mate-polkit 1.25.0 - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
tr: Tüm yüksek yetkilerden vazgeç

en: Click the icon to drop all elevated privileges
tr: Tüm yüksek yetkilerden vazgeçmek için ikonu tıklayın

en: Select user...
tr: Kullanıcı seç...

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Authenticate
tr: Kimlik _Doğrula

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
tr: Bir uygulama yetki gerektiren bir eylem gerçekleştirmeye teşebbüs ediyor. Bu eylemin gerçekleştirilmesi için aşağıdaki kullanıcılardan biri olarak kimlik doğrulaması gereklidir.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
tr: Bir uygulama yetki gerektiren bir eylem gerçekleştirmeye teşebbüs ediyor. Bu eylemin gerçekleştirilmesi için kimlik doğrulaması gereklidir.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
tr: Bir uygulama yetki gerektiren bir eylem gerçekleştirmeye teşebbüs ediyor. Bu eylemin gerçekleştirilmesi için yönetici (super user) olarak kimlik doğrulaması gereklidir.

en: _Password:
tr: _Parola:

en: <small><b>_Details</b></small>
tr: <small><b>_Detaylar</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
tr: <small><b>Faaliyet:</b></small>

en: Click to edit %s
tr: %s unsurunu düzenlemek için tıklayın

en: <small><b>Vendor:</b></small>
tr: <small><b>Satıcı:</b></small>

en: Click to open %s
tr: %s unsurunu açmak için tıklayın

en: Authenticate
tr: Kimlik Doğrula

en: _Password for %s:
tr: %s için _parola:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
tr: Kimlik doğrulama teşebbüssünüz başarısız oldu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
tr: Kimlik doğrulama diyaloğu kullanıcı tarafından kapatıldı

en: PolicyKit Authentication Agent
tr: PolicyKit Kimlik Doğrulama Aracı

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
tr: MATE Masaüstü için PolicyKit Kimlik Doğrulama Aracı
