mate-polkit 1.25.0 - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
pt: Retirar todos os privilégios concedidos

en: Click the icon to drop all elevated privileges
pt: Clique no ícone para retirar todos os privilégios concedidos

en: Select user...
pt: Escolha o utilizador...

en: _Cancel
pt: _Cancelar

en: _Authenticate
pt: _Autenticar

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
pt: Uma aplicação está a tentar executar uma ação que requer privilégios. É necessária uma autenticação como um dos utilizadores para executar esta ação.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
pt: Uma aplicação está a tentar executar uma ação que requer privilégios. É necessária autenticação para executar esta ação.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
pt: Uma aplicação está a tentar executar uma ação que requer privilégios. É necessária autenticação como superutilizador para executar esta ação.

en: _Password:
pt: _Senha:

en: <small><b>_Details</b></small>
pt: <small><b>_Detalhes</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
pt: <small><b>Ação:</b></small>

en: Click to edit %s
pt: Clique para editar %s

en: <small><b>Vendor:</b></small>
pt: <small><b>Fornecedor:</b></small>

en: Click to open %s
pt: Clique para abrir %s

en: Authenticate
pt: Autenticar

en: _Password for %s:
pt: _Senha para %s:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
pt: A tentativa de autenticação não foi bem sucedida. Por favor, tente novamente.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
pt: A janela de autenticação foi rejeitada pelo utilziador

en: PolicyKit Authentication Agent
pt: Agente de Autenticação PolicyKit

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
pt: Agente de Autenticação PolicyKit do Ambiente MATE
