mate-polkit 1.25.0 - en to mr translation catalogue (17 entries)

en: Click the icon to drop all elevated privileges
mr: सर्व परवानगी नष्ट करण्यासाठी चिन्हावर क्लिक करा

en: Select user...
mr: वापरकर्ता बदला...

en: _Cancel
mr: रद्द करा(_C)

en: _Authenticate
mr: ओळख पटवा (_A)

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
mr: ऍप्लिकेशन परवानगी आवश्यक असणारी कृती कार्यान्वीत करण्याचा प्रयत्न करत आहे. ही कृती कार्यान्वीत करण्यासाठी खालील वापरकर्ता पैकी ओळख पटवणे आवश्यक आहे.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
mr: ऍप्लिकेशन परवानगी आवश्यक असणारी कृती कार्यान्वीत करण्याचा प्रयत्न करत आहे. ही कृती कार्यान्वीत करण्यासाठी ओळख पटवणे आवश्यक आहे.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
mr: ऍप्लिकेशन परवानगी आवश्यक असणारी कृती कार्यान्वीत करण्याचा प्रयत्न करत आहे. ही कृती कार्यान्वीत करण्यासाठी सर्वोत्तम वापरकर्ता म्हणून ओळख पटवणे आवश्यक आहे.

en: _Password:
mr: परवलीचा शब्द (_P):

en: <small><b>_Details</b></small>
mr: <small><b>तपशील (_D)</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
mr: <small><b>कृती:</b></small>

en: Click to edit %s
mr: %s संपादीत करण्यासाठी क्लिक करा

en: <small><b>Vendor:</b></small>
mr: <small><b>विक्रेता:</b></small>

en: Click to open %s
mr: %s उघडण्यासाठी बटन दाबा

en: Authenticate
mr: ओळख पटवा

en: _Password for %s:
mr: %s करीता पासवर्ड (_P):

en: PolicyKit Authentication Agent
mr: PolicyKit ऑथेंटीकेशन एजेंट

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
mr: MATE डेस्कटाॅपसाठी PolicyKit ऑथेंटीकेशन एजेंट
