mate-power-manager 1.25.0 - en to ka translation catalogue (76 entries)

en: _About
ka: _შესახებ

en: _Help
ka: _დახმარება

en: Manual inhibit
ka: შეკავების მოხსნა

en: Power Manager
ka: ენერგიის მმართველი

en: Power management daemon
ka: ენერგიის მმართველის დემონი

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ka: გადავიდეს თუ არა სისტემა ძილის ან ლოდინის რეჟიმში, ან არაფერი გააკეთოს, თუ არააქტიურია.

en: Battery critical low action
ka: მოქმედება განგაშზე - ბატარეის კრიტიკული მდგომარეობა

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ka: თავი იჩინოს "აკუმულატორის მოვლენამ", როცა ლეპტოპის ეკრანი დახურულია და კომპიუტერი გამორთულია ელ. ქსელიდან

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ka: უნდა იჩინოს თუ არა თავი ლეპტოპის ეკრანის დახურვის მოვლენამ (მაგ. "ლოდინი რეჟიმი, როცა დახურულია"), როცა ჯერ ლეპტოპის ეკრანი დაიხურა, ელ. კვება კი გამოირთო მოგვიანებით.

en: UPS critical low action
ka: მოქმედება - UPS-ის მუხტი კრიტიკულად დაბალია

en: The brightness of the screen when idle
ka: ეკრანის სიკაშკაშე უქმე რეჟიმში

en: Method used to blank screen on AC
ka: ეკრანის გაცარიელების მეთოდი ქსელური კვებისას

en: Method used to blank screen on battery
ka: ეკრანის გაცარიელების მეთოდი აკუმულატორით კვებისას

en: LCD brightness when on AC
ka: LCD-ს სიკაშკაშე ელ. ქსელით კვებისას

en: Suspend button action
ka: ლოდინის ღილაკის მოქმედება

en: Hibernate button action
ka: ძილის რეჟიმის ღილაკის მოქმედება

en: Power button action
ka: ჩართვა-გამორთვის ღილაკის მოქმედება

en: Laptop lid close action on battery
ka: ლეპტოპის ეკრანის დახურვის მოქმედება აკუმულატორზე

en: Laptop lid close action when on AC
ka: ლეპტოპის ეკრანის დახურვის მოქმედება ელ. ქსელიდან კვებისას

en: Whether to use time-based notifications
ka: გამოიყენე დროზე დამყარებული შეტყობინებები

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ka: დროზე დაფუძნებული შეტყობინებების გამოყენება. თუ ეს რეჟიმი გამორთულია, მაშინ გამოიყენება პროცენტული ცვლილება, რამაც შესაძლოა გაასწოროს დაზიანებული ACPI BIOS.

en: Check CPU load before sleeping
ka: შეამოწმე პროცესორის დატვირთვა ძილის რეჟიმში გადასვლამდე

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ka: უქმე რეჟიმში გადასვლამდე შემოწმდეს პროცესორის დატვირთვა.

en: Use mate-screensaver lock setting
ka: გამოიყენე გნომის ეკრანმზოგის დაბლოკვა (mate-screensaver lock)

en: Lock screen when blanked
ka: ეკრანის დაბლოკვა ცარიელი ეკრანის რეჟიმში

en: Lock screen on suspend
ka: ეკრანის დაბლოკვა ლოდინის რეჟიმში

en: Lock screen on hibernate
ka: ეკრანის დაბლოკვა ძილის რეჟიმში

en: Notify when AC adapter is disconnected
ka: შემატყობინე, როცა ქსელური კვება გამორთულია

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ka: შემატყობინე, როცა ქსელური კვება გამორთულია

en: Notify when fully charged
ka: შემატყობინე, როცა აკუმულატორი სრულადაა დატენილი

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ka: შემატყობინე აკუმულატორი სრულად დატენვა.

en: Percentage considered low
ka: მუხტის პროცენტობა ითვლება მცირედ

en: Percentage considered critical
ka: მუხტის პროცენტობა ითვლება კრიტიკულად

en: Percentage action is taken
ka: მოქმედება სრულდება მუხტის პროცენტობის მიხედვით

en: The time remaining when low
ka: "მცირე მუხტამდე" დარჩენილი დრო

en: The time remaining when critical
ka: "კრიტიკულ მუხტამდე" დარჩენილი დრო

en: The time remaining when action is taken
ka: მოქმედებამდე დარჩენილი დრო

en: Sleep timeout computer when on battery
ka: მუშაობის შეჩერების დაყოვნება აკუმულატორით კვებისას

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ka: დრო (წამებში), რომლის განმავლობაშიც კომპიუტერი, რომელიც იკვებება აკუმულატორიდან, უნდა იყოს არააქტიური, რომ ის გადავიდეს "ძილის რეჟიმში"

en: Sleep timeout computer when on AC
ka: მუშაობის შეჩერების დაყოვნება ქსელური კვებისას

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ka: დრო (წამებში), რომლის განმავლობაშიც კომპიუტერი, რომელიც ჩართულია ელ. ქსელში, უნდა იყოს არააქტიური, რომ ის გადავიდეს "ძილის რეჟიმში"

en: Sleep timeout display when on AC
ka: ეკრანის გამორთვის დაყოვნება ქსელური კვებისას

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ka: დრო (წამებში), რომლის შემდეგაც ეკრანი "დაიძინებს", როცა კომპიუტერი ჩართულია ელ. ქსელში.

en: Sleep timeout display when on battery
ka: ეკრანის გამორთვის დაყოვნება აკუმულატორით კვებისას

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ka: დრო (წამებში), რომლის განმავლობაშიც კომპიუტერი, რომელიც ჩართულია ელ. ქსელში, უნდა იყოს არააქტიური, რომ ეკრანი გადავიდეს "ძილის რეჟიმში"

en: When to show the notification icon
ka: შეტყობინების ხატულას ჩვენების დრო

en: Power Management
ka: ენერგიის მმართველი

en: Configure power management
ka: ენერგიის მართვის კონფიგურირება

en: Details
ka: დეტალები

en: History
ka: ისტორია

en: Power Management Preferences
ka: ენერგიის მენეჯმენტის პარამეტრები

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Set display _brightness to:
ka: დააყენე ეკრანის სიკაშკაშე:

en: Display
ka: დისპლეი

en: Notification Area
ka: შეტყობინებების არე

en: General
ka: საერთო

en: Unknown time
ka: უცნობი დრო

en: MATE Power Manager
ka: ენერგიის მმართველი

en: On battery power
ka: კვება ბატარეიდან

en: Laptop lid is closed
ka: ლეპტოპის სახურავი (ეკრანი) დახურულია

en: Power Information
ka: ენერგიის ინფორმაცია

en: MATE Power Preferences
ka: MATE ენერგიის პარამეტრები

en: Hibernate
ka: ძილის რეჟიმი

en: Blank screen
ka: სუფთა ეკრანი

en: Never
ka: არასოდეს

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Image
ka: გამოსახულება

en: Description
ka: აღწერა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Yes
ka: დიახ

en: No
ka: არა

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Type
ka: ტიპი

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: Empty
ka: ცარიელი
