mate-panel 1.27.0 - en to ps translation catalogue (369 entries)

en: Locations
ps: ځايونه

en: Edit
ps: سمون

en: Calendar
ps: کليز

en: Click to hide month calendar
ps: د مياشتني کليز پټولو لپاره کېکاږﺉ

en: Click to view month calendar
ps: د مياشتني کليز ښودلو لپاره کېکاږﺉ

en: Computer Clock
ps: سولګر ګړيال

en: Set System Time...
ps: ...غونډال مهال امستل

en: Set System Time
ps: غونډال مهال امستل

en: Failed to set the system time
ps: د غونډال مهال په امستلو کښې پاتې راغی

en: _Preferences
ps: غوراوي_

en: _Help
ps: مرسته_

en: _About
ps: په اړه_

en: Copy _Time
ps: مهال لمېسل_

en: Copy _Date
ps: نېټه لمېسل_

en: Ad_just Date & Time
ps: نېټه او مهال سم_ول

en: City Name
ps: ښار نوم

en: City Time Zone
ps: ښار مهال سيمه

en: Clock
ps: ګړيال

en: The Clock displays the current time and date
ps: ګړيال اوسنی مهال او نېټه ښيي

en: _Cancel
ps: بندول_

en: _Time:
ps: _مهال:

en: Current Time:
ps: :اوسنی مهال

en: Clock Preferences
ps: ګړيال غوراوي

en: _Close
ps: بندول_

en: Show the _date
ps: نېټه ښودل_

en: Show _weather
ps: هوا ښودل_

en: Show _temperature
ps: تودوخه ښودل_

en: General
ps: ټولګړي

en: _Add
ps: زياتول_

en: _Edit
ps: سمون_

en: Display
ps: ښوون

en: _Visibility unit:
ps: :څرګندتيا يوون_

en: _Pressure unit:
ps: :نښتېځلو يوون_

en: _Wind speed unit:
ps: :باد چټکتيا يوون_

en: _Temperature unit:
ps: :تودوخې يوون_

en: Weather
ps: هوا

en: <i>(optional)</i>
ps: <i>(غوراويز)</i>

en: Failed to set the system timezone
ps: د غونډال مهالسېمې امستلو کښې پاتې راغی

en: <small>Set...</small>
ps: <small>...امستل</small>

en: <small>Set</small>
ps: <small>امستل</small>

en: Unknown
ps: ناپېژندلی

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
ps: %s لمرپرېواته / %s :لمرخاته

en: Hour format
ps: ګنټې بڼه

en: Custom format of the clock
ps: د ګړيال دوديزه بڼه

en: Show time with seconds
ps: مهال د سېکېنډونو سره ښودل

en: If true, display seconds in time.
ps: .که سم وي، په مهال کښې سېکېنډونه هم وښيه

en: Show date in clock
ps: په ګړيال کښې نېټه ښودل

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ps: .که سم وي، په ګړيال کښې د مهال سره، سره نېټه هم وښيه

en: Show date in tooltip
ps: په توک نکته کښې نېټه ښودل

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ps: که سم وي، کله چې نغوتګر د ګړيال دپاسه وي په توک نکته کښې .نېټه وښيه

en: Show weather in clock
ps: په ګړيال کښې هوا ښودل

en: If true, display a weather icon.
ps: .که سم وي، د هوا يو انځورن وښيه

en: Show temperature in clock
ps: په ګړيال کښې تودوخه ښودل

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
ps: .که سم وي، تودوخه د هوا انځورن په خوا کښې وښيه

en: Show week numbers in calendar
ps: په کليز کښې د اونۍ شمېرې ښودل

en: If true, show week numbers in the calendar.
ps: .که سم وي، په کليز کښې د اونۍ شمېرې وښيه

en: Expand list of locations
ps: د ځايونو لړ غځول

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
ps: .که سم وي، په کليز کړکۍ کښې د ځايونو لړ وغځوه

en: List of locations
ps: د ځايونو لړ

en: A list of locations to display in the calendar window.
ps: .په کليز کړکۍ کښې د ښودلو لپاره د ځايونو لړ

en: Temperature unit
ps: تودوخې يوون

en: The unit to use when showing temperatures.
ps: .هغه يوون چې د تودوخې ښودلو لپاره وکارول شي

en: Speed unit
ps: چټکتيا يوون

en: The unit to use when showing wind speed.
ps: .هغه يوون چې د باد د چټکتيا ښودلو لپاره وکارول شي

en: Images
ps: انځورونه

en: %s the Fish
ps: کب %s

en: (with minor help from George)
ps: (د جورج په لږه مرسته)

en: Fish
ps: کب

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ps: کب، مهاليز غېب ويونکی %s

en: Unable to locate the command to execute
ps: د چلولو لپاره بولۍ نه شي موندلی

en: %s the Fish Says:
ps: :کب وايي %s

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ps: بولۍ نه وتنې لوستلو کښې پاتې راغی
    
    %s :خبرتياوې

en: _Speak again
ps: بيا غږول_

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ps: بدله شوې ده %s سازه شوې بولۍ کار نه کوي او په

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ps: نه شي چلولی '%s'
    
    %s :خبرتياوې

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ps: نه نشي لوستلی '%s'
    
    %s :خبرتياوې

en: The water needs changing
ps: اوبه بدلول غواړي

en: Look at today's date!
ps: !نننۍ نېټې ته وګوره

en: %s the Fish, the fortune teller
ps: کب، مرغ ويونکی %s

en: Fish Preferences
ps: کب غوراوي

en: _Name of fish:
ps: :د کب نوم_

en: Co_mmand to run when clicked:
ps: :هغه بو_لۍ چې د کېکاږلو پر مهال وځغلي

en: _File:
ps: :دوتنه_

en: Select an animation
ps: يو خوځښت وټاکئ

en: _Total frames in animation:
ps: :د سېلن ټول چوکاټونه_

en: _Pause per frame:
ps: :ځنډ پر چوکاټ_

en: frames
ps: چوکاټونه

en: seconds
ps: سېکېنډه

en: The fish's name
ps: د کب نوم

en: The fish's animation pixmap
ps: د کب د سېلن پېکسمېپ

en: Command to execute on click
ps: هغه بولۍ چې په کېکاږلو سره وځغلي

en: Frames in fish's animation
ps: د کب په سېلن کښې چوکاټونه

en: Pause per frame
ps: ځنډ پر چوکاټ

en: Notification Area
ps: يادښت سيمه

en: Panel Notification Area
ps: يادښت سيمې چوکاټ

en: pixels
ps: پېکسلې

en: Show windows from all workspaces
ps: د ټولو کارتشو کړکۍ ښودل

en: When to group windows
ps: کله بايد کړکۍ ډله شي

en: Display workspace names
ps: کارتشو نومونه ښودل

en: Display all workspaces
ps: ټول کارتشې ښودل

en: Rows in workspace switcher
ps: په کارشې ونجوونکي کښې د کيلونو شمېر

en: Window Selector
ps: کړکۍ ټاکوونکی

en: Workspace Switcher
ps: سرتشې ونجوونکی

en: Window List
ps: کړکۍ لړ

en: Failed to load %s: %s
ps: %s :په لېښلو کښې پاتی راغی %s د

en: Icon not found
ps: انځورن ونه موندل شو

en: Click here to restore hidden windows.
ps: د پټو کړکيو بيازېرملو لپاره دلته کېکاږﺉ

en: Show Desktop Button
ps: سرپاڼه ښودلو تڼۍ

en: Window List Preferences
ps: کړکۍ لړ غوراوي

en: _Never group windows
ps: هېڅکله کړکۍ ډلول_

en: Group windows when _space is limited
ps: کله چې تشه لږه وي کړکۍ ډله کول

en: _Always group windows
ps: تل کړکۍ ډلول_

en: Sh_ow windows from current workspace
ps: د اوسنۍ کارتشې نه کړکۍ ښودل

en: Show windows from a_ll workspaces
ps: د ټ_ولو کارتشو کړکۍ ښودل

en: Restore to current _workspace
ps: اوسنۍ _کارتشه بيازېرمل

en: Restore to na_tive workspace
ps: ار_ه کارتشه بيازېرمل

en: rows
ps: کيلونه

en: columns
ps: ستنې

en: Workspace Switcher Preferences
ps: د کارتشې ونجوونکي غوراوي

en: Show _only the current workspace
ps: يوازې اوسنۍ کارتشه ښودل_

en: Show _all workspaces in:
ps: :ټولۍ کارتشې ښودل په_

en: Number of _workspaces:
ps: :د _کارتشو شمېر

en: Workspace na_mes:
ps: :کارتشې نوم_ونه

en: Workspace Names
ps: سرتشې نومونه

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې د پروګرامونو لړ وړول

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې د پروګرامونو لړ غځول

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ps: په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې خپلبشپړېدل وړول

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ps: .که سم وي، په "کاريال پرانيستل" کړکۍ کښې خپلبشپړېدل وړول کيږي

en: Panel ID list
ps: چوکاټ پېژند لړ

en: Panel object ID list
ps: چوکاټ څيز پېژند لړ

en: Enable tooltips
ps: توک نکتې وړول

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ps: که سم وي، په چوکاټونو کښې د څېزونو توک نکتې ښکاري

en: Enable animations
ps: سېلنونه وړول

en: Autoclose drawer
ps: خپلبنده خونه

en: Confirm panel removal
ps: د چوکاټ ړنګونه باورييل

en: Highlight launchers on mouseover
ps: د موږک په تېرېدو پېلوونکي ځلول

en: Complete panel lockdown
ps: بشپړ چوکاټ کولپونه

en: Applet IIDs to disable from loading
ps: چې د لېښلو نه ناوړ شي IIDs هغه څېرمه کړنلار

en: Disable Force Quit
ps: ځواکيزه بندونه ناوړول

en: Panel object type
ps: چوکاټ څيز ډول

en: Toplevel panel containing object
ps: جګکچی څيز لرونکی چوکاټ

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ps: .د هغه جګکچي چوکاټ پېژندوال چې دا څيز لري

en: Object's position on the panel
ps: په چوکاټ کښې د څيز ځای

en: Lock the object to the panel
ps: څيز په چوکاټ کښې کولپول

en: Panel attached to drawer
ps: خونې سره نښتی چوکاټ

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ps: د خونې يا غورنۍ لپاره ښکارېدونکې توک نکته

en: Use custom icon for object's button
ps: د څيز د تڼۍ لپاره دوديز انځورن کارول

en: Icon used for object's button
ps: هغه انځورن چې د څيز د تڼۍ لپاره کارول کيږي

en: Use custom path for menu contents
ps: د غورنۍ د منځپانګو لپاره دوديز يونلور کارول

en: Menu content path
ps: غورنۍ منځپانګې يونلور

en: Launcher location
ps: پېلوونکي ځای

en: Action button type
ps: چار تڼۍ ډول

en: Name to identify panel
ps: د چوکاټ پېژندلو لپاره نوم

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ps: دا يو لوستل کېدونکی نوم دی چې د چوکاټ پېژندلو لپاره يې کارولی شئ. د دې اره موخه دا ده چې د چوکاټ د .کړکۍ سرليک په توګه وکارول شي چې د چوکاټونو ترمنځ چلولو کښې په کار راځي

en: X screen where the panel is displayed
ps: پرده چې چوکاټ په کښې ښکاري X هغه

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ps: ليدانی چېرته چې چوکاټ ښکاري Xinerama

en: Expand to occupy entire screen width
ps: د پردې بشپړ پلنوالي نيولو لپاره غځول

en: Panel orientation
ps: جوکاټ لوموندنه

en: Panel size
ps: چوکاټ کچه

en: X co-ordinate of panel
ps: همغږون X د چوکاټ

en: Y co-ordinate of panel
ps: همغږون Y د چوکاټ

en: X co-ordinate of panel, starting from the right of the screen
ps: همغږون، چې د پردې د ښي لورې نه پېل کيږي X د چوکاټ

en: Y co-ordinate of panel, starting from the bottom of the screen
ps: همغږون، چې د پردې د لاندې نه پېل کيږي Y د چوکاټ

en: Center panel on x-axis
ps: څاښ منځول-x چوکاټ په

en: Center panel on y-axis
ps: څاښ منځول-y چوکاټ په

en: Automatically hide panel into corner
ps: چوکاټ پخپله په څنډه کښې پټول

en: Enable hide buttons
ps: تڼۍ پټول وړول

en: Enable arrows on hide buttons
ps: په پټو تڼيو غشي وړول

en: Panel autohide delay
ps: د چوکاټ خپلپټېدو ټال

en: Panel autounhide delay
ps: د چوکاټ خپلناپټېدو ټال

en: Visible pixels when hidden
ps: د پټېدو پر مهال ښکارېدونکي پېکسلې

en: Animation speed
ps: سېلن چټکتيا

en: Background type
ps: شاليد ډول

en: Background color
ps: شاليد رنګ

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ps: .بڼې ټاکي #RGB د چوکاټ شاليد رنګ په

en: Background color opacity
ps: د شاليد رنګ څرګندتيا

en: Background image
ps: شاليد انځور

en: Fit image to panel
ps: انځور چوکاټ ته برابرول

en: Stretch image to panel
ps: انځور چوکاټ ته غځول

en: File is not a valid .desktop file
ps: دوتنه نه ده .desktop دوتنه سمه

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ps: '%s' ‎د سرپاڼه دوتنې ناپېژندلې نسخه

en: Starting %s
ps: پېلېږي ‎%s

en: Application does not accept documents on command line
ps: کاريال په بولۍ ليکه کې لاسوندونه نه مني

en: Unrecognized launch option: %d
ps: %d ‎:ناپېژندلی پېل غوراوی

en: Not a launchable item
ps: پېلېدونکی توکی نه دی

en: Disable connection to session manager
ps: د ناسته سمبالګر سره نښلېدنه ناتوانول

en: Specify file containing saved configuration
ps: هغه دوتنه چې ساتل شوې سازونه لري ويې ټاکئ

en: FILE
ps: دوتنه

en: Specify session management ID
ps: د ناستې سمبالونې پېژند وټاکئ

en: ID
ps: پېژند

en: Show session management options
ps: د ناستې سمبالونې غوراوي ښودل

en: _Open
ps: پرانيستل_

en: Error
ps: تېروتنه

en: Could not launch application
ps: کاريال نه شي پېلولی

en: Could not open location '%s'
ps: ځای نه شي پرانيستلی '%s'

en: ???
ps: ؟؟؟

en: _Remove From Panel
ps: له چوکاټه ړنګول_

en: _Move
ps: خوځول_

en: Loc_k To Panel
ps: ...چوکاټ کښې کول_پول

en: Cannot find an empty spot
ps: تش ځای نه شي موندلی

en: Drawer
ps: خونه

en: _Add to Drawer...
ps: ...خونې ته زياتول_

en: _Properties
ps: ځانتياوې_

en: Create new file in the given directory
ps: په ورکړل شوې پوښۍ کښې نوې دوتنه جوړول

en: [FILE...]
ps: [...دوتنه]

en: - Edit .desktop files
ps: دوتنې سمول .desktop -

en: Create Launcher
ps: پېلوونکی جوړول

en: Directory Properties
ps: درکموند ځانتياوې

en: Launcher Properties
ps: پېلوونکي ځانتياوې

en: Panel
ps: پاڼه

en: Could not show this URL
ps: نه شي ښودلی URL دا

en: No URL was specified.
ps: نه وو ښودل شوی URL

en: Could not use dropped item
ps: غورځن توکی نه شي کارولی

en: _Launch
ps: پېلول_

en: Key %s is not set, cannot load launcher
ps: کيلۍ نه ده امستل شوې، پېلوونکی نه شي لېښلی %s

en: Could not save launcher
ps: پېلوونکی نه شي ساتلی

en: Add this launcher to _panel
ps: دا پېلوونکی _چوکاټ ته زياتول

en: Add this launcher to _desktop
ps: دا پېلوونکی _سرپاڼې ته زياتول

en: _Entire menu
ps: بشپړه غورنۍ_

en: Add this as _drawer to panel
ps: دا لکه د يوې _خونې چوکاټ ته زياتول

en: Add this as _menu to panel
ps: دا لکه د يوې _غورنۍ چوکاټ ته زياتول

en: _Activate Screensaver
ps: پرده ساتوونکی چارندول_

en: _Lock Screen
ps: پرده کولپول_

en: Could not connect to server
ps: پالنګر سره نه شي نښلېدی

en: Lock Screen
ps: پرده کولپول

en: Protect your computer from unauthorized use
ps: خپل سولګر له نامنلې کارونې نه وساتئ

en: Log Out...
ps: ...وتون

en: Log out of this session to log in as a different user
ps: دې ناستې نه وتل چې لکه د يو بل کارن ننوځئ

en: Run Application...
ps: ...کاريال ځغلول

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
ps: کاريال د کومې بولۍ په ليکلو يا لړ نه په ټاکلو وځغلوﺉ

en: Search for Files...
ps: ...دوتنې لټول

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ps: په دې سولګر کښې لاسوندونه او پوښۍ په نوم يا منځپانګې وځاييزوﺉ

en: Force Quit
ps: ځواکيزه بندونه

en: Force a misbehaving application to quit
ps: کوم ناسمچلندګر کاريال په ځواکيزه توګه بندول

en: Connect to Server...
ps: ...پالنګر سره نښلېدل

en: Connect to a remote computer or shared disk
ps: د يو لرې سولګر يا ونډول شوي ټيکلي سره نښلېدل

en: Shut Down...
ps: ...ګلول

en: Shut down the computer
ps: سولګر ګلول

en: Custom Application Launcher
ps: دوديز کاريال پېلوونکی

en: Create a new launcher
ps: يو نوی پېلوونکی جوړول

en: Application Launcher...
ps: ...کاريال پېلوونکی

en: Copy a launcher from the applications menu
ps: د کاريالونو غورنۍ نه پېلوونکی لمېسل

en: Separator
ps: بېلند

en: A separator to organize the panel items
ps: د چوکاټ توکو ښه بڼولو لپاره يو بېلند

en: A pop out drawer to store other items in
ps: د نورو توکو زېرملو لپاره يوه وتونکې خونه

en: (empty)
ps: (تش)

en: Find an _item to add to "%s":
ps: :کښې زياتولو لپاره _توکی لټول "%s"

en: Add to Drawer
ps: خونې ته زياتول

en: Find an _item to add to the drawer:
ps: :خونې کښې زياتولو لپاره _توکی لټول

en: Add to Panel
ps: چوکاټ ته زياتول

en: Find an _item to add to the panel:
ps: :چوکاټ کښې زياتولو لپاره _توکی لټول

en: _Back
ps: وروسته_

en: Panel object has quit unexpectedly
ps: چوکاټ څيز په ناڅاپه توګه بند شو

en: _Don't Reload
ps: _بيا مه راوله

en: _Reload
ps: بيالېښل_

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ps: .په لېښلو کښې د ستونزې سره مخامخ شو "%s" چوکاټ د

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ps: خپلې سازونې نه څېرمه کړنلار ړنګول غواړﺉ؟

en: _Delete
ps: ړنګول_

en: The MATE Panel
ps: د جنومې چوکاټ

en: Cannot delete this panel
ps: دا چوکاټ نه شي ړنګولی

en: You must always have at least one panel.
ps: .تاسو بايد تل لږ تر لږه يو چوکاټ ولرﺉ

en: _Delete This Panel
ps: دا چوکاټ ړنګول_

en: _New Panel
ps: نوی چوکاټ

en: A_bout Panels
ps: د چوکاټونو په اړه

en: Application
ps: کاريال

en: Application in Terminal
ps: کاريال په پايالي کښې

en: Location
ps: ځای

en: Choose an application...
ps: ...يو کاريال وټاکئ

en: Choose a file...
ps: ...يوه دوتنه وټاکئ

en: Comm_and:
ps: :بو_لۍ

en: _Location:
ps: :ځای_

en: The name of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي نوم نه دی امستل شوی

en: Could not save directory properties
ps: د درکموند ځانتياوې نه شي ساتلی

en: The name of the directory is not set.
ps: .د درکموند نوم نه دی امستل شوی

en: The command of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي بولۍ نه ده امستل شوې

en: The location of the launcher is not set.
ps: .د پېلوونکي ځای نه دی امستل شوی

en: Could not display help document
ps: مرسته لاسوند نه شي ښودلی

en: _Type:
ps: :ډول_

en: _Name:
ps: :نوم_

en: Co_mment:
ps: :څر_ګندون

en: _Browse...
ps: ...لټول_

en: Force this application to exit?
ps: دا کاريال په ځواکيزه توګه بندول غواړﺉ؟

en: Browse and run installed applications
ps: لګول شوي کاريالونه لټول او ځغلول

en: Access documents, folders and network places
ps: لاسوندونه، پوښۍ او جال ځايونو ته لاس رسی کول

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
ps: د سرپاڼې ښکارېدنه او کړه وړه بدلول، مرسته اخېستل، يا وتل

en: Applications
ps: کاريالونه

en: _Edit Menus
ps: غورنۍ سمول_

en: Main Menu
ps: اره غورنۍ

en: Bookmarks
ps: ليکنښې

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ps: پرانيستل '%s'

en: Removable Media
ps: ړنګېدونکې رسنۍ

en: Network Places
ps: جال ځايونه

en: Open your personal folder
ps: خپل ځاني پوښۍ پرانيستل

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
ps: سرپاڼه

en: Open the contents of your desktop in a folder
ps: خپل د سرپاڼې منځپانګه په يوې پوښۍ کښې ښودل

en: Computer
ps: سولګر

en: Network
ps: ځال

en: Places
ps: ځايونه

en: System
ps: غونډال

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
ps: ...نه وتون %s

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
ps: له دې ناستي ويستل چې لکه د يو بل کارن ننوځئ %s

[ctx: Orientation]
en: Left
ps: کيڼ

[ctx: Orientation]
en: Right
ps: ښي

en: Drawer Properties
ps: خونې ځانتياوې

en: Panel Properties
ps: چوکاټ ځانتياوې

en: Some of these properties are locked down
ps: د دې ځانتياوو نه ځېنې کولپ شوي دي

en: _Icon:
ps: :انځورن_

en: _Orientation:
ps: :لورموندنه_

en: _Size:
ps: :کچ_

en: E_xpand
ps: غ_ځول

en: _Autohide
ps: خپلپټېدل_

en: Show hide _buttons
ps: پټې _تڼۍ ښودل

en: Arro_ws on hide buttons
ps: په پټو تڼيو باندې غ_شي

en: _None (use system theme)
ps: (هېڅ يو (د غونډال کونده وکاروه_

en: Solid c_olor
ps: کلک رنګ

en: Pick a color
ps: رنګ اوچتول

en: <small>Transparent</small>
ps: <small>روڼ</small>

en: <small>Opaque</small>
ps: <small>ناڅرګند</small>

en: Co_lor:
ps: :رن_ګ

en: S_tyle:
ps: :ډ_ول

en: Background _image:
ps: :شاليد _انځور

en: Select background
ps: شاليد ټاکل

en: Background
ps: شاليد

en: Image Background Details
ps: د شاليد انځور خبرتياوې

en: _Tile
ps: خښته_

en: _Scale
ps: مېچ_

en: St_retch
ps: غځول

en: Rotate image when panel is _vertical
ps: کله چې چوکاټ نېغ وي انځور چورلول

en: Could not open recently used document "%s"
ps: "%s" اوسنی کارېدلی لاسوند نه شي پرانيستلی

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
ps: په پرانيستلو کښې يوه ناپېژندلې تېروتنه پېښه شوه "%s" د

en: Clear the Recent Documents list?
ps: د اوسني لاسوندونو لړ تشول غواړﺉ؟

en: Clear Recent Documents
ps: اوسني لاسوندونه پاکول

en: Recent Documents
ps: اوسني لاسوندونه

en: Clear all items from the recent documents list
ps: د اوسني لاسوندونو لړ نه ټول توکي پاکول

en: Could not run command '%s'
ps: نه شي ځغلولی '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
ps: څخه نه شي اړولی UTF-8 د '%s'

en: Choose a file to append to the command...
ps: ...بولۍ سره د پاېملونولو لپاره يوه دوتنه وټاکئ

en: Select an application to view its description.
ps: .يو کاريال وټاکئ چې څپړاوي يې وګورﺉ

en: Will run command: '%s'
ps: بولۍ به وځغلوي '%s'

en: Run Application
ps: کاريال ځغلول

en: _Run
ps: ځغلول_

en: Command icon
ps: بولۍ انځورن

en: The icon of the command to be run.
ps: .د هغه بولۍ انځورن چې به ځغلي

en: Run in _terminal
ps: پايالي کښې ځغلول_

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ps: بولۍ په پايالي کړکۍ کښې پرانيستلو لپاره دا بکس وټاکئ

en: Run with _file...
ps: ...دوتنې سره ځغلول_

en: List of known applications
ps: د پېژندلو کاريالونو لړ

en: Show list of known _applications
ps: د پېژندلو _کاريالونو لړ ښودل

en: _Force quit
ps: ځواکيزه بندونه_

en: C_lear
ps: پ_اکول

en: D_on't Delete
ps: م_ه ړنګوه

en: Specify an applet IID to load
ps: وټاکئ IID د لېښلو لپاره د څېرمه کړنلار يوه

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ps: (.وړوکی، منځنی، لوی، او نور-xx) د څېرمه کړنلار لمړی کچ وټاکئ

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ps: (د څېرمه کړنلار لمړۍ لورموندنه وټاکئ (پاس، لاندې، کيڼ يا ښي

en: Failed to load applet %s
ps: څېرمه کړنلار لېښلو کښې پاتې راغی %s

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ps: د څېرمه کړنلار ازمويلو کاريال

en: _Applet:
ps: :څېرمه کړنلار_

en: Hide Panel
ps: چوکاټ پټول

en: Icon '%s' not found
ps: انځورن ونه موندل شو '%s'

en: Could not execute '%s'
ps: نه شي چلولی '%s'

en: file
ps: دوتنه

en: Home Folder
ps: کور پوښۍ

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
ps: دوتنه غونډال

en: Search
ps: پلټون

en: Open URL: %s
ps: %s :پرانيستل URL

en: Delete this drawer?
ps: دا خونه ړنګول غواړﺉ؟

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ps: کله چې يوه خونه وړنګول شي، پخپله خونه او د هغې
     امستنې له منځه ځي

en: Delete this panel?
ps: دا چوکاټ ړنګول غواړﺉ؟

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ps: کله چې يو چوکاټ وړنګول شي، پخپله چوکاټ او د هغې
     امستنې له منځه ځي
