mate-power-manager 1.25.0 - en to nn translation catalogue (228 entries)

en: Adjusts laptop panel brightness.
nn: Justerer lysstyrke for skjerm på bærbare datamaskiner

en: Cannot connect to mate-power-manager
nn: Kunne ikkje kopla til mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
nn: Kan ikkje henta lysstyrke for skjerm

en: LCD brightness : %d%%
nn: LCD-lysstyrke: %d %%

en: _About
nn: _Om

en: _Help
nn: _Hjelp

en: Brightness Applet Factory
nn: Fabrikk for panelprogram for lysstyrke

en: Brightness Applet
nn: Lysstyrke

en: Power Manager Inhibit Applet
nn: Panelprogram for hindring av straumstyring

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
nn: Lèt brukaren hindra automatisk straumstyring.

en: Automatic sleep inhibited
nn: Automatisk kvilemodus hindra

en: Automatic sleep enabled
nn: Automatisk kvilemodus aktivert

en: Manual inhibit
nn: Manuell hindring

en: Inhibit Applet Factory
nn: Fabrikk for panelprogram for hindring

en: Inhibit Applet
nn: Panelprogram for hindring

en: Power Manager
nn: Straumstyring

en: Power management daemon
nn: Straumstyringsnisse

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
nn: Om maskina skal setjast i dvale-, kvilemodus eller inga endring ved inaktivitet.

en: Battery critical low action
nn: Handling ved kritisk låg batterikapasitet

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
nn: Viss batterihendinga skal oppstå når lokket vert lukka og straumen fjerna

en: UPS critical low action
nn: Handling ved kritisk låg batterikapasitet på UPS

en: UPS low power action
nn: Handling ved låg batterikapasitet på UPS

en: Allow backlight brightness adjustment
nn: Tillat å justera lysstyrken på baklyset

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
nn: Om lysstyrken til skjermen skal endrast når ein byttar mellom nettstraum og batteristraum.

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
nn: Reduser skjermens lysstyrke ved bruk av batteri

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
nn: Om lysstyrken til skjermen skal dempast for å spara straum når datamaskina køyrer på batteristraum.

en: The brightness of the screen when idle
nn: Skjermens lysstyrke ved inaktiv sesjon

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
nn: Demp lysstyrken på skjermen etter ein gjeven periode inaktivitet på batteristraum

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
nn: Om skjermen skal dimmast for å spara straum når datamaskina ikkje er i bruk når den køyrer på batteristraum.

en: The default amount of time to dim the screen after idle
nn: Standardtida skjermen skal dimmast etter inaktivitet

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
nn: Standardtida skjermen skal dimmast etter inaktivitet.

en: LCD dimming amount when on battery
nn: LCD-dimming ved bruk av batteristraum

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
nn: Demp lysstyrke på skjermen etter ein gjeven periode inaktivitet på nettstraum

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
nn: Om skjermen skal dimmast for å spara straum når datamaskina ikkje er i bruk og nettstraum er kopla til.

en: Method used to blank screen on AC
nn: Metode for utblanking av skjerm på nettstraum

en: Method used to blank screen on battery
nn: Metode for utblanking av skjerm på batteristraum

en: LCD brightness when on AC
nn: LCD-lysstyrke ved bruk av nettstraum

en: Suspend button action
nn: Handling for kvilemodusknapp

en: Hibernate button action
nn: Handling for kvilemodusknapp

en: Power button action
nn: Handling for straumknapp

en: Laptop lid close action on battery
nn: Handling når lokket på datamaskina vert lukka og den køyrer på batteri

en: Laptop lid close action when on AC
nn: Handling når lokket på datamaskina vert lukka med straum tilkopla

en: Whether to use time-based notifications
nn: Om tidsbaserte varslingar skal brukast

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
nn: Om tidsbaserte varslingar skal vera brukt. Viss satt til usann vil prosentendringane verta brukt istadenfor, noko som kan fiksa ACPI BIOS som ikkje fungerer.

en: Check CPU load before sleeping
nn: Sjekk arbeidsmengd før maskina vert satt i kvilemodus

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
nn: Om prosessorbelastinga skal sjekkast før inaktivhandling vert utført.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
nn: Om NetworkManager skal kopla frå før kvilemodus eller dvalemuds, og kopla til igjen når maskina vekkes opp igjen.

en: Use mate-screensaver lock setting
nn: Bruk låseinnstilling frå mate-screensaver

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
nn: Om låsningsinnstillingen til mate-screensaver skal brukast for å bestemme om skjermen skal låsast etter kvilemodus, dvalemodus eller etter skjermen vert tømt.

en: Lock screen when blanked
nn: Lås skjermen når den blankes ut

en: Lock screen on suspend
nn: Lås skjermen når datamaskina går i kvilemodus

en: Lock screen on hibernate
nn: Lås skjermen når datamaskina går i dvalemodus

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
nn: Om advarselen for låg batterikapasitet for eit øydelagd batteri skal verta vist

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
nn: Om advarselen for låg batterikapasitet for eit øydelagd batteri skal verta vist.

en: Notify when AC adapter is disconnected
nn: Varsle når straumtilkopling fjernes

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
nn: Om brukaren skal varsles ved frakopling av nettstraum.

en: Notify when fully charged
nn: Varsla når batteriet er ferdig lada

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
nn: Om ei varslingsmelding skal verta vist når batteriet er fullada.

en: Notify on a sleep failure
nn: Varsle ved feil

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
nn: Om ei varslingsmelding skal verta vist etter kvilemodus eller dvalemodus.

en: Notify on a low power
nn: Varsle ved låg straumstyrke

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
nn: Om ei varslingsmelding skal verta vist når batterinivået er lågt.

en: Percentage considered low
nn: Prosentnivå rekna som lavt

en: Percentage considered critical
nn: Prosentnivå rekna som kritisk

en: Percentage action is taken
nn: Prosentnivå handlinga utførast ved

en: The time remaining when low
nn: Gjenstående tid ved lavt nivå

en: The time remaining when critical
nn: Gjenstående tid ved kritisk nivå

en: The time remaining when action is taken
nn: Gjenstående tid handling skal utførast ved

en: Sleep timeout computer when on battery
nn: Tidsgrense for dvale til maskina når batteristraum vert brukt

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
nn: Talet på sekund maskina skal vera inaktiv før ho går i dvale når ho køyrer på  batteristraum.

en: Sleep timeout computer when on AC
nn: Tidsgrense for dvale til maskina når kopla til nettstraum

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
nn: Talet på sekund maskina skal vera inaktiv før den går i dvale når nettstraum er kopla til.

en: Sleep timeout computer when on UPS
nn: Tidsgrense for kvilemodus når ein er på UPS

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
nn: Talet på sekund maskina skal vera inaktiv før ho går i kvilemodus når UPS-straum er kopla til.

en: Sleep timeout display when on AC
nn: Tidsgrense for dvale til skjermen når maskina er kopla til nettstraum

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
nn: Inaktiv tid i sekund før skjermen går i dvalemodus (på nettstraum)

en: Sleep timeout display when on battery
nn: Tidsgrense for dvale til skjermen når maskina brukar batteristraum

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
nn: Talet på sekund maskina skal vera inaktiv før skjermen går i dvale når ho køyrer på batteristraum.

en: Sleep timeout display when on UPS
nn: Tidsgrense for kvilemodus til skjermen ved bruk av UPS

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
nn: Talet på sekund maskina skal vera inaktiv før skjermen går i dvale når ho køyrer på UPS-straum.

en: If sounds should be used
nn: Om lydar skal brukast

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
nn: Viss lydar skal brukast når straumen er kritisk låg, eller hindringsforespurnader har stoppa handlinga.

en: When to show the notification icon
nn: Når skal ikonet skal vert viste i varslingsområdet

en: Power Management
nn: Straumstyring

en: Configure power management
nn: Set opp straumstyring

en: Power Statistics
nn: Straumstatistikk

en: Observe power management
nn: Overvak straumstyring

en: Details
nn: Detaljar

en: Graph type:
nn: Type graf:

en: Show data points
nn: Vis datapunkt

en: History
nn: Logg

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Power Management Preferences
nn: Innstillingar for straum

en: Make Default
nn: _Gjer til forval

en: _Close
nn: _Lukk

en: Put computer to _sleep when inactive for:
nn: Set _datamaskina i kvilemodus når den har vore inaktiv i:

en: When laptop lid is cl_osed:
nn: Når lokket på datamaskina vert l_ukka:

en: Actions
nn: Handlingar

en: Put _display to sleep when inactive for:
nn: Set _skjermen i kvilemodus når den har vore inaktiv i:

en: Set display _brightness to:
nn: Set lysstyrke for skjerm til:

en: Di_m display when idle
nn: De_mp lysstyrke på skjerm når datamaskina ikkje er i bruk

en: Display
nn: Vising

en: On AC Power
nn: På nettstraum

en: When battery po_wer is critically low:
nn: Når batterika_pasiteten er kritisk låg:

en: _Reduce backlight brightness
nn: _Reduser lysstyrken til baklyset

en: On Battery Power
nn: På batteristraum

en: When UPS power is l_ow:
nn: Når UPS-kapasiteten er l_av:

en: When UPS power is _critically low:
nn: Når UPS-kapasiteten er kritisk låg:

en: On UPS Power
nn: På UPS-straum

en: When the power _button is pressed:
nn: Når straumkna_ppen trykkjes:

en: When the _suspend button is pressed:
nn: Når knapp for kvilemodu_s trykkjes:

en: _Never display an icon
nn: _Aldri vis eit ikon

en: _Only display an icon when battery power is low
nn: Vis berre ik_on når batterinivået er kritisk låg

en: Only display an icon when charging or _discharging
nn: Berre vis ikon når batteriet vert lada eller lada ut

en: Only display an icon when a battery is p_resent
nn: K_un vis eit ikon når eit batteri er tilstades

en: _Always display an icon
nn: _Alltid vis eit ikon

en: Notification Area
nn: Varslingsområde

en: General
nn: Allmennt

en: Unknown time
nn: Ukjend tid

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
nn: %i time

en: Show version of installed program and exit
nn: Vis versjon for installert program og avslutt

en: Exit after a small delay (for debugging)
nn: Avslutt etter ein liten pause (for feilsøking)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
nn: Avslutt når tenesten har starta (for feilsøking)

en: MATE Power Manager
nn: MATE straumstyring

en: Battery is very low
nn: Batterinivået er veldig lågt

en: Power unplugged
nn: Straum vert utplugga

en: Lid has opened
nn: Lokk opna

en: Lid has closed
nn: Lokk lukka

en: Battery is low
nn: Batterinivået er lågt

en: Battery is full
nn: Batteriet er fullt

en: Suspend started
nn: Kvilemodus er starta

en: Suspend failed
nn: Kvilemodus feila

en: Display DPMS activated
nn: Vis om DPMS er aktivert

en: On battery power
nn: På batteristraum

en: Laptop lid is closed
nn: Lokket på den bærbare er lukka

en: Power Information
nn: Informasjon om straum

en: Battery may be broken
nn: Batteriet kan vera ødelagt

en: Battery Discharging
nn: Batteriet vert lada ut

en: UPS Discharging
nn: UPS vert lada ut

en: Battery low
nn: Batterinivået er lågt

en: Laptop battery low
nn: Batteri på bærbar datamaskin har låg straumstyrke

en: UPS low
nn: UPS har låg straumstyrke

en: Mouse battery low
nn: Batteri i mus har låg straumstyrke

en: Keyboard battery low
nn: Batteriet i tastaturet har låg straumstyrke

en: PDA battery low
nn: Batteriet på PDAen har låg straumstyrke

en: Cell phone battery low
nn: Batteri på mobiltelefon har låg straumstyrke

en: Battery critically low
nn: Batterinivået er kritisk lågt

en: Laptop battery critically low
nn: Batterikapasiteten er kritisk låg

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
nn: Set inn straumkabelen for å unngå å tape data.

en: UPS critically low
nn: UPS-kapasitet kritisk låg

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
nn: Batterinivået er kritisk, og datamaskina vil <b>slå seg av</b> når batteriet er tomt.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
nn: Batterinivået er kritisk, og datamaskina er i ferd med å gå i kvilemodus. <br><b>MERK:</b> Du treng noko straum sjølv når datamaskina køyrer i kvilemodus.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
nn: Batterinivået er kritisk, og datamaskina er i ferd med å gå i dvale.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
nn: Batterinivået er kritisk, og datamaskina er i ferd med å skru seg av.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
nn: UPSen er under kritisk nivå og datamaskina vil <b>slå seg av</b> når UPSen er tom.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
nn: UPSen er under kritisk nivå og datamaskina er i ferd med å gå i dvalemodus.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
nn: UPSen er under kritisk nivå og datamaskina er i ferd med å slå seg av.

en: MATE Power Preferences
nn: Innstillingar for straum

en: Shutdown
nn: Slå av

en: Suspend
nn: Kvilemodus

en: Hibernate
nn: Dvalemodus

en: Blank screen
nn: Blank skjerm

en: Ask me
nn: Spør meg

en: Do nothing
nn: Ikkje gjer noko

en: Never
nn: Aldri

en: Charge
nn: Lade

en: 10 minutes
nn: 10 minutt

en: 2 hours
nn: 2 timar

en: Charge profile
nn: Ladingsprofil

en: Discharge profile
nn: Utladingsprofil

en: Charge accuracy
nn: Ladegrannsemd

en: Discharge accuracy
nn: Utladingsgrannsemd

en: Value
nn: Verdi

en: Image
nn: Bilete

en: Description
nn: Skildring

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Device
nn: Eining

en: Vendor
nn: Leverandør

en: Model
nn: Modell

en: Serial number
nn: Serienummer

en: Voltage
nn: Spenning

en: Percentage
nn: Prosent

en: Capacity
nn: Kapasitet

en: Technology
nn: Teknologi

en: Device Information
nn: Einingsinformasjon

en: Device History
nn: Einingshistorie

en: Device Profile
nn: Einingsprofil

en: Time elapsed
nn: Utlaupt tid

en: Power
nn: Straum

en: Cell charge
nn: Spenning for celle

en: Predicted time
nn: Estimert tid

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: %s charging (%.1f%%)
nn: %s ladar (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
nn: Batteriet er fulllada.
    Det gjev %s køyretid

en: %s is fully charged
nn: %s er fullada

en: %s %s remaining (%.1f%%)
nn: %s %s gjenstår (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
nn: %s ladar ut (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
nn: %s %s til batteriet er lada (%.1f%%)
    Gjev %s batterikøyretid

en: %s %s until charged (%.1f%%)
nn: %s %s til batteriet er lada (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
nn: %s ventar på å lada ut (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
nn: %s ventar på å lada (%.1f%%)

en: Charged
nn: Lada

en: Charging
nn: Lading

en: Discharging
nn: Vert lada ut

en: Percentage charge:
nn: Prosent opplada:

en: Vendor:
nn: Leverandør:

en: Technology:
nn: Teknologi:

en: Serial number:
nn: Serienummer:

en: Model:
nn: Modell:

en: Charge time:
nn: Ladetid:

en: Discharge time:
nn: Utladingstid:

en: Excellent
nn: Utmerket

en: Good
nn: God

en: Fair
nn: Akseptabel

en: Poor
nn: Dårlig

en: Capacity:
nn: Kapasitet

en: Current charge:
nn: Noverande nivå:

en: Last full charge:
nn: Siste fulle lading:

en: Design charge:
nn: Ladekapasitet frå fabrikk:

en: Charge rate:
nn: Laderate:

en: Lithium Ion
nn: Litiumion

en: Lithium Polymer
nn: Litiumpolymer

en: Lithium Iron Phosphate
nn: Litiumjernfosfat

en: Nickel metal hydride
nn: Nikkel/metal hybrid

en: Unknown technology
nn: Ukjend teknologi

en: Empty
nn: Tomt
