mate-panel 1.27.0 - en to si translation catalogue (239 entries)

en: Edit
si: සැකසුම්

en: Calendar
si: දින දර්ශනය

en: Click to view month calendar
si: මාස දිනදර්ශනය දර්ශනයට ක්ලික් කරන්න

en: Computer Clock
si: පරිගණක ඔරලෝසුව

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: Copy _Time
si: වේලාව පිටපත් කරන්න (_D)

en: Copy _Date
si: දිනය පිටපත් කරන්න (_D)

en: Ad_just Date & Time
si: දිනය සහ වේලාව සකසන්න (_j)

en: Clock
si: ඔරලෝසුව

en: The Clock displays the current time and date
si: ඔරලෝසුව දැන් දිනය සහා වේලාව

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Time:
si: වේලාව (_T):

en: Clock Preferences
si: ඔරලෝසු අභිප්‍රේත

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: _Add
si: එක් කරන්න (_A)

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: Display
si: සංදර්ශකය

en: _Visibility unit:
si: දෘෂ්‍යතා ඒකකය (_V):

en: _Pressure unit:
si: පීඩන ඒකකය (_P):

en: _Wind speed unit:
si: සුළ‍ඟේ වේග ඒකකය (_W):

en: _Temperature unit:
si: උෂ්ණත්ව ඒකකය (_T):

en: East
si: නැගෙනහිර

en: West
si: බටහිර

en: North
si: උතුර

en: South
si: දකුණ

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Hour format
si: පැය සංයුතිය

en: Custom format of the clock
si: ඔරලෝසුවෙ රිසිකළ සංයුත්තිය

en: Show time with seconds
si: තත්පර සමඟ වේලාවය දර්ශනය කරන්න

en: Show date in clock
si: ඔරලෝසුව මත දිනය දර්ශනය කරන්න

en: Show date in tooltip
si: මෙවලම් ඉගි මත දිනය දර්ශනය කරන්න

en: Show week numbers in calendar
si: සති අංකය දින දර්ශනය තුළ දර්ශනය කරන්න

en: Temperature unit
si: උෂ්ණත්ව ඒකකය

en: Speed unit
si: වේග ඒකකය

en: Images
si: පිළිඹිබු

en: %s the Fish
si: %s මාලුවා

en: Fish
si: මාලුවා

en: %s the Fish Says:
si: %s මාලුවා පවසනවා:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
si: විධානයෙන් ප්‍රථිධානය කියවීමට නොහැක
    
    විස්තර: %s

en: _Speak again
si: නැවත පවසන්න (_S)

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
si: '%s' ක්‍රියාත්මක කළ නොහැක
    
    විස්තර: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
si: %s' වෙතින් කියවිය නොහැක
    
    විස්තර: %s

en: Look at today's date!
si: අද දවසේ දිනය දෙස බලන්න!

en: %s the Fish, the fortune teller
si: %s නම් අනාවැකි කියන මාලුවා

en: Fish Preferences
si: මාලුවාගේ අභිප්‍රේත

en: _Name of fish:
si: මාලුවාගේ නම: (_N)

en: _File:
si: ගොනු: (_F)

en: Select an animation
si: සජීවීකරණයක් තෝරන්න

en: _Total frames in animation:
si: සජීවීකරණයේ සම්පුර්ණ රාමු ගණන: (_T)

en: frames
si: රාමු

en: seconds
si: තත්පර

en: The fish's name
si: මාලුවාගේ නම

en: Command to execute on click
si: ක්ලික් කළ විට ක්‍රියාත්මක විය යුතු විධානය

en: Frames in fish's animation
si: මාලුවාගේ සජීවීකරණයේ රාමු ගණන

en: pixels
si: පික්සලය

en: Window Selector
si: කවුළු තොරණය

en: Workspace Switcher
si: වැඩබිම් සිරුමාරුව

en: Window List
si: කවුළු ලැයිස්තුව

en: Failed to load %s: %s
si: %s පූරණය අසමත් විය: %s

en: Icon not found
si: අයිකනය හමුවූයේ නැත

en: Window List Preferences
si: කවුළු ලැයිස්තු අභිප්‍රේත

en: rows
si: පේළි

en: columns
si: තීරු

en: Panel ID list
si: පුවරු අංක ලැයිස්තුව

en: Panel object ID list
si: පුවරු වස්තු අංක ලැයිස්තුව

en: Enable tooltips
si: මෙවලමෙ ඉගී සක්‍රීය කරන්න

en: Enable animations
si: සජීවීකරණ සක්‍රීය කරන්න

en: Autoclose drawer
si: ලාච්චුව ස්වයංක්‍රීයව වසන්න

en: Complete panel lockdown
si: සම්පූර්ණ පුවරුවම අබුලු දමන්න

en: Launcher location
si: ඇරඹුමේ පිහිටීම

en: Action button type
si: ක්‍රියාකරි බොත්තම් වර්‍ගය

en: Name to identify panel
si: පුවරුව හදුනා ගැනීමට නමක්

en: Panel orientation
si: පුවරුවේ දිශානතිය

en: Panel size
si: පුවරුවේ ප්‍රමාණය

en: X co-ordinate of panel
si: පුවරුවේ X ඛණ්ඩාංක

en: Y co-ordinate of panel
si: පුවරුවේ Y ඛණ්ඩාංක

en: Enable hide buttons
si: සැඟවුණු බොත්තම් සක්‍රීය කරන්න

en: Panel autohide delay
si: පුවරුව ස්වයංක්‍රීයව සැගවීමෙ පමාව

en: Panel autounhide delay
si: පුවරුව ස්වයංක්‍රීයව සැග නොවීමෙ පමාව

en: Background type
si: පසුබිම් වර්‍ගය

en: Background color
si: පසුබිම් වර්‍ණය

en: Background color opacity
si: පසුබිම් වර්‍ණයේ පාරාන්ධතාව

en: Background image
si: පසුබිම් පිළිඹිබුව

en: Fit image to panel
si: පිළිඹිබුව පුවරුව මතට සකසන්න

en: Starting %s
si: ආරම්භවෙමින් %s

en: Not a launchable item
si: ඇරඹීය හැකි අයිතමයක් නොවේ

en: _Open
si: විවෘත කරන්න (_O)

en: Error
si: දෝශය

en: Could not launch application
si: යෙදුම අරඹිය නොහැක

en: Could not open location '%s'
si: '%s' පිහිටීම විවෘත කළ නොහැක

en: _Remove From Panel
si: පුවරුවෙන් ඉවත් කරන්න (_R)

en: _Move
si: ගෙන යන්න (_M)

en: Loc_k To Panel
si: පුවරුව අගුලු දමන්න (_k)

en: Cannot find an empty spot
si: හිස් තැනක් සෝයාගැනීමට අපහසු විය

en: Drawer
si: ලාච්චුව

en: _Add to Drawer...
si: ලාච්චුවට එක් කරන්න... (_A)

en: _Properties
si: වත්කම් (_P)

en: Create new file in the given directory
si: දෙන ලද බහලුම තුළ නව බොනුවක් නිර්මාණය කරන්න

en: Create Launcher
si: ඇරඹුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Directory Properties
si: බහලුම් වත්කම්

en: Launcher Properties
si: ඇරඹුමේ වත්කම්

en: Panel
si: පුවරුව

en: Could not show this URL
si: මෙම URL එක දර්ශනය කළ නොහැක

en: No URL was specified.
si: URL එකක් විශේෂිතව දක්වා නැත.

en: Could not use dropped item
si: ඉවත් කළ අයිතමයක් භාවිතා කළ නොහැක

en: _Launch
si: අරඹනවා (_L)

en: Could not save launcher
si: ඇරඹුම සුරකිය නොහැක

en: Add this launcher to _panel
si: මෙම ඇරඹුම පුවරුවට එක් කරන්න (_p)

en: Add this launcher to _desktop
si: මෙම ඇරඹුම මූලීකතිරයට එක් කරන්න (_d)

en: _Entire menu
si: සම්පුර්‍ණ මෙනුවම (_E)

en: Add this as _drawer to panel
si: මෙය ලාච්චුවක් ලෙස පුවරුවට එක් කරන්න (_d)

en: Add this as _menu to panel
si: මෙය මෙනුවක් ලෙස පුවරුවට එක් කරන්න (_m)

en: _Activate Screensaver
si: තිරාවරකය සක්‍රීය කරන්න (_A)

en: _Lock Screen
si: තිරය අගුලු දමන්න (_L)

en: Could not connect to server
si: සේවාදායකයට සම්බන්ධ විය නොහැක

en: Lock Screen
si: තිරය අගුලු දමන්න

en: Protect your computer from unauthorized use
si: අනවසර භාවිතයෙන් ඔබගේ පරිගණකය ආරක්‍ෂාකරගන්න

en: Log Out...
si: ඉවත් වන්න...

en: Log out of this session to log in as a different user
si: වෙනස් පරිශීලකයකුසේ පිවිසීමට මෙම සැසියෙන් ඉවත් වන්න

en: Run Application...
si: යෙදුම ක්‍රියාත්මක කරන්න...

en: Search for Files...
si: ගොනු සොයන්න...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
si: නමින් හෝ අන්තර්ගතයෙන් ලේඛන හෝ බහලුම් පිහිටුම් සොයාගන්න

en: Force Quit
si: බලෙන්ම පිටවීම

en: Force a misbehaving application to quit
si: අනිසිකාරව හැසිරෙන වැඩසටහනකට ඉවත් වීමකට පිටවීමට බලකරන්න

en: Connect to Server...
si: සේවාදායකයට සම්බන්ධවන්න...

en: Connect to a remote computer or shared disk
si: දුරස්ථ පරිගණකයකට හෝ හවුල් තැටියකට සම්බන්ධවන්න

en: Shut Down...
si: වසා දමන්න...

en: Shut down the computer
si: පරිගණකය වසා දමන්න

en: Custom Application Launcher
si: රිසිකළ යෙදුම් අරම්ඹකය

en: Create a new launcher
si: නව ඇරඹුමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Application Launcher...
si: යෙදුම් ඇරඹුම...

en: Copy a launcher from the applications menu
si: යෙදුම් මෙනුවෙන් ආරම්ඹකයක් පිටපත් කරන්න

en: Separator
si: වෙනකරනය

en: A separator to organize the panel items
si: පුවරුවේ අයිතම කළමණාකරනය සඳහා වෙන්කරණය

en: A pop out drawer to store other items in
si: වෙනත් අයිතම එක්රැස් කිරීම සඳහා ලාච්චුව

en: (empty)
si: (හිස්)

en: Find an _item to add to "%s":
si: "%s" සඳහා එක් කිරීමට අයිතමයක් සොයන්න (_i):

en: Add to Drawer
si: ලාච්චුවට එක් කරන්න

en: Find an _item to add to the drawer:
si: ලාච්චුවට එක් කිරීමට අයිතමයක් සොයන්න (_i):

en: Add to Panel
si: පුවරුවට එක් කරන්න

en: Find an _item to add to the panel:
si: පුවරුවට එක් කිරීමට අයිතමයක් සොයන්න (_i):

en: _Back
si: පසු පසට (_B)

en: _Don't Reload
si: ප්‍රථිපුරණය කරන්න ඒපා (_D)

en: _Reload
si: ප්‍රතිපුරණය (_R)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: The MATE Panel
si: ග්නෝම් පුවරුව

en: Cannot delete this panel
si: මෙම පුවරුව මැකිය නොහැක

en: You must always have at least one panel.
si: ඔබට සැම විටම එක් පුවරුනක් වත් තිබිය යුතුම වේ.

en: _Delete This Panel
si: මෙම පුවරු මකා දමන්න (_D)

en: _New Panel
si: නව පුවරුව (_N)

en: A_bout Panels
si: පුවරු සම්බන්දව (_b)

en: Application
si: යෙදුම

en: Application in Terminal
si: අග්‍රයේ යෙදුම්

en: Location
si: පිහිටිම

en: Choose an application...
si: යෙදුමක් තෝරන්න...

en: Choose a file...
si: ගොනවක් තෝරන්න...

en: Comm_and:
si: විධානය: (_a)

en: _Location:
si: පිහිටීම: (_L)

en: The name of the launcher is not set.
si: ඇරඹුමේ නම සකසා නැත

en: The command of the launcher is not set.
si: ඇරඹුමේ විධානය සකසා නැත

en: The location of the launcher is not set.
si: ඇරඹුමේ පිහිටීම සකසා නැත

en: Could not display help document
si: සහාය ලේඛනය දර්ශනය කළ නොහැක

en: _Revert
si: පෙර තත්වයට පත් කිරීම (_R)

en: _Type:
si: වර්‍ගය: (_T)

en: _Name:
si: නම (_N):

en: Co_mment:
si: අදහස: (_m)

en: _Browse...
si: ගවේෂණය... (_B)

en: Force this application to exit?
si: යෙදුමට ඉවත් වීමට බල කරනවාද?

en: Browse and run installed applications
si: ස්ථාපිත යෙදුම් ගවේශනය සහ ක්‍රියාත්මක කරවීම

en: Access documents, folders and network places
si: ලේඛන, බහලුම් සහ ජාල ස්ථාන භාවිතය

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
si: තිරමුහුණත් පෙනුම සහ හැසිරීම වෙනස් කිරීම, සහාය ලබා ගැනීම හෝ ඉවත් වීම

en: Applications
si: යෙදුම්

en: _Edit Menus
si: මෙනු සැකසුම් (_M)

en: Main Menu
si: ප්‍රධාන මෙනුව

en: Bookmarks
si: පිටු සළකුණු

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
si: '%s' විවෘත කරන්න

en: Removable Media
si: ඉවත් කළ හැකි මාධ්‍යයන්

en: Network Places
si: ජාල ස්ථාන

en: Open your personal folder
si: ඔබගේ පෞද්ගලික බහලුම් විවෘත කරන්න

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
si: මූලික තිරය

en: Computer
si: පරිගණකය

en: Network
si: ජාලය

en: Browse bookmarked and local network locations
si: පිටු සළකුණු කළ සහ ප්‍රදේශිය ජාල පිහිටීම් ගවේශනය කරන්න

en: Places
si: ස්ථාන

en: System
si: පද්දතිය

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
si: %s ඉවත් වීම...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
si: වෙනත් පරිශීලකයකු ලෙස ඇතුල් වීමට %s ඉවත් වීම

[ctx: Orientation]
en: Left
si: වම

[ctx: Orientation]
en: Right
si: දකුණ

en: Panel Properties
si: පුවරුවේ වත්කම්

en: _Icon:
si: අයිකනය: (_I)

en: _Orientation:
si: දිශනතිය (_O):

en: _Size:
si: ප්‍රමාණය: (_S)

en: _Autohide
si: ස්වයංක්‍රීය සැඟවීම (_A)

en: Show hide _buttons
si: සැඟවුනු බොත්තම් පෙන්වන්න (_b)

en: _None (use system theme)
si: කිසිවක් නැත (පද්ධති තේමා භාවිතා කරන්න) (_N)

en: Solid c_olor
si: ස්ථිර වර්‍ණයක්

en: Pick a color
si: වර්‍ණයක් තොරාගන්න

en: <small>Transparent</small>
si: <small>පාරදෘශ්‍ය</small>

en: <small>Opaque</small>
si: <small>පාරාන්ධ</small>

en: Co_lor:
si: වර්‍ණය (_l):

en: S_tyle:
si: රටාව (_t):

en: Background _image:
si: පසුබිම් පිළිඹිබුව: (_i)

en: Select background
si: පසුබිම තෝරන්න

en: Background
si: පසුබිම

en: Image Background Details
si: පිළිඹිබුවේ පසුතල තොරතුරු

en: _Scale
si: පරාසය (_S)

en: Clear Recent Documents
si: මැතකදි භාවිතා කළ ලේඛන පැහැදිලි කරන්න

en: Recent Documents
si: මැතකදි භාවිතා කළ ලේඛන

en: Clear all items from the recent documents list
si: මැතකදි භාවිතා කළ ලේඛන හි ඇති සියළුම අයිතම පැහැදිලි කරන්න

en: Could not run command '%s'
si: '%s' විධානය ක්‍රියාත්මක කළ නොහැකි විය

en: Select an application to view its description.
si: විස්තර බැලීමට යෙදුමක් තෝරන්න.

en: Run Application
si: යෙදුම ක්‍රියාත්මක කරන්න

en: _Run
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න (_R)

en: Command icon
si: විධාන අයිකනය

en: Run in _terminal
si: අග්‍රය මත ක්‍රියා කරවන්න (_t)

en: Run with _file...
si: ගොනුව සමඟ ක්‍රියාත්මක කරන්න... (_f)

en: List of known applications
si: දන්නා යෙදුම් ලැයස්තුව

en: _Force quit
si: බලපෑමෙන් ඉවත් වීම (_F)

en: C_lear
si: පැහැදිළි කරන්න (_l)

en: D_on't Delete
si: මකන්න එපා (_o)

[ctx: Size]
en: Small
si: කුඩා

[ctx: Size]
en: Large
si: විශාල

en: Failed to load applet %s
si: %s යෙදුම්පත පූරණය අසමත් විය

en: _Applet:
si: යෙදුම්පත (_A):

en: Hide Panel
si: පුවරුව සඟවන්න

en: Icon '%s' not found
si: %s' සොයාගත නොහැකි විය

en: Could not execute '%s'
si: '%s' ක්‍රියාත්මක කළ නොහැක

en: file
si: ගොනුව

en: Home Folder
si: නිවාස බහලුම

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
si: ගොනු පද්ධතිය

en: Search
si: සොයන්න

en: Open URL: %s
si: URL විවෘත කරන්න: %s

en: Delete this drawer?
si: ලාච්චුව මකන්න

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
si: ලාච්චුවක් මකාදමන විට ලාච්චුව සහ 
    එහි සැකසුම් නැතිවේ.

en: Delete this panel?
si: මෙම පුවරුව මකන්නද?
