mate-panel 1.27.0 - en to tt translation catalogue (12 entries)

en: Calendar
tt: Täqwim

en: _Help
tt: _Yärdäm

en: _About
tt: _Turında

en: _Close
tt: Ya_p

en: _Edit
tt: Ü_zgärtü

en: Background color
tt: Asyaq töse

en: Error
tt: Xata

en: _Properties
tt: Ü_zençälege

en: _Revert
tt: _Qaytart

en: _Browse...
tt: _Saylaw...

en: Pick a color
tt: Tös saylaw

en: C_lear
tt: _Buşat
