mate-power-manager 1.25.0 - en to mai translation catalogue (146 entries)

en: Adjusts laptop panel brightness.
mai: लैपटॉप पैनल ब्राइटनेस समायोजित करू

en: Cannot get laptop panel brightness
mai: लैपटॉप पैनल ब्राइटनेस नहि पाबि सकल

en: LCD brightness : %d%%
mai: LCD ब्राइटनेस: %d%%

en: _About
mai: क' संबंधमे (_A)

en: _Help
mai: मद्दति (_H)

en: Power Manager Inhibit Applet
mai: पावर मैनेजर रोक एप्लेट

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
mai: स्वचालित पावर सहेजनाइ रोकबाक लेल प्रयोक्ताकेँ छूट दिअ'

en: Automatic sleep inhibited
mai: स्वचालित स्लीप रोकल गेल

en: Automatic sleep enabled
mai: स्वचालित स्लीप सक्रिय

en: Manual inhibit
mai: मैनुअल रोक

en: Power Manager
mai: पावर मैनेजर

en: Power management daemon
mai: पावर मैनेजर डेमॉन

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
mai: की निष्क्रिय रहबाक दौरान हाइबरनेट, सस्पेंड, अथवा किछु नहि कएनाइ अछि

en: Battery critical low action
mai: बैटरी गंभीर कम क्रिया

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
mai: की बैटरी घटना होनाइ चाही जखन लिड बन्न अछि आओर पावर डिसकनेक्टेड अछि

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
mai: की बैटरी लिड बन्न करबबला घटनाकेँ पैदा होनाइ चाही (उदाहरण क' लेल 'स्थगति करू जखन लिड बैटरी पर बन्न हाएत अछि') जखन लिड पहिले बन्न अछि आओर बादमे AC पावर डिसकनेक्टेड अछि.

en: UPS critical low action
mai: UPS गंभीर कम क्रिया

en: UPS low power action
mai: UPS कम पावर क्रिया

en: The brightness of the screen when idle
mai: स्क्रीन क' चमकीलापन जखन निष्क्रिय हुए

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
mai: निष्क्रियता क' अवधि क' बाद स्क्रीन मद्धम करू जखन बैटरी पावर ऑन अछि

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
mai: की स्क्रीनकेँ पावर सहेजबाक लेल मद्धम कएनाइ चाही जखन कंप्यूटर निष्क्रिय हुए आओर बैटरी पावर चालू हुए.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
mai: निष्क्रियता क' अवधि क' बाद स्क्रीन मद्धम करू जखन AC पावर ऑन अछि

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
mai: की स्क्रीनकेँ पावर सहेजबाक लेल मद्धम कएनाइ चाही जखन कंप्यूटर निष्क्रिय हुए आओर AC पावर हुए.

en: Method used to blank screen on AC
mai: AC पर स्क्रीन खाली करब क' लेल प्रयुक्त विधि

en: Method used to blank screen on battery
mai: बैटरी पर स्क्रीन खाली करबाक लेल प्रयुक्त विधि

en: LCD brightness when on AC
mai: LCD चमकीलापन जखन AC चालू अछि

en: Suspend button action
mai: सस्पेंड बटन क्रिया

en: Hibernate button action
mai: बटन क्रिया नुकाबू

en: Power button action
mai: पावर बटन क्रिया

en: Laptop lid close action on battery
mai: बैटरी पर लैपटॉप लिड क्रिया बन्न करैत अछि

en: Laptop lid close action when on AC
mai: AC चालू रहब पर लैपटॉप लिड क्रिया बन्न करैत अछि

en: Whether to use time-based notifications
mai: की समय आधारित अधिसूचना क' प्रयोग कएनाइ अछि

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
mai: की समय आधारित अधिसूचनाकेँ प्रयोग कएल जएनाइ चाही. जँ गलत पर सेट अछि तब बदलामे प्रतिशत बदलाव क' प्रयोग कएल जाएत अछि, जे टूटल ACPI BIOSकेँ फिक्स कए सकैत अछि.

en: Check CPU load before sleeping
mai: CPU लोड जाँचू सुतबाक सँ पहिले

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
mai: जँ CPU लोडकेँ जाँचल जएनाइ चाही निष्क्रिय क्रिया करबाक पहिले.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
mai: की NetworkManagerकेँ सस्पेंडिंग अथवा हाइबरनेटिंग आओर संबंधति अथवा फिनु बहाली क' पहिले डिसकनेक्टेड होनाइ चाही.

en: Use mate-screensaver lock setting
mai: गनोम स्क्रीनसेवर लॉक सेटिंग क' प्रयोग करू

en: Lock screen when blanked
mai: खाली रहब पर स्क्रीन लॉक करू

en: Lock screen on suspend
mai: सस्पेंड पर स्क्रीन लॉक करू

en: Lock screen on hibernate
mai: हाइबरनेट पर स्क्रीन लॉक करू

en: Notify when AC adapter is disconnected
mai: सूचित करू जखन एसी एडाप्टर कनेक्टेड नहि अछि

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
mai: जँ प्रयोक्ताकेँ सूचित कएल जएनाइ चाही जखन AC एडाप्टर डिसकनेक्टेड हाएत अछि.

en: Notify when fully charged
mai: सूचित करू जखन पूरी तरह सँ चार्ज हुए

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
mai: की एकटा सूचना संदेशकेँ देखाओल जएनाइ चाही बैटरी क' पूरी तरह चार्ज हए पर.

en: Notify on a low power
mai: कम पावर सूचित करू

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
mai: की एकटा सूचना संदेशकेँ देखाओल जएनाइ चाही बैटरी कम हए पर.

en: Percentage considered low
mai: प्रतिशत कम मानल गेल

en: Percentage considered critical
mai: प्रतिशत गंभीर मानल गेल

en: Percentage action is taken
mai: प्रतिशत क्रिया लेल गेल अछि

en: The time remaining when low
mai: बचल समय जखन कम हुए

en: The time remaining when critical
mai: बचल समय जखन गंभीर हुए

en: The time remaining when action is taken
mai: बचल समय जखन क्रिया कएल जाएत अछि

en: Sleep timeout computer when on battery
mai: स्लीप समय समाप्ति कंप्यूटर जखन बैटरी पर अछि

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
mai: स्लीपमे जाए क' पहिला सकेंडमे समय क' मात्रा जखन बैटरी पावर पर कंप्यूटरकेँ निष्क्रिय हए क' जरूरत अछि.

en: Sleep timeout computer when on AC
mai: स्लीप समय समाप्ति कंप्यूटर जखन AC चालू अछि

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
mai: स्लीपमे जाए क' पहिला सकेंडमे समय क' मात्रा जखन AC पावर पर कंप्यूटरकेँ निष्क्रिय हए क' जरूरत अछि.

en: Sleep timeout display when on AC
mai: स्लीप समय समाप्ति डिसप्ले जखन बैटरी पर अछि

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
mai: स्लीपमे जाए क' पहिला सकेंडमे समय क' मात्रा जखन कंप्यूटर AC पावर पर अछि.

en: Sleep timeout display when on battery
mai: स्लीप समय समाप्ति डिसप्ले जखन बैटरी पर अछि

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
mai: स्लीपमे डिसप्ले कएल जाए क' पहिला सकेंडमे समय क' मात्रा जखन बैटरी पावर पर कंप्यूटरकेँ निष्क्रिय हए क' जरूरत अछि.

en: If sounds should be used
mai: जँ ध्वनिकेँ प्रयोग कएल जएनाइ चाही

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
mai: की ध्वनिकेँ प्रयोग कएल जएनाइ चाही जखन पावर बहुत कम अछि अथवा जाँच आग्रहसभ नीति कार्रवाईकेँ रोकि देने अछि

en: When to show the notification icon
mai: कखन सूचना आइकन देखओनाइ अछि

en: Power Management
mai: पावर मैनेजमेंट

en: Configure power management
mai: पावर मैनेजमेंट विन्यस्त करू

en: Power Statistics
mai: पावर सांख्यिकी

en: Observe power management
mai: पावर मैनेजमेंट निरीक्षण करू

en: Details
mai: विवरण

en: Graph type:
mai: ग्राफ प्रकार:

en: History
mai: इतिहास

en: Statistics
mai: सांख्यिकी

en: Power Management Preferences
mai: पावर मैनेजमेंट वरीयता

en: Make Default
mai: मूलभूत बनाबू

en: _Close
mai: बन्न करू (_C)

en: Put computer to _sleep when inactive for:
mai: कंप्यूटरकेँ स्लीप कराबू जखन एकरा लेल निष्क्रिय अछि (_s):

en: When laptop lid is cl_osed:
mai: जखन लैपटॉप बन्न अछि (_o):

en: Actions
mai: क्रियासभ

en: Put _display to sleep when inactive for:
mai: डिस्प्लेकेँ स्लीप कराबू जखन एकरा लेल निष्क्रिय अछि (_d):

en: Set display _brightness to:
mai: एकरामे डिस्प्ले चमकीलापन सेट करू (_b):

en: Display
mai: डिसप्ले

en: On AC Power
mai: ऑन AC पावर

en: When battery po_wer is critically low:
mai: जखन बैटरी गंभीर रूप सँ कम अछि (_w):

en: On Battery Power
mai: बैटरी पावर ऑन

en: When UPS power is l_ow:
mai: जखन UPS पावर कम अछि (_o):

en: When UPS power is _critically low:
mai: जखन UPS अत्यधिक कम अछि (_c):

en: On UPS Power
mai: UPS पावर ऑन

en: When the power _button is pressed:
mai: जखन सस्पेंड बटन दाबल जाएत अछि (_b):

en: When the _suspend button is pressed:
mai: जखन सस्पेंड बटन दाबल जाएत अछि (_s):

en: _Never display an icon
mai: कहियो प्रतीक नहि देखाबू (_N)

en: Only display an icon when charging or _discharging
mai: सिर्फ एकटा प्रतीक देखाबू जखन चार्जिंग अथवा डिस्चार्जिंग कए रहल हुए (_d)

en: Only display an icon when a battery is p_resent
mai: सिर्फ एकटा प्रतीक देखाबू जखन बैटरी मोजुद अछि (_r)

en: _Always display an icon
mai: हरदम एकटा प्रतीक देखाबू (_A)

en: Notification Area
mai: नोटिफिकेशन क्षेत्र

en: General
mai: सामान्य

en: Unknown time
mai: अज्ञात समय

en: Exit after a small delay (for debugging)
mai: छोट बिलंब क' बाद बाहर निकलू (डिबगिंग क' लेल)

en: MATE Power Manager
mai: MATE पावर मैनेजर

en: Display DPMS activated
mai: DPMSकेँ सक्रिय देखाबू

en: On battery power
mai: बैटरी पॉवर ऑन करू

en: Laptop lid is closed
mai: लैपटॉप lid बन्न अछि

en: Power Information
mai: पावर सूचना

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
mai: बैटरी गंभीरता सीमा क' नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर बन्न <b>power-off</b> भ' जएताह जखन बैटरी पूरा तरहसँ खाली भ' जाएत अछि.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
mai: बैटरी गंभीरता सीमा क' नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर बन्न सस्पेंड हए क' करीब अछि <br><b>नोट:</b> पावर क' छोट मात्रा जरूरी हाएत अपन कंप्यूटरकेँ स्थगित मोडमे राखबाक लेल.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
mai: बैटरी गंभीरता सीमा क' नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर सुप्त हए क' करीब अछि.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
mai: बैटरी गंभीरता सीमा क' नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर बन्न हए क' करीब अछि.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
mai: UPS गंभीरता स्तर सँ नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर <b>बन्न हाएत</b> जखन UPS पूरा तरह सँ खाली भ' जाएत अछि.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
mai: UPS गंभीरता स्तर सँ नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर सुप्तावस्था क' कगार पर अछि.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
mai: UPS गंभीरता स्तर सँ नीच्चाँ अछि आओर ई कंप्यूटर बन्न हए क' कगार पर अछि.

en: MATE Power Preferences
mai: MATE पावर वरीयता

en: Shutdown
mai: बन्न करू

en: Suspend
mai: सस्पेंड करू

en: Hibernate
mai: हाइबरनेट करू

en: Blank screen
mai: खाली स्क्रीन

en: Ask me
mai: हमरासँ पूछू

en: Do nothing
mai: किछु नहि करू

en: Never
mai: कहियो नहि

en: Rate
mai: दर

en: Attribute
mai: विशेषता

en: Value
mai: मान

en: Image
mai: बिंब

en: Description
mai: विवरण

en: Unknown
mai: अज्ञात

en: Yes
mai: हँ

en: No
mai: नहि

en: Device
mai: डिवाइस

en: Type
mai: प्रकार

en: Vendor
mai: विक्रेता

en: Model
mai: मॉडल

en: Present
mai: वर्तमान

en: State
mai: स्थिति

en: Percentage
mai: प्रतिशत

en: Online
mai: ऑनलाइन

en: Device Information
mai: डिवायस सूचना

en: Power
mai: घात

en: _Preferences
mai: वरीयतासभ (_P)

en: Missing
mai: अनुपस्थित

en: Charged
mai: चार्ज्ड

en: Charging
mai: चार्ज कए रहल अछि

en: Discharging
mai: डिस्चार्ज कए रहल अछि

en: Excellent
mai: अत्युत्तम

en: Good
mai: अच्छा

en: Fair
mai: साफ

en: Poor
mai: गरीब

en: Lead acid
mai: लेड अम्ल

en: Nickel metal hydride
mai: निकेल मेटल हाइड्राइड

en: Empty
mai: खाली
