mate-power-manager 1.25.0 - en to be translation catalogue (306 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
be: Аплет кіравання яркасцю

en: Adjusts laptop panel brightness.
be: Рэгулюе яркасць экрана лаптопа.

en: Cannot connect to mate-power-manager
be: Немагчыма злучыцца з mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
be: Немагчыма вызначыць яркасць экрана

en: LCD brightness : %d%%
be: Яркасць LCD : %d%%

en: _About
be: _Пра аплет

en: _Help
be: _Даведка

en: Brightness Applet Factory
be: Фабрыка аплета яркасці

en: Brightness Applet
be: Аплет яркасці

en: Power Manager Inhibit Applet
be: Аплет стрымлівання кіраўніка сілкавання

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
be: Дазваляе карыстальніку стрымліваць аўтаматычнае ашчаджэнне сілкавання.

en: Automatic sleep inhibited
be: Аўтаматычны сон адключаны

en: Automatic sleep enabled
be: Аўтаматычны сон уключаны

en: Manual inhibit
be: Самастойнае стрымліванне

en: Inhibit Applet Factory
be: Фабрыка аплета стрымлівання

en: Inhibit Applet
be: Аплет стрымлівання

en: Power Manager
be: Кіраўнік сілкавання

en: Power management daemon
be: Служба кіравання сілкаваннем

en: Battery critical low action
be: Дзеянне пры крытычна малай энергіі батарэі

en: UPS critical low action
be: Дзеянне пры крытычна нізкім UPS

en: The action to take when the UPS is critically low.
be: Дзеянне пры крытычна нізкім зарадзе UPS.

en: UPS low power action
be: Дзеянне пры нізкім UPS

en: The action to take when the UPS is low.
be: Дзеянне пры нізкім зарадзе UPS.

en: Allow backlight brightness adjustment
be: Дазволіць рэгуляванне яркасці

en: The brightness of the screen when idle
be: Яркасць экрана пры бяздзейнасці

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
be: Тушыць экран пасля перыяду бяздзеяння падчас сілкавання ад батарэі

en: LCD dimming amount when on battery
be: Змяншэнне яркасці экрана пры сілкаванні ад батарэі

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
be: Тушыць экран пасля пэрыяду бяздзеяння падчас сілкавання ад разеткі

en: LCD brightness when on AC
be: Яркасць экрана пры сілкаванні ад сеткі

en: Suspend button action
be: Дзеянне кнопкі перапынку

en: Hibernate button action
be: Дзеянне кнопкі Сон

en: Power button action
be: Дзеянне кнопкі сілкавання

en: Laptop lid close action on battery
be: Дзеянне пры закрыцці вечкі лаптопа пры сілкаванні ад батарэі

en: Laptop lid close action when on AC
be: Дзеянне пры закрыцці вечкі лаптопа пры сілкаванні ад сеткі

en: Whether to use time-based notifications
be: Ці выкарыстоўваць абвяшчэнні на падставе часу

en: Check CPU load before sleeping
be: Праверыць нагрузку на працэсар перш як заснуць

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
be: Ці правяраць загрузку працэсара перад аперацыяй бяздзеяння.

en: Use mate-screensaver lock setting
be: Выкарыстоўваць настáўленні блакавання mate-screensaver

en: Lock screen when blanked
be: Блакаваць экран пры яго адключэнні

en: Lock screen on suspend
be: Замыкаць экран пры прыпыненні

en: Lock screen on hibernate
be: Замыкаць экран пры засынанні

en: Lock GNOME keyring on sleep
be: Блакаваць сэрвіс ключоў GNOME пры засынанні

en: Notify when AC adapter is disconnected
be: Абвяшчаць, калі адаптар сілкавання адлучаны

en: Notify when fully charged
be: Інфармаваць, калі цалкам насілкованы

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
be: Ці паказваць абвяшчэнне, калі батарэя цалкам насілкована.

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
be: Ці мусіць абвяшчэнне паказвацца пасля збою Прыпынку ці Сну.

en: Notify on a low power
be: Абвяшчаць, калі мала энергіі

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
be: Ці паказваць абвяшчэнне, калі канчаецца энергія ў батарэі.

en: Whether we should smooth the history data
be: Ці згладжваць гісторыю даных

en: The default graph type to show for history
be: Стандартны тып графіка для паказу гісторыі

en: The maximum time displayed for history
be: Максімальны час для паказу гісторыі

en: Whether we should show the stats data points
be: Ці паказваць адлікі ў статыстыцы

en: Whether we should smooth the stats data
be: Ці згладжваць статыстычныя даныя

en: The default graph type to show for stats
be: Стандартны тып графіка для паказу статыстыкі

en: The default graph type to show in the stats window.
be: Стандартны тып графіка для паказу ў акне статыстыкі.

en: The index of the page number to show by default
be: Стандартны індэкс нумара старонкі

en: The ID of the last device selected
be: ID апошняй выбранай прылады

en: Percentage considered low
be: Маленькая доля

en: Percentage considered critical
be: Крытычная доля

en: Percentage action is taken
be: Дзеянне, якое выконваецца па долі зараду

en: The time remaining when low
be: Маленькая рэшта часу батарэі

en: The time remaining when critical
be: Крытычная рэшта часу батарэі

en: The time remaining when action is taken
be: Рэшта часу батарэі, пры якой выканаць дзеянне

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
be: Час батарэі у секундах, які застаўся ёй да канца, пры якім трэба выканаць крытычнае дзеянне

en: Sleep timeout computer when on battery
be: Затрымка адключэння камп'ютара пры сілкаванні ад батарэі

en: Sleep timeout computer when on AC
be: Затрымка адключэння камп'ютара пры сілкаванні ад сеткі

en: Sleep timeout computer when on UPS
be: Затрымка адключэння камп'ютара пры сілкаванні ад UPS

en: Sleep timeout display when on AC
be: Затрымка адключэння экрана пры сілкаванні ад сеткі

en: Sleep timeout display when on battery
be: Затрымка адключэння экрана пры сілкаванні ад батарэі

en: Sleep timeout display when on UPS
be: Затрымка адключэння экрана пры сілкаванні ад UPS

en: If sounds should be used
be: Ці граць гукі

en: When to show the notification icon
be: Калі паказваць значок абвяшчэння

en: Power Management
be: Кіраванне сілкаваннем

en: Configure power management
be: Наставіць кіраванне сілкаваннем

en: Power Statistics
be: Статыстыка сілкавання

en: Observe power management
be: Назіранне за сілкаваннем

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Graph type:
be: Тып графіка:

en: Data length:
be: Даўжыня даных:

en: There is no data to display.
be: Няма даных для паказу.

en: Use smoothed line
be: Згладзіць лінію

en: Show data points
be: Паказваць пункты даных

en: History
be: Гісторыя

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Power Management Preferences
be: Настáўленні кіравання сілкаваннем

en: Make Default
be: Запомніць як стандартныя

en: _Close
be: _Закрыць

en: Put computer to _sleep when inactive for:
be: _Засынаць, калі неактыўны на працягу:

en: When laptop lid is cl_osed:
be: Калі вечка лаптопа зачынена:

en: Actions
be: Дзеянні

en: Put _display to sleep when inactive for:
be: _Дысплей засынае, калі неактыўны на працягу:

en: Set display _brightness to:
be: Задаць _яркасць:

en: Di_m display when idle
be: За_цяняць дысплей, калі бяздзейнічае

en: Display
be: Выгляд

en: On AC Power
be: Ад сеткі

en: When battery po_wer is critically low:
be: Калі энергіі батарэі крытычна мала:

en: _Reduce backlight brightness
be: З_меншыць яркасць

en: On Battery Power
be: Ад батарэі

en: When UPS power is l_ow:
be: Калі энергія UPS _нізкая:

en: When UPS power is _critically low:
be: Калі энергіі UPS _крытычна мала:

en: On UPS Power
be: Ад UPS

en: When the power _button is pressed:
be: Пры націсканні _кнопкі сілкавання:

en: When the _suspend button is pressed:
be: Пры націсканні _кнопкі прыпынення:

en: _Never display an icon
be: Н_іколі не паказваць значок

en: _Only display an icon when battery power is low
be: _Паказваць значок, толькі калі мала батарэі

en: Only display an icon when charging or _discharging
be: Паказваць значок, толькі калі насілкоўваецца ці садзіцца

en: Only display an icon when a battery is p_resent
be: Паказваць значок, толькі калі батарэя ўстаўлена

en: _Always display an icon
be: Заў_сёды паказваць значок

en: Notification Area
be: Прастора абвяшчэнняў

en: General
be: Асноўнае

en: Set the current brightness
be: Задаць дзейную яркасць

en: Get the current brightness
be: Атрымаць дзейную яркасць

en: Get the number of brightness levels supported
be: Атрымаць колькасць даступных узроўняў яркасці

en: MATE Power Manager Backlight Helper
be: Дапаможнік падсветкі кіраўніка сілкаваннея MATE

en: No valid option was specified
be: Не ўказана ніводнага дапушчальнага параметра

en: No backlights were found on your system
be: У сістэме не знойдзена сродкаў падсветкі

en: Could not get the value of the backlight
be: Не выйшла атрымаць значэнне падсветкі

en: Could not get the maximum value of the backlight
be: Не выйшла атрымаць максімальнае значэнне падсветкі

en: This program can only be used by the root user
be: Гэтая праграма можа выкарыстоўвацца толькі карыстальнікам root

en: This program must only be run through pkexec
be: Гэтая праграма мусіць быць запушчана толькі праз pkexec

en: Could not set the value of the backlight
be: Не выйшла задаць значэнне падсветкі

en: Unknown time
be: Час невядомы

note: Translators: This is %i days
en: %id
be: %iдз

note: Translators: This is %i days %02i hours
en: %id%02ih
be: %iдз%02iг

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
be: %iг

note: Translators: This is %i hours %02i minutes
en: %ih%02im
be: %iг%02iхв

note: Translators: This is %2i minutes
en: %2im
be: %2iхв

note: Translators: This is %2i minutes %02i seconds
en: %2im%02i
be: %2iхв%02i

note: Translators: This is %2i seconds
en: %2is
be: %2iс

note: Translators: This is %.1f Watts
en: %.1fW
be: %.1fВт

note: Translators: This is %.1f Volts
en: %.1fV
be: %.1fВ

en: Show version of installed program and exit
be: Паказаць версію ўсталяванай праграмы і выйсці

en: Exit after a small delay (for debugging)
be: Выйсці праз невялікі час (для наладкі)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
be: Выйсці пасля таго, як кіраўнік загрузіцца (для наладкі)

en: MATE Power Manager
be: Кіраўнік сілкавання MATE

en: Battery is very low
be: Батарэя - вельмі мала энергіі

en: Power plugged in
be: Сілкаванне падлучана

en: Power unplugged
be: Сілкаванне адлучана

en: Lid has opened
be: Вечка была адчынена

en: Lid has closed
be: Вечка была зачынена

en: Battery is low
be: Батарэя - мала энергіі

en: Battery is full
be: Батарэя поўная

en: Suspend started
be: Прыпынена

en: Resumed
be: Адноўлена

en: Suspend failed
be: Не выйшла прыпыніць

en: Computer failed to suspend.
be: Не выйшла прыпыніць камп'ютар

en: Failed to suspend
be: Не выйшла прыпыніць

en: Computer failed to hibernate.
be: Не выйшла ўсыпіць камп'ютар

en: Failed to hibernate
be: Не выйшла ўсыпіць

en: Failure was reported as:
be: Паведамленне пра памылку:

en: Visit help page
be: Наведайце старонку даведкі

en: Display DPMS activated
be: Кіраванне сілкаваннем дысплэя актывавана

en: On battery power
be: Ад батарэі

en: Laptop lid is closed
be: Вечка лаптопа зачынена

en: Power Information
be: Электрасілкаванне

en: Battery may be broken
be: Батарэя можа быць пашкоджана

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
be: Батарэя мае вельмі нізкую ёмістасць (%1.1f%%). Гэта значыць, што яна можа быць старой ці пашкоджанай.

en: Battery Discharging
be: Батарэя садзіцца

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
be: Засталося %s энергіі батарэі (%.0f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
be: %s садзіцца (%.0f%%)

en: UPS Discharging
be: UPS садзіцца

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
be: Засталося %s назапашанай энергіі UPS (%.0f%%)

en: Battery low
be: Батарэя - мала энергіі

en: Laptop battery low
be: Батарэя лаптопа - мала энергіі

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
be: Засталося каля <b>%s</b> (%.0f%%)

en: UPS low
be: UPS - мала энергіі

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
be: Засталося каля <b>%s</b> назапашанай энергіі UPS (%.0f%%)

en: Mouse battery low
be: Батарэя мышы - мала энергіі

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
be: Бесправадная мыш хутка сядзе (%.0f%%)

en: Keyboard battery low
be: Батарэя клавіятуры - мала энергіі

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
be: Бесправадная клавіятура хутка сядзе (%.0f%%)

en: PDA battery low
be: Батарэя PDA - мала энергіі

en: PDA is low in power (%.0f%%)
be: PDA хутка сядзе (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
be: Батарэя мабільнага тэлефона - мала энергіі

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
be: Мабільны тэлефон хутка сядзе (%.0f%%)

en: Media player battery low
be: Батарэя медыяплэера - мала энергіі

en: Media player is low in power (%.0f%%)
be: Медыяплэер хутка сядзе (%.0f%%)

en: Tablet battery low
be: Батарэя таблета - мала энергіі

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
be: Таблет хутка сядзе (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
be: Батарэя падлучанага камп'ютара - мала энергіі

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
be: Падлучаны камп'ютар хутка сядзе (%.0f%%)

en: Battery critically low
be: Батарэя - крытычна мала энергіі

en: Laptop battery critically low
be: Батарэя лаптопа - крытычна мала энергіі

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
be: Падлучыце адаптар сілкавання, каб не страціць даныя.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
be: Камп'ютар хутка прыпыніцца, калі яго не падлучыць да электрасеткі.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
be: Камп'ютар хутка засне, калі яго не падлучыць да электрасеткі.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
be: Камп'ютар хутка адключыцца, калі яго не падлучыць да электрасеткі.

en: UPS critically low
be: UPS - крытычна мала энергіі

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
be: Засталося каля <b>%s</b> энергіі UPS (%.0f%%). Падлучыце адаптар сілкавання да камп'ютара, каб не страціць даныя.

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: Бесправадная мыш вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яе не насілкаваць.

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: Бесправадная клавіятура вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яе не насілкаваць.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: PDA вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яго не насілкаваць.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: Мабільны тэлефон вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яго не насілкаваць.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: Медыяплэер вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яго не насілкаваць.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
be: Таблет вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яго не насілкаваць.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
be: Падлучаны камп'ютар вельмі хутка сядзе (%.0f%%) і перастане працаваць, калі яго не насілкаваць.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
be: Энергія батарэі ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка будзе <b>адключаны</b>, калі батарэя зусім скончыцца.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
be: Энергія батарэі ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка будзе прыпынены. <br><b>ЗАЎВАГА:</b> Трэба пакінуць трошкі энергіі, каб захоўваць камп'ютар у прыпыненым стане.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
be: Энергія батарэі ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка засне.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
be: Энергія батарэі ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка адключыцца.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
be: Энергія UPS ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар будзе <b>адключаны</b>, калі UPS зусім скончыцца.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
be: Энергія UPS ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка засне.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
be: Энергія UPS ніжэйшая за крытычны ўзровень. Камп'ютар хутка адключыцца.

en: MATE Power Preferences
be: Настáўленні сілкавання MATE

en: Shutdown
be: Адключыць

en: Suspend
be: Прыпыніць

en: Hibernate
be: Усыпіць

en: Blank screen
be: Ачысціць экран

en: Ask me
be: Спытаць мяне

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Never
be: Ніколі

en: Rate
be: Стаўка

en: Charge
be: Энергія

en: Time to full
be: Часу да 100%

en: Time to empty
be: Часу да 0%

en: 10 minutes
be: 10 хвілін

en: 2 hours
be: 2 гадзіны

en: 6 hours
be: 6 гадзін

en: 1 day
be: 1 дзень

en: 1 week
be: 1 тыдзень

en: Charge profile
be: Профіль насілкоўвання

en: Discharge profile
be: Профіль разсілкоўвання

en: Charge accuracy
be: Дакладнасць насілкоўвання

en: Discharge accuracy
be: Дакладнасць разсілкоўвання

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Value
be: Значэнне

en: Image
be: Выява

en: Description
be: Апісанне

en: Unknown
be: Невядомы

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Device
be: Прылада

en: Type
be: Тып

en: Vendor
be: Вытворца

en: Model
be: Мадэль

en: Serial number
be: Завадзкі нумар

en: Supply
be: Сілкаванне

en: Refreshed
be: Абноўлена

en: Present
be: Прысутнічае

en: Rechargeable
be: Можна насілкаваць зноў

en: State
be: Стан

en: Energy
be: Энергія

en: Energy when empty
be: Энергія пры спустошанні

en: Energy when full
be: Энергія пры напаўненні

en: Energy (design)
be: Энергія (першапачатковая)

en: Voltage
be: Напружанне

en: Percentage
be: Адсоткі

en: Capacity
be: Ёмістасць

en: Technology
be: Тэхналогія

en: Online
be: Анлайн

en: Device Information
be: Інфармацыя пра прыладу

en: Device History
be: Гісторыя прылады

en: Device Profile
be: Профіль прылады

en: Time elapsed
be: Сярэдні час да сканчэння

en: Power
be: Сілкаванне

en: Cell charge
be: Зарад элемента

en: Predicted time
be: Чаканы час

en: Correction factor
be: Карэкцыя

en: Prediction accuracy
be: Дакладнасць прадказання

en: Select this device at startup
be: Выбраць гэтую прыладу падчас запуску

en: %s remaining
be: %s засталося

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: %s not present
be: Няма %s

en: %s charging (%.1f%%)
be: %s насілкоўваецца (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
be: Батарэя цалкам насілкована.
    Забяспечвае %s часу працы лаптопа

en: %s is fully charged
be: %s цалкам насілкована

en: %s %s remaining (%.1f%%)
be: %s %s засталося (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
be: %s садзіцца (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
be: %s %s да поўнага насілкоўвання (%.1f%%)
    Забяспечвае %s часу працы лаптопа

en: %s %s until charged (%.1f%%)
be: %s %s да поўнага насілкоўвання (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
be: %s чакае разсілкоўвання (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
be: %s чакае насілкоўвання (%.1f%%)

en: %s empty
be: %s пуста

en: Product:
be: Прадукт:

en: Status:
be: Стан:

en: Missing
be: Адсутнічае

en: Charged
be: Насілкована

en: Charging
be: Насілкоўваецца

en: Discharging
be: Разсілкоўваецца

en: Percentage charge:
be: Адсотак узроўню энергіі:

en: Vendor:
be: Вытворца:

en: Technology:
be: Тэхналогія:

en: Serial number:
be: Завадзкі нумар:

en: Model:
be: Мадэль:

en: Charge time:
be: Час насілкоўвання:

en: Discharge time:
be: Час разсілкоўвання:

en: Excellent
be: Выдатная

en: Good
be: Добрая

en: Fair
be: Неблагая

en: Poor
be: Кепска

en: Capacity:
be: Ёмістасць:

en: Current charge:
be: Дзейны ўзровень:

en: Last full charge:
be: Апошні поўны ўзровень:

en: Design charge:
be: Прадугледжаны ўзровень:

en: Charge rate:
be: Узровень энергіі:

en: Lithium Ion
be: Літый-іённая

en: Lithium Polymer
be: Літый-палімерная

en: Lithium Iron Phosphate
be: Літый-фасфатная

en: Lead acid
be: Свінцова-кіслевая

en: Nickel Cadmium
be: Нікель-кадміевая

en: Nickel metal hydride
be: Нікелевая металагідрыдная

en: Unknown technology
be: Невядомая тэхналогія

en: Empty
be: Пуста

en: Waiting to charge
be: Чаканне насілкоўвання

en: Waiting to discharge
be: Чаканне разсілкоўвання

en: Unknown state
be: Невядомы стан
