mate-power-manager 1.25.0 - en to mg translation catalogue (92 entries)

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: Power Manager
mg: Mpitantana Angovo

en: Power management daemon
mg: Daemon'ny fitantanana angovo

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
mg: Raha hatory, hiato na tsy hanao na inona na inona rehefa tsy misy tranga

en: Battery critical low action
mg: Ny asa atao rehefa tafalatsaka ambany be ny herin'ny vaton'aratra

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
mg: Raha tokony hitranga amin'ny fotoana mampihidy ny laptop ary tsy ipetahany amin'ny herinaratra ilay trangan'ny vaton'aratra

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
mg: Raha tokony hisy ilay trangan'ny vaton'aratra mifandraika amin'ny fikatonan'ilay laptop (ohatra "Ahatoy rehefa mihidy ilay laptop (mampiasa vaton'aratra)") raha efa voahidy ilay laptop ary raha tsoahana elaela aty aoriana ny fitarihana herinaratra.

en: UPS critical low action
mg: Asa mifandraika amin'ny tahan'ny herin'ny vatanaratra tafalatsaka ambany be

en: The brightness of the screen when idle
mg: Ny hazavan'ny efijery rehefa tsy misy tranga

en: Method used to blank screen on AC
mg: Fomba ampiasaina hanafoanana ny efijery (mampiasa herinaratra)

en: Method used to blank screen on battery
mg: Fomba ampiasaina hanafoanana ny efijery (mampiasa vaton'aratra)

en: LCD brightness when on AC
mg: Hazavan'ny LCD rehefa mampiasa herinaratra

en: Suspend button action
mg: Asa mifandraika amin'ny fiatoana

en: Hibernate button action
mg: Asa mifanaraka amin'ny tsindry Fatoriana

en: Power button action
mg: Asa mifandraika amin'ny tsindry famelomana

en: Laptop lid close action on battery
mg: Asa atao rehefa mihidy ilay laptop (mampiasa vaton'aratra)

en: Laptop lid close action when on AC
mg: Asa atao rehefa mihidy ilay laptop (mampiasa herinaratra)

en: Whether to use time-based notifications
mg: Raha hampiasa fampahafantarana mifototra amin'ny fotoana

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
mg: Raha tokony mampiasa fampahafantarana mifototra amin'ny fotoana. Raha atao diso, dia ny fiovan'ny isan-jato ampiasaina solony, izay afaka manamboatra BIOS ACPI simba.

en: Check CPU load before sleeping
mg: Jereo ny vesatry ny CPU alohan'ny hiatoana

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
mg: Raha tokony hojerena ny vesatry ny CPU alohan'ny hanaovan-javatra rehefa tsy misy tranga.

en: Use mate-screensaver lock setting
mg: Ampiasao ny kirakiram-pangekana an'ny mate-screensaver

en: Lock screen when blanked
mg: Gejao ny efijery rehefa foana

en: Lock screen on suspend
mg: Gejao ny efijery rehefa miato

en: Lock screen on hibernate
mg: Gejao ny efijery rehefa matory

en: Notify when AC adapter is disconnected
mg: Mampilazà raha tsy mitsatoka ny mpampisahaza

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
mg: Raha tokony hampilazaina ny mpampiasa rehefa tsy mitsatoka ny mpampisahaza.

en: Notify when fully charged
mg: Mampilazà rehefa voafahana tanteraka

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
mg: Raha tokony hampiseho takila fampahafantarana rehefa voafahana tanteraka ny vaton'aratra.

en: Percentage considered low
mg: Raisina ho ambany ilay isan-jato

en: Percentage considered critical
mg: Raisina ho manaitra ilay isan-jato

en: Percentage action is taken
mg: Ny asa manaraka isan-jato no tanterahina

en: The time remaining when low
mg: Ny fotoana sisa tavela rehefa ambany ny herim-baton'aratra

en: The time remaining when critical
mg: Ny fotoana sisa tavela rehefa manaitra ny tahan'ny herim-baton'aratra

en: The time remaining when action is taken
mg: Ny fotoana sisa tavela rehefa tanterahina ilay asa

en: Sleep timeout computer when on battery
mg: Solosaina miandry fe-potoana fiatoana (mampiasa vaton'aratra)

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
mg: Ny fe-potoana (segaondra) ilain'ilay solosaina mampiasa herim-baton'aratra hijanonana alohan'ny hiatoany.

en: Sleep timeout computer when on AC
mg: Solosaina miandry fe-potoana fiatoana (mampiasa herinaratra)

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
mg: Ny fe-potoana (segaondra) ilain'ilay solosaina mampiasa herinaratra hijanonana alohan'ny hiatoany.

en: Sleep timeout display when on AC
mg: Efijery miandry fe-potoana fiatoana (mampiasa herinaratra)

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
mg: Ny fe-potoana (segaondra) alohan'ny hiatoan'ny efijery raha mampiasa herinaratra ny solosaina.

en: Sleep timeout display when on battery
mg: Efijery miandry fe-potoana fiatoana (mampiasa vaton'aratra)

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
mg: Ny fe-potoana (segaondra) ilain'ilay solosaina mampiasa herim-baton'aratra hijanonana alohan'ny hiatoan'ny efijery.

en: When to show the notification icon
mg: Ny fotoana anehoana ny kisary fampahafantarana

en: Power Management
mg: Fitantanana angovo

en: Configure power management
mg: Mikirakira ny fitantanana ny angovo

en: Details
mg: Antsipiriany

en: History
mg: Diary

en: Power Management Preferences
mg: Safidy manokan'ny fitantanana angovo

en: _Close
mg: _hidio

en: Actions
mg: Asa

en: Set display _brightness to:
mg: Ataovy toy izao ny _hazavan'ny efijery:

en: Display
mg: Seho

en: Notification Area
mg: Faritra isehoan'ny fampilazana

en: General
mg: Ankapobe

en: Unknown time
mg: Fotoana tsy fantatra

en: Exit after a small delay (for debugging)
mg: Hidio afaka fe-potoana fohy (ho an'ny debugging)

en: MATE Power Manager
mg: Mpitantana angovon'ny MATE

en: On battery power
mg: Mandeha amin'ny herim-baton'aratra

en: Laptop lid is closed
mg: Mihidy ilay laptop

en: Power Information
mg: Laza momba ny angovo

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-baton'aratra ary <b>ho faty</b> ity solosaina ity rehefa manomboka foana tanteraka ny vaton'aratra.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-baton'aratra ary efa hampiatoana ity solosaina ity.<br><b>FANAMARIHANA:</b> Herin'aratra kely fotsiny no ilaina hampiatoana ity solosaina ity.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-baton'aratra ary efa hampatoriana ity solosaina ity.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-baton'aratra ary efa hovonoina ity solosaina ity.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-batanaratra ary <b>ho faty</b> ity solosaina ity rehefa manomboka foana tanteraka ilay vatanaratra.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-batanaratra ary efa hampatoriana ity solosaina ity.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
mg: Tafalatsaka ambanin'ny fetra mampiahiahy ny herim-batanaratra ary efa hovonoina ity solosaina ity.

en: MATE Power Preferences
mg: Safidy manokan'ny angovon'ny MATE

en: Shutdown
mg: Vonoy

en: Suspend
mg: Ahatoy

en: Hibernate
mg: Ampatorio

en: Blank screen
mg: Efijery foana

en: Ask me
mg: Anontanio aho

en: Do nothing
mg: Aza manao na inona na inona

en: Never
mg: Na oviana na oviana

en: Rate
mg: Taha

en: Value
mg: Sanda

en: Image
mg: Sary

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: Device
mg: Periferika

en: Type
mg: Karazana

en: Device Information
mg: Laza momba ilay periferika

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: Excellent
mg: Lafatra

en: Good
mg: Tsara

en: Fair
mg: Antonony

en: Empty
mg: Foana
