mate-panel 1.27.0 - en to nn translation catalogue (515 entries)

en: Locations
nn: Stader

en: Edit
nn: Endra

en: Calendar
nn: Kalender

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M:%S %p
nn: %l.%M.%S %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
nn: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format (eg, like * in France: 20:10). Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10).
en: %H:%M:%S
nn: %H.%M.%S

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 24-hours * format (eg, like in France: 20:10). Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10). * It is used to display the time in 24
en: %H:%M
nn: %H.%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
nn: %a %e. %b

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
nn: %A %d. %B (%%s)

en: Click to hide month calendar
nn: Trykk for å skjula månadskalender

en: Click to view month calendar
nn: Klikk for å visa kalender for denne månaden

en: Computer Clock
nn: Datamaskinklokke

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M:%S %p
nn: %I.%M.%S %p

note: Translators: This is a strftime format * string. * It is used to display the time in 12-hours * format with a leading 0 if needed (eg, like * in the US: 08:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %I:%M %p
nn: %I.%M %p

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
nn: %A %d. %B %Y

en: Set System Time...
nn: Sett systemtid …

en: Set System Time
nn: Sett systemtid

en: Failed to set the system time
nn: Klarte ikkje setja systemtid

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _About
nn: _Om

en: Copy _Time
nn: Kopier _tid

en: Copy _Date
nn: Kopier _dato

en: Ad_just Date & Time
nn: _Juster dato og klokkeslett

en: Choose Location
nn: Vel stad

en: Edit Location
nn: Endra stad

en: City Name
nn: Bynamn

en: City Time Zone
nn: Tidssone for by

en: Clock
nn: Klokke

en: The Clock displays the current time and date
nn: Klokka viser noverande tid og dato

en: Time & Date
nn: Tid og dato

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Set System Time
nn: _Set systemtid

en: _Time:
nn: _Klokkeslett:

en: Current Time:
nn: Gjeldande tid:

en: Clock Preferences
nn: Innstillingar for klokke

en: Time _Settings
nn: Tid_sinnstillingar

en: _Close
nn: _Lukk

en: Clock Format
nn: Klokkeformat

en: _12 hour format
nn: _12-timarsformat

en: _24 hour format
nn: _24-timarsformat

en: Panel Display
nn: Panelvisning

en: Show the _date
nn: Vis _dato

en: Show seco_nds
nn: Vis _sekund

en: Show wee_k numbers in calendar
nn: Vis ve_kenummer i kalenderen

en: Show _weather
nn: Vis _vêr

en: Show _temperature
nn: Vis _temperatur

en: General
nn: Allmennt

en: _Add
nn: _Legg til

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _Remove
nn: _Fjern

en: Display
nn: Vising

en: _Visibility unit:
nn: E_ining for sikt:

en: _Pressure unit:
nn: Eining for _trykk:

en: _Wind speed unit:
nn: Eining for _vindfart:

en: _Temperature unit:
nn: _Temperatureining:

en: Weather
nn: Vêr

en: East
nn: Aust

en: West
nn: Vest

en: North
nn: Nord

en: South
nn: Sør

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
nn: <small><i>Skriv inn eit by-, stads- eller landsnamn og vel frå lista.</i></small>

en: _Timezone:
nn: _Tidssone:

en: _Location Name:
nn: _Stadsnamn:

en: <i>(optional)</i>
nn: <i>(valfri)</i>

en: L_ongitude:
nn: _Lengdegrad:

en: L_atitude:
nn: _Breiddegrad:

en: Failed to set the system timezone
nn: Klarte ikkje setja tidssone for systemet

en: <small>Set...</small>
nn: <small>Sett …</small>

en: <small>Set</small>
nn: <small>Sett</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
nn: Sett stad som gjeldande stad og bruk tidssona hans på denne maskinen

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p (%A)</small>
nn: %l.%M <small>%p (%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 24-hours format * (eg, like in France: 20:10), when the local * weekday differs from the weekday at the location * (the %A expands to the weekday).
en: %H:%M <small>(%A)</small>
nn: %H.%M <small>(%A)</small>

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format * (eg, like in the US: 8:10 am). The %p expands to * am/pm.
en: %l:%M <small>%p</small>
nn: %l.%M <small>%p</small>

en: Unknown
nn: Ukjend

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
nn: %s, kjennest ut som %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
nn: Soloppgong: %s / Solnedgong: %s

en: Could not display help document '%s'
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokument «%s»

en: Error displaying help document
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokument

en: Hour format
nn: Timeformat

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
nn: Denne nøkkelen styrer timeformatet klokkeprogrammet brukar. Moglege verdiar er «12-hour», «24-hour», «internet», «unix» og «custom». Dersom verdien er «internet», vil klokka visa internettid. Internettidssystemet deler dagen inn i 1000 «slag». Det er ingen tidssonar i dette systemet, så tida vert den same over heile verda. Dersom verdien er «unix», vil klokka visa tida i sekund sidan Epoch, dvs. fyrste januar 1970. Dersom verdien er «custom», vil klokka visa tida etter formatet i nøkkelen «custom_format».

en: Custom format of the clock
nn: Sjølvvald tidsformat for klokka

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
nn: Denne nøkkelen spesifiserer formatet som brukast av panelklokka når formatnøkkelen er sett til «custom». Du kan bruka konverteringsspesifikasjonane som er gyldige i strftime() for å tilpassa formatet. Sjå manualsida for strftime().

en: Show time with seconds
nn: Vis tid med sekund

en: If true, display seconds in time.
nn: Dersom sett til sann, vis sekund i tida.

en: Show date in clock
nn: Vis dato i klokka

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
nn: Dersom sett til sann, vis dato i klokka i tillegg til tid.

en: Show date in tooltip
nn: Vis dato i verktøytips

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
nn: Dersom sett til sann, vis datoen i eit verktøytips når peikaren er over klokka.

en: Show weather in clock
nn: Vis vêr i klokka

en: If true, display a weather icon.
nn: Dersom sett til sann, vis eit vêrikon.

en: Show temperature in clock
nn: Vis temperatur i klokka

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
nn: Dersom sett til sann, vis temperatur ved sida av vêrikonet.

en: Show week numbers in calendar
nn: Vis vekenummer i kalenderen

en: If true, show week numbers in the calendar.
nn: Dersom sett til sann, vis vekenummer i kalenderen.

en: Expand list of locations
nn: Utvid liste med stader

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
nn: Dersom sett til sann, utvid lista med stader i kalendervindauget.

en: List of locations
nn: Liste over stader

en: A list of locations to display in the calendar window.
nn: Ei liste over stader som skal visast i kalendervindauge.

en: Temperature unit
nn: Temperatureining

en: The unit to use when showing temperatures.
nn: Eininga som skal brukast når temperaturen vert vist.

en: Speed unit
nn: Fartseining

en: The unit to use when showing wind speed.
nn: Eininga som skal brukast når vindsnøggleiken vert vist.

en: Get the current time and date
nn: Hent gjeldande tid og dato

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
nn: Åtvaring: Kommandoen ser faktisk ut til å gjera noko nyttig.
    Sidan dette er eit unyttig program er det ikkje sikkert du ynskjer dette.
    Me vil på det sterkaste åtvara mot einkvar bruk av %s som
    fører med seg at programmet gjer nytte for seg.

en: Images
nn: Bilete

en: %s the Fish
nn: Fisken %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
nn: %s er totalt unyttig. Det tek berre opp diskplass og kompileringstid, og om det er lasta, tek det óg opp dyrebar plass i panel og minne. Dersom nokon vert tekne i å nytta dette programmet, bør vedkommande sendast til psykisk evaluering snarast råd.

en: (with minor help from George)
nn: (med noko hjelp fra George)

en: Fish
nn: Fisk

en: %s the Fish, a contemporary oracle
nn: Fisken %s, eit moderne orakel

en: Unable to locate the command to execute
nn: Klarte ikkje finna kommandoen som skal køyrast

en: %s the Fish Says:
nn: Fisken %s seier:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å lesa utskrift frå kommandoen
    
    Detaljar: %s

en: _Speak again
nn: _Snakk på nytt

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
nn: Konfigurert kommando verkar ikkje og vart erstatta av: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å køyra «%s»
    
    Detaljar: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
nn: Klarte ikkje å lesa frå «%s»
    
    Detaljar: %s

en: The water needs changing
nn: Vatnet må skiftast

en: Look at today's date!
nn: Sjå på datoen i dag!

en: %s the Fish, the fortune teller
nn: Fisken %s, spåkona

en: Fish Preferences
nn: Innstillingar for fisk

en: _Name of fish:
nn: _Namn på fisken:

en: Co_mmand to run when clicked:
nn: Ko_mmando som skal utførast når klikka på:

en: Animation
nn: Animasjon

en: _File:
nn: _Fil:

en: Select an animation
nn: Velg ein animasjon

en: _Total frames in animation:
nn: _Tal på bilete i animasjonen:

en: _Pause per frame:
nn: _Pause for kvart bilete:

en: frames
nn: bilete

en: seconds
nn: sekund

en: _Rotate on vertical panels
nn: _Roter på loddrette panel

en: The fish's name
nn: Namnet på fisken

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
nn: Ein fisk utan namn er ein kjedeleg fisk. Gje liv til fisken din ved å gje honom eit namn.

en: The fish's animation pixmap
nn: Fisken sitt animasjonsbilete

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
nn: Denne nøkkelen inneheld filnamnet, relativt til biletekatalogen, på biletefila som skal brukast til animasjonen til fisken.

en: Command to execute on click
nn: Kommando som skal utførast når klikka på

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
nn: Denne nøkkelen avgjer kva for kommando som skal utførast ved klikk på fisken.

en: Frames in fish's animation
nn: Bilete i animasjonen til fisken

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
nn: Denne nøkkelen inneheld talet på bilete som vert viste i animasjonen til fisken.

en: Pause per frame
nn: Pause for kvart bilete

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
nn: Denne nøkkelen styrer kor mange sekund kvart bilete vert vist.

en: Rotate on vertical panels
nn: Roter på loddrette panel

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
nn: Dersom set til sann, vert animasjonen til fisken vist rotert på loddrette panel.

en: Notification Area
nn: Varslingsområde

en: Panel Notification Area
nn: Panelet sitt varslingsområde

en: pixels
nn: pikslar

en: Show windows from all workspaces
nn: Vis vindauge frå alle arbeidsområda

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
nn: Dersom set til sann, vil vindaugslista visa vindauga på alle arbeidsområda. Elles vil ho berre visa vindauge på det noverande arbeidsområdet.

en: When to group windows
nn: Når vindauge skal setjast i grupper

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
nn: Styrer når vindauge frå same program skal setjast i gruppe på vindaugelista. Moglege verdiar er «never», «auto» og «always».

en: Move windows to current workspace when unminimized
nn: Flytt vindauge til noverande arbeidsområde når dei vert gjenoppretta

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
nn: Dersom set til sann, vil eit vindauge som vert gjenoppretta setjast på det aktive arbeidsområdet. Elles vil fokus flyttast til vindauget sitt arbeidsområde.

en: Display workspace names
nn: Vis namn på arbeidsområda

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
nn: Dersom set til sann, vil arbeidsområdebyter visa namn på arbeidsområda, elles vil vindauga på arbeidsområdet vert viste. Denne innstillinga verkar berre med vindushandsamaren Marco.

en: Display all workspaces
nn: Vis alle arbeidsområda

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
nn: Dersom set til sann, vil arbeidsområdeskiftaren visa alle arbeidsområda. Elles vil han berre visa det noverande arbeidsområdet.

en: Rows in workspace switcher
nn: Rader i arbeidsområdeskiftar

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
nn: Denne nøkkelen styrer kor mange rader (i vassrett plassering) eller kolonner (i loddrett plassering) som arbeidsområdehandsamaren viser arbeidsområda i. Denne nøkkelen er berre relevant når «display_all_workspaces» er satt til «sann».

en: Window Selector
nn: Vindaugeveljar

en: Workspace Switcher
nn: Arbeidsområdeskiftar

en: Window List
nn: Vindaugeliste

en: Failed to load %s: %s
nn: Klarte ikkje å lasta %s: %s

en: Icon not found
nn: Fann ikkje ikonet

en: Click here to restore hidden windows.
nn: Klikk her for å gjenoppretta skjulte vindauge.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
nn: Klikk her for å skjula alle vindauga og visa skrivebordet.

en: Show Desktop Button
nn: Knapp for å visa skrivebordet

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
nn: Denne knappen let deg skjula alle vindauga og visa skrivebordet.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
nn: Vindaugehandsamaren din støttar ikkje knapp som viser skrivebordet, eller du køyrer ikkje noko vindaugehandsamar.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
nn: Vindaugelista viser ei liste over alle vindauga som knappar og let deg sjå gjennom dei.

en: Window List Preferences
nn: Innstillingar for vindaugeliste

en: Window Grouping
nn: Gruppering av vindauge

en: _Never group windows
nn: Grupper aldri _vindauge

en: Group windows when _space is limited
nn: Grupper vindague når _plassen er liten

en: _Always group windows
nn: Grupper _alltid vindauger

en: Window List Content
nn: Innhald i vindaugeliste

en: Sh_ow windows from current workspace
nn: Vis vindauge frå _aktiv arbeidsområde

en: Show windows from a_ll workspaces
nn: Vis vindauger frå a_lle arbeidsområda

en: Restoring Minimized Windows
nn: Gjenoppretting av minimerte vindauge

en: Restore to current _workspace
nn: Gjenopprett til gjeldande _arbeidsområde

en: Restore to na_tive workspace
nn: Gjenopprett til _opprinneleg arbeidsområde

en: Workspaces
nn: Arbeidsområde

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
nn: Vindaugeveljaren viser ei liste over alle vindauga som ein meny og lèt deg sjå gjennom dei.

en: rows
nn: rader

en: columns
nn: kolonner

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
nn: Arbeidsområdeskiftaren viser ein liten versjon av arbeidsområda og lèt deg handtera vindauga.

en: Workspace Switcher Preferences
nn: Innstillingar for arbeidsområdeskiftaren

en: Show _only the current workspace
nn: Viser berre det _gjeldande arbeidsområdet

en: Show _all workspaces in:
nn: Vis _alle arbeidsområda i:

en: Switcher
nn: Bytar

en: Number of _workspaces:
nn: Tal på arbeids_flater:

en: Workspace na_mes:
nn: Na_mn på arbeidsområda:

en: Workspace Names
nn: Namn på arbeidsområda

en: Show workspace _names in switcher
nn: Vis arbeidsområde_namn i skiftaren

en: Enable program list in "Run Application" dialog
nn: Bruk programlista i «Køyr program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
nn: Dersom set til sann, vert lista over kjente program vist i «Køyr program»-dialogen. Om lista vert utvida eller ikkje når dialogen vert vist, vert kontrollert av nøkkelen «show_program_list».

en: Expand program list in "Run Application" dialog
nn: Utvid programlista i «Køyr program»-dialogen

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
nn: Dersom set til sann, vert lista over kjente program i «Køyr program»-dialogen utvida. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «enable_program_list» er sann.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
nn: Bruk autofullføring i «Køyr program»-dialogen

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
nn: Dersom set til sann, bruk autofullføring i «Køyr program»-dialogen.

en: Panel ID list
nn: Liste over panel-ID

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
nn: Ei liste over panel-ID-ar. Kvar ID tilhøyrer eitt toppnivå-panel. Innstillingane til kvart av desse panela er lagra i «/apps/panel/toplevels/$(id)».

en: Panel object ID list
nn: Liste over ID-ar til panelobjekt

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
nn: Ei liste over panelobjekt-ID-ar. Kvar ID kjennemerkar eitt panelobjekt (t.d. ein oppstartar, handlingsknapp, menyknapp eller menylinje). Innstillingane til kvart av desse panelobjekta er lagra i «/apps/panel/general/$(profiles)/objects/$(id)».

en: Enable tooltips
nn: Bruk verktøytips

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
nn: Dersom set til sann, vert det vist verktøytips for objekta i panela.

en: Enable animations
nn: Bruk animasjonar

en: Autoclose drawer
nn: Lukk skuff automatisk

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
nn: Dersom set til sann, vil ei skuff verta stengt automatisk når brukaren klikkar på ein oppstartar i henne.

en: Confirm panel removal
nn: Stadfest fjerning av panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
nn: Dersom set til sann, vil ein dialog be om stadfesting når brukaren vil ta vekk eit panel.

en: Highlight launchers on mouseover
nn: Framhev oppstartarane når muspeikeren er over dei

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
nn: Dersom set til sann, vert oppstartarane framheva når musepeikaren går over dei.

en: Complete panel lockdown
nn: Lås heile panelet

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
nn: Dersom set til sann, vil ikkje panelet tillata endringar i oppsettet sitt. Dei ulike panelprogramma må kanskje låsast kvar for seg. Panelet må startast på nytt for at denne innstillinga skal tre i kraft.

en: Applet IIDs to disable from loading
nn: Panelprogram-IID-ar som ikkje skal lastast

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
nn: Ei liste over panelprogram-IID-ar som panelet vil oversjå. På denne måten kan du hindra visse panelprogram frå å verta lasta eller å verta viste i menyen. Til dømes kan du hindra kommandolinjeprogrammet i å verta brukt ved å leggja til «OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet» til denne lista. Panelet må startast på nytt for at endringar her skal verta verksame.

en: Disable Force Quit
nn: Kopla ut tvungen avslutting

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
nn: Dersom set til sann, vil panelet fjerna tilgangen til tvungen avslutt-knappen, og då vil ikkje ein brukar kunna tvinga eit program til å avslutta.

en: Panel object type
nn: Type panelobjekt

en: Toplevel panel containing object
nn: Toppnivåpanel som inneheld objektet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
nn: Identifikatoren til toppnivå-panelet som inneheld objektet.

en: Object's position on the panel
nn: Plasseringa til objektet på panelet

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
nn: Plasseringa til dette panelobjektet. Plasseringa er målt i pikslar frå venstre kant av panelet (øvre kant for loddrette panel).

en: Lock the object to the panel
nn: Lås objektet i panelet

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
nn: Dersom set til sann, kan ikkje brukaren flytta programmet utan å fyrst låsa det opp med «Lås opp»-menyvalet.

en: Panel attached to drawer
nn: Panel festa til skuff

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
nn: Identifikatoren til panelet kopla til denne skuffa. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «drawer-object»

en: Tooltip displayed for drawer or menu
nn: Verktøytips som vert vist for skuffe eller meny

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
nn: Teksten som skal visast i eit verktøytips for denne skuffa eller denne menyen. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «drawer-object» eller «menu-object».

en: Use custom icon for object's button
nn: Bruk sjølvvalt ikon i knappen til objektet

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
nn: Dersom set til sann, vert ikonet oppgjeve i nøkkelen «custom_icon» brukt som ikon på knappen. Dersom set til usann, vert nøkkelen ignorert. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «menu_object» eller «drawer_object».

en: Icon used for object's button
nn: Ikon som vert brukt i knappen til objektet

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
nn: Plasseringa til biletefila som skal brukast til ikon på knappen til objektet. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «drawer_object» eller «menu_object» og nøkkelen «use_custom_icon» er sann.

en: Use custom path for menu contents
nn: Bruk sjølvvalt sti til menyinnhaldet

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
nn: Dersom set til sann, vil nøkkelen «menu_path_key» verta brukt som stien som menyen skal lagast ut frå. Dersom set til usann, vert nøkkelen «meny_path_key» ignorert. Denne nøkkelen er berre relevant når nøkkelen «object_type» har verdien «menu_object».

en: Menu content path
nn: Sti til menyinnhald

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
nn: Stien som menyinnhaldet vert laga frå. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «use_menu_path» er sann og nøkkelen «object_type» er «menu-object».

en: Launcher location
nn: Plassering av oppstartar

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
nn: Plasseringa til .desktop-fila som skildrar oppstartaren. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «launcher-object».

en: Action button type
nn: Type handlingsknapp

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
nn: Handlingstypen denne knappen representerer. Moglege verdiar er «lock», «logout», «run», «search» og «screenshot». Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «object_type» er «action-applet».

en: Name to identify panel
nn: Namn som særmerkjer dette panelet

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
nn: Dette er eit namn som du kan bruka som kjennemerke på eit panel. Hovudformålet med namnet er å fungera som panelet sin vindaugstittel, som er nyttig når du navigerer mellom panel.

en: X screen where the panel is displayed
nn: X-skjerm der panelet vert vist

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
nn: Dersom du har fleire skjermar, kan du ha panel på kvar skjerm. Denne nøkkelen inneheld kva for skjerm panelet vert vist på no.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
nn: Xinerama-skjerm der panelet vert vist

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
nn: I eit Xinerama-oppsett kan du ha ulike panel på kvar skjerm. Denne nøkkelen inneheld kva for ein skjerm panelet vert vist på.

en: Expand to occupy entire screen width
nn: Utvid til heile skjermbreidda

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
nn: Dersom sann, vil panelet bruka heile skjermbreidda (skjermhøgda på loddrette panel). Då kan panelet berre plasserast på kanten av skjermen. Dersom usann, vil panelet berre vera så stort som det må vera for å få plass til alle panelprogramma, oppstartarane og knappane.

en: Panel orientation
nn: Plasseringa til panelet

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
nn: Plasseringa av panelet. Moglege verdiar er «top», «bottom», «left» og «right». I utvida modus styrer nøkkelen kva for ein kant av skjermen panelet er på. I ikkje-utvida modus er skilnaden mellom «top» og «bottom» mindre vesentleg, begge er vassrette panel. Men dei to vala kan framleis gje nyttige vink om korleis somme panelobjekt skal te seg. T.d. vil eit panel som har «top» opna menyane sine under panelet, medan eit panel som har «bottom» vil opna menyane sine over panelet.

en: Panel size
nn: Storleik på panelet

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
nn: Høgda på eit vassrett panel, breidda på eit loddrett panel. Panelet vil finna ut når det er i bruk ein minste storleik ut frå skriftstorleik og anna. Den største storleiken er satt til ein fjerdedel av skrivebordshøgda (eller -breidda).

en: X co-ordinate of panel
nn: X-koordinaten til panelet

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Plasseringa av panelet langsetter X-aksen. Denne nøkkelen er berre relevant når panelet ikkje er utvida. Når panelet er utvida, vert denne nøkkelen ignorert, og panelet vert plassert på kanten av skjermen. Kva for ein kant vert styrt av nøkkelen «orientation».

en: Y co-ordinate of panel
nn: Y-koordinaten til panelet

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Plasseringa av panelet langsetter Y-aksen. Denne nøkkelen er berre relevant når panelet ikkje er utvida. Når panelet er utvida, vert denne nøkkelen ignorert, og panelet vert plassert på kanten av skjermen. Kva for ein kant vert styrt av nøkkelen «orientation».

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
nn: X-koordinat for panelet. Startar frå høgre side av skjermen

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Stad for panelet langs x-aksen frå botnen av skjermen Viss den setjes til -1 ignorerast verdien og x-nøkkelen brukast i staden Viss verdien er større enn 0 vil x-nøkkelen ignorerast. Denne nøkkelen er berre relevant i ikkje-utvida modus. I utvida modus ignorerast denne nøkkelen og panelet plasserast ved skjermkanten oppgjeven av nøkkelen orientation.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
nn: Y-koordinat for panelet. Startar frå botnen av skjermen

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
nn: Stad for panelet langs y-aksen frå botnen av skjermen Viss den setjes til -1 ignorerast verdien og y-nøkkelen brukast i staden Viss verdien er større enn 0 vil y-nøkkelen ignorerast. Denne nøkkelen er berre relevant i ikkje-utvida modus. I utvida modus ignorerast denne nøkkelen og panelet plasserast ved skjermkanten oppgjeven av nøkkelen orientation.

en: Center panel on x-axis
nn: Midtstill panelet på X-aksen

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
nn: Viss «true» vil x og x_right-nøkkelen ignorerast og panelet plasserast sentrert på x-aksen av skjermen. Viss panelets storleik endrast vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Viss «false» vil x og x_right-nøkkelen spesifisere panelets stad.

en: Center panel on y-axis
nn: Midtstill panelet på Y-aksen

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
nn: Viss «true» vil y og y_bottom-nøkkelen ignorerast og panelet plasserast sentrert på y-aksen av skjermen. Viss panelets storleik endrast vil det forbli i denne posisjonen - dvs. panelet vil vokse på begge sider. Viss «false» vil y og y_bottom-nøkkelen spesifisere panelets stad.

en: Automatically hide panel into corner
nn: Gøym panelet i hjørnet automatisk

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
nn: Dersom sann, vert panelet automatisk skjult i eit hjørne av skjermen når peikaren går vekk frå panelet. Når peikaren går inn i hjørnet kjem panelet fram att.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
nn: Dersom sann, vil gøyming og vising av dette panelet vera animert i staden for å skje med ein gong.

en: Enable hide buttons
nn: Bruk gøymeknappar

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
nn: Dersom set til sann, vil knappane plasserast på kvar si side av panelet. Dei kan brukast til å flytta panelet utanfor skjermen, slik at berre ein knapp er synleg.

en: Enable arrows on hide buttons
nn: Vis piler på gøymeknappen

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
nn: Dersom set til sann, vil piler plasserast på gøymeknappane. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «enable_buttons» er sann.

en: Panel autohide delay
nn: Pause før automatisk gøyming

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer kor mange millisekund pause det skal vera mellom at peikaren går vekk frå panelområdet og panelet vert gøymt automatisk. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Panel autounhide delay
nn: Pause før automatisk vising

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer kor mange millisekund pause det skal vera mellom at peikaren går inn i panelområdet og panelet vert vist automatisk. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Visible pixels when hidden
nn: Synlege pikslar når gøymt

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
nn: Styrer talet på pikslar som er synleg når panelet vert gøymt automatisk i eit hjørne. Denne nøkkelen er berre relevant dersom nøkkelen «auto_hide» er sann.

en: Animation speed
nn: Fart på animasjonar

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
nn: Kor raskt animasjonar i panelet skal gå. Moglege verdiar er «slow», «medium» og «fast». Denne nøkkelene er berre relevant dersom nøkkelen «enable_animations» er sann.

en: Background type
nn: Bakgrunnstype

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
nn: Styrer bakgrunnsfargen til panelet, i #RGB-format.

en: Background color opacity
nn: Uklårleik for bakgrunnsfarge

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
nn: Styrer kor ugjennomskinleg bakgrunnsfargen skal vera. Dersom fargen ikkje er heilt ugjennomskinleg (verdi mindre enn 65535), vil fargen leggjast over skrivebordsbakgrunnen.

en: Background image
nn: Bakgrunnsbilete

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
nn: Styrer kva fil som vert brukt til bakgrunnsbilete. Dersom biletet inneheld ein alpha-kanal, vil biletet leggjast oppå skrivebordsbakgrunnen.

en: Fit image to panel
nn: Tilpass biletet til panelet

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
nn: Dersom sann, vil biletet skalerast (med same tilhøve mellom kantane) til panelhøgda (dersom vassrett).

en: Stretch image to panel
nn: Strekk biletet til panelet

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
nn: Dersom sann, vert biletet skalert til same dimensjon som panelet. Tilhøvet mellom sidene i biletet vert ikkje bevart.

en: Rotate image on vertical panels
nn: Rotér biletet på loddrette panel

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
nn: Dersom sann, vil bakgrunnsbiletet roterast når panelet vert plassert loddrett.

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: FILE
nn: FIL

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

en: _Open
nn: _Opna

en: Error
nn: Feil

en: Choose an icon
nn: Vel ikon

en: Could not launch '%s'
nn: Klarte ikkje køyra «%s»

en: Could not launch application
nn: Klarte ikkje starta programmet

en: Could not open location '%s'
nn: Klarte ikkje opna plasseringa «%s»

en: No application to handle search folders is installed.
nn: Ingen program for å handtera søk i mapper er installert.

en: _Remove From Panel
nn: Fje_rn frå panelet

en: _Move
nn: Fl_ytt

en: Loc_k To Panel
nn: Lås til _panelet

en: Cannot find an empty spot
nn: Klarte ikkje finna ein tom plass

en: Drawer
nn: Skuff

en: _Add to Drawer...
nn: _Legg til i skuff …

en: _Properties
nn: Eigenska_per

en: Create new file in the given directory
nn: Opprett ei ny fil i gjeven mappe

en: [FILE...]
nn: [FIL …]

en: - Edit .desktop files
nn: - Rediger .desktop-filer

en: Create Launcher
nn: Lag oppstartar

en: Directory Properties
nn: Eigenskapar for katalogen

en: Launcher Properties
nn: Eigenskapar for oppstartar

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
nn: Start andre program og bruk ulike verktøy for å handtera vindauge, vis klokka osv.

en: Could not show this URL
nn: Klarte ikkje visa denne URLen

en: No URL was specified.
nn: Ingen URL vart oppgjeven.

en: Could not use dropped item
nn: Klarte ikkje bruka sluppen oppføring

en: No URI provided for panel launcher desktop file
nn: Ikkje oppgjeven noko URI til .desktop-fila til oppstartaren

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
nn: Klarte ikkje opna skrivebordsfila «%s» for panel-oppstartaren %s%s

en: _Launch
nn: _Start

en: Key %s is not set, cannot load launcher
nn: Nøkkelen %s er ikkje sete, kan ikkje lasta oppstartar

en: Could not save launcher
nn: Klarte ikkje lagra oppstartar

en: Replace a currently running panel
nn: Byt ut eit køyrande panel

en: Add this launcher to _panel
nn: Legg til denne oppstartaren på _panelet

en: Add this launcher to _desktop
nn: Legg til denne oppstartaren på _skrivebordet

en: _Entire menu
nn: H_eile menyen

en: Add this as _drawer to panel
nn: Legg til som s_kuff på panelet

en: Add this as _menu to panel
nn: Legg til som _meny på panelet

en: _Activate Screensaver
nn: St_art skjermsparar

en: _Lock Screen
nn: _Lås skjerm

en: Could not connect to server
nn: Klarte ikkje kopla til tenar

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Protect your computer from unauthorized use
nn: Vern datamaskinen din mot uautorisert bruk

en: Log Out...
nn: Logg ut …

en: Log out of this session to log in as a different user
nn: Logg ut for å logga inn som ein annan brukar

en: Run Application...
nn: Køyr program …

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
nn: Køyr program ved å skriva inn ein kommando eller vel frå ei liste

en: Search for Files...
nn: Søk etter filer...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nn: Finn dokument og mapper på denne datamaskinen etter namn eller innhald

en: Force Quit
nn: Tving til å avslutta

en: Force a misbehaving application to quit
nn: Tving eit program som ikkje ter seg ordentleg til å avslutta

en: Connect to Server...
nn: Kopla til tenar …

en: Connect to a remote computer or shared disk
nn: Kopla til ein ekstern datamaskin eller delt disk

en: Shut Down...
nn: Slå av …

en: Shut down the computer
nn: Slå av datamaskinen

en: Custom Application Launcher
nn: Sjølvlaga programoppstartar

en: Create a new launcher
nn: Lag ny oppstartar

en: Application Launcher...
nn: Programoppstartar …

en: Copy a launcher from the applications menu
nn: Kopier ein oppstartar frå programmenyen

en: Separator
nn: Skiljefelt

en: A separator to organize the panel items
nn: Ei delelinje å ordna panelelementa med

en: A pop out drawer to store other items in
nn: Ei sprettoppskuff å lagra andre ting i

en: (empty)
nn: (tom)

en: Find an _item to add to "%s":
nn: Finn ei _oppføring å leggja til på «%s»:

en: Add to Drawer
nn: Legg til i skuff

en: Find an _item to add to the drawer:
nn: Finn eit _element å leggja til i skuffa:

en: Add to Panel
nn: Legg til på panelet

en: Find an _item to add to the panel:
nn: Finn ei _oppføring å leggja til på panelet:

en: _Back
nn: Til_bake

en: "%s" has quit unexpectedly
nn: «%s» har avslutta uventa

en: Panel object has quit unexpectedly
nn: Panelobjektet har avslutta uventa

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
nn: Dersom du lastar eit panelobjekt på nytt vil det automatisk verta lagt tilbake i panelet.

en: _Don't Reload
nn: _Ikkje last på ny

en: _Reload
nn: _Last om att

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
nn: Panelet støtte på eit problem medan «%s» vart lasta.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
nn: Vil du fjerna panelprogrammet frå oppsettet ditt?

en: _Delete
nn: _Slett

en: The MATE Panel
nn: MATE-panel

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
nn: Dette programmet er ansvarlig for å starta andre program og gjev deg nokre nyttige verktøy.

en: About the MATE Panel
nn: Om MATE-panelet

en: Cannot delete this panel
nn: Klarte ikkje sletta dette panelet

en: You must always have at least one panel.
nn: Du må alltid ha minst eit panel.

en: _Delete This Panel
nn: _Slett dette panelet

en: _New Panel
nn: _Nytt panel

en: A_bout Panels
nn: _Om panel

en: Application
nn: Program

en: Application in Terminal
nn: Program i terminal

en: Location
nn: Plassering

en: Choose an application...
nn: Vel eit program …

en: Choose a file...
nn: Vel ei fil …

en: Comm_and:
nn: Komm_ando:

en: _Location:
nn: _Plassering:

en: The name of the launcher is not set.
nn: Namn på oppstartar er ikkje vald.

en: Could not save directory properties
nn: Kunne ikkje lagra eigenskapar for mappe

en: The name of the directory is not set.
nn: Namnet på mappa er ikkje sett.

en: The command of the launcher is not set.
nn: Kommando for oppstartar er ikkje vald.

en: The location of the launcher is not set.
nn: Plasseringa til oppstartaren er ikkje vald.

en: Could not display help document
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokumentet

en: _Revert
nn: _Gå tilbake

en: _Name:
nn: _Namn:

en: Co_mment:
nn: _Merknad:

en: _Browse...
nn: _Bla gjennom ...

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
nn: Klikk på eit vindauge for å tvinga det programmet til å avslutta. Trykk <ESC> for å avbryta.

en: Force this application to exit?
nn: Tving dette programmet til å avslutte?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
nn: Viss du tvingar programmet til å avslutta kan ulagra endringar i opne dokument gå tapt.

en: Browse and run installed applications
nn: Sjå gjennom og køyr installerte program

en: Access documents, folders and network places
nn: Opna dokument, mapper og nettverksstader

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
nn: Endra utsjånad på og åtferda til skrivebordet, få hjelp eller logg ut

en: Applications
nn: Program

en: _Edit Menus
nn: R_ediger menyar

en: Main Menu
nn: Hovudmeny

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
nn: Opna «%s»

en: Unable to scan %s for media changes
nn: Klarte ikkje søkja gjennom «%s» etter mediumendringar.

en: Rescan %s
nn: Skann %s på nytt

en: Unable to mount %s
nn: Klarte ikkje montera %s

en: Mount %s
nn: Monter %s

en: Removable Media
nn: Avtakbare medium

en: Network Places
nn: Nettverksstader

en: Open your personal folder
nn: Opna di personlige mappe

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Open the contents of your desktop in a folder
nn: Opna skrivebordet som ei mappe

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
nn: Bla gjennom alle lokale og eksterne diskar og mapper som kan nåast frå denne datamaskina

en: Network
nn: Nettverk

en: Browse bookmarked and local network locations
nn: Bla gjennom nettverkslokasjonar i bokmerke og lokalt

en: Places
nn: Stader

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
nn: Logg ut %s …

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
nn: Logg ut %s for å logga inn som ein annan brukar

[ctx: Orientation]
en: Top
nn: Topp

[ctx: Orientation]
en: Bottom
nn: Botn

[ctx: Orientation]
en: Left
nn: Venstre

[ctx: Orientation]
en: Right
nn: Høgre

en: Drawer Properties
nn: Eigenskapar for skuff

en: Panel Properties
nn: Eigenskapar for panelet

en: Some of these properties are locked down
nn: Somme av desse eigenskapane er låste

en: _Icon:
nn: _Ikon:

en: _Orientation:
nn: _Plassering:

en: _Size:
nn: _Storleik:

en: E_xpand
nn: _Utvid

en: _Autohide
nn: _Gøym automatisk

en: Show hide _buttons
nn: Vis gøyme_knappar

en: Arro_ws on hide buttons
nn: _Piler på gøymeknappane

en: _None (use system theme)
nn: I_nga (bruk systemdrakta)

en: Solid c_olor
nn: Heilf_ylt farge

en: Pick a color
nn: Vel ein farge

en: <small>Transparent</small>
nn: <small>Gjennomsiktig</small>

en: <small>Opaque</small>
nn: <small>Ugjennomsiktig</small>

en: Co_lor:
nn: _Farge:

en: S_tyle:
nn: S_til:

en: Background _image:
nn: Bakgrunnsb_ilete:

en: Select background
nn: Vel bakgrunn

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Image Background Details
nn: Detaljar om bakgrunnsbiletet

en: _Tile
nn: Fl_islegg

en: _Scale
nn: _Skaler

en: St_retch
nn: St_rekk

en: Rotate image when panel is _vertical
nn: _Roter bilete på loddrette panel

en: Could not open recently used document "%s"
nn: Klarte ikkje å opna nyleg brukt dokument «%s»

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
nn: Ein ukjend feil oppstod under freistnad på å opna «%s»

en: Clear the Recent Documents list?
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
nn: Viss du tømmer lista over siste dokument vil følgjande fjernast:
    
    • Alle oppføringar frå menyoppføringa Steder -> Siste dokument.
    • Alle oppføringar frå lista over siste dokument i alle program.

en: Clear Recent Documents
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument

en: Recent Documents
nn: Nyleg brukte dokument

en: Clear Recent Documents...
nn: Tøm lista over nyleg brukte dokument

en: Clear all items from the recent documents list
nn: Fjern alle element i lista over nyleg brukte dokument

en: Could not run command '%s'
nn: Klarte ikkje køyra kommandoen «%s»

en: Could not convert '%s' from UTF-8
nn: Klarte ikkje konvertera «%s» frå UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
nn: Vel ei fil å leggja til kommandoen …

en: Select an application to view its description.
nn: Vel eit program for å lesa skildringa av det.

en: Will run command: '%s'
nn: Køyrer kommandoen «%s»

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
nn: Adresselista sleppt ved køyredialog hadde feil format (%d) eller lengd (%d)

en: Run Application
nn: Køyr program

en: _Run
nn: Køy_r

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
nn: Klikk på denne knappen for å køyra det valde programmet eller programmet i tekstfeltet.

en: Command icon
nn: Kommandoikon

en: The icon of the command to be run.
nn: Ikon for kommandoen som skal køyrast.

en: Run in _terminal
nn: Køyr i _terminal

en: Select this box to run the command in a terminal window.
nn: Kryss av i denne boksen for å køyra kommandoen i eit terminalvindauge.

en: Run with _file...
nn: Køyr med _fil …

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
nn: Klikk på denne knappen for å leita etter eit filnamn å leggja til kommandostrengen.

en: List of known applications
nn: Liste over kjente program

en: Show list of known _applications
nn: Vis liste over kjente _program

en: _Force quit
nn: _Tving til å avslutta

en: C_lear
nn: T_øm

en: D_on't Delete
nn: _Ikkje slett

en: Specify an applet IID to load
nn: Oppgje ein panelprogram-ID å lasta

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
nn: Oppgje storleiken panelprogrammet skal starta med (veldig lite, middels, stort, etc.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
nn: Oppgje startplasseringa til panelet (topp, botn, venstre eller høgre)

[ctx: Size]
en: XX Small
nn: Ekstra ekstra lite

[ctx: Size]
en: X Small
nn: Ekstra lite

[ctx: Size]
en: Small
nn: Liten

[ctx: Size]
en: Medium
nn: Middels

[ctx: Size]
en: Large
nn: Stor

[ctx: Size]
en: X Large
nn: Ekstra stort

[ctx: Size]
en: XX Large
nn: Ekstra ekstra stort

en: Failed to load applet %s
nn: Klarte ikkje lasta panelprogram %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
nn: Verktøy for testing av panelprogram

en: _Applet:
nn: P_anelprogram:

en: Hide Panel
nn: Gøym panelet

en: Icon '%s' not found
nn: Klarte ikkje finna ikonet «%s»

en: Could not execute '%s'
nn: Klarte ikkje køyra «%s»

en: file
nn: fil

en: Home Folder
nn: Heimemappe

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
nn: Filsystem

en: Search
nn: Søk

en: Open URL: %s
nn: Opna URL: %s

en: Delete this drawer?
nn: Slett denne skuffa?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
nn: Når ei skuff vert fjerna, går skuffa og 
    innstillingane ho har tapt. Fjern denne skuffa?

en: Delete this panel?
nn: Slett denne skuffa?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
nn: Når eit panel vert fjerna, går panelet og 
    innstillingane det har tapt.
