mate-polkit 1.25.0 - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Click the icon to drop all elevated privileges
hi: सभी बढ़े अधिकार को छोड़ने के लिए चिह्न क्लिक करें

en: Select user...
hi: उपयोक्ता चुनें...

en: _Cancel
hi: रद्द करें (_C)

en: _Authenticate
hi: सत्यापित किया (_A)

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
hi: कोई अनुप्रयोग एक क्रिया करने की कोशिश कर रहा है जो कि अधिकार चाहता है. Authentication as one of the users below is required to perform this action.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
hi: कोई अनुप्रयोग एक क्रिया करना चाहता है जिसके लिए अधिकार की जरूरत होती है. सत्यापन इस क्रिया को करने के लिए जरूरी है.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
hi: कोई अनुप्रयोग एक क्रिया करना चाहता है जिसके लिए अधिकार की जरूरत होती है. सुपर यूजर के रूप में सत्यापन इस क्रिया को करने के लिए जरूरी है.

en: _Password:
hi: कूटशब्द (_P):

en: <small><b>_Details</b></small>
hi: <small><b> विवरण</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
hi: <small><b> क्रिया</b></small>

en: Click to edit %s
hi: %s संपादन के लिए क्लिक करें

en: <small><b>Vendor:</b></small>
hi: <small><b> विक्रेता</b></small>

en: Click to open %s
hi: %s को खोलने के लिए क्लिक करें

en: Authenticate
hi: सत्यापित करें

en: _Password for %s:
hi: %s के लिए कूटशब्द (_P):

en: PolicyKit Authentication Agent
hi: PolicyKit प्रमाणीकरण प्रतिनिधि

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
hi: माटे डेस्कटॉप के लिए पोलिसीकिट प्रमाणीकरण घटक
