mate-polkit 1.25.0 - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
da: Fjern alle forhøjede privilegier

en: Click the icon to drop all elevated privileges
da: Klik på ikonet for at fjerne alle forhøjede rettigheder

en: Select user...
da: Vælg bruger …

en: _Cancel
da: _Afbryd

en: _Authenticate
da: _Autentificer

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
da: Et program forsøger at udføre en handling, der kræver særlige rettigheder. Godkendelse som en af brugerne nedenfor er påkrævet.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
da: Et program forsøger at udføre en handling, der kræver rettigheder. Godkendelse er påkrævet for at udføre denne handling.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
da: Et program forsøger at udføre en handling, der kræver særlige rettigheder. Godkendelse som superbruger er påkrævet for at udføre denne handling.

en: _Password:
da: _Adgangskode:

en: <small><b>_Details</b></small>
da: <small><b>_Detaljer</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
da: <small><b>Handling:</b></small>

en: Click to edit %s
da: Klik for at redigere %s

en: <small><b>Vendor:</b></small>
da: <small><b>Leverandør:</b></small>

en: Click to open %s
da: Klik for at åbne %s

en: Authenticate
da: Godkend

en: _Password for %s:
da: _Adgangskode for %s:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
da: Dit godkendelsesforsøg mislykkedes. Prøv igen.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
da: Godkendelsesdialog blev fjernet af brugeren

en: PolicyKit Authentication Agent
da: Godkendelsesprogrammet PolicyKit

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
da: Godkendelsesprogrammet PolicyKit for MATE-skrivebordet
