mate-panel 1.27.0 - en to wa translation catalogue (105 entries)

en: Edit
wa: Candjî

en: Calendar
wa: Calindrî

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
wa: %A %d di %B %Y

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: _Help
wa: _Aidance

en: _About
wa: Å_d fwait

en: Copy _Time
wa: Copyî l' _eure

en: Copy _Date
wa: Copyî l' _date

en: Clock
wa: Ôrlodje

en: _Time:
wa: _Eure:

en: Clock Preferences
wa: Preferinces di l' ôrlodje

en: _Close
wa: _Clôre

en: General
wa: Djenerå

en: _Add
wa: _Radjouter

en: _Edit
wa: _Candjî

en: Display
wa: Håynaedje

en: East
wa: Esse

en: West
wa: Ouwesse

en: North
wa: Nôr

en: South
wa: Sud

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Hour format
wa: Cogne di l' eure

en: Show time with seconds
wa: Mostrer les segondes

en: Show date in clock
wa: Mostrer l' date e l' ôrlodje

en: Show date in tooltip
wa: Mostrer l' date el racsegne

en: Images
wa: Imådjes

en: %s the Fish
wa: %s li Pexhon

en: (with minor help from George)
wa: (avou on pitit côp d' mwin di George)

en: Fish
wa: Pexhon

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
wa: Dji n' a savou enonder «%s»
    
    Detays: %s

en: Fish Preferences
wa: Preferinces do Pexhon

en: _Name of fish:
wa: _No do pexhon:

en: Co_mmand to run when clicked:
wa: Comande a-z _enonder cwand on clitche:

en: _File:
wa: _Fitchî:

en: frames
wa: cådes

en: seconds
wa: segondes

en: The fish's name
wa: Li no do pexhon

en: The fish's animation pixmap
wa: Li fitchî d' animåcion do pexhon

en: Command to execute on click
wa: Comande a-z enonder cwand on clitche sol pexhon

en: Frames in fish's animation
wa: Li nombe di cådes dins l' animåcion do pexhon

en: Pause per frame
wa: Si djoker a tchaeke cåde

en: pixels
wa: picsels

en: Show windows from all workspaces
wa: Mostrer les purneas di tos les scribannes

en: Workspace Switcher
wa: Discandjeu di scribannes

en: Window List
wa: Djivêye des purneas

en: Window List Preferences
wa: Preferinces del djivêyes di purneas

en: Number of _workspaces:
wa: Nombe di _scribannes:

en: Workspace Names
wa: Nos des scribannes

en: Enable tooltips
wa: Mete en ouve les racsegnes

en: Enable animations
wa: Mete en ouve les animåcions

en: Launcher location
wa: Eplaeçmint di l' enondeu

en: Name to identify panel
wa: No po-z idintifyî l' sicriftôr

en: Panel size
wa: Grandeu do scriftôr

en: Enable hide buttons
wa: Mete en ouve li boton po catchî

en: Enable arrows on hide buttons
wa: Mostrer des fretches sol boton po catchî

en: Animation speed
wa: Roedeu di l' animåcion

en: Background type
wa: Sôre di fond

en: Background color
wa: Coleur di fond

en: Background image
wa: Imådje di fond

en: Starting %s
wa: Enondant %s

en: Not a launchable item
wa: Nén on cayet enondåve

en: Disable connection to session manager
wa: Essocter l' adjondaedje å manaedjeu di sessions

en: Specify session management ID
wa: Dire l' ID pol manaedjmint del session

en: _Open
wa: _Drovi

en: Error
wa: Aroke

en: _Move
wa: _Bodjî

en: Drawer
wa: Ridant

en: _Properties
wa: _Prôpietés

en: Create Launcher
wa: Fé ene aplikete d' enondaedje

en: Launcher Properties
wa: Prôpietés di l' enondeu

en: Lock Screen
wa: Eclawer li waitroûle

en: Create a new launcher
wa: Ahiver on novea enondeu

en: _Back
wa: En _erî

en: _Reload
wa: _Ritcherdjî

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: The MATE Panel
wa: Li Scriftôr di MATE

en: _Delete This Panel
wa: _Oister ci scriftôr

en: _New Panel
wa: _Novea scriftôr

en: _Revert
wa: _Rivni en erî

en: _Name:
wa: _No:

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: Applications
wa: Programes

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
wa: Drovi «%s»

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Network
wa: Rantoele

en: System
wa: Sistinme

[ctx: Orientation]
en: Left
wa: Hintche

[ctx: Orientation]
en: Right
wa: Droete

en: Panel Properties
wa: Prôpietés des scriftôrs

en: _Size:
wa: _Grandeu:

en: _Autohide
wa: Catchî _otomaticmint

en: Show hide _buttons
wa: Mostrer les _botons po catchî

en: Arro_ws on hide buttons
wa: Mostrer des _fretches sol boton po catchî

en: Pick a color
wa: Tchoezixhoz ene coleur

en: Co_lor:
wa: Co_leur:

en: Background _image:
wa: _Imådje di fond:

en: Background
wa: Fond

en: Will run command: '%s'
wa: Dji va-st enonder l' comande: «%s»

en: _Run
wa: _Enonder

en: Run in _terminal
wa: Enonder dvins on _terminå

en: Show list of known _applications
wa: Mostrer l' djivêye des _programes kinoxhous

en: C_lear
wa: _Netyî

[ctx: Size]
en: Medium
wa: Moyén

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Open URL: %s
wa: Drovi hårdêye: %s
