mate-polkit 1.25.0 - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
ja: すべての昇格済特権を破棄

en: Click the icon to drop all elevated privileges
ja: アイコンをクリックして与えられたすべての権限を破棄

en: Select user...
ja: ユーザの選択...

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: _Authenticate
ja: 認証する(_A)

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
ja: あるアプリケーションが特権の必要なアクションを実行しようとしています。このアクションを実行するには、次に示すいずれかのユーザとしての認証が必要になります。

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
ja: あるアプリケーションが特権の必要なアクションを実行しようとしています。このアクションを実行するには認証が必要になります。

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
ja: あるアプリケーションが特権の必要なアクションを実行しようとしています。このアクションを実行するには root 権限としての認証が必要になります。

en: _Password:
ja: パスワード(_P):

en: <small><b>_Details</b></small>
ja: <small><b>詳細(_D)</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
ja: <small><b>アクション:</b></small>

en: Click to edit %s
ja: ここをクリックして %s を編集して下さい

en: <small><b>Vendor:</b></small>
ja: <small><b>ベンダ:</b></small>

en: Click to open %s
ja: ここをクリックして %s を開いて下さい

en: Authenticate
ja: 認証

en: _Password for %s:
ja: %s のパスワード(_P):

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
ja: 認証に失敗しました。やり直してください

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ja: 認証ダイアログはユーザにより閉じられました

en: PolicyKit Authentication Agent
ja: PolicyKit 認証エージェント

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
ja: PolicyKit 認証エージェント
