mate-panel 1.27.0 - en to rw translation catalogue (28 entries)

en: Edit
rw: Kwandika

en: Calendar
rw: Kalindari

en: General
rw: Rusange

en: Display
rw: Kugaragaza

en: North
rw: Amajyaruguru

en: South
rw: Amajyepho

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Images
rw: Ishusho

en: seconds
rw: amasogonda

en: pixels
rw: pigiseli

en: Window List
rw: Irisiti y'Amadirishya

en: rows
rw: imbariro

en: columns
rw: inkingi

en: Background color
rw: Ibara rya mbuganyuma

en: Background image
rw: Ishusho mbuganyuma

en: Error
rw: Ikosa

en: (empty)
rw: (ubusa)

en: Location
rw: Ahantu

en: Applications
rw: Porogaramu

en: Bookmarks
rw: Ibirango

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
rw: Ibiro

en: Network
rw: urusobe

en: Places
rw: Imyanya

en: System
rw: Sisitemu

[ctx: Orientation]
en: Left
rw: Ibumoso

[ctx: Orientation]
en: Right
rw: Iburyo

en: Background
rw: Mbuganyuma

en: Search
rw: Gushaka
