mate-polkit 1.25.0 - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Drop all elevated privileges
ro: Revocă privilegiile administrative

en: Click the icon to drop all elevated privileges
ro: Clic pe pictogramă pentru a renunța la toate privilegiile ridicate

en: Select user...
ro: Alegere utilizator...

en: _Cancel
ro: _Renunță

en: _Authenticate
ro: _Autentifică

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
ro: O aplicație încearcă să efectueze o acțiune ce necesită privilegii. Pentru a efectua această acțiune este necesară autentificarea ca unul din utilizatorii de mai jos.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
ro: O aplicație încearcă să efectueze o acțiune ce necesită privilegii. Pentru a efectua această acțiune este necesară autentificarea.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
ro: O aplicație încearcă să efectueze o acțiune ce necesită privilegii. Pentru a efectua această acțiune este necesară autentificarea ca administrator.

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: <small><b>_Details</b></small>
ro: <small><b>_Detalii</b></small>

en: <small><b>Action:</b></small>
ro: <small><b>Acțiune:</b></small>

en: Click to edit %s
ro: Clic pentru a edita %s

en: <small><b>Vendor:</b></small>
ro: <small><b>Producător:</b></small>

en: Click to open %s
ro: Clic pentru a deschide %s

en: Authenticate
ro: Autentifică

en: _Password for %s:
ro: _Parolă pentru %s:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
ro: Încercarea de autentificare a eșuat. Încearcă din nou.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ro: Fereastra pentru autentificare a fost închisă de utilizator

en: PolicyKit Authentication Agent
ro: Agent de autentificare PolicyKit

en: PolicyKit Authentication Agent for the MATE Desktop
ro: Agent de autentificare PolicyKit
