanelprogram

en: Get the current time and date
nb: Hent aktuelt tidspunkt og dato

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nb: Advarsel: Kommandoen ser ut til å gjøre noe nyttig.
    Siden dette er et unyttig panelprogram er det ikke sikkert du ønsker dette.
    Vi vil på det sterkeste advare mot enhver bruk av %s som
    medfører at programmet gjør nytte for seg.

en: Images
nb: Bilder

en: %s the Fish
nb: Fisken %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
nb: %s har overhodet ingen nytteverdi. Den bare okkuperer diskplass og kompileringstid, og om lastet tar den også opp dyrebar plass i panelet og minne. Hvis noen blir tatt i å bruke dette programmet, burde vedkommende straks sendes til psykiatrisk evaluering.

en: (with minor help from George)
nb: (med litt hjelp fra George)

en: Fish
nb: Fisk

en: About Fish
nb: Om Fish

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2002-2005 Vincent Untz
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: %s the Fish, a contemporary oracle
nb: Fisken %s, et samtidens orakel

en: Unable to locate the command to execute
nb: Kan ikke finne kommandoen som skal kjøres

en: %s the Fish Says:
nb: Fisken %s sier:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
nb: Kan ikke lese utdata fra kommando
    
    Detaljer: %s

en: _Speak again
nb: _Si det igjen

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
nb: Oppsatt kommando fungerer ikke og er erstattet av: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nb: Kan ikke kjøre «%s»
    
    Detaljer: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
nb: Kan ikke lese fra «%s»
    
    Detaljer: %s

en: The water needs changing
nb: Vannet må skiftes

en: Look at today's date!
nb: Se på datoen i dag!

en: %s the Fish, the fortune teller
nb: Fisken %s, en historieforteller

en: Fish Preferences
nb: Brukervalg for fisk

en: _Name of fish:
nb: _Navn på fisken:

en: Co_mmand to run when clicked:
nb: Ko_mmando som skal kjøres når bruker klikker:

en: Animation
nb: Animasjon

en: _File:
nb: _Fil:

en: Select an animation
nb: Velg en animasjon

en: _Total frames in animation:
nb: _Totalt antall bilder i animasjonen:

en: _Pause per frame:
nb: _Varighet for hvert bilde:

en: frames
nb: bilder

en: seconds
nb: sekunder

en: _Rotate on vertical panels
nb: _Roter på vertikale paneler

en: The fish's name
nb: Fiskens navn

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nb: En fisk uten et navn er en veldig kjedelig fisk. Gi liv til din fisk ved å gi den et navn.

en: The fish's animation pixmap
nb: Fiskens animerte bilde

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer filnavnet relativ til bildemappa for bildet som skal brukes som animasjon for fisken.

en: Command to execute on click
nb: Kommando som skal utføres ved klikk

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
nb: Denne nøkkelen oppgir kommandoen som skal utføres ved klikk på fisken.

en: Frames in fish's animation
nb: Antall bilder i fiskens animasjon

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
nb: Denne nøkkelen oppgir antall bilder som vises i fiskens animasjon.

en: Pause per frame
nb: Pause for hvert bilde

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
nb: Denne nøkkelen oppgir antall sekunder hvert bilde vil vises.

en: Rotate on vertical panels
nb: Roter på vertikale paneler

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
nb: Fiskens animasjon vil roteres på vertikale paneler hvis denne settes til «true».

en: Wanda Factory
nb: Wandafabrikk

en: From Whence That Stupid Fish Came
nb: Der hvor den dumme fisken kom fra

en: Display a swimming fish or another animated creature
nb: Vis en svømmende fisk eller en annen animert skapning

en: Notification Area
nb: Varslingsområde

en: About Notification Area
nb: Om varslingsområdet

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002 Red Hat, Inc.
    Opphavsrett © 2003-2006 Vincent Untz
    Opphavsrett © 2011 Perberos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Panel Notification Area
nb: Varslingsområde for panelet

en: Notification Area Preferences
nb: Innstillinger for varslingsområde

en: _Minimum Icon Size:
nb: _Minimum ikonstørrelse:

en: pixels
nb: piksler

en: Minimum icon size
nb: Minimum ikonstørrelse

en: The minimum size an icon can have.
nb: Minste størrelse ett ikon kan ha.

en: Notification Area Factory
nb: Merknadsområde-fabrikk

en: Factory for notification area
nb: Fabrikk for påminnelser

en: Area where notification icons appear
nb: Område der varslingsikoner vises

en: Show windows from all workspaces
nb: Vis vinduer fra alle arbeidsområder

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
nb: Hvis denne settes til «true» vil oppgavelisten vise vinduer fra alle arbeidsområder. Ellers vil kun vinduer fra aktivt arbeidsområde vises.

en: When to group windows
nb: Når skal vinduer grupperes

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
nb: Bestemmer når vinduer fra samme program skal grupperes i oppgavelisten. Mulige verdier er «never», «auto» og «always».

en: Move windows to current workspace when unminimized
nb: Flytt vinduer til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
nb: Hvis satt til «true» hentes vinduer til aktivt arbeidsområde ved gjenoppretting. Ellers bytt til vinduets arbeidsområde.

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
nb: Skal muserulling slås på i lista når vindu byttes?

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
nb: Hvis sann, så tillates muserulling i vinduslista, ellers vil ikke muserulling slås på i vinduslista.

en: Display workspace names
nb: Vis navn på arbeidsområder

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdebytter vise navn på arbeidsområdene, ellers vil vinduene på arbeidsområdet vises. Denne innstillingen virker kun med vindusbehandleren Marco.

en: Display all workspaces
nb: Vis alle arbeidsområder

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil arbeidsområdebytter vise alle arbeidsområder, ellers vil kun aktivt arbeidsområde vises.

en: Rows in workspace switcher
nb: Rader i arbeidsområdebytter

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
nb: Denne nøkkelen spesifiserer hvor mange rader (for horisontal plassering) eller kolonner (for vertikal plassering) arbeidsområdebytteren viser arbeidsområdene i. Denne nøkkelen er kun relevant når nøkkelen «display_all_workspaces» er satt til «true».

en: Wrap around on scroll
nb: Rundtfavnende brytning ved rulling

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
nb: Hvis sant, vil arbeidsområdeskifteren tillate rundtfavnende brytning, som betyr bytte fra første til siste arbeidsområde og vice versa via rulling.

en: Window Navigation Applet Factory
nb: Panelfabrikk for vindusnavigasjon

en: Factory for the window navigation related applets
nb: Fabrikk for panelprogrammer relatert til vindusnavigasjon

en: Window Selector
nb: Vindusvelger

en: Switch between open windows using a menu
nb: Bytt mellom åpne vinduer ved bruk av en meny

en: Workspace Switcher
nb: Arbeidsområdebytter

en: Switch between workspaces
nb: Skift mellom arbeidsområder

en: Window List
nb: Vindusliste

en: Switch between open windows using buttons
nb: Bytt mellom åpne vinduer med knappene

en: Show Desktop
nb: Vis skrivebordet

en: Hide application windows and show the desktop
nb: Skjul programvinduer og vis skrivebordet

en: Failed to load %s: %s
nb: Kunne ikke laste %s: %s

en: Icon not found
nb: Fant ikke ikonet

en: Click here to restore hidden windows.
nb: Klikk her for å gjenopprette skjulte vinduer.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nb: Klikk her for å skjule alle vinduer og vise skrivebordet.

en: Show Desktop Button
nb: Vis skrivebordsknapp

en: About Show Desktop Button
nb: Om Vis skrivebordsknapp

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
nb: Denne knappen lar deg skjule alle vinduer og vise skrivebordet.

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2002 Red Hat, Inc.
    Opphavsrett © 2011 Perberos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
nb: Gjeldende vindusbehandler støtter ikke knapp for å vise skrivebordet, eller kanskje vindusbehandleren ikke kjører.

en: _System Monitor
nb: _Systemovervåkning

en: About Window List
nb: Om Vindusliste

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
nb: Vinduslisten viser en liste med alle vinduer og lar deg bla gjennom dem.

en: Window List Preferences
nb: Brukervalg for vindusliste

en: Window Thumbnails
nb: Vindusminiatyrer

en: Show _thumbnails on hover
nb: Vis minia_tyrer når musepeker er over

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
nb: Miniatyrbredde i piksler. Vinduets bredde/høydeforhold vil bevares.

en: Thumbnail width:
nb: Miniatyrbredde:

en: px
nb: piksler

en: Window Grouping
nb: Gruppering av vinduer

en: _Never group windows
nb: A_ldri grupper vinduer

en: Group windows when _space is limited
nb: Grupper vinduer når pla_ssen er begrenset

en: _Always group windows
nb: _Alltid grupper vinduer

en: Mouse Scrolling
nb: Muserulling

en: _Enable mouse scrolling
nb: _Slå på muserulling

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: Window List Content
nb: Innhold i vindusliste

en: Sh_ow windows from current workspace
nb: _Vis vinduer fra aktivt arbeidsområde

en: Show windows from a_ll workspaces
nb: Vis vinduer fra a_lle arbeidsområder

en: Restoring Minimized Windows
nb: Gjenoppretting av minimerte vinduer

en: Restore to current _workspace
nb: Gjeno_pprett til aktivt arbeidsområde

en: Restore to na_tive workspace
nb: Gjenoppre_tt til opprinnelig arbeidsområde

en: Workspaces
nb: Arbeidsområder

en: About Window Selector
nb: Om Vindusvelger

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
nb: Vindusvelgeren viser en liste med alle vinduer i en meny og lar deg bla gjennom dem.

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2000 Helix Code, Inc.
    Opphavsrett © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Opphavsrett © 2011 Perberos
    Opphavsrett © 2012-2021 MATE-utviklerne

en: rows
nb: rader

en: columns
nb: kolonner

en: About Workspace Switcher
nb: Om Arbeidsområdebytter

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
nb: Arbeidsområdebytteren viser deg en miniatyr av dine arbeidsområder slik at du kan håndtere vinduene.

en: Workspace Switcher Preferences
nb: Brukervalg for arbeidsområdebytter

en: Show _only the current workspace
nb: Vis _kun aktivt arbeidsområde

en: Show _all workspaces in:
nb: Vis _alle arbeidsområder i:

en: Switcher
nb: Bytter

en: Number of _workspaces:
nb: Antall ar_beidsområder:

en: Workspace na_mes:
nb: Navn på arbeidso_mråder:

en: Workspace Names
nb: Navn på arbeidsområder

en: Show workspace _names in switcher
nb: Vis arbeidsområde_navn i bytteren

en: Allow workspace _wrap around in switcher
nb: Tillat arbeidsområde_brytning i arbeidsområdebytteren

en: Default panel layout
nb: Forvalgt paneloppsett

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
nb: Forvalgt oppsett for panelet, som skal brukes når paneler opprettes eller nullstilles.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
nb: Aktiver programlisten i «Kjør program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
nb: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente program» i dialogen «Kjør program» gjøres tilgjengelig. Om listen skal utvides eller ikke styres av nøkkelen show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
nb: Utvid programlisten i «Kjør program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
nb: Hvis denne er sann vil listen med «Kjente programmer» i dialogen «Kjør program» utvides når dialogen åpnes. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_program_list er satt til sann.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
nb: Aktiver automatisk fullføring i «Kjør program»-dialogen

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil automatisk fullføring være tilgjengelig i dialogen «Kjør program»

en: History for "Run Application" dialog
nb: Historikk for dialogen "Kjør program"

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
nb: Dette er en liste over kommandoene brukt i "Kjør program"-dialogen. Kommandoene er sortert synkende etter bruk (nyligst brukte kommando kommer først).

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
nb: Maksimal historikkstørrelse for "Kjør program"-dialogen

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
nb: Kontrollerer maksimumsstørrelsen på historikken i "Kjør program"-dialogen. Verdien 0 skrur av historikk.

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
nb: Snu historikken i "Kjør program"-dialogen

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
nb: Viser historikken motsatt vei. Gjenkjennbart for terminal-brukere, siden oppovertasten viser sist brukte oppføring.

en: Panel ID list
nb: ID-liste for paneler

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
nb: En liste med panel-IDer. Hver ID identifiserer et individuelt panel. Innstillingene for hvert av disse panelene lagres i /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
nb: ID-liste over panelobjekter

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
nb: En liste med IDer for panelobjekter. Hver ID identifiserer et individuelt panelobjekt, f.eks en oppstarter, handlingsknapp eller meny-knapp/linje. Innstillingene for hvert av disse objektene lagres i /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
nb: Slå på verktøytips

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
nb: Hvis sann vil verktøytips vises for objekter på panelet.

en: Enable animations
nb: Aktiver animasjoner

en: Autoclose drawer
nb: Lukk skuff automatisk

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
nb: Hvis sann vil en skuff lukke automatisk når bruker klikker på en oppstarter i denne.

en: Confirm panel removal
nb: Bekreft fjerning av panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
nb: Hvis sann vil en dialog vises for å spørre om bekreftelse hvis bruker ønsker å fjerne et panel.

en: Highlight launchers on mouseover
nb: Uthev oppstartere når pekeren beveges over dem

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
nb: Hvis sann vil en oppstarter utheves når bruker flytter pekeren over den.

en: Complete panel lockdown
nb: Fullstending nedlåsing av panelet

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: Hvis sann vil panelet ikke tillate noen endringer i oppsettet for panelet. Individuelle panelprogrammer kan likevel trenge separat nedlåsing. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: Applet IIDs to disable from loading
nb: IIDer for panelprogrammer som skal hindres å starte

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: En liste med IIDer for panelprogrammer som panelet skal ignorere. På denne måten kan du hindre at panelprogrammer lastes eller vises i menyen. Du kan for eksempel deaktivere kommandolinjepanelprogrammet ved å legge til «OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet» i listen. Panelet må startes på nytt for at dette skal tre i kraft.

en: Disable Force Quit
nb: Deaktiver tvungen nedstenging

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
nb: Hvis sann vil panelet ikke tillate en bruker å tvinge et program til å avslutte ved å fjerne tilgang til knappen for tvungen nedstenging.

en: Enable SNI support
nb: Skru på SNI-støtte

en: If true, the panel provides support for SNI.
nb: Hvis valgt vil panelet støtte SNI.

en: Show applications menu
nb: Vis programmeny

en: If true, show applications item in menu bar.
nb: Hvis sann, vis programelementer i menylinjen.

en: Show places menu
nb: Vis meny for steder

en: If true, show places item in menu bar.
nb: Hvis sann, vis punkter for steder i menylinjen.

en: Show desktop menu
nb: Vis skrivebord meny

en: If true, show desktop item in menu bar.
nb: Hvis sann, vis skrivebordselementer i menylinjen.

en: Show icon
nb: Vis ikon

en: If true, show icon in menu bar.
nb: Hvis sann, vis ikon i menylinjen.

en: Icon to show in menu bar
nb: Ikon vist i menylinjen

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
nb: Sett ikon til bruk i menylinjen.

en: Menu bar icon size
nb: Ikonstørrelse for menylinje

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: Angi størrelsen for et ikon brukt i menylinjen. Panelet skal startes på ny for at dette skal ta effekt.

en: Menu items icon size
nb: Ikonstørrelse for menyelementer

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
nb: Angi størrelsen for et ikon brukt i menyen. Panelet skal startes på ny for at dette skal ta effekt.

en: Threshold of menu items before submenu is created
nb: Terskel for menyelementer før undermeny opprettes

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
nb: Maksimalt antall menyposter (dvs. bokmerker) som vises uten å bli plassert i en undermeny.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
nb: Største antall nylige dokumenter i Steder-menyen

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
nb: Største antall nylige dokumenter som vises i Steder-menyen. Sett lik -1 for å vise alle kjente nylige dokumenter.

en: Panel object type
nb: Objekttype for panel

en: The type of this panel object.
nb: Typen for dette panelobjektet.

en: Toplevel panel containing object
nb: Toppnivåpanel som inneholder objektet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
nb: Identifikator for toppnivåpanelet som inneholder dette objektet.

en: Object's position on the panel
nb: Objektets posisjon på panelet

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
nb: Posisjon for dette panelobjektet. Posisjonen spesifiseres med antall piksler fra venstre (eller øverste hvis vertikalt) kant av panelet.

en: Interpret position relative to bottom/right edge (DEPRECATED)
nb: Tolk posisjon relativt til nederste/høyre kant (FORELDET)

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel. This key is provided only for backward compatibility with old panel layouts; please set the "relative-to-edge" property instead.
nb: Hvis valgt så vil objektets posisjon tolkes relativt til høyre (eller nedre hvis loddrett) kanten av panelet. Dette tilbys kun for bakoverkompatibilitet med eldre panelutforminger. Bruk helst egenskapen «relative-to-edge».

en: Whether to interpret the value of the "position" key relative to the start, center or end of the panel
nb: Om verdien til nøkkelen «position» skal være relativ til starten, midten eller slutten av panelet

en: The position of the object is interpreted relative to one edge of the panel. The value of this key determines whether the object is positioned relative to the start (left/top edge), center, or end (right/bottom edge) of the panel. Valid values for this key are 'start', 'center', and 'end'.
nb: Objektets posisjon tolkes relativt til en av panelets kanter. Verdien til denne nøkkelen bestemmer om objektet plasseres relativt til starten (venstre/øvre kant), midten, eller slutten (høyre/nedre kant). Gyldige verdier er «start», «center» og «end».

en: Lock the object to the panel
nb: Lås objektet til panelet

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
nb: Hvis «true» vil bruker ikke kunne flytte panelprogrammet uten å først låse opp objektet ved å bruke menyoppføringen «Lås opp».

en: Applet IID
nb: IID for panelprogrammet

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
nb: Implementerings-ID for panelprogrammet - f.eks. «ClockAppletFactory::ClockApplet». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «external-applet». (eller den foreldete «matecomponent-applet»).

en: Panel attached to drawer
nb: Panel festet til skuff

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
nb: Identifikator for panelet som denne skuffen henger på. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «drawer-object».

en: Tooltip displayed for drawer or menu
nb: Verktøytips som vises for skuff eller meny

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
nb: Tekst som skal vises i verktøytips for denne skuffen eller menyen. Nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «object_type» er «drawer-object» eller «menu-object».

en: Use custom icon for object's button
nb: Bruk tilpasset ikon for objektets knapp

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
nb: Hvis sann vil nøkkelen custom_icon brukes som egendefinert ikon for knappen. Hvis usann vil custom_key ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_key er satt til «menu-object» eller «drawer-object».

en: Icon used for object's button
nb: Ikon som brukes for objektets knapp

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
nb: Plassering for bildefilen som skal brukes som ikon for objektets knapp. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «drawer-object» eller «menu-object» og nøkkelen use_custom_icon er sann.

en: Use custom path for menu contents
nb: Bruk egendefinert sti for menyinnhold

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
nb: Hvis «true», vil nøkkelen menu_path brukes som sti for oppretting av menyinnhold. Hvis «false» vil nøkkelen menu_path ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «menu-object».

en: Menu content path
nb: Sti til menyinnhold

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
nb: Sti for oppretting av menyinnhold. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen use_menu_path er «true» og nøkkelen object_type er «menu-object».

en: Draw arrow in menu button
nb: Tegn pil i menyknapp

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
nb: Hvis sant, vil en pil tegnes over menyknappenes ikon. Hvis usant, har menyknappen bare ikonet.

en: Launcher location
nb: Plassering for oppstarter

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
nb: Plassering for .desktop-filen som beskriver oppstarteren. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «object_type» er satt til «launcher-object».

en: Action button type
nb: Type knapp for handling

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
nb: Type handling denne knappen representerer. Mulige verdier er «lock», «logout», «run», «search», og «screenshot». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen object_type er «action-applet».

en: Name to identify panel
nb: Navn som identifiserer panelet

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
nb: Dette er et vanlig navn du kan bruke for å identifisere et panel. Hovedformålet med denne er bruk som panelets vindustittel hvilket er nyttig når man navigerer mellom forskjellige panelet.

en: X screen where the panel is displayed
nb: X-skjerm panelet vises på

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
nb: I et oppsett med flere skjermer kan du ha paneler på hver individuelle skjerm. Denne nøkkelen identifiserer skjermen panelet vises på.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
nb: Xinerama-skjerm hvor panelet vises

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
nb: Med et Xinerama-oppsett kan du ha paneler på hver individuelle skjerm. Denne nøkkelen identifiserer skjermen panelet vises på.

en: Expand to occupy entire screen width
nb: Utvid til å bruke hele skjermbredden

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
nb: Hvis «true» vil panlet oppta hele skjermbredden (høyden hvis det er et vertikalt panel). Panelet kan kun plasseres ved skjermkanten i dette modus. Hvis «false» vil panelet kun tilpasses nødvendig størrelse for panelprogrammer, oppstartere og knapper på panelet.

en: Panel orientation
nb: Panelets orientering

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
nb: Orientering for panelet. Mulige verdier er «top», «bottom», «left», «right». I utvidet modus oppgir nøkkelen hvilken skjermkant panelet er på. I ikke-utvidet modus er forskjellen mellom «top» og «bottom» mindre viktig - begge indikerer at dette er et horisontalt panel - men de gir fremdeles et nyttig hint for oppførselen for noen panelobjekter. På et «top»-panel vil for eksempel en menyknapp vise meny under panelet, men på et «bottom»-panel vil menyen vises over panelet.

en: Panel size
nb: Panelets størrelse

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
nb: Høyde (bredde for et vertikalt panel) på panelet. Panelet vil bestemme minste størrelse basert på skriftstørrelse og andre faktorer ved oppstart. Maksimal størrelse er fastsatt til en fjerdedel av skjermhøyden (eller bredden).

en: X co-ordinate of panel
nb: Panelets x-koordinat

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plassering for panelet langs x-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av sideretningsnøkkelen.

en: Y co-ordinate of panel
nb: Panelets y-koordinat

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plassering for panelet langs y-aksen. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av sideretningsnøkkelen.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
nb: X-koordinat for panelet. Starter fra høyre side av skjermen

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plassering for panelet langs x-aksen fra bunnen av skjermen Hvis den settes til -1 ignoreres verdien og x-nøkkelen brukes i stedet Hvis verdien er større enn 0 vil x-nøkkelen ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av sideretningsnøkkelen.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
nb: Y-koordinat for panelet. Starter fra bunnen av skjermen

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nb: Plassering for panelet langs y-aksen fra bunnen av skjermen Hvis den settes til -1 ignoreres verdien og y-nøkkelen brukes i stedet Hvis verdien er større enn 0 vil y-nøkkelen ignoreres. Denne nøkkelen er kun relevant i ikke-utvidet modus. I utvidet modus ignoreres denne nøkkelen og panelet plasseres ved skjermkanten oppgitt av sideretningsnøkkelen.

en: Center panel on x-axis
nb: Sentrer panelet på x-aksen

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
nb: Hvis «true» vil x og x_right-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på x-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne plasseringen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil x og x_right-nøkkelen spesifisere panelets plassering.

en: Center panel on y-axis
nb: Sentrer panelet på y-aksen

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
nb: Hvis «true» vil y og y_bottom-nøkkelen ignoreres og panelet plasseres sentrert på y-aksen av skjermen. Hvis panelets størrelse endres vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Hvis «false» vil y og y_bottom-nøkkelen spesifisere panelets plassering.

en: Automatically hide panel into corner
nb: Skjul panelet automatisk i hjørnet

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
nb: Hvis «true» vil panelet skjules i et hjørne av skjermen når pekeren forlater panelområdet. Panelet vil komme til syne igjen hvis pekeren flyttes til aktuelt hjørne igjen.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
nb: Hvis «true» vil skjuling være animert i stedet for direkte.

en: Enable hide buttons
nb: Slå på knapper for skjuling

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil knapper som kan brukes til å skjule panelet til en av sidene plasseres på hver side av panelet.

en: Enable arrows on hide buttons
nb: Slå på piler på knapp for skjuling

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
nb: Hvis denne er satt til «true» vil piler plasseres på knappene for skjuling. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen «enable_buttons» er «true».

en: Panel autohide delay
nb: Pause før automatisk skjuling av panelet

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet skjules etter at pekeren forlater panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er satt til «true».

en: Panel autounhide delay
nb: Pause før gjenoppretting av panelet

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall millisekunder med pause før panelet vises igjen etter at pekeren går inn i panelområdet. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Visible pixels when hidden
nb: Antall synlige piksler når skjult

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nb: Oppgir antall piksler som er synlig når panelet er automatisk skjult i et hjørne. Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen auto_hide er «true».

en: Animation speed
nb: Animasjonshastighet

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
nb: Hastighet for panelanimasjoner. Mulige verdier er «slow», «medium» og «fast». Denne nøkkelen er kun relevant hvis nøkkelen enable_animations er «true».

en: Background type
nb: Bakgrunnstype

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
nb: Type bakgrunn som skal brukes for dette panelet. Mulige verdier er «none» - forvalgt GTK+-bakgrunn brukes, «color» - nøkkelen color vil brukes som bakgrunnsfarge, eller «image» - bilde oppgitt av nøkkelen image vil brukes som bakgrunn.

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
nb: Spesifiserer bakgrunnsfargen for panelet i #RGB-format.

en: Background color opacity
nb: Ugjennomsiktighet for bakgrunnsfarge

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
nb: Oppgir ugjennomsiktighet for bakgrunnsfargen. Hvis fargen ikke er helt ugjennomsiktig (en verdi mindre enn 65535) vil fargen kompositeres på bakgrunnsbildet for skrivebordet.

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
nb: Oppgir filen som skal brukes som bakgrunnsbilde. Hvis bildet inneholder en alpha-kanal vil dette kompositeres på bakgrunnsbildet for skrivebordet.

en: Fit image to panel
nb: Tilpass bildet til panelet

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
nb: Hvis «true» vil bildet skaleres (aspektraten for bildet beholdes) til panelets høyde (hvis horisontalt).

en: Stretch image to panel
nb: Strekk bildet til det passer panelet

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
nb: Hvis «true» vil bildet skaleres til panelets størrelse. Aspektraten for bilde vil ikke beholdes.

en: Rotate image on vertical panels
nb: Roter bildet på vertikale paneler

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
nb: Hvis «true» vil bakgrunnsbildet roteres når panelet er plassert vertikalt.

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: _Open
nb: _Åpne

en: Error
nb: Feil

en: Choose an icon
nb: Velg et ikon

en: Could not launch '%s'
nb: Kunne ikke starte «%s»

en: Could not launch application
nb: Kan ikke starte programmet

en: Could not open location '%s'
nb: Kan ikke åpne plasseringen «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
nb: Ingen programmer installert som kan håndtere søkemapper.

en: _Remove From Panel
nb: Fje_rn fra panelet

en: _Move
nb: F_lytt

en: Loc_k To Panel
nb: Lås _på panelet

en: Cannot find an empty spot
nb: Kunne ikke finne en tom plass

en: Drawer
nb: Skuff

en: _Add to Drawer...
nb: L_egg til i skuff …

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: Create new file in the given directory
nb: Opprett ny fil i oppgitt mappe

en: [FILE...]
nb: [FIL…]

en: - Edit .desktop files
nb: - Rediger .desktop-filer

en: Create Launcher
nb: Opprett oppstarter

en: Directory Properties
nb: Egenskaper for mappe

en: Launcher Properties
nb: Egenskaper for oppstarter

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
nb: Start andre programmer og bruk forskjellige verktøy for å håndtere vinduer, vis klokken etc.

en: Could not show this URL
nb: Kunne ikke vise denne URLen

en: No URL was specified.
nb: Ingen URL ble oppgitt.

en: Could not use dropped item
nb: Kunne ikke bruke sluppet oppføring

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nb: Ingen URI oppgitt for oppstarters .desktop-fil

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nb: Kan ikke åpne .desktop-fil %s for oppstarter%s%s

en: _Launch
nb: S_tart

en: Key %s is not set, cannot load launcher
nb: Nøkkel %s er ikke satt. Kan ikke laste oppstarter

en: Could not save launcher
nb: Kunne ikke lagre oppstarter

en: Replace a currently running panel
nb: Erstatt et eksisterende panel

en: Reset the panel configuration to default
nb: Tilbakestill paneloppsettet til forvalg

en: Execute the run dialog
nb: Start kjør-dialogen

en: Set the default panel layout
nb: Sett forvalgt paneloppsett

en: Add this launcher to _panel
nb: Legg til denne oppstarteren på _panelet

en: Add this launcher to _desktop
nb: Legg til denne oppstarteren på skrivebor_det

en: _Entire menu
nb: H_ele menyen

en: Add this as _drawer to panel
nb: Legg til som _skuff på panelet

en: Add this as _menu to panel
nb: Legg til som _meny på panelet

en: _Activate Screensaver
nb: _Aktiver skjermsparer

en: _Lock Screen
nb: _Lås skjerm

en: Could not connect to server
nb: Kunne ikke koble til tjener

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Protect your computer from unauthorized use
nb: Beskytt din datamaskin mot uautorisert bruk

en: Log Out...
nb: Logg ut …

en: Log out of this session to log in as a different user
nb: Logg ut fra denne økta for å logge inn som en annen bruker.

en: Run Application...
nb: Kjør program …

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
nb: Kjør programmer ved å skrive inn en kommando eller velg fra en liste

en: Search for Files...
nb: Søk etter filer …

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nb: Finn dokumenter og mapper på denne datamaskinen etter navn eller innhold

en: Force Quit
nb: Tvungen nedstenging

en: Force a misbehaving application to quit
nb: Tving et program som ikke oppfører seg til å avslutte

en: Connect to Server...
nb: Koble til tjener …

en: Connect to a remote computer or shared disk
nb: Koble til en ekstern datamaskin eller delt disk

en: Shut Down...
nb: Avslutt …

en: Shut down the computer
nb: Skru av datamaskinen

en: Custom Application Launcher
nb: Egendefinert oppstarter

en: Create a new launcher
nb: Lag en ny oppstarter

en: Application Launcher...
nb: Oppstarter …

en: Copy a launcher from the applications menu
nb: Kopier en oppstarter fra menyen programmer

en: Compact Menu
nb: Kompakt meny

en: A compact menu
nb: En kompakt meny

en: Classic Menu
nb: Klassisk meny

en: The classic Applications, Places and System menu bar
nb: Den klassiske menylinja med programmer, plasseringer og system

en: Separator
nb: Skillelinje

en: A separator to organize the panel items
nb: En separator for organisering av panelområder

en: A pop out drawer to store other items in
nb: En skuff som andre oppføringer kan lagres i

en: (empty)
nb: (tom)

en: Not compatible with X11
nb: Ikke kompatibel med X11

en: Not compatible with Wayland
nb: Ikke kompatibel med Wayland

en: Find an _item to add to "%s":
nb: Velg en _oppføring som skal legges til på «%s»:

en: Add to Drawer
nb: Legg til i skuff

en: Find an _item to add to the drawer:
nb: Velg en _oppføring som skal legges til i skuffen:

en: Add to Panel
nb: Legg til på panelet

en: Find an _item to add to the panel:
nb: Velg en _oppføring som skal legges til på panelet:

en: _Back
nb: _Tilbake

en: "%s" has quit unexpectedly
nb: «%s» har avsluttet uventet

en: Panel object has quit unexpectedly
nb: Panelobjektet har avsluttet utventet

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
nb: Hvis du laster et panelobjekt på nytt vil det automatisk legges til på panelet.

en: D_elete
nb: _Slett

en: _Don't Reload
nb: I_kke start på nytt

en: _Reload
nb: L_es på nytt

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
nb: Det oppsto et problem i panelet ved lasting av «%s».

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
nb: Vil du slette dette panelprogrammet fra din konfigurasjon?

en: _Delete
nb: _Slett

en: And many, many others…
nb: Og mange, mange flere …

en: The MATE Panel
nb: MATE Panel

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2004 Vincent Untz
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
nb: Dette programmet er ansvarlig for å starte andre programmer og gir deg noen nyttige verktøy.

en: About the MATE Panel
nb: Om MATE Panel

en: Cannot delete this panel
nb: Kan ikke slette dette panelet

en: You must always have at least one panel.
nb: Du må ha minst ett panel.

en: Reset all panels?
nb: Tilbakestill alle paneler?

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
nb: Når panelene tilbakestilles,
    vil alle egendefinerte innstillinger gå tapt.

en: _Reset Panels
nb: T_ilbakestill paneler

en: _Add to Panel…
nb: _Legg til på panelet …

en: _Reset All Panels
nb: Tilbakestill _alle paneler

en: _Delete This Panel
nb: _Slett dette panelet

en: _New Panel
nb: _Nytt panel

en: A_bout Panels
nb: O_m paneler

en: Application
nb: Program

en: Application in Terminal
nb: Program i terminal

en: Location
nb: Plassering

en: Choose an application...
nb: Velg et program …

en: Choose a file...
nb: Velg en fil …

en: Comm_and:
nb: Komm_ando:

en: _Location:
nb: _Plassering:

en: The name of the launcher is not set.
nb: Navnet på oppstarteren er ikke satt.

en: Could not save directory properties
nb: Kunne ikke lagre egenskaper for mappe

en: The name of the directory is not set.
nb: Navnet på mappen er ikke satt.

en: The command of the launcher is not set.
nb: Kommando for oppstarteren er ikke satt..

en: The location of the launcher is not set.
nb: Plasseringen for oppstarteren er ikke satt.

en: Could not display help document
nb: Kunne ikke vise hjelp

en: _Revert
nb: _Gå tilbake

en: _Ok
nb: _OK

en: _Name:
nb: _Navn:

en: Co_mment:
nb: Ko_mmentar:

en: _Browse...
nb: _Bla gjennom …

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
nb: Klikk på et vindu for å tvinge programmet til å avslutte. Trykk <ESC> for å avbryte.

en: Force this application to exit?
nb: Tving dette programmet til å avslutte?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
nb: Hvis du tvinger programmet til å avslutte vil alle ikke-lagrede endringer åpne dokumenter vil gå tapt.

en: Browse and run installed applications
nb: Se gjennom og kjør installerte programmer

en: Access documents, folders and network places
nb: Aksesser dokumenter, mapper og nettverksplasseringer

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
nb: Endre utseende og oppførsel for skrivebord, finn hjelp eller logg ut

en: Applications
nb: Programmer

en: _Edit Menus
nb: R_ediger menyer

en: Main Menu
nb: Hovedmeny

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
nb: Åpne «%s»

en: Unable to scan %s for media changes
nb: Kan ikke søke etter endringer for medie på %s

en: Rescan %s
nb: Oppdater %s

en: Unable to mount %s
nb: Kan ikke montere %s

en: Mount %s
nb: Monter %s

en: Removable Media
nb: Flyttbart medium

en: Network Places
nb: Nettverksplasseringer

en: Open your personal folder
nb: Åpne din personlige mappe

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Open the contents of your desktop in a folder
nb: Åpne skrivebordet som en mappe

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nb: Bla gjennom alle lokale og eksterne disker og mapper som kan nås fra denne datamaskinen

en: Network
nb: Nettverk

en: Browse bookmarked and local network locations
nb: Bla gjennom nettverksplasseringer i bokmerker og lokalt

en: Places
nb: Steder

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
nb: Logg ut %s …

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
nb: Logg ut %s fra denne økta for å logge inn som en annen bruker.

[ctx: Orientation]
en: Top
nb: Topp

[ctx: Orientation]
en: Bottom
nb: Bunn

[ctx: Orientation]
en: Left
nb: Venstre

[ctx: Orientation]
en: Right
nb: Høyre

en: Drawer Properties
nb: Egenskaper for skuff

en: Panel Properties
nb: Egenskaper for panelet

en: Some of these properties are locked down
nb: Noen av disse egenskapene er låst

en: _Icon:
nb: _Ikon:

en: _Orientation:
nb: _Orientering:

en: _Size:
nb: _Størrelse:

en: E_xpand
nb: _Utvid

en: _Autohide
nb: _Autoskjul

en: Show hide _buttons
nb: Vis _knapper for skjuling

en: Arro_ws on hide buttons
nb: _Piler på knapp for skjuling

en: _None (use system theme)
nb: I_ngen (bruk systemets drakt)

en: Solid c_olor
nb: Helf_ylt farge

en: Pick a color
nb: Velg en farge

en: <small>Transparent</small>
nb: <small>Gjennomsiktig</small>

en: <small>Opaque</small>
nb: <small>Ugjennomsiktig</small>

en: Co_lor:
nb: _Farge:

en: S_tyle:
nb: _S_til:

en: Background _image:
nb: Bakgrunnsb_ilde:

en: Select background
nb: Velg bakgrunn

en: Background
nb: Bakgrunn

en: Image Background Details
nb: Detaljer for bakgrunnsbilde

en: _Tile
nb: _Flislegg

en: _Scale
nb: _Skaler

en: St_retch
nb: St_rekk

en: Rotate image when panel is _vertical
nb: Roter bildet på _vertikale paneler

en: Could not open recently used document "%s"
nb: Kunne ikke åpne tidligere vist dokument «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
nb: En ukjent feil oppsto under forsøk på å åpne «%s».

en: Clear the Recent Documents list?
nb: Tøm liste over siste dokumenter?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
nb: Hvis du tømmer listen over siste dokumenter vil følgende fjernes:
    
    * Alle oppføringer fra menyoppføringen Steder -> Siste dokumenter.
    * Alle oppføringer fra listen over siste dokumenter i alle programmer.

en: Clear Recent Documents
nb: Tøm siste dokumenter

en: Recent Documents
nb: Siste dokumenter

en: Clear Recent Documents...
nb: Tøm siste dokumenter …

en: Clear all items from the recent documents list
nb: Tøm alle oppføringer fra listen med siste dokumenter

en: Could not run command '%s'
nb: Kunne ikke kjøre kommando «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
nb: Kunne ikke konvertere «%s» fra UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
nb: Velg en fil som skal legges til kommandoen …

en: Select an application to view its description.
nb: Velg et program for å vise beskrivelsen.

en: Will run command: '%s'
nb: Kjører kommando «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
nb: URI-listen som ble sluppet på kjøringsdialogen hadde feil format (%d) eller lengde (%d)

en: Run Application
nb: Kjør program

en: _Run
nb: Kjø_r

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
nb: Klikk på denne knappen for å kjøre valgt program eller kommandoen i kommandooppføringsfeltet.

en: Command icon
nb: Ikon for kommando

en: The icon of the command to be run.
nb: Ikon for kommando som skal kjøres.

en: Run in _terminal
nb: Kjør i _terminal

en: Select this box to run the command in a terminal window.
nb: Kryss av i denne boksen for å kjøre kommandoen i et terminalvindu.

en: Run with _file...
nb: Kjør med _fil …

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
nb: Klikk på denne knappen for å se etter en fil hvis navn skal legges til etter kommandostrengen.

en: List of known applications
nb: Liste med kjente programmer

en: Show list of known _applications
nb: Vis liste over kjente _programmer

en: _Force quit
nb: _Tvungen nedstenging

en: C_lear
nb: _Tøm

en: D_on't Delete
nb: I_kke slett

en: Specify an applet IID to load
nb: Spesifiser en IID for panelprogrammet som skal lastes

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
nb: Angi en gsettings-plassering for innstillingene til panelprogrammet

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
nb: Oppgi initiell størrelse på programmet (xx-small, medium, large etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
nb: Oppgi orientering for programmet ved start (top, bottom, left eller right)

[ctx: Size]
en: XX Small
nb: Ekstra liten

[ctx: Size]
en: X Small
nb: Meget liten

[ctx: Size]
en: Small
nb: Liten

[ctx: Size]
en: Medium
nb: Middels

[ctx: Size]
en: Large
nb: Stor

[ctx: Size]
en: X Large
nb: Meget stor

[ctx: Size]
en: XX Large
nb: Ekstra stor

en: Failed to load applet %s
nb: Kunne ikke laste panelprogram %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
nb: Testverktøy for panelprogrammer

en: _Execute
nb: _Utfør

en: _Applet:
nb: P_anelprogram:

en: _Prefs Path:
nb: _Innstillingssti:

en: Hide Panel
nb: Skjul panelet

en: Top Panel
nb: Toppanel

en: Bottom Panel
nb: Bunnpanel

en: Left Panel
nb: Venstre panel

en: Right Panel
nb: Høyre panel

en: Icon '%s' not found
nb: Fant ikke ikonet «%s»

en: Could not execute '%s'
nb: Kunne ikke kjøre «%s»

en: file
nb: fil

en: Home Folder
nb: Hjemmemappe

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
nb: Filsystem

en: Search
nb: Søk

en: Open URL: %s
nb: Åpne URL: %s

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
nb: Du dro et bilde til panelet – hva vil du skal skje?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
nb: Du dro bildet «%s» til panelet.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
nb: Vil du lage en oppstarter for bildet eller bruke det som panelets bakgrunn?

en: Do you want to use it as the panel's background?
nb: Vil du bruke det som panelets bakgrunn?

en: Create _Launcher
nb: Opprett _oppstarter

en: Set _Background Image
nb: Velg som _bakgrunnsbilde

en: Delete this drawer?
nb: Slett denne skuffen?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
nb: Skuffen og alle dens innstillinger vil gå
    tapt hvis du sletter den.

en: Delete this panel?
nb: Slett dette panelet?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
nb: Panelet og alle dets innstillinger vil
    gå tapt hvis du sletter det.

en: Test DBus Applet Factory
nb: Test DBus-miniprogramfabrikk

en: Factory for Test DBus Applet
nb: Fabrikk for Test DBus-miniprogram

en: Test DBus Applet
nb: Test DBus-miniprogram

en: A simple applet for testing the MATE panel
nb: Et enkelt panelprogram for testing av MATE-panelet
