mate-power-manager 1.25.0 - en to ga translation catalogue (189 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
ga: Feidhmchláirín Ghile Bhainisteoir Cumhachta

en: Adjusts laptop panel brightness.
ga: Coigeartaíonn sé seo gile an phainéil ríomhaire glúine.

en: Cannot connect to mate-power-manager
ga: Ní féidir nasc le mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
ga: Ní féidir gile an phainéil ríomhaire glúine a fháil

en: LCD brightness : %d%%
ga: Gile LCD : %d%%

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Help
ga: Cab_hair

en: Brightness Applet Factory
ga: Monarcha Fheidhmchláirín Gile

en: Brightness Applet
ga: Feidhmchláirín Gile

en: Power Manager Inhibit Applet
ga: Feidhmchláirín Chosc Bhainisteoir Cumhachta

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ga: Ceadaíonn seo don úsáideoir sábháil cumhachta uathoibríoch a chosc.

en: Automatic sleep inhibited
ga: Coisceadh codladh uathoibríoch

en: Automatic sleep enabled
ga: Cumasaíodh codladh uathoibríoch

en: Manual inhibit
ga: Cosc de láimh

en: Inhibit Applet Factory
ga: Monarcha Fheidhmchláirín Coisc

en: Inhibit Applet
ga: Feidhmchláirín Coisc

en: Power Manager
ga: Bainisteoir Cumhachta

en: Power management daemon
ga: Deamhan bainistíochta cumhachta

en: Power Management
ga: Bainistíocht Cumhachta

en: Configure power management
ga: Cumraigh bainistíocht cumhachta

en: Power Statistics
ga: Staitisticí Cumhachta

en: Observe power management
ga: Breathnaigh ar bhainistíocht na cumhachta

en: Details
ga: Sonraí

en: Graph type:
ga: Cineál graif:

en: Data length:
ga: Fad sonraí:

en: There is no data to display.
ga: Níl aon sonraí ann le taispeáint.

en: Use smoothed line
ga: Úsáid líne mínithe

en: Show data points
ga: Taispeáin pointí sonraí

en: History
ga: Stair

en: Statistics
ga: Staitisticí

en: Power Management Preferences
ga: Sainroghanna Bhainistíocht Cumhachta

en: Make Default
ga: Socraigh mar Réamhshocrú

en: _Close
ga: _Dún

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ga: Cuir ríomhaire a _chodladh agus neamhghníomhach le:

en: When laptop lid is cl_osed:
ga: Nuair a dhúntar clúdach an ríomhaire glúine:

en: Actions
ga: Gníomhartha

en: Put _display to sleep when inactive for:
ga: Cuir _taispeáint a chodladh agus neamhghníomhach le:

en: Set display _brightness to:
ga: Socraigh _gile thaispeána go:

en: Di_m display when idle
ga: _Maolaigh taispeáint agus díomhaoin

en: Display
ga: Taispeáint

en: On AC Power
ga: Ar Chumhacht SA

en: When battery po_wer is critically low:
ga: Agus cu_mhacht cadhnra gann go criticiúil:

en: On Battery Power
ga: Ar Chumhacht Chadhnra

en: When UPS power is l_ow:
ga: Agus cumhacht UPS _gann:

en: When UPS power is _critically low:
ga: Agus cumhacht UPS gann go _criticiúil:

en: On UPS Power
ga: Ar Chumhacht UPS

en: When the power _button is pressed:
ga: Nuair a bhrúitear an cnaipe _cumhachta:

en: When the _suspend button is pressed:
ga: Nuair a bhrúitear an cnaipe _fionraí:

en: _Never display an icon
ga: _Ná taispeáin deilbhín riamh

en: _Only display an icon when battery power is low
ga: _Taispeáin deilbhín agus cumhacht cadhnra gann amháin

en: Only display an icon when charging or _discharging
ga: Taispeáin deilbhín nuair agus á luchtú nó á _dhíluchtú amháin

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ga: Taispeáin deilbhín agus cadhnra _ann amháin

en: _Always display an icon
ga: Taispeáin deilbhín i gcón_aí

en: Notification Area
ga: Limistéar Fógartha

en: General
ga: Ginearálta

en: Unknown time
ga: Am anaithnid

note: Translators: This is %i days
en: %id
ga: %il

note: Translators: This is %i days %02i hours
en: %id%02ih
ga: %il%02iu

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
ga: %iu

note: Translators: This is %i hours %02i minutes
en: %ih%02im
ga: %iu%02in

note: Translators: This is %2i minutes
en: %2im
ga: %2in

note: Translators: This is %2i minutes %02i seconds
en: %2im%02i
ga: %2in%02i

en: Show version of installed program and exit
ga: Taispeáin leagan an chláir suiteáilte agus scoir

en: Exit after a small delay (for debugging)
ga: Scoir tar éis moille big (le haghaidh dífhabhtaithe)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ga: Scoir tar éis luchtú an bhainisteora (le haghaidh dífhabhtaithe)

en: MATE Power Manager
ga: Bainisteoir Cumhachta MATE

en: Battery is very low
ga: Tá an cadhnra an-ghann

en: Power plugged in
ga: Cumhacht plugáilte isteach

en: Power unplugged
ga: Cumhacht díphlugáilte

en: Lid has opened
ga: Osclaíodh an clúdach

en: Lid has closed
ga: Dúnadh an clúdach

en: Battery is low
ga: Tá an cadhnra gann

en: Battery is full
ga: Tá an cadhnra lán

en: Suspend started
ga: Fionraí tosaithe

en: Resumed
ga: Athdhúisithe

en: Suspend failed
ga: Fionraí teipthe

en: Visit help page
ga: Tabhair cuairt ar an leathanach cabhrach

en: Display DPMS activated
ga: Cumasaíodh DPMS taispeána

en: On battery power
ga: Ar chumhacht chadhnra

en: Laptop lid is closed
ga: Tá clúdach an ríomhaire glúine dúnta

en: Power Information
ga: Faisnéis Chumhachta

en: Battery may be broken
ga: Is féidir go bhfuil an cadhnra briste

en: Battery Discharging
ga: Cadhnra á Dhíluchtú

en: UPS Discharging
ga: UPS á Dhíluchtú

en: Battery low
ga: Cadhnra gann

en: Laptop battery low
ga: Cadhnra ríomhaire glúine gann

en: UPS low
ga: UPS íseal

en: Mouse battery low
ga: Cadhnra na luiche gann

en: Keyboard battery low
ga: Cadhnra méarchláir gann

en: PDA battery low
ga: Cadhnra PDA gann

en: Cell phone battery low
ga: Cadhnra fóin siúl gann

en: Battery critically low
ga: Cadhnra gann go criticiúil

en: Laptop battery critically low
ga: Cadhnra ríomhaire glúine gann go criticiúil

en: UPS critically low
ga: UPS gann go criticiúil

en: MATE Power Preferences
ga: Sainroghanna Cumhachta MATE

en: Shutdown
ga: Múch

en: Suspend
ga: Cuir ar fionraí

en: Hibernate
ga: Geimhrigh

en: Blank screen
ga: Scáileán bán

en: Ask me
ga: Fiafraigh díom

en: Do nothing
ga: Ná déan faic

en: Never
ga: Riamh

en: Rate
ga: Ráta

en: Charge
ga: Lucht

en: Time to full
ga: Am go dtí lán

en: Time to empty
ga: Am go dtí folamh

en: 10 minutes
ga: 10 nóiméad

en: 2 hours
ga: 2 uair

en: 1 day
ga: lá

en: 1 week
ga: seachtain

en: Charge profile
ga: Próifíl luchta

en: Discharge profile
ga: Próifíl díluchta

en: Charge accuracy
ga: Cruinneas luchta

en: Discharge accuracy
ga: Cruinneas díluchta

en: Attribute
ga: Tréith

en: Value
ga: Luach

en: Image
ga: Íomhá

en: Description
ga: Cur Síos

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Yes
ga: Tá

en: No
ga: Níl

en: Device
ga: Gléas

en: Type
ga: Cineál

en: Vendor
ga: Díoltóir

en: Model
ga: Samhail

en: Serial number
ga: Sraithuimhir

en: Supply
ga: Soláthar

en: Refreshed
ga: Athnuadh

en: Present
ga: Ann

en: Rechargeable
ga: In-athluchtaithe

en: State
ga: Stát

en: Energy
ga: Fuinneamh

en: Energy when empty
ga: Fuinneamh agus folamh

en: Energy when full
ga: Fuinneamh agus lán

en: Energy (design)
ga: Fuinneamh (deartha)

en: Voltage
ga: Voltas

en: Percentage
ga: Céatadán

en: Capacity
ga: Toilleadh

en: Technology
ga: Teicneolaíocht

en: Online
ga: Ar líne

en: Device Information
ga: Eolas Faoin nGléas

en: Device History
ga: Stair an Ghléis

en: Device Profile
ga: Próifíl an Ghléis

en: Time elapsed
ga: Am imithe

en: Power
ga: Cumhacht

en: Cell charge
ga: Lucht cille

en: Predicted time
ga: Am tuartha

en: Correction factor
ga: Fachtóir ceartaithe

en: Prediction accuracy
ga: Cruinneas tuair

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: %s charging (%.1f%%)
ga: Tá %s á luchtú (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ga: Tá an cadhnra luchtaithe go hiomlán.
    Soláthraíonn sé %s am rite ríomhaire glúine

en: %s is fully charged
ga: Tá %s luchtaithe go hiomlán

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ga: %s %s fágtha (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ga: Tá %s á dhíluchtú (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ga: %s %s go dtí luchtaithe (%.1f%%)
    Soláthraíonn sé %s am rite cadhnra

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ga: %s %s go dtí luchtaithe (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ga: Tá %s ag feitheamh le díluchtú (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ga: Tá %s ag feitheamh le luchtú (%.1f%%)

en: Product:
ga: Táirge:

en: Status:
ga: Stádas:

en: Missing
ga: Ar iarraidh

en: Charged
ga: Luchtaithe

en: Charging
ga: Á luchtú

en: Discharging
ga: Á díluchtú

en: Percentage charge:
ga: Céatadán luchta:

en: Vendor:
ga: Díoltóir:

en: Technology:
ga: Teicneolaíocht:

en: Serial number:
ga: Sraithuimhir:

en: Model:
ga: Samhail:

en: Charge time:
ga: Am luchtaithe:

en: Discharge time:
ga: Am díluchtaithe:

en: Excellent
ga: Sármhaith

en: Good
ga: Maith

en: Fair
ga: Cóir

en: Poor
ga: Bocht

en: Capacity:
ga: Toilleadh:

en: Current charge:
ga: Lucht reatha:

en: Last full charge:
ga: Lucht iomlán is déanaí:

en: Design charge:
ga: Lucht deartha:

en: Charge rate:
ga: Ráta luchtaithe:

en: Lithium Ion
ga: Ian Litiam

en: Lithium Polymer
ga: Polaiméir Litiam

en: Lithium Iron Phosphate
ga: Fosfáit Litiam Iarainn

en: Lead acid
ga: Luaidhe-aigéadach

en: Nickel Cadmium
ga: Caidmiam Nicile

en: Nickel metal hydride
ga: Hidríd mhiotail nicile

en: Unknown technology
ga: Teicneolaíocht anaithnid

en: Empty
ga: Folamh
