mate-panel 1.27.0 - en to tk translation catalogue (31 entries)

en: _About
tk: _Barada

en: _Close
tk: _Ýap

en: _Add
tk: _Ekle

en: Unknown
tk: Natanyş

en: Images
tk: Resimler

en: seconds
tk: sanyýa

en: Background color
tk: Arkaplan renki

en: Starting %s
tk: %s başlanýa

en: Not a launchable item
tk: Aýtem sataşarlik dal

en: Disable connection to session manager
tk: Ötürşük müdire baglançy söndir

en: _Open
tk: _Aç

en: Error
tk: Hata

en: _Move
tk: Göç_ir

en: _Properties
tk: _Häsyýetler

en: Create a new launcher
tk: Bir täze başladyçy bejer

en: _Back
tk: _Iz

en: _Reload
tk: _Ýene Ýükle

en: _Delete
tk: _Poz

en: Location
tk: Ýer

en: _Location:
tk: _Ýer

en: _Revert
tk: _Ewir

en: _Browse...
tk: _Ahtar...

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
tk: '%s' adresini aç

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
tk: Desktoap

en: Computer
tk: _Kampýuter

en: Network
tk: Şebeke

en: System
tk: Sistem

en: Background
tk: Arkaplan

en: _Run
tk: _Bitir

en: C_lear
tk: _Durla

en: Home Folder
tk: Öý Haltasy
