mate-panel 1.27.0 - en to pl translation catalogue (625 entries)

en: Locations
pl: Położenia

en: Edit
pl: Edycja

en: Calendar
pl: Kalendarz

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the time in 12-hours format (eg, like * in the US: 8:10 am). The %p expands to am/pm.
en: %l:%M %p
pl: %k:%M

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
pl: %a %e %b

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
pl: %A, %d %B %Y (%%s)

en: Click to hide month calendar
pl: Kliknięcie ukryje miesięczny kalendarz

en: Click to view month calendar
pl: Kliknięcie wyświetli miesięczny kalendarz

en: Computer Clock
pl: Zegar komputerowy

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
pl: %A, %d %B %Y

en: Set System Time...
pl: Ustaw czas systemowy...

en: Set System Time
pl: Ustaw czas systemowy

en: Failed to set the system time
pl: Ustawienie czasu systemowego się nie powiodło

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Help
pl: P_omoc

en: _About
pl: _O programie

en: Copy _Time
pl: Skopiuj _czas

en: Copy _Date
pl: Skopiuj _datę

en: Ad_just Date & Time
pl: Dos_tosuj datę i czas

en: Choose Location
pl: Wybór położenia

en: Edit Location
pl: Modyfikacja położenia

en: City Name
pl: Nazwa miasta

en: City Time Zone
pl: Strefa czasowa miasta

en: Clock
pl: Zegar

en: About Clock
pl: O programie Zegar

en: The Clock displays the current time and date
pl: Aplet zegara wyświetlający bieżącą datę i czas

en: Copyright © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1998-2004 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Time & Date
pl: Czas i data

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Set System Time
pl: Ustaw _czas systemowy

en: _Time:
pl: _Czas:

en: Current Time:
pl: Bieżący czas:

en: Clock Preferences
pl: Preferencje zegara

en: Time _Settings
pl: _Ustawienia czasu

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Clock Format
pl: Format zegara

en: _12 hour format
pl: Format _12-godzinny

en: _24 hour format
pl: Format _24-godzinny

en: Panel Display
pl: Wyświetlanie na panelu

en: Show the _date
pl: _Data

en: Show seco_nds
pl: _Sekundy

en: Show wee_k numbers in calendar
pl: Wyświetlaj numery _tygodni w kalendarzu

en: Show _weather
pl: _Pogoda

en: Show _temperature
pl: _Temperatura

en: General
pl: Ogólne

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Edit
pl: _Modyfikuj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Display
pl: Wyświetl

en: _Visibility unit:
pl: Jednostka _widoczności:

en: _Pressure unit:
pl: Jednostka _ciśnienia:

en: _Wind speed unit:
pl: _Jednostka prędkości wiatru:

en: _Temperature unit:
pl: Jednostka _temperatury:

en: Weather
pl: Pogoda

en: East
pl: Wschodni

en: West
pl: Zachodni

en: North
pl: Północny

en: South
pl: Południowy

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
pl: <small><i>Proszę wprowadzić nazwę miasta lub państwa, a następnie wybrać pozycję z wyskakującego menu.</i></small>

en: _Timezone:
pl: S_trefa czasowa:

en: _Location Name:
pl: _Nazwa położenia:

en: <i>(optional)</i>
pl: <i>(opcjonalne)</i>

en: L_ongitude:
pl: Dł_ugość:

en: L_atitude:
pl: _Szerokość:

en: Failed to set the system timezone
pl: Ustawienie strefy czasowej systemu się nie powiodło

en: <small>Set...</small>
pl: <small>Ustaw...</small>

en: <small>Set</small>
pl: <small>Ustaw</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
pl: Ustawienie położenia jako bieżącego i użycie jego strefy czasowej dla tego komputera

en: %s, %s
pl: %s - %s

en: Unknown
pl: Nieznany

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
pl: %s, odczuwalna %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
pl: Wschód słońca: %s / Zachód słońca: %s

en: Could not display help document '%s'
pl: Nie można wyświetlić dokumentu pomocy "%s"

en: Error displaying help document
pl: Błąd podczas wyświetlania dokumentu pomocy

en: Hour format
pl: Format godzin

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
pl: Klucz ten określa format godziny używany przez aplet zegara. Dopuszczalne wartości to "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" i "custom" (własny). Jeżeli zostanie ustawiony "internet" , zegar będzie wyświetlał czas internetowy. System czasu internetowego dzieli dzień na 1000 "uderzeń". W tym systemie nie ma stref czasowych, więc czas jest ten sam na całym świecie. Jeżeli ustawiono "unix", zegar będzie wyświetlał czas w sekundach jaki minął od Epoki, czyli 01-01-1970. Jeżeli ustawiono "custom" (własny), zegar będzie wyświetlał czas zgodnie z formatem podanym w kluczu custom_format.

en: Custom format of the clock
pl: Własny format zegara

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
pl: Klucz ten określa format czasu używany przez aplet zegara, gdy klucz formatu jest ustawiony na "custom" (własny). Aby uzyskać określony format, można używać parametrów zrozumiałych dla funkcji strftime(). Proszę zobaczyć instrukcję strtrime() po więcej informacji.

en: Show time with seconds
pl: Wyświetlanie czasu z sekundami

en: If true, display seconds in time.
pl: Określa, czy wyświetlać sekundy.

en: Show date in clock
pl: Wyświetlanie daty w zegarze

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
pl: Określa, czy wyświetlać w zegarze datę obok czasu.

en: Show date in tooltip
pl: Wyświetlanie daty w podpowiedzi

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
pl: Określa, czy wyświetlać datę w podpowiedzi, gdy wskaźnik myszy znajduje się nad zegarem.

en: Show weather in clock
pl: Wyświetlanie pogody w zegarze

en: If true, display a weather icon.
pl: Jeżeli ustawione, wyświetla ikonę pogody.

en: Show temperature in clock
pl: Wyświetlanie temperatury w zegarze

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
pl: Określa, czy wyświetlać temperaturę obok ikony pogody.

en: Show week numbers in calendar
pl: Wyświetlanie numerów tygodni w kalendarzu

en: If true, show week numbers in the calendar.
pl: Określa, czy wyświetlać numery tygodni w kalendarzu.

en: Expand list of locations
pl: Rozwija listy położeń

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
pl: Określa, czy wysuwać listę położeń w oknie kalendarza.

en: List of locations
pl: Lista położeń

en: A list of locations to display in the calendar window.
pl: Lista położeń do wyświetlenia w oknie kalendarza.

en: Temperature unit
pl: Jednostka temperatury

en: The unit to use when showing temperatures.
pl: Jednostka używana podczas wyświetlania temperatur.

en: Speed unit
pl: Jednostka prędkości

en: The unit to use when showing wind speed.
pl: Jednostka używana podczas wyświetlania prędkości wiatrów.

en: Clock Applet Factory
pl: Generator apletu zegara

en: Factory for clock applet
pl: Generator dla apletu zegara

en: Get the current time and date
pl: Otrzymaj bieżącą datę i godzinę.

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
pl: Uwaga: Wprowadzone polecenie wydaje się robić coś użytecznego.
    Ponieważ aplet ten jest bezużyteczny, najprawdopodobniej nie
    ma potrzeby tego robić. Zdecydowanie odradza się wykorzystywanie
    apletu %s do czegokolwiek, co można uznać za przydatne, czy choć
    trochę "użyteczne".

en: Images
pl: Obrazy

en: %s the Fish
pl: Rybka %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
pl: Aplet %s nie spełnia żadnych funkcji. Zabiera on tylko miejsce na dysku, czas poświęcony na kompilację, miejsce na panelu i kawał pamięci. Jeśli ktokolwiek zostanie przyłapany na jego używaniu, powinien niezwłocznie zostać wysłany na badania psychiatryczne.

en: (with minor help from George)
pl: (z niewielką pomocą George'a)

en: Fish
pl: Rybka

en: About Fish
pl: O programie Rybka

en: Copyright © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2002-2005 Vincent Untz
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1998-2002 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2002-2005 Vincent Untz
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: %s the Fish, a contemporary oracle
pl: %s jest rybką, współczesną wróżbitką

en: Unable to locate the command to execute
pl: Nie można odnaleźć wykonywanego polecenia

en: %s the Fish Says:
pl: Rybka %s przemawia:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
pl: Nie odczytać wyniku polecenia
    
    Szczegóły: %s

en: _Speak again
pl: _Powiedz jeszcze raz

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
pl: Skonfigurowane polecenie nie działa i zostało zastąpione przez: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
pl: Nie można  wykonać polecenia: "%s"
    
    Szczegóły: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
pl: Nie można odczytać z "%s"
    
    Szczegóły: %s

en: The water needs changing
pl: Woda wymaga wymiany

en: Look at today's date!
pl: Zobacz dzisiejszą datę!

en: %s the Fish, the fortune teller
pl: Rybka %s obwieszczająca wróżby

en: Fish Preferences
pl: Preferencje rybki

en: _Name of fish:
pl: _Nazwa rybki:

en: Co_mmand to run when clicked:
pl: P_olecenie wykonywane po kliknięciu

en: Animation
pl: Animacja

en: _File:
pl: _Plik:

en: Select an animation
pl: Wybór animacji

en: _Total frames in animation:
pl: _Całkowita liczba klatek animacji:

en: _Pause per frame:
pl: _Czas oczekiwania pomiędzy klatkami

en: frames
pl: klatek

en: seconds
pl: sekund

en: _Rotate on vertical panels
pl: _Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: The fish's name
pl: Imię rybki

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
pl: Rybka bez nazwy jest bardzo głupią rybką. Imię przywraca rybce sens życia.

en: The fish's animation pixmap
pl: Mapa pikseli z animacją rybki

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
pl: Ten klucz określa nazwę (względem katalogu z mapami pikseli) pliku mapy pikseli z animacją apletu rybki.

en: Command to execute on click
pl: Polecenie wykonywane po kliknięciu

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
pl: Ten klucz określa jakie polecenie zostanie wykonywane po kliknięciu rybki.

en: Frames in fish's animation
pl: Liczba ramek w animacji rybki

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
pl: Ten klucz określa liczbę ramek wyświetlanych przy animacji rybki.

en: Pause per frame
pl: Czas oczekiwania pomiędzy klatkami

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
pl: Ten klucz określa liczbę sekund wyświetlania każdej ramki.

en: Rotate on vertical panels
pl: Obracanie przy pionowym ułożeniu panelu

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
pl: Określa czy animacja rybki będzie obrócona, jeśli panel ma orientację pionową.

en: Wanda Factory
pl: Generator Wandy

en: From Whence That Stupid Fish Came
pl: Od którego pochodzi ta głupia ryba.

en: Display a swimming fish or another animated creature
pl: Wyświetl pływającą rybę lub inną animowaną istote

en: Notification Area
pl: Obszar powiadomień

en: About Notification Area
pl: O programie Obszar powiadomień

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2003-2006 Vincent Untz
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2002 Red Hat, Inc.
    Prawa autorskie © 2003-2006 Vincent Untz
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Panel Notification Area
pl: Obszar powiadomień panelu

en: Notification Area Preferences
pl: Ustawienia obszaru powiadomień

en: _Minimum Icon Size:
pl: _Minimalny rozmiar ikony:

en: pixels
pl: piksele

en: Minimum icon size
pl: Minimalny rozmiar ikony

en: The minimum size an icon can have.
pl: Minimalny rozmiar, jaki może posiadać ikona.

en: Notification Area Factory
pl: Generator obszaru powiadamiania

en: Factory for notification area
pl: Generator dla obszaru powiadamiania

en: Area where notification icons appear
pl: Obszar w którym ikony powiadomień wyświetlają się

en: Show windows from all workspaces
pl: Pokaż okna ze wszystkich obszarów roboczych

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
pl: Określa, czy lista zadań wyświetla okna ze wszystkich obszarów roboczych. W przeciwnym wypadku wyświetlone zostaną tylko okna z bieżącego obszaru.

en: When to group windows
pl: Kiedy grupować okna

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
pl: Określa, kiedy na liście zadań okna tego samego programu powinny być grupowane. Poprawnymi wartościami są: "never" (nigdy), "auto" (automatycznie) oraz "always" (zawsze).

en: Move windows to current workspace when unminimized
pl: Przywraca okna na bieżącym obszarze roboczym

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
pl: Określa, czy podczas przywracania okno przenoszone jest na bieżące biurko. W przeciwnym razie, zmieniony zostanie obszar roboczy okna.

en: Whether to enable mouse scrolling in the switch window list
pl: Określa, czy włączyć przewijanie myszą na liście przełączania okien

en: If true, enable mouse scrolling in window list, otherwise disable mouse scrolling in window list.
pl: Określa, czy włączyć przewijanie myszą na liście okien, w przeciwnym razie zostanie wyłączone przewijanie myszą na liście okien.

en: Display workspace names
pl: Wyświetlanie nazw obszarów roboczych

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace. This setting only works when the window manager is Marco.
pl: Określa, czy przełącznik obszarów roboczych powinien wyświetlać ich nazwy czy zawartość. Ustawienie to działa tylko z menedżerem okien Marco.

en: Display all workspaces
pl: Wyświetlanie wszystkich obszarów roboczych

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
pl: Określa, czy wyświetlać wszystkie obszary robocze, czy tylko obszar bieżący.

en: Rows in workspace switcher
pl: Liczba wierszy w przełączniku obszarów roboczych

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
pl: Klucz ten określa, ile wierszy (dla układu poziomego) lub kolumn (w przypadku układu pionowego) będzie zawierał przełącznik obszarów roboczych. Opcja ta ma zastosowanie tylko gdy ustawione jest display_all_workspaces.

en: Wrap around on scroll
pl: Przewiń dookoła podczas przewijania

en: If true, the workspace switcher will allow wrap-around, which means switching from the first to the last workspace and vice versa via scrolling.
pl: Jeżeli prawda, przełącznik obszarów roboczych pozwoli na przewinięcie dookoła, czyli przełączanie z pierwszego do ostatniego obszaru roboczego i na odwrót poprzez przewijanie.

en: Window Navigation Applet Factory
pl: Generator apletu nawigacji okien

en: Factory for the window navigation related applets
pl: Generator dla powiązanych apletów nawigacji okien

en: Window Selector
pl: Wybór okien

en: Switch between open windows using a menu
pl: Przełączaj się pomiędzy oknami używając menu

en: Workspace Switcher
pl: Przełącznik obszarów roboczych

en: Switch between workspaces
pl: Przełączaj się pomiędzy obszarami roboczymi

en: Window List
pl: Lista okien

en: Switch between open windows using buttons
pl: Przełączaj się pomiędzy otwartymi oknami używając przyicksków

en: Show Desktop
pl: Pokaż pulpit

en: Hide application windows and show the desktop
pl: Ukryj okna aplikacji i wyświetl pulpit

en: Failed to load %s: %s
pl: Wczytanie %s się nie powiodło: %s

en: Icon not found
pl: Nie odnaleziono ikony

en: Click here to restore hidden windows.
pl: Kliknięcie przywróci ukryte okna.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
pl: Kliknięcie ukryje wszystkie okna i wyświetli pulpit.

en: Show Desktop Button
pl: Przycisk pokazywania pulpitu

en: About Show Desktop Button
pl: O programie Przycisk pokazywania pulpitu

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
pl: Przycisk ukrywający wszystkie okna i odkrywający pulpit.

en: Copyright © 2002 Red Hat, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2002 Red Hat, Inc.
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
pl: Menedżer okien nie posiada obsługi przycisku odkrywającego pulpit, albo żaden menedżer okien nie jest włączony.

en: _System Monitor
pl: _Monitor systemu

en: About Window List
pl: O programie Lista okien

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
pl: Lista okien wyświetla listę wszystkich okien jako zestaw przycisków i pozwala na ich przeglądanie.

en: Window List Preferences
pl: Preferencje listy okien

en: Window Thumbnails
pl: Miniatury okna

en: Show _thumbnails on hover
pl: Wyświetlanie _miniaturek przy wskazaniu

en: Thumbnail width in pixels. Window aspect ratio will be maintained.
pl: Szerokość miniatury w pikselach. Współczynnik proporcji okna będzie zachowany.

en: Thumbnail width:
pl: Szerokość miniatury:

en: Window Grouping
pl: Grupowanie okien

en: _Never group windows
pl: _Grupowanie wyłączone

en: Group windows when _space is limited
pl: Grupowanie tylko, gdy brak _miejsca

en: _Always group windows
pl: Gr_upowanie zawsze włączone

en: Mouse Scrolling
pl: Przewijanie myszą

en: _Enable mouse scrolling
pl: _Włącz przewijanie myszą

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: Window List Content
pl: Zawartość listy okien

en: Sh_ow windows from current workspace
pl: _Okna z bieżącego obszaru roboczego

en: Show windows from a_ll workspaces
pl: O_kna ze wszystkich obszarów roboczych

en: Restoring Minimized Windows
pl: Przywracanie zminimalizowanych okien

en: Restore to current _workspace
pl: Przywracanie _na bieżącym pulpicie

en: Restore to na_tive workspace
pl: Przywracanie n_a pierwotnym pulpicie

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: About Window Selector
pl: O programie Wybór okien

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
pl: Wybieranie okien wyświetla listę wszystkich okien w menu i pozwala na ich przeglądanie.

en: Copyright © 2000 Helix Code, Inc.
    Copyright © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Copyright © 2011 Perberos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2000 Helix Code, Inc.
    Prawa autorskie © 2001 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2003 Sun Microsystems, Inc.
    Prawa autorskie © 2011 Perberos
    Prawa autorskie © 2012-2021 programiści MATE

en: rows
pl: rzędów

en: columns
pl: kolumn

en: About Workspace Switcher
pl: O programie Przełącznik obszarów roboczych

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
pl: Przełącznik obszarów roboczych wyświetla miniatury obszarów roboczych i pozwala na zarządzanie oknami za ich pośrednictwem.

en: Workspace Switcher Preferences
pl: Preferencje przełącznika obszarów roboczych

en: Show _only the current workspace
pl: Wyświetlanie tylko _bieżącego obszaru roboczego

en: Show _all workspaces in:
pl: Wyświetlanie _wszystkich obszarów roboczych w:

en: Switcher
pl: Przełącznik

en: Number of _workspaces:
pl: Liczba _obszarów roboczych:

en: Workspace na_mes:
pl: _Nazwy obszarów roboczych:

en: Workspace Names
pl: Nazwy obszarów roboczych

en: Show workspace _names in switcher
pl: Wyświetlanie _nazw obszarów roboczych

en: Allow workspace _wrap around in switcher
pl: Pozwól na przewijanie dookoła obszarów roboczych w przełączniku

en: Default panel layout
pl: Domyślny układ panelu

en: The default panels layout to use when panels are created or resetted.
pl: Domyślny układ panelu używany kiedy panele są tworzone lub resetowane.

en: Enable program list in "Run Application" dialog
pl: Wyświetlanie listy programów w oknie "Uruchom program"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
pl: Określa, czy lista "Znane programy" ma być dostępna w oknie "Uruchom program". Czy lista jest rozwinięta w momencie pokazania tego okna jest określone przez opcję show_program_list.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
pl: Rozwinięcie listy programów w oknie "Uruchom program"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
pl: Określa, czy lista "Znane programy" ma zostać rozwinięta w momencie wyświetlenia okna "Uruchom program". Ta opcja ma znaczenie tylko, jeśli enable_program_list jest ustawione.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
pl: Automatyczne uzupełnianie w oknie "Uruchom program"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
pl: Określa, czy w oknie "Uruchom program" będzie dostępne automatyczne uzupełnianie.

en: History for "Run Application" dialog
pl: Historia dla okna dialogowego "Uruchom program"

en: This is the list of commands used in "Run Application" dialog. The commands are sorted descendingly by recency (e.g., most recent command comes first).
pl: Jest to lista poleceń używanych w oknie dialogowym "Uruchom aplikację". Polecenia są sortowane malejąco według kolejności (najnowsze polecenia na początku).

en: Maximum history size for "Run Application" dialog
pl: Maksymalny rozmiar historii dla okna dialogowego "Uruchom program"

en: Controls the maximum size of the history of the "Run Application" dialog. A value of 0 will disable the history.
pl: Kontroluje maksymalny rozmiar historii w oknie dialogowym „Uruchom program”. Wartość 0 wyłączy tą funkcję.

en: Reverse the history of the "Run Application" dialog
pl: Odwróć historię dla okna dialogowego "Uruchom program"

en: Displays the history in reverse. Provides a consistent view for terminal users as the up key will select the most recent entry.
pl: Wyświetla odwróconą historię. Dla przyzwyczajonych do terminala, ponieważ klawisz strzałki w górę przenosi do ostatnio używanych elementów.

en: Panel ID list
pl: Lista identyfikatorów panelu

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
pl: Lista identyfikatorów (ID) panelu. Każdy identyfikator określa pojedynczy panel nadrzędny. Ustawienia każdego z tych paneli są przechowywane w /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
pl: Lista identyfikatorów obiektów panelu

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
pl: Lista identyfikatorów (ID) obiektów panelu. Każdy identyfikator jest powiązany z pojedynczym obiektem panelu (np. aktywatorem, przyciskiem polecenia lub menu). Ustawienia dla każdego z tych obiektów są przechowywane w /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
pl: Włączenie podpowiedzi

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
pl: Określa, czy są wyświetlane podpowiedzi dla obiektów w panelu.

en: Enable animations
pl: Włączenie animacji

en: Autoclose drawer
pl: Automatyczne zamknięcie szuflady

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
pl: Określa, czy szuflada będzie automatycznie zamykana po kliknięciu znajdującego się w niej aktywatora.

en: Confirm panel removal
pl: Potwierdzenie usunięcia panelu

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
pl: Określa, czy jest wyświetlane okno z pytaniem o potwierdzenie usunięcia panelu.

en: Highlight launchers on mouseover
pl: Wyróżnienie aktywatorów po najechaniu kursorem myszy

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
pl: Określa, czy aktywator będzie wyróżniony po umieszczeniu wskaźnika myszy nad nim.

en: Complete panel lockdown
pl: Całkowite zablokowanie panelu

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Po ustawieniu, panel nie będzie pozwalał na wprowadzanie żadnych zmian do konfiguracji. Pojedyncze aplety mogą jednak mimo tego wymagać zablokowania. Panel musi zostać ponownie uruchomiony aby zastosować zmiany.

en: Applet IIDs to disable from loading
pl: Identyfikatory apletów, które nie będą wczytywane

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Lista identyfikatorów apletów ignorowanych przez panel. Tym sposobem można wyłączyć wczytywanie niektórych apletów lub wyświetlanie ich w menu. Na przykład, aby wyłączyć aplet mini-commander należy dodać wpis 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' do tej listy. Panel musi zostać ponownie uruchomiony, aby zastosować zmiany.

en: Disable Force Quit
pl: Wyłączenie wymuszenia zamknięcia

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
pl: Określa, czy zabraniać użytkownikowi wymuszenia zakończenia programu, poprzez usunięcie przycisku wymuszenia zakończenia.

en: Enable SNI support
pl: Włączenie obsługi SNI

en: If true, the panel provides support for SNI.
pl: Jeżeli prawda, panel udostępnia obsługę SNI

en: Show applications menu
pl: Pokaż menu aplikacji

en: If true, show applications item in menu bar.
pl: Jeśli prawda, pokaż element aplikacji w pasku menu.

en: Show places menu
pl: Pokaż menu miejsc

en: If true, show places item in menu bar.
pl: Jeśli prawda, pokaż element miejsc w pasku menu.

en: Show desktop menu
pl: Pokaż menu pulpitu

en: If true, show desktop item in menu bar.
pl: Jeśli prawda, pokaż element pulpitu w pasku menu.

en: Show icon
pl: Pokaż ikonę

en: If true, show icon in menu bar.
pl: Jeśli prawda, pokaż ikonę w pasku menu

en: Icon to show in menu bar
pl: Ikona pokazywana w pasku menu

en: Set the theme icon name to use in menu bar.
pl: Ustaw nazwę motywu ikon do użycia w pasku menu.

en: Menu bar icon size
pl: Rozmiar ikon paska menu

en: Set the size of an icon used in menu bar. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Ustaw rozmiar ikon w pasku menu. Aby zmiany były widoczne, panel musi zostać zrestartowany.

en: Menu items icon size
pl: Rozmiar ikon elementów menu

en: Set the size of icons used in the menu. The panel must be restarted for this to take effect.
pl: Ustaw rozmiar ikon w menu. Aby zmiany były widoczne, panel musi zostać zrestartowany.

en: Threshold of menu items before submenu is created
pl: Zakres pozycji menu przed utworzeniem podmenu

en: Maximum number of menu items (i.e. bookmarks) that are displayed without being put in a submenu.
pl: Maksymalna liczba elementów menu (np. zakładek), które będą wyświetlane bez umieszczania ich w podmenu.

en: Maximum number of recent documents displayed in the Places menu
pl: Maksymalna liczba ostatnich dokumentów wyświetlanych w menu Miejsca

en: Maximum number of recent documents that are displayed in the Places menu at a time. If this is set to -1, all known recent documents will be displayed.
pl: Maksymalna liczba ostatnich dokumentów, które są jednocześnie wyświetlane w menu Miejsca. Jeśli ustawiono na -1, zostaną wyświetlone wszystkie znane ostatnie dokumenty.

en: Panel object type
pl: Typ obiektu panelu

en: The type of this panel object.
pl: Typ tego obiektu panelu.

en: Toplevel panel containing object
pl: Panel główny zawierający obiekt

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
pl: Identyfikator panelu nadrzędnego zawierającego ten obiekt.

en: Object's position on the panel
pl: Pozycja obiektu na panelu

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
pl: Pozycja tego obiektu panelu. Pozycja jest wyrażona w ilości pikseli od lewej (lub górnej jeśli jest pionowy) krawędzi panelu.

en: Interpret position relative to bottom/right edge (DEPRECATED)
pl: Interpretuj pozycję względem dolnej/prawej krawędzi (WYCOFANE)

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel. This key is provided only for backward compatibility with old panel layouts; please set the "relative-to-edge" property instead.
pl: Jeśli prawda, pozycja obiektu jest interpretowana względem prawej (lub dolnej, jeśli jest pionowa) krawędzi panelu. Ten klucz jest dostarczany tylko w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności ze starymi układami paneli; zamiast tego ustaw właściwość „względem krawędzi”.

en: Whether to interpret the value of the "position" key relative to the start, center or end of the panel
pl: Określa, czy interpretować wartość klawisza pozycji względem początku, środka lub końca panelu

en: The position of the object is interpreted relative to one edge of the panel. The value of this key determines whether the object is positioned relative to the start (left/top edge), center, or end (right/bottom edge) of the panel. Valid values for this key are 'start', 'center', and 'end'.
pl: Pozycja obiektu jest interpretowana względem jednej krawędzi panelu. Wartość tego klucza określa, czy obiekt jest umieszczony względem początku (lewa/górna krawędź), środka czy końca (prawa/dolna krawędź) panelu. Prawidłowe wartości tego klucza to „start”, „center” i „end”.

en: Lock the object to the panel
pl: Zablokowanie obiektu w panelu

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, użytkownik nie może przesunąć apletu, dopóki nie odblokuje go za pomocą polecenia "Odblokuj".

en: Applet IID
pl: IID apletu

en: The implementation ID of the applet - e.g. "ClockAppletFactory::ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "external-applet" (or the deprecated "matecomponent-applet").
pl: Implementacja ID apletu - np. "ClockAppletFactory::ClockApplet". Ten klucz jest tylko istotny, jeżeli klucz object_type jest ustawiony na "external-applet" (lub przestarzały "matecomponent-applet").

en: Panel attached to drawer
pl: Panel powiązany z szufladą

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
pl: Identyfikator panelu powiązany z tą szufladą. To ustawienie ma sens tylko dla obiektów typu "drawer-object".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
pl: Podpowiedź wyświetlana dla szuflady lub menu

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
pl: Tekst wyświetlany w podpowiedzi dla tej szuflady lub tego menu. Ta opcja ma sens tylko, jeśli typem obiektu jest "drawer-object" lub "menu-object".

en: Use custom icon for object's button
pl: Użycie własnej ikony dla przycisku obiektu

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
pl: Określa, czy wartość custom_icon powinna być używana jako ikona przycisku. W przeciwnym razie wartość custom_icon jest ignorowana. Ten klucz ma sens tylko dla obiektów typu "menu-object" lub "drawer-object".

en: Icon used for object's button
pl: Ikona przycisku obiektu

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
pl: Położenie pliku obrazu zawierającego ikonę przycisku obiektu. Ta opcja ma sens tylko jeśli typem obiektu jest "drawer-object" lub "menu-object" i use_custom_icon jest ustawione.

en: Use custom path for menu contents
pl: Użycie własnej ścieżki dla elementów menu

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, opcja menu_path zawiera ścieżkę określającą zawartość menu. W przeciwnym razie menu_path jest ignorowana. Ta opcja mam sens tylko dla obiektów typu "menu-object".

en: Menu content path
pl: Ścieżka zawartości menu

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
pl: Ścieżka, na podstawie której konstruowane jest menu. Ta opcja ma sens tylko gdy use_menu_path jest ustawione i typem obiektu jest "menu-object".

en: Draw arrow in menu button
pl: Pokaż strzałkę na przycisku menu

en: If true, an arrow is drawn over the menu button icon. If false, menu button has only the icon.
pl: Jeżeli prawda, pokazana zostanie strzałka na ikonie przycisku menu. Jeżeli fałsz, przycisk menu będzie posiadał tylko ikonę.

en: Launcher location
pl: Położenie aktywatora

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
pl: Położenie pliku .desktop opisującego aktywator. Ta opcja ma sens tylko dla obiektów typu "launcher-object".

en: Action button type
pl: Typ przycisku działania

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
pl: Typ działania reprezentowany przez ten przycisk. Możliwe wartości to "lock" (zablokuj), "logout" (wyloguj), "run" (uruchom), "search" (wyszukaj) i "screenshot" (zrzut ekranu). Ta opcja ma sens tylko dla obiektów typu "action-applet".

en: Name to identify panel
pl: Nazwa identyfikująca panel

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
pl: Czytelna dla człowieka nazwa do identyfikacji panelu. Głównym zastosowaniem jest określanie nazwy okna panelu, co jest przydatne przy przełączaniu się pomiędzy panelami.

en: X screen where the panel is displayed
pl: Ekran X, na którym wyświetlany jest panel

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
pl: W konfiguracjach wieloekranowych, mogą istnieć panele na każdym ekranie oddzielnie. Opcja ta określa bieżący ekran, na którym wyświetlany jest panel.

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
pl: Monitor Xinerama, na którym wyświetlany jest panel

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
pl: W konfiguracji Xinerama można posiadać panele na każdym osobnym monitorze. Ten klucz określa bieżący monitor, na którym jest wyświetlany panel.

en: Expand to occupy entire screen width
pl: Rozwijanie na całej szerokości ekranu

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zajmie całą szerokość ekranu (lub wysokość, jeśli jest pionowy). Taki panel może zostać umieszczony tylko przy krawędzi ekranu. Jeśli ta opcja jest wyłączona, panel będzie tylko tak duży, by pomieścić wszystkie obiekty.

en: Panel orientation
pl: Ułożenie panelu

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
pl: Położenie panelu. Dopuszczalne wartości to: "top" (góra), "bottom" (dół), "left" (lewo), "right" (prawo). W trybie rozwiniętym opcja określa na której krawędzi ekranu znajduje się panel. W trybie nierozwiniętym różnica pomiędzy "top" (góra) i "bottom" (dół) ma mniejsze znaczenie - obie określają, że jest to panel poziomy - ale ciągle dostarczają użytecznych informacji jak część obiektów na panelu powinna się zachowywać. Dla przykładu, na górnym panelu menu będzie rozwijane na dół, podczas gdy na panelu dolnym, menu będzie rozwijane do góry.

en: Panel size
pl: Rozmiar panelu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
pl: Wysokość (szerokość dla panelu pionowego) panelu. Podczas pracy panel określi minimalny rozmiar bazując na rozmiarze czcionki i innych wskaźnikach. Maksymalny rozmiar jest ograniczony do jednej czwartej wysokości (lub szerokości) ekranu.

en: X co-ordinate of panel
pl: Współrzędna X położenia panelu

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi x. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: Y co-ordinate of panel
pl: Współrzędna Y położenia panelu

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi y. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
pl: Współrzędna X panelu, zaczynając od prawej strony ekranu

en: The location of the panel along the x-axis, starting from the right of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the x key is used. If the value is greater than 0, then the value of the x key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi x, zaczynając od prawej strony ekranu. Ustawienie -1 spowoduje ignorowanie wartości i użycie wartości z klucza x. Jeśli wartość jest większa niż 0, wtedy wartość klucza x jest ignorowana. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
pl: Współrzędna Y panelu, zaczynając od dołu ekranu

en: The location of the panel along the y-axis, starting from the bottom of the screen. If set to -1, the value is ignored and the value of the y key is used. If the value is greater than 0, then the value of the y key is ignored. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
pl: Położenie panelu wzdłuż osi y, zaczynając od dołu ekranu. Ustawienie -1 spowoduje ignorowanie wartości i użycie wartości z klucza y. Jeśli wartość jest większa niż 0, wtedy wartość klucza y jest ignorowana. Klucz ten ma znaczenie w trybie nierozwiniętym. W trybie rozwiniętym opcja ta jest ignorowana, a panel jest umieszczany na krawędzi określonej przez opcję ułożenia.

en: Center panel on x-axis
pl: Wyśrodkowanie panelu w poziomie

en: If true, the x and x_right keys are ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x and x_right keys specify the location of the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji klucze x i x_right będą ignorowane i panel będzie ustawiany po środku ekranu (w poziomie). Gdy rozmiar panelu będzie się zmieniał, pozycja pozostanie niezmieniona - np. panel rozszerzy się po obu stronach. Gdy ta opcja jest wyłączona, klucze x oraz x_right będą określać położenie panelu.

en: Center panel on y-axis
pl: Wyśrodkowanie panelu w pionie

en: If true, the y and y_bottom keys are ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y and y_bottom keys specify the location of the panel.
pl: Po włączeniu tej opcji klucze y i y_bottom będą ignorowane i panel będzie ustawiany po środku ekranu (w pionie). Gdy rozmiar panelu będzie się zmieniał, pozycja pozostanie niezmieniona - np. panel rozszerzy się po obu stronach. Gdy ta opcja jest wyłączona, klucze y oraz y_bottom będą określać położenie panelu.

en: Automatically hide panel into corner
pl: Automatyczne ukrywanie panelu w rogu ekranu

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
pl: Po włączeniu tej opcji, panel zostanie automatycznie schowany w rogu ekranu, gdy wskaźnik myszy opuści jego obszar. Przesunięcie wskaźnika do tego rogu spowoduje ponowne pojawienie się panelu.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
pl: Po włączeniu tej opcji, ukrywanie i odkrywanie tego panelu będzie animowane zamiast natychmiastowego znikania i pojawiania się.

en: Enable hide buttons
pl: Przyciski ukrywania

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
pl: Po włączeniu tej opcji, po obu stronach panelu zostaną umieszczone przyciski, które mogą być użyte do przesunięcia panelu w kierunku krawędzi ekranu tak, że pozostanie widoczny tylko przycisk.

en: Enable arrows on hide buttons
pl: Strzałki na przyciskach ukrywania

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
pl: Określa, czy zostaną wyświetlone strzałki na przyciskach ukrywania. Ta opcja ma sens tylko, gdy enable_buttons jest ustawione.

en: Panel autohide delay
pl: Opóźnienie ukrywania panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od opuszczenia przez wskaźnik obszaru panelu, zanim panel zostanie automatycznie ukryty. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Panel autounhide delay
pl: Opóźnienie odkrywania panelu

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę milisekund opóźnienia od przesunięcia wskaźnika nad obszar panelu, zanim panel zostanie automatycznie wyświetlony. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Visible pixels when hidden
pl: Widoczna liczba pikseli ukrytego panelu

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
pl: Określa liczbę widocznych pikseli panelu po automatycznym ukryciu w rogu ekranu. Ta funkcja jest stosowana jedynie w przypadku, gdy zmienna auto_hide jest ustawiona.

en: Animation speed
pl: Szybkość animacji

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
pl: Prędkość z jaką powinna odbywać się animacja panelu. Dopuszczalne wartości to: "slow" (wolno), "medium" (średnio) i "fast" (szybko). Opcja ma znaczenie tylko w przypadku ustawienia enable_animations.

en: Background type
pl: Typ tła

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "none" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
pl: Określa, jaki typ tła powinien zostać użyty dla tego panelu. Możliwe wartości to "none" - zostanie użyty domyślny widżet GTK+, "color" - zostanie użyty klucz koloru jako kolor tła lub, "image" - jako tło zostanie użyte zdjęcie określone przez klucz zdjęcia.

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
pl: Określa kolor tła panelu w formacie #RGB.

en: Background color opacity
pl: Nieprzezroczystość tła

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
pl: Określa nieprzezroczystość formatu koloru tła. Jeżeli kolor nie jest całkowicie nieprzejrzysty (wartość mniejsza od 65535), zostanie nałożony na obraz tła pulpitu.

en: Background image
pl: Obraz tła

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
pl: Określa plik używany jako obraz tła. Jeśli obraz zawiera kanał alfa zostanie on nałożony na obraz tła pulpitu.

en: Fit image to panel
pl: Dostosowanie obrazu do rozmiarów panelu

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz zostanie przeskalowany (z zachowaniem proporcji) do wysokości panelu (jeśli jest poziomy).

en: Stretch image to panel
pl: Rozciąganie obrazu do rozmiarów panelu

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz zostanie przeskalowany do rozmiarów panelu. Proporcje obrazu nie zostaną zachowane.

en: Rotate image on vertical panels
pl: Obracanie obrazów przy pionowym ułożeniu panelu

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
pl: Po włączeniu tej opcji, obraz tła będzie obracany, jeśli panel ma orientację pionową.

en: File is not a valid .desktop file
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
pl: Nierozpoznany plik .desktop w wersji "%s"

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Application does not accept documents on command line
pl: Program nie akceptuje dokumentów w wierszu poleceń

en: Unrecognized launch option: %d
pl: Nierozpoznana opcja startowa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
pl: Nie można przekazać adresów URI dokumentów do wpisu .desktop "Type=Link"

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: FILE
pl: PLIK

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Error
pl: Błąd

en: Choose an icon
pl: Wybór ikony

en: Could not launch '%s'
pl: Nie można uruchomić "%s"

en: Could not launch application
pl: Nie można uruchomić programu

en: Could not open location '%s'
pl: Nie można otworzyć położenia "%s"

en: No application to handle search folders is installed.
pl: Brak programu do obsługi przeszukiwania katalogów.

en: _Remove From Panel
pl: U_suń z panelu

en: _Move
pl: Prze_nieś

en: Loc_k To Panel
pl: _Zablokuj na panelu

en: Cannot find an empty spot
pl: Nie można odnaleźć wolnego miejsca

en: Drawer
pl: Szuflada

en: _Add to Drawer...
pl: _Dodaj do szuflady...

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: Create new file in the given directory
pl: Tworzy nowy plik w podanym katalogu

en: [FILE...]
pl: [PLIK...]

en: - Edit .desktop files
pl: - Modyfikowanie plików .desktop

en: Create Launcher
pl: Nowy aktywator

en: Directory Properties
pl: Właściwości katalogu

en: Launcher Properties
pl: Właściwości aktywatora

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
pl: Uruchamianie innych programów i dostarczanie różnych narzędzi do zarządzania oknami, wyświetlania czasu, itp.

en: Could not show this URL
pl: Nie można wyświetlić adresu URL

en: No URL was specified.
pl: Nie określono adresu URL

en: Could not use dropped item
pl: Nie można użyć opuszczonego elementu

en: No URI provided for panel launcher desktop file
pl: Dla pliku aktywatora panelu nie określono URI

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
pl: Nie można otworzyć pliku %s z aktywatorem panelu%s%s

en: _Launch
pl: _Uruchom

en: Key %s is not set, cannot load launcher
pl: Klucz %s nie jest ustawiony, nie można wczytać aktywatora

en: Could not save launcher
pl: Nie można zapisać aktywatora

en: Replace a currently running panel
pl: Zamienia bieżąco uruchomiony panel

en: Reset the panel configuration to default
pl: Zresetuj konfigurację panelu do ustawień domyślnych

en: Execute the run dialog
pl: Wykonaj okno dialogowe uruchamiania

en: Set the default panel layout
pl: Ustaw domyślny układ panelu

en: Add this launcher to _panel
pl: Dodaj aktywator do pa_nelu

en: Add this launcher to _desktop
pl: Dodaj aktywator do p_ulpitu

en: _Entire menu
pl: _Całe menu

en: Add this as _drawer to panel
pl: Dodaj jako _szufladę do panelu

en: Add this as _menu to panel
pl: Dodaj jako _menu do panelu

en: _Activate Screensaver
pl: Włącz wyg_aszacz ekranu

en: _Lock Screen
pl: _Zablokuj ekran

en: Could not connect to server
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: Lock Screen
pl: Zablokuj ekran

en: Protect your computer from unauthorized use
pl: Zabezpiecza komputer przed nieupoważnionym dostępem

en: Log Out...
pl: Wyloguj...

en: Log out of this session to log in as a different user
pl: Kończy bieżącą sesję, pozwalając na zalogowanie się innemu użytkownikowi

en: Run Application...
pl: Uruchom program...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
pl: Uruchamia program wybrany z listy lub wprowadzone polecenie

en: Search for Files...
pl: Wyszukaj pliki...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
pl: Wyszukuje dokumenty i katalogi na komputerze po nazwie lub treści

en: Force Quit
pl: Wymuszenie zamknięcia

en: Force a misbehaving application to quit
pl: Wymusza zakończenie źle działającego programu

en: Connect to Server...
pl: Połącz z serwerem...

en: Connect to a remote computer or shared disk
pl: Łączy ze zdalnym serwerem lub udostępnionym dyskiem

en: Shut Down...
pl: Wyłącz komputer...

en: Shut down the computer
pl: Wyłącza komputer

en: Custom Application Launcher
pl: Własny aktywator programu

en: Create a new launcher
pl: Tworzy nowy aktywator

en: Application Launcher...
pl: Aktywator programu...

en: Copy a launcher from the applications menu
pl: Kopiuje aktywator z menu programu

en: Compact Menu
pl: Zwarte menu

en: A compact menu
pl: Zwarte menu

en: Classic Menu
pl: Klasyczne menu

en: The classic Applications, Places and System menu bar
pl: Pasek menu zawierający klasyczne Aplikacje, Miejsca i System.

en: A separator to organize the panel items
pl: Separator porządkujący elementy menu

en: A pop out drawer to store other items in
pl: Wysuwana szuflada przechowująca elementy

en: (empty)
pl: (puste)

en: Not compatible with X11
pl: Nie kompatybilne z X11

en: Not compatible with Wayland
pl: Nie kompatybilne z Wayland

en: Find an _item to add to "%s":
pl: Wy_szukiwany element do dodania do "%s":

en: Add to Drawer
pl: Dodawanie do szuflady

en: Find an _item to add to the drawer:
pl: Wy_szukiwany element do dodania do szuflady:

en: Add to Panel
pl: Dodawanie do panelu

en: Find an _item to add to the panel:
pl: _Wyszukiwany element do dodania do panelu:

en: _Back
pl: _Wstecz

en: "%s" has quit unexpectedly
pl: "%s" niespodziewanie zakończył działanie

en: Panel object has quit unexpectedly
pl: Obiekt panelu niespodziewanie zakończył działanie

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
pl: Jeżeli obiekt panelu zostanie wczytany ponownie, będzie automatycznie dodany z powrotem do panelu.

en: D_elete
pl: _Usuń

en: _Don't Reload
pl: _Nie wczytuj ponownie

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
pl: Napotkano problem podczas wczytywania "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
pl: Usunąć aplet z konfiguracji?

en: _Delete
pl: _Usuń

en: And many, many others…
pl: I wielu, wielu innych...

en: The MATE Panel
pl: Panel MATE

en: Copyright © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2004 Vincent Untz
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1997-2003 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2004 Vincent Untz
    Prawa autorskie © 2011-2021 programiści MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
pl: Program jest odpowiedzialny za uruchamianie innych programów oraz udostępnia użyteczne narzędzia.

en: About the MATE Panel
pl: O programie Panel MATE

en: Cannot delete this panel
pl: Nie można usunąć panelu

en: You must always have at least one panel.
pl: Musi istnieć przynajmniej jeden panel.

en: Reset all panels?
pl: Zresetować wszystkie panele?

en: When the panels are reset, all 
    custom settings are lost.
pl: Po zresetowaniu paneli wszystkie
    ustawienia użytkownika zostaną utracone.

en: _Reset Panels
pl: _Zresetuj panele

en: _Add to Panel…
pl: _Dodaj do panelu...

en: _Reset All Panels
pl: _Zresetuj wszystkie panele

en: _Delete This Panel
pl: _Usuń panel

en: _New Panel
pl: _Nowy panel

en: A_bout Panels
pl: _O panelach

en: Application
pl: Program

en: Application in Terminal
pl: Program w terminalu

en: Location
pl: Położenie

en: Choose an application...
pl: Wybór programu...

en: Choose a file...
pl: Wybór pliku...

en: Comm_and:
pl: P_olecenie:

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: The name of the launcher is not set.
pl: Nie określono nazwy aktywatora.

en: Could not save directory properties
pl: Nie można zapisać właściwości katalogu

en: The name of the directory is not set.
pl: Nie określono nazwy katalogu.

en: The command of the launcher is not set.
pl: Nie określono polecenia aktywatora.

en: The location of the launcher is not set.
pl: Nie określono położenia aktywatora.

en: Could not display help document
pl: Nie można wyświetlić dokumentu pomocy

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Ok
pl: _OK

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Co_mment:
pl: _Komentarz:

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
pl: Kliknięcie okna wymusi zakończenie programu. Aby anulować należy nacisnąć przycisk <Esc>.

en: Force this application to exit?
pl: Wymusić zakończenie programu?

en: If you choose to force an application to exit, unsaved changes in any open documents in it might get lost.
pl: Jeśli wymusi się zakończenie programu, to wszystkie niezapisane zmiany w otwartych dokumentach zostaną utracone.

en: Browse and run installed applications
pl: Przeglądanie i uruchamianie zainstalowanych programów

en: Access documents, folders and network places
pl: Dostęp do dokumentów, katalogów i miejsc sieciowych

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
pl: Zmiana wyglądu i zachowania środowiska, pomoc, wylogowanie

en: Applications
pl: Programy

en: _Edit Menus
pl: Z_modyfikuj menu

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Bookmarks
pl: Zakładki

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
pl: Otwórz "%s"

en: Unable to scan %s for media changes
pl: Nie można skanować %s w poszukiwaniu zmian nośników

en: Rescan %s
pl: Skanuj %s ponownie

en: Unable to mount %s
pl: Nie można zamontować %s

en: Mount %s
pl: Montuje %s

en: Removable Media
pl: Nośniki wymienne

en: Network Places
pl: Miejsca sieciowe

en: Open your personal folder
pl: Otwórz katalog prywatny użytkownika

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
pl: Pulpit

en: Open the contents of your desktop in a folder
pl: Otwiera pulpit jako katalog

en: Computer
pl: Komputer

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pl: Przeglądaj wszytkie lokalne i zdalne dyski oraz katalogi dostępne z tego komputera

en: Network
pl: Sieć

en: Browse bookmarked and local network locations
pl: Przeglądaj zakładki i położenia w sieci lokalnej

en: Places
pl: Miejsca

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
pl: Wyloguj użytkownika %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
pl: Wylogowuje użytkownika %s z bieżącej sesji, pozwalając na zalogowanie się jako inny użytkownik

[ctx: Orientation]
en: Top
pl: Góra

[ctx: Orientation]
en: Bottom
pl: Dół

[ctx: Orientation]
en: Left
pl: Lewo

[ctx: Orientation]
en: Right
pl: Prawo

en: Drawer Properties
pl: Właściwości szuflady

en: Panel Properties
pl: Właściwości panelu

en: Some of these properties are locked down
pl: Część z tych właściwości jest zablokowana

en: _Icon:
pl: _Ikona:

en: _Orientation:
pl: _Ułożenie:

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

en: E_xpand
pl: R_ozszerzanie

en: _Autohide
pl: _Automatyczne ukrywanie

en: Show hide _buttons
pl: _Przyciski ukrywania

en: Arro_ws on hide buttons
pl: S_trzałki na przyciskach ukrywania

en: _None (use system theme)
pl: _Brak (z motywu systemowego)

en: Solid c_olor
pl: Jednolity k_olor

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: <small>Transparent</small>
pl: <small>Przezroczysty</small>

en: <small>Opaque</small>
pl: <small>Nieprzezroczysty</small>

en: Co_lor:
pl: _Kolor:

en: S_tyle:
pl: S_tyl:

en: Background _image:
pl: _Plik obrazu tła:

en: Select background
pl: Wybór tła

en: Background
pl: Tło

en: Image Background Details
pl: Szczegóły dotyczące tła obrazu

en: _Tile
pl: _Kafelek

en: _Scale
pl: Prze_skalowany

en: St_retch
pl: _Rozciągnięty

en: Rotate image when panel is _vertical
pl: Obrót obrazu przy ułożeniu piono_wym

en: Could not open recently used document "%s"
pl: Nie można otworzyć ostatnio używanego dokumentu "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby otwarcia "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
pl: Wyczyścić listę ostatnich dokumentów?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
pl: Jeżeli zostanie wyczyszczona lista ostatnich dokumentów, wyczyszczone zostaną:
    
    • Wszystkie elementy z menu Miejsca → Ostatnie dokumenty.
    • Wszystkie elementy z listy ostatnich dokumentów we wszystkich programach.

en: Clear Recent Documents
pl: Czyszczenie ostatnich dokumentów

en: Recent Documents
pl: Ostatnie dokumenty

en: Clear Recent Documents...
pl: Wyczyść ostatnie dokumenty...

en: Clear all items from the recent documents list
pl: Usuwa wszystkie elementy z listy ostatnich dokumentów

en: Could not run command '%s'
pl: Nie można uruchomić polecenia "%s"

en: Could not convert '%s' from UTF-8
pl: Nie można zmienić "%s" z UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
pl: Wybór pliku dołączanego do polecenia...

en: Select an application to view its description.
pl: Należy wybrać program, żeby zobaczyć jego opis.

en: Will run command: '%s'
pl: Zostanie wykonane polecenie: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
pl: Lista adresów URI upuszczona na oknie uruchamiania ma błędny format (%d) lub długość (%d)

en: Run Application
pl: Uruchom program

en: _Run
pl: U_ruchom

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
pl: Kliknięcie tego przycisku powoduje uruchomienie wybranego programu lub polecenia wpisanego do pola tekstowego.

en: Command icon
pl: Ikona polecenia

en: The icon of the command to be run.
pl: Ikona polecenia, które zostanie uruchomione.

en: Run in _terminal
pl: Uruchomienie w _terminalu

en: Select this box to run the command in a terminal window.
pl: Należy zaznaczyć tę opcję, aby uruchomić polecenie w oknie terminala.

en: Run with _file...
pl: Uruchomienie z plikiem...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
pl: Kliknięcie tego przycisku umożliwia wybranie pliku, którego nazwa zostanie dołączona do napisu określającego polecenie.

en: List of known applications
pl: Lista znanych programów

en: Show list of known _applications
pl: Lista znanych progr_amów

en: _Force quit
pl: _Wymuś zamknięcie

en: C_lear
pl: _Wyczyść

en: D_on't Delete
pl: _Nie usuwaj

en: Specify an applet IID to load
pl: IID apletu do wczytania

en: Specify a gsettings path in which the applet preferences should be stored
pl: Określa ścieżkę gsettings, w której preferencje apletu powinny być przechowywane

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
pl: Określa początkowy rozmiar apletu (bardzo mały, średni, wielki itd.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
pl: Określa początkowe ułożenie apletu (góra, dół, lewo lub prawo)

[ctx: Size]
en: XX Small
pl: Bardzo bardzo mały

[ctx: Size]
en: X Small
pl: Bardzo mały

[ctx: Size]
en: Small
pl: Mały

[ctx: Size]
en: Medium
pl: Średnio

[ctx: Size]
en: Large
pl: Duży

[ctx: Size]
en: X Large
pl: Bardzo duży

[ctx: Size]
en: XX Large
pl: Ogromny

en: Failed to load applet %s
pl: Wczytanie apletu %s się nie powiodło

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
pl: Narzędzie testowania apletów

en: _Execute
pl: _Wykonaj

en: _Applet:
pl: _Aplet:

en: _Prefs Path:
pl: Ścieżka _preferencji:

en: Hide Panel
pl: Ukrywa panel

en: Top Panel
pl: Górny panel

en: Bottom Panel
pl: Dolny panel

en: Left Panel
pl: Lewy panel

en: Right Panel
pl: Prawy panel

en: Icon '%s' not found
pl: Nie odnaleziono ikony "%s"

en: Could not execute '%s'
pl: Nie można uruchomić "%s"

en: file
pl: plik

en: Home Folder
pl: Folder domowy

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
pl: System plików

en: Search
pl: Szukaj

en: Open URL: %s
pl: Otwórz adres URL: %s

en: You dropped an image on the panel, what do you want to do?
pl: Upuściłeś obraz na panel, co chcesz zrobić?

en: You dropped the image "%s" on the panel.
pl: Obraz "%s" został upuszczony na panel.

en: Do you want to create a launcher for it or use it as the panel's background?
pl: Chcesz stworzyć dla niego aktywator czy użyć go jako tła panelu?

en: Do you want to use it as the panel's background?
pl: Chcesz użyć go jako tła panelu?

en: Create _Launcher
pl: Stwórz _aktywator

en: Set _Background Image
pl: Ustaw obraz _tła

en: Delete this drawer?
pl: Usunąć szufladę?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
pl: Po usunięciu szuflady jej ustawienia zostaną
    utracone.

en: Delete this panel?
pl: Usunąć panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
pl: Po usunięciu panelu jego ustawienia zostaną
    utracone.

en: Test DBus Applet Factory
pl: Generator testowego apletu DBus

en: Factory for Test DBus Applet
pl: Generator testowego apletu DBus

en: Test DBus Applet
pl: Testowy aplet DBus

en: A simple applet for testing the MATE panel
pl: Prosty aplet do testowania panelu MATE
