mate-polkit 1.25.0 - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
pl: Utrać wszystkie podwyższone uprawnienia

en: Click the icon to drop all elevated privileges
pl: Kliknięcie ikony spowoduje utratę wszystkich podwyższonych upoważnień

en: Select user...
pl: Wybór użytkownika...

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Authenticate
pl: _Uwierzytelnij

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
pl: Program próbuje dokonać działania wymagającego upoważnienia. Aby dokonać tego działania, wymagane jest uwierzytelnienie jako jeden z poniższych użytkowników.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
pl: Program próbuje dokonać działania wymagającego upoważnienia. Aby dokonać tego działania, wymagane jest uwierzytelnienie.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
pl: Program próbuje dokonać działania wymagającego upoważnienia. Aby dokonać tego działania, wymagane jest uwierzytelnienie jako administrator.

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: <small><b>_Details</b></small>
pl: <small><b>S_zczegóły</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
pl: <small><b>Działanie:</b></small>

en: Click to edit %s
pl: Kliknięcie otworzy %s do modyfikacji

en: <small><b>Vendor:</b></small>
pl: <small><b>Dostawca:</b></small>

en: Click to open %s
pl: Kliknięcie otworzy %s

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnianie

en: _Password for %s:
pl: _Hasło użytkownika %s:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
pl: Twoja próba uwierzytelnienia była niepomyślna. Proszę spróbować ponownie.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
pl: Okno uwierzytelnienia zostało odrzucone przez użytkownika

en: PolicyKit Authentication Agent
pl: Agent uwierzytelniania PolicyKit

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
pl: Agent uwierzytelniania PolicyKit dla MATE
