mate-power-manager 1.25.0 - en to ca translation catalogue (394 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
ca: Miniaplicació de la brillantor del gestor d'energia

en: Adjusts laptop panel brightness.
ca: Ajusteu la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil.

en: Cannot connect to mate-power-manager
ca: No es pot connectar amb el gestor d'energia de MATE

en: Cannot get laptop panel brightness
ca: No es pot obtenir la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil

en: LCD brightness : %d%%
ca: Brillantor de la pantalla LCD: %d%%

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: El gestor d'energia és programari lliure; el podeu redistribuir i/o modificar sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; ja sigui la versió 2 de la llicència, o (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: El gestor d'energia es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; ni tan sols la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Per obtenir més informació, consulteu la Llicència Pública General de GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la  Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA.

en: About Power Manager Brightness Applet
ca: Quant a la miniaplicació de la brillantor del gestor d'energia

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2006 Benjamin Canou
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: _About
ca: _Quant a

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Brightness Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació de la brillantor

en: Brightness Applet
ca: Miniaplicació de la brillantor

en: Power Manager Inhibit Applet
ca: Miniaplicació d'inhabilitació del gestor d'energia

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ca: Permet a l'usuari inhabilitar la gestió automàtica de l'energia.

en: Automatic sleep inhibited
ca: Mode de baix consum automàtic inhabilitat

en: Automatic sleep enabled
ca: Mode de baix consum automàtic habilitat

en: Manual inhibit
ca: Inhabilitació manual

en: About Power Manager Inhibit Applet
ca: Quant a la miniaplicació d'inhabilitació del gestor d'energia

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2006-2007 Richard Hughes
    Drets d'autor © 2011-2021 Els desenvolupadors de MATE

en: Inhibit Applet Factory
ca: Fàbrica de la miniaplicació d'inhibició

en: Inhibit Applet
ca: Miniaplicació d'inhabilitació

en: Power Manager
ca: Gestor d'energia

en: Power management daemon
ca: Dimoni del gestor d'energia

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ca: Si quan s'entra en un període d'inactivitat s'ha d'hibernar, suspendre o no fer res

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ca: El tipus de mode de baix consum al qual s'ha d'entrar quan l'ordinador està inactiu.

en: Battery critical low action
ca: Acció quan la càrrega de la bateria sigui críticament baixa

en: The action to take when the battery is critically low.
ca: L'acció a dur a terme quan el nivell de la bateria sigui críticament baix.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ca: Si s'ha de produir un esdeveniment de bateria quan la tapa estigui plegada i es desconnecti de la xarxa elèctrica

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ca: Si l'esdeveniment de tancament de la tapa hauria d'ocórrer (per exemple «suspèn en plegar la tapa quan s'estigui utilitzant la bateria») quan la tapa ja estigui plegada i posteriorment es desconnecti de la xarxa elèctrica.

en: UPS critical low action
ca: Acció quan la càrrega del SAI sigui críticament baixa

en: The action to take when the UPS is critically low.
ca: L'acció a dur a terme quan el nivell del SAI sigui críticament baix.

en: UPS low power action
ca: Acció quan la càrrega del SAI sigui críticament baixa

en: The action to take when the UPS is low.
ca: L'acció a dur a terme quan el nivell del SAI sigui baix.

en: Allow backlight brightness adjustment
ca: Permet l'ajust de la brillantor de la retroil·luminació de la pantalla

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
ca: Si s'ha de modificar la brillantor de la pantalla en commutar de la xarxa elèctrica a bateria i a l'inrevés.

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
ca: Redueix la brillantor de la retroil·luminació de la pantalla quan s'està utilitzant la bateria

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
ca: Si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla quan l'ordinador estigui amb energia de la bateria.

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
ca: Redueix la brillantor de la retroil·luminació del teclat amb energia de la bateria

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
ca: Si la brillantor de la retroil·luminació del teclat s'ha de reduir quan l'ordinador està amb la bateria

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
ca: Brillantor de la retroil·luminació del teclat amb energia de la xarxa elèctrica.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
ca: El percentatge de brillantor per ajustar la retroil·luminació del teclat amb energia de la xarxa elèctrica. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
ca: El percentatge a reduir la retroil·luminació del teclat amb energia de la bateria.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
ca: El percentatge a reduir la retroil·luminació del teclat  amb energia de la bateria. Per exemple, si s'estableix a «60», la retroil·luminació es reduirà un 40% amb energia de la bateria. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
ca: El percentatge a reduir la retroil·luminació del teclat quan estigui inactiu.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
ca: El percentatge a reduir la retroil·luminació del teclat quan l'ordinador està inactiu. Per exemple, si s'estableix a «60», la retroil·luminació es reduirà un 40% amb energia de la bateria. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: The brightness of the screen when idle
ca: Lluminositat de la pantalla quan estigui inactiu

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca: Aquest és el valor de la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil quan la sessió és inactiva. Només és vàlid quan use-time-for-policy és cert.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
ca: Atenua la pantalla després d'un període d'inactivitat quan s'estigui utilitzant la bateria

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
ca: Si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla per estalviar energia quan l'ordinador estigui inactiu i utilitzant la bateria.

en: The default amount of time to dim the screen after idle
ca: El temps per defecte que es trigarà a reduir la brillantor de la pantalla en passar a l'estat inactiu

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
ca: El temps per defecte que es trigarà a reduir la brillantor de la pantalla en passar a l'estat inactiu.

en: LCD dimming amount when on battery
ca: Reducció de la brillantor de la pantalla LCD quan s'està utilitzant la bateria

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
ca: La quantitat per la qual es reduirà la brillantor de la pantalla quan s'estigui utilitzant la bateria. Els possibles valors estan entre 0 i 100.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
ca: Atenua la pantalla després d'un període d'inactivitat quan s'estigui connectat a la xarxa elèctrica

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
ca: Si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla per estalviar energia quan l'ordinador estigui inactiu i connectat a la xarxa elèctrica.

en: Method used to blank screen on AC
ca: Mètode utilitzat per enfosquir la pantalla quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
ca: El mètode DPMS utilitzat per enfosquir la pantalla amb alimentació de la xarxa elèctrica.

en: Method used to blank screen on battery
ca: Mètode utilitzat per enfosquir la pantalla quan s'està utilitzant la bateria

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
ca: El mètode DPMS utilitzat per enfosquir la pantalla amb alimentació de la bateria.

en: LCD brightness when on AC
ca: Brillantor de la pantalla LCD quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
ca: La brillantor de la pantalla amb alimentació de la xarxa elèctrica. Els valors possibles estan entre 0,0 i 100,0.

en: Suspend button action
ca: Acció del botó de suspensió

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
ca: L'acció a dur a terme quan es premi el botó de suspensió del sistema.

en: Hibernate button action
ca: Acció del botó d'hibernació

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
ca: L'acció a dur a terme quan es premi el botó d'hibernació temporal del sistema.

en: Power button action
ca: Acció del botó d'arrencada

en: The action to take when the system power button is pressed.
ca: L'acció a dur a terme quan es premi el botó d'alimentació del sistema.

en: Laptop lid close action on battery
ca: Acció en plegar la tapa del portàtil quan s'està utilitzant la bateria

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
ca: L'acció a dur a terme quan es plegui la tapa de l'ordinador portàtil i estigui utilitzant la bateria.

en: Laptop lid close action when on AC
ca: Acció en plegar la tapa del portàtil quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
ca: L'acció a dur a terme quan es plegui la tapa de l'ordinador portàtil i estigui connectat a la xarxa elèctrica.

en: Whether to use time-based notifications
ca: Si s'utilitzen les notificacions basades en temps

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ca: Si s'han d'utilitzar les notificacions basades en temps. Si és fals, aleshores s'utilitza el canvi de percentatge, cosa que pot solucionar alguns problemes amb BIOS ACPI defectuoses.

en: Check CPU load before sleeping
ca: Comprova la càrrega de la CPU abans d'entrar al mode de baix consum

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ca: Si s'ha de comprovar la càrrega de la CPU abans de realitzar l'acció per inactivitat.

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
ca: Si NetworkManager s'ha de connectar i desconnectar amb baix consum.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
ca: Si NetworkManager s'ha de desconnectar abans de suspendre o d'hibernar, i connectar-se de nou en reprendre.

en: Use mate-screensaver lock setting
ca: Utilitza l'ajust del bloqueig de l'estalvi de pantalla de MATE

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
ca: Si s'utilitza l'ajust del bloqueig de pantalla de l'estalvi de pantalla de MATE per decidir si s'ha de bloquejar la pantalla després d'una hibernació, d'una suspensió o d'un enfosquiment de la pantalla.

en: Lock screen when blanked
ca: Bloqueja la pantalla en enfosquir-la

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca: Si es bloqueja la pantalla en apagar-la. Només s'utilitza si «lock-use-screensaver» és fals.

en: Lock screen on suspend
ca: Bloqueja la pantalla en suspendre

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca: Si es bloqueja la pantalla quan l'ordinador es reactiva després d'una suspensió. Només s'utilitza quan «lock-use-screensaver» és fals.

en: Lock screen on hibernate
ca: Bloqueja la pantalla en hibernar

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca: Si es bloqueja la pantalla quan l'ordinador es reactiva després d'una hibernació. Només s'utilitza quan «lock-use-screensaver» és fals.

en: Lock GNOME keyring on sleep
ca: Bloqueja l'anell de claus de GNOME en entrar al mode de baix consum

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ca: Si l'anell de claus de GNOME està bloquejat abans que l'ordinador entri en l'estat de suspensió. Això implica que l'anell de claus s'haurà de desbloquejar en reprendre.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ca: Si l'anell de claus de GNOME està bloquejat abans que l'ordinador entri en l'estat d'hibernació. Això implica que l'anell de claus s'haurà de desbloquejar en reprendre.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
ca: Si s'ha de mostrar l'advertència de bateria baixa per a una bateria defectuosa

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
ca: Si s'ha de mostrar l'advertència de bateria baixa per a una bateria defectuosa.

en: Notify when AC adapter is disconnected
ca: Notifica en desconnectar-se de la xarxa elèctrica

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ca: Si s'ha de notificar l'usuari quan es desconnecti de la xarxa elèctrica.

en: Notify when fully charged
ca: Notifica quan estigui del tot carregada

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ca: Si s'ha de mostrar una notificació quan la bateria estigui carregada del tot.

en: Notify on a sleep failure
ca: Notifica en una fallada del mode de baix consum

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
ca: Si s'ha de mostrar una notificació després que la suspensió o la hibernació hagin fallat.

en: The URI to show to the user on sleep failure
ca: L'URI que es mostrarà a l'usuari en produir-se una fallada en entrar en mode de baix consum

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
ca: En fallar l'entrada en el mode de baix consum es pot mostrar un botó a l'usuari per ajudar-lo a arreglar la situació. Deixeu aquest camp en blanc si no voleu que es mostri el botó.

en: Notify on a low power
ca: Notifica en una situació de baix nivell d'energia

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
ca: Si s'ha de mostrar una notificació quan la càrrega de la bateria sigui baixa.

en: Notify on low capacity of mouse battery
ca: Notifica quan quedi poca bateria al ratolí

en: Whether we should show the history data points
ca: Si hauríem de mostrar els punts de dades de l'historial

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
ca: Si hauríem de mostrar els punts de dades de l'historial a la finestra d'estadístiques.

en: Whether we should smooth the history data
ca: Si hauríem de suavitzar les dades de l'historial

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
ca: Si hauríem de suavitzar les dades de l'historial al gràfic.

en: The default graph type to show for history
ca: El tipus de gràfic a mostrar per defecte per a l'historial

en: The default graph type to show in the history window.
ca: El tipus de gràfic a mostrar per defecte a la finestra de l'historial.

en: The maximum time displayed for history
ca: L'interval màxim de temps que es mostra per a l'historial

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
ca: L'interval màxim de temps que es mostra a l'eix x del gràfic de l'historial.

en: Whether we should show the stats data points
ca: Si hauríem de mostrar els punts de dades de les estadístiques

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
ca: Si hauríem de mostrar els punts de dades de les estadístiques a la finestra d'estadístiques.

en: Whether we should smooth the stats data
ca: Si hauríem de suavitzar les dades de les estadístiques

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
ca: Si hauríem de suavitzar les dades de les estadístiques al gràfic.

en: The default graph type to show for stats
ca: El tipus de gràfic a mostrar per defecte per a les estadístiques

en: The default graph type to show in the stats window.
ca: El tipus de gràfic a mostrar per defecte a la finestra de les estadístiques.

en: The index of the page number to show by default
ca: L'índex del número de pàgina a mostrar per defecte

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
ca: L'índex del número de pàgina a mostrar per defecte que s'utilitza per retornar el focus a la pàgina correcta.

en: The ID of the last device selected
ca: L'id. de l'últim dispositiu seleccionat

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
ca: L'identificador de l'últim dispositiu que s'utilitza per tornar el focus al dispositiu correcte.

en: Percentage considered low
ca: Percentatge considerat baix

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca: El percentatge de bateria quan es considera baixa. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: Percentage considered critical
ca: Percentatge considerat crític

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca: El percentatge de bateria quan es considera crítica. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: Percentage action is taken
ca: Percentatge en el qual es durà l'acció a terme

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca: El percentatge de bateria quan l'acció crítica es duu a terme. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: The time remaining when low
ca: El temps restant quan la càrrega és baixa

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca: El temps restant de bateria (en segons) quan es considera baixa. Només és vàlid quan use-time-for-policy és cert.

en: The time remaining when critical
ca: El temps restant quan la càrrega és crítica

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca: El temps restant de bateria (en segons) quan es considera crítica. Només és vàlid quan use-time-for-policy és cert.

en: The time remaining when action is taken
ca: El temps restant quan es durà a terme una acció

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca: El temps restant de bateria (en segons) quan l'acció crítica es duu a terme. Només és vàlid quan use-time-for-policy és cert.

en: Sleep timeout computer when on battery
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estigui utilitzant la bateria

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca: El temps d'inactivitat en segons de l'ordinador amb energia de la bateria, abans que s'entri al mode de baix consum.

en: Sleep timeout computer when on AC
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estigui connectat a la xarxa elèctrica

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca: El temps d'inactivitat de l'ordinador (en segons) abans d'entrar en el mode de baix consum quan s'està connectat a la xarxa elèctrica.

en: Sleep timeout computer when on UPS
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estigui connectat a un SAI

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca: El temps d'inactivitat de l'ordinador (en segons) abans d'entrar en el mode de baix consum quan s'estigui utilitzant un SAI.

en: Sleep timeout display when on AC
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estigui connectat a la xarxa elèctrica

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ca: El temps d'inactivitat en segons abans que la pantalla entri en el mode de baix consum quan l'ordinador estigui connectat a la xarxa elèctrica.

en: Sleep timeout display when on battery
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estigui utilitzant la bateria

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ca: El temps d'inactivitat en segons de l'ordinador amb energia de la bateria, abans que la pantalla entri al mode de baix consum.

en: Sleep timeout display when on UPS
ca: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estigui connectat a un SAI

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ca: El temps d'inactivitat en segons abans que la pantalla entri en el mode de baix consum quan l'ordinador estigui utilitzant un SAI.

en: If sounds should be used
ca: Si s'han d'utilitzar sons

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
ca: Si s'han d'utilitzar sons quan el nivell de càrrega de la bateria és críticament baix, o inhibir les peticions que han aturat l'acció de la directiva.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
ca: Si els elements de preferències i estadístiques s'han de mostrar al menú contextual

en: When to show the notification icon
ca: Quan s'ha de mostrar la icona de notificació

en: Display options for the notification icon.
ca: Mostra les opcions per a la icona de notificació.

en: Power Management
ca: Gestor d'energia

en: Configure power management
ca: Configureu la gestió de l'energia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;power;management;preferences;settings;
ca: MATE;alimentació;energia;gestió;preferències;ajusts;

en: Power Statistics
ca: Estadístiques de l'energia

en: Observe power management
ca: Observeu la gestió d'energia

en: Details
ca: Detalls

en: Graph type:
ca: Tipus de diagrama:

en: Data length:
ca: Durada de les dades:

en: There is no data to display.
ca: No hi ha dades a mostrar.

en: Use smoothed line
ca: Utilitza una línia suavitzada

en: Show data points
ca: Mostra els punts de dades

en: History
ca: Historial

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Power Management Preferences
ca: Preferències del gestor d'energia

en: Make Default
ca: Predeterminada

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ca: Posa l'_ordinador en baix consum quan no hi hagi cap activitat durant:

en: When laptop lid is cl_osed:
ca: _Quan es plegui la tapa de l'ordinador portàtil:

en: Actions
ca: Accions

en: Put _display to sleep when inactive for:
ca: Posa la _pantalla en baix consum quan no hi hagi cap activitat durant:

en: Set display _brightness to:
ca: Estableix la _brillantor de la pantalla a:

en: Di_m display when idle
ca: Ate_nua la pantalla quan estigui inactiu

en: Display
ca: Visualització

en: On AC Power
ca: Amb energia de la xarxa elèctrica

en: When battery po_wer is critically low:
ca: Quan l'e_nergia de la bateria sigui críticament baixa:

en: _Reduce backlight brightness
ca: _Redueix la brillantor de la retroil·luminació de la pantalla

en: _Reduce keyboard backlight
ca: _Redueix la brillantor de la retroil·luminació del teclat

en: Keyboard | Keyboards
ca[0]: Teclat
ca[1]: Teclats

en: On Battery Power
ca: Amb energia de la bateria

en: When UPS power is l_ow:
ca: Quan l'energia del SAI sigui b_aixa:

en: When UPS power is _critically low:
ca: Quan l'energia del SAI sigui _críticament baixa:

en: On UPS Power
ca: Amb energia del SAI

en: When the power _button is pressed:
ca: En p_rémer el botó d'arrencada:

en: When the _suspend button is pressed:
ca: En prémer el _botó de suspensió

en: _Never display an icon
ca: _No mostris mai una icona

en: _Only display an icon when battery power is low
ca: Mostra n_omés una icona quan el nivell de la bateria sigui baix

en: Only display an icon when charging or _discharging
ca: Mostra només una icona quan es carregui o _descarregui la bateria

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ca: Most_ra només una icona quan hi hagi bateria

en: _Always display an icon
ca: Mostr_a sempre una icona

en: Notification Area
ca: Àrea de notificacions

en: Set the current brightness
ca: Estableix la brillantor actual

en: Get the current brightness
ca: Obté la brillantor actual

en: Get the number of brightness levels supported
ca: Obté el nombre de nivells de brillantor admesos

en: MATE Power Manager Backlight Helper
ca: Ajudant de la retroil·luminació del gestor d'energia de MATE

en: No valid option was specified
ca: No s'ha especificat cap opció vàlida

en: No backlights were found on your system
ca: Al vostre sistema no s'ha trobat cap retroil·luminació

en: Could not get the value of the backlight
ca: No s'ha pogut obtenir el valor de la retroil·luminació

en: Could not get the maximum value of the backlight
ca: No s'ha pogut obtenir el valor màxim de la retroil·luminació

en: This program can only be used by the root user
ca: Aquest programa només el pot utilitzar l'usuari root

en: This program must only be run through pkexec
ca: Aquest programa només es pot executar a través de pkexec

en: Could not set the value of the backlight
ca: No s'ha pogut establir el valor de la retroil·luminació

en: Unknown time
ca: Temps desconegut

en: %i minute | %i minutes
ca[0]: %i minut
ca[1]: %i minuts

en: %i hour | %i hours
ca[0]: %i hora
ca[1]: %i hores

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

note: Translators: This is %.1f Watts
en: %.1fW
ca: %.1f W

note: Translators: This is %.1f Volts
en: %.1fV
ca: %.1f V

en: Show version of installed program and exit
ca: Mostra la versió instal·lada del programa i surt

en: Exit after a small delay (for debugging)
ca: Surt al cap d'una estona (per a la depuració)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ca: Surt després que s'hagi carregat el gestor (per a la depuració)

en: MATE Power Manager
ca: Gestor de l'energia de MATE

en: Battery is very low
ca: La càrrega de la bateria és molt baixa

en: Power plugged in
ca: Connexió a la xarxa elèctrica

en: Power unplugged
ca: Desconnexió de la xarxa elèctrica

en: Lid has opened
ca: S'ha desplegat la tapa

en: Lid has closed
ca: S'ha plegat la tapa

en: Battery is low
ca: La càrrega de la bateria és baixa

en: Battery is full
ca: La bateria està totalment carregada

en: Suspend started
ca: S'ha iniciat la suspensió

en: Resumed
ca: S'ha reprès

en: Suspend failed
ca: No s'ha pogut suspendre

en: Computer failed to suspend.
ca: Ha fallat la suspensió de l'ordinador.

en: Failed to suspend
ca: Ha fallat la suspensió

en: Computer failed to hibernate.
ca: Ha fallat la hibernació de l'ordinador.

en: Failed to hibernate
ca: Ha fallat la hibernació

en: Failure was reported as:
ca: La fallida es va informar com a:

en: Visit help page
ca: Aneu a la pàgina d'ajuda

en: Display DPMS activated
ca: El monitor s'ha activat per DPMS

en: On battery power
ca: Amb energia de la bateria

en: Laptop lid is closed
ca: La tapa de l'ordinador portàtil està plegada

en: Power Information
ca: Informació d'energia

en: Battery may be broken
ca: Pot ser que la bateria estigui malmesa

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
ca: La bateria té una capacitat molt baixa (%1.1f%%), el que significa que pot ser vella o estigui trencada.

en: Battery Charged | Batteries Charged
ca[0]: Bateria carregada
ca[1]: Bateries carregades

en: Battery Discharging
ca: S'està descarregant la bateria

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
ca: %s restant de l'energia de la bateria (%.0f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
ca: %s es descarrega (%.0f%%)

en: UPS Discharging
ca: S'està descarregant el SAI

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
ca: %s restant de l'energia de salvaguarda del SAI (%.0f%%)

en: Battery low
ca: Nivell baix de bateria

en: Laptop battery low
ca: Nivell baix de bateria de l'ordinador portàtil

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
ca: Aproximadament <b>%s</b> restant (%.0f%%)

en: UPS low
ca: La càrrega del SAI és baixa

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ca: Aproximadament <b>%s</b> restant de l'energia de salvaguarda del SAI (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ca: Nivell baix de bateria del ratolí

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ca: El ratolí sense fil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Keyboard battery low
ca: Nivell baix de bateria del teclat

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ca: El teclat sense fil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: PDA battery low
ca: Nivell baix de bateria del PDA

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ca: El PDA té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ca: Nivell baix de bateria del telèfon mòbil

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ca: El telèfon mòbil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Media player battery low
ca: Nivell baix de bateria del reproductor multimèdia

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ca: El reproductor multimèdia té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ca: Nivell baix de bateria de la tauleta

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ca: La tauleta té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ca: Nivell baix de bateria de l'ordinador connectat

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ca: L'ordinador connectat té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Battery critically low
ca: Nivell críticament baix de bateria

en: Laptop battery critically low
ca: Nivell críticament baix de bateria de l'ordinador portàtil

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ca: Hauríeu de connectar-vos a la xarxa elèctrica per evitar la pèrdua de dades.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ca: Aquest ordinador se suspendrà d'aquí a molt poc temps si no l'endolleu.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ca: Aquest ordinador hibernarà d'aquí a molt poc temps si no l'endolleu.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ca: L'ordinador s'apagarà molt aviat a menys que l'endolleu.

en: UPS critically low
ca: El nivell de càrrega del SAI és críticament baix

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ca: Aproximadament <b>%s</b> restant de l'energia del SAI (%.0f%%). Restareu l'alimentació de la xarxa elèctrica a l'ordinador per evitar la pèrdua de dades.

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El ratolí sense fil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El teclat sense fil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El PDA té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El telèfon mòbil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: El reproductor multimèdia té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca: La tauleta té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca: L'ordinador connectat té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar aviat si no es carrega.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ca: La bateria està per sota el nivell crític i l'ordinador <b>s'aturarà</b> quan la bateria quedi completament buida.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ca: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt de suspendre.<br><b>NOTA:</b> es necessita una mica d'energia per mantenir l'ordinador en estat de suspensió.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca: La bateria està per sota el nivell crític i l'ordinador entrarà en hibernació.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca: La bateria està per sota el nivell crític i l'ordinador s'aturarà.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ca: El SAI està per sota el nivell crític i l'ordinador <b>s'aturarà</b> quan el SAI quedi completament buit.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca: El SAI està sota el nivell crític i l'ordinador entrarà en estat d'hibernació.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca: El SAI està sota el nivell crític i l'ordinador està a punt d'apagar-se.

en: MATE Power Preferences
ca: Preferències de l'energia de MATE

en: Shutdown
ca: Apaga

en: Suspend
ca: Suspèn

en: Hibernate
ca: Hiberna

en: Blank screen
ca: Pantalla en negre

en: Ask me
ca: Demana'm què vull fer

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Never
ca: Mai

en: Rate
ca: Cadència

en: Charge
ca: Càrrega

en: Time to full
ca: Temps per carregar-se completament

en: Time to empty
ca: Temps per descarregar-se completament

en: 10 minutes
ca: 10 minuts

en: 2 hours
ca: 2 hores

en: 6 hours
ca: 6 hores

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 week
ca: 1 setmana

en: Charge profile
ca: Perfil de la càrrega

en: Discharge profile
ca: Perfil de la descàrrega

en: Charge accuracy
ca: Precisió de la càrrega

en: Discharge accuracy
ca: Precisió de la descàrrega

en: Attribute
ca: Atribut

en: Value
ca: Valor

en: Image
ca: Imatge

en: Description
ca: Descripció

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %.0f second | %.0f seconds
ca[0]: %.0f segon
ca[1]: %.0f segons

en: %.1f minute | %.1f minutes
ca[0]: %.1f minut
ca[1]: %.1f minuts

en: %.1f hour | %.1f hours
ca[0]: %.1f hora
ca[1]: %.1f hores

en: %.1f day | %.1f days
ca[0]: %.1f dia
ca[1]: %.1f dies

en: Yes
ca: Sí

en: Device
ca: Dispositiu

en: Type
ca: Tipus

en: Vendor
ca: Fabricant

en: Serial number
ca: Número de sèrie

en: Supply
ca: Xarxa elèctrica

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: Refreshed
ca: Ultim canvi d'estat

en: Rechargeable
ca: Recarregable

en: State
ca: Estat

en: Energy
ca: Energia

en: Energy when empty
ca: Energia quan està descarregada

en: Energy when full
ca: Energia quan està carregada

en: Energy (design)
ca: Energia (disseny)

en: Voltage
ca: Voltatge

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Technology
ca: Tecnologia

en: Online
ca: Endollat

en: Device Information
ca: Informació del dispositiu

en: Device History
ca: Historial del dispositiu

en: Device Profile
ca: Perfil del dispositiu

en: Time elapsed
ca: Temps transcorregut

en: Power
ca: Potència

en: Cell charge
ca: Càrrega de la cel·la

en: Predicted time
ca: Temps predit

en: Correction factor
ca: Factor de correcció

en: Prediction accuracy
ca: Precisió de la predicció

en: Select this device at startup
ca: Selecciona aquest dispositiu a l'inici

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
ca: Drets d'autor © 2011-2021 els desenvolupadors de MATE

en: %s remaining
ca: %s restants

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: %s not present
ca: %s no present

en: %s charging (%.1f%%)
ca: %s carregant-se (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ca: La bateria està del tot carregada.
    Això us ofereix %s de funcionament de l'ordinador

en: %s is fully charged
ca: %s està completament carregada

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ca: %s %s restant (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ca: %s descarregant-se (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ca: %s %s per estar carregada (%.1f%%)
    Això us ofereix %s de durada de la bateria

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ca: %s %s per estar carregada (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ca: La bateria %s s'està esperant per descarregar-se (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ca: La bateria %s s'està esperant per carregar-se (%.1f%%)

en: %s empty
ca: %s buit

en: Product:
ca: Producte:

en: Status:
ca: Estat:

en: Missing
ca: Manca

en: Charged
ca: Carregada

en: Charging
ca: Carregant-se

en: Discharging
ca: Descarregant-se

en: Percentage charge:
ca: Percentatge de càrrega:

en: Vendor:
ca: Fabricant:

en: Technology:
ca: Tecnologia:

en: Serial number:
ca: Número de sèrie:

en: Charge time:
ca: Temps de càrrega:

en: Discharge time:
ca: Temps de descàrrega:

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Good
ca: Bona

en: Fair
ca: Regular

en: Poor
ca: Pobra

en: Capacity:
ca: Capacitat:

en: Current charge:
ca: Càrrega actual:

en: Last full charge:
ca: Última càrrega completa:

en: Design charge:
ca: Càrrega del disseny:

en: Charge rate:
ca: Velocitat de càrrega:

en: AC adapter | AC adapters
ca[0]: Adaptador de la xarxa elèctrica
ca[1]: Adaptadors de la xarxa elèctrica

en: Laptop battery | Laptop batteries
ca[0]: Bateria d'ordinador portàtil
ca[1]: Bateries d'ordinadors portàtils

en: UPS | UPSs
ca[0]: SAI
ca[1]: SAI

en: Mouse | Mice
ca[0]: Ratolí
ca[1]: Ratolins

en: Cell phone | Cell phones
ca[0]: Telèfon mòbil
ca[1]: Telèfons mòbils

en: Media player | Media players
ca[0]: Reproductor multimèdia
ca[1]: Reproductors multimèdia

en: Tablet | Tablets
ca[0]: Tauleta
ca[1]: Tauletes

en: Computer | Computers
ca[0]: Ordinador
ca[1]: Ordinadors

en: Lithium Ion
ca: Ió liti

en: Lithium Polymer
ca: Polímer de liti

en: Lithium Iron Phosphate
ca: Fosfat de liti i ferro

en: Lead acid
ca: Plom i àcid

en: Nickel Cadmium
ca: Níquel cadmi

en: Nickel metal hydride
ca: Níquel-hidrur metàl·lic

en: Unknown technology
ca: Tecnologia desconeguda

en: Empty
ca: Buit

en: Waiting to charge
ca: S'està esperant que es carregui

en: Waiting to discharge
ca: S'està esperant que es descarregui

en: Unknown state
ca: Estat desconegut
